Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Чорний квадрат" Анатолія Нейолова - для того, аби зробити світ кращим

До Дніпропетровська на гастролі приїхав київський Театр-студія імпровізації "Чорний квадрат". Пріоритетними напрямками діяльності студії, створеної на початку 90-х років є пошук, відбір й навчання молоді акторській майстерності і методу імпровізації; реалізація експериментальних проектів в галузі сучасного театрального мистецтва; наукова робота зі створення нетрадиційних форм театрального навчання та їхнього практичного застосування в театрі та житті; постановка спекталів за творами класичної й сучасної драматургії.

Творчий принцип "Чорного квадрату" - імпровізація як основа "живої" акторської гри. Спілкуючись з представниками дніпропетровських ЗМІ, засновник, художній керівник і режисер театру Анатолій Нейолов згадав випадок, коли приводом для імпровізації акторів на сцені став дзвоник мобільного телефону одного з глядачів, що пролунав під час вистави.

Студія, за словами її керівника, залишається чи не єдиним народним, за своєю суттю, театром в Україні. Шансом потрапити на сцену, пройшовши попередній відбір, а потім курси акторської майстерності, мають всі бажаючі незалежно від віку і освіти.

Зважаючи на те, що в театрі-студії зайняті актори-аматори, а серед вистав є такі, в яких, за словами Нейолова, "заданий текст як такий майже відсутній, є лишень певні ігрові вузли, а все інше - цілковита імпровізація", СПЕЦКОРУ стало цікаво дізнатися у художнього керівника, де, на його думку, знаходиться межа між імпровізацією і профанацією театрального дійства, в чому полягає відмінність одного від іншого.

- Різниця в цілі, меті, яку переслідує актор, виконуючи роль в тому чи іншому спектаклі, - відповідає Анатолій Нейолов. - Ключовим моментом тут виступає те, чи викликає акторська гра людське, душевне, емоційне або інтелектуальне співчуття. Те, що відбувається на сцені, неодмінно повинно потрапити всередину глядача. Якщо для нього це стає цікавим, якщо з ним щось відбувається, значить спектакль досягає бажаного результату. Взагалі, театр існує для того, аби робити цей світ кращим. Це - об'єктивно.

СПЕЦКОР: Я не є журналістом, який спеціалізується на театрі, але в моєму розумінні як пересічного глядача, імпровізація є найбільш яскравою і успішною тоді, коли у актора є роль з конкретним текстом, а потім - він додає лише певні деталі, свої новації в виконанні ролі. А от виходити на сцену з вже заданою установкою на майже цілковиту "отсебятину"... хіба це театр?

- Так, це теж театр. Жорстке дотримання певного тексту не є обов'язковим. В класичному театрі готується матеріал - ось про що ви ведете мову - а в імпровізованому - актор, виконавець. Під час імпровізації актор виступає ще й режисером і драматургом одночасно. Іншим надзвичайно важливим моментом тут виступає об'єм, внутрішній зміст особистості: чи мені є що сказати світу, чи сколихне це його? Якщо це так, значить я важливіший за текст, який написав хтось. В "Чорному квадраті" не важливо, скільки років актору за паспортом. Питання - у внутрішній зрілості людини. Хоча актори нашого театру вміють і люблять працювати за текстом.

Студія імпровізації є лауреатом міських, республіканських конкурсів-оглядів й міжнародних фестивалів. "Чорний квадрат" з успіхом брав участь в фестивалях аматорських, авангардних, молодіжних театрів (в тому числі і в Дніпропетровській "Рампі").

На розсуд місцевих театралів кияни пропонують три вистави.

"Миттєвості кохання і епоха сомотності" - селекційна робота, складена з найкращих етюдів минулих років. "10 хвилин До і Після" - лірична вистава, присвячена складній природі відносин між чоловіком і жінкою. "Театральне чтиво" - екстремальна комедія-нагадування про те, що "світ вцілів тому, що сміявся".:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64