Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


У давні часи боржників четвертували

Спілкування з місцевими журналістами керівництво обласної державної виконавчої служби розпочало з невеличкого історичного екскурсу.

Перша згадка про такий собі прообраз виконавчої служби на Русі - приставів, які призначалися князями, - датується 1270 роком.

У давні часи боржників, що були не в змозі розрахуватися, очікувала сувора доля: їх або калічили, відрубуючи руки (доходило аж до четвертування); або продавали у рабство часто-густо цілими сім'ями тому, кому вони заборгували; або запроторювали на каторгу як, зокрема, це було запроваджено при Петрі І: розбудова Північної Пальміри потребувала залучення значних людських ресурсів, отже боржників незалежно від суми стягнення могли відправити на каторгу рівно на три роки...

Сьогоднішні закони, за якими діє державна виконавча служба, що нещодавно вийшла з підпорядкування Міністерства юстиції, ставши автономною структурою, є сприятливішими скоріше для боржника, ніж стягувача - вважає начальник держвиконавчслужби в Дніпропетровській області Олександр Верхогляд. Нинішній 2006 р. посадовець називає роком продовження реформування служби.

Задля підвищення ефективності роботи О. Верхогляд вважає за необхідне на законодавчому рівні зробити більш жорсткою кримінальну відповідальність фізичних осіб. Посадовець також висловився за поновлення практики боргових буцигарень і призначення в якості покарання за злісну невиплату боргів виконання суспільно-корисних робіт.

- Якби подібна практика існувала, то Дніпропетровськ не потерпав би від навали снігу, сміття, - говорить Верхогляд. - Пропорційно сумі боргу нараховувалася б кількість годин суспільно-корисних робіт. Далі під конвоєм боржників виводили б на проспект, вони б там прибирали й отримували за це кожен по 10 гривень. З цієї суми 8 йшло б державі за утримання, а 2 - на депозит кредитору. Отаким чином можна було б реально боротися з боргами.

Посадовець також виступив за запровадження фізичного захисту співробітників служби при виконанні ними службових обов'язків.

- Потрібно, щоб не дівчина хитрощами прослизала в яке-небудь приміщення, а щоб в її розпорядженні були спеціально вишколені люди в комуфляжі, зі зброєю... Тоді до боргів почнуть ставитися куди відповідальніше, - переконаний Верхогляд.

До речі, близько 70 % державних виконавців якраз становлять жінки. Такий перекіс в штатному розкладі на користь слабкої статі начальник обласної служби пояснює завеликими обсягами паперової роботи, яка не під силу сильній половині.

- У нас на службі шаблею махати не доводиться, натомість забагато "писанини", - резюмує керівник. - Чоловіки "скисають" через місяць-два: пишуть-пишуть, їм це набридає...

Нині в області зареєстровано 500 тис. виконавчих впроваджень на загальну суму 4,5 млрд грн. В штаті служби - 529 державних виконавців. В середньому коефіцієнт навантаження на одного співробітника, що вираховується за певною схемою, складає 104 впровадження на місяць.

З вказаної суми накладених стягнень призупинено виконання рішень судів на 2,8 млрд. грн. В основному це пов'язано з процедурою банкрутства підприємств - понад 30 % впроваджень призупиняється саме за такої причини. Серед підприємств з найбільшими сумами накладених стягнень, щодо яких впровадження призупинено через банкрутство: "Криворожтеплоцентраль" - 272 млн.; "СєвГОК" - 229 млн.; ДМК - 155 млн.; "Дніпроводоканал" - 122 млн.; "Дніпродзержинська тепломережа" - 100 млн. Загалом в списку найбільших боржників - 35 найкрупніших підприємств.

Протягом 2005 року державними виконавцями було арештовано майно боржників на загальну суму - 57 млн. грн. Примусово реалізовано на 14 млн.

Основна категорія виконавчих впроваджень - стягнення заборгованості на користь юридичних осіб.

Щодо досвіду у цій сфері іноземних країн, то було зазначено про наявність приватних виконавчих служб. Зокрема така практика існує в Прибалтиці, Бельгії, Голландії, Франції, Австрії, Угорщині. В останній взагалі не існує державної виконавчої служби - таку діяльність там здійснюють близько 200 приватних фірм: підприємець, отримавши відповідну ліцензію, має право найняти в штат від 1 до 30 спеціалістів; зарплата нараховується з комісійної винагороди від здійснення виконавчих актів. У такий спосіб заощаджуються державні кошти.

У далекій перспективі запровадження такої практики Верхогляд передбачає і в Україні: конкуренція сприятиме підвищенню ефективності виконавчих впроваджень.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64