Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Партії перетворилися на закриті акціонерні товариства

Подаючи свої біографії, всі кандидати в депутати підписують заяву, в якій погоджуються оприлюднити відомості про доходи та майно. Але наразі ЦВК та ТВК (спеціальні організації, що зобов'язані забезпечити чесні та прозорі вибори) готові надати виборцям лише ім'я, рік народження, посаду та місце проживання кандидатів. Законні спроби громадських організацій та окремих виборців отримати більше інформації (на оприлюднення якої кандидати самі погодилися) наштовхуються на нерозуміння виборчих комісій. Про це на черговому засіданні прес-клубу в місцевій філії НСЖУ заявили обласний і міський координатори Громадянської ініціативи "Знаю" Павло Хобот та Сергій Довгаль.

Комісії посилаються на ст. 32 Конституції України, яка не допускає поширення конфіденційної інформації про людину без її згоди. Але ж згідно з ч. 2 ст 13 Закону України "Про вибори народних депутатів" виборчі комісії зобов'язані забезпечити можливість для ознайомлення виборців із відомостями про кандидатів у депутати. А стаття 29 Закону України "Про інформацію" стверджує, що "доступ до відкритої інформації забезпечується шляхом (...) безпосереднього її надання зацікавленим громадянам (...). Обмеження права на одержання відкритої інформації забороняється законом".

Громадська ініціатива "Знаю" звертається до ЦВК і всіх ДВК з проханням надати доступ до відомостей про кандидатів у повному обсягу, а політичним партіям і блокам пропонує посприяти оприлюдненню відповідної інформації про своїх членів.

Щодо виборчих списків, то, за словами облкоординатора "Знаю" Павла Хобота, вони засвідчують про намагання старої політичної еліти будь-що залишитись у представницьких органах влади.

Секретар з ідеологічних питань обласної організації СПУ Валентин Рибалка закцентував на тому, що достатньо розпоширеною стала практика наявності в виборчих партійних списках знакових персон, які абсолютно не асоціюються виборцями з цими партіями. (Досить показовими в цьому аспекті СПЕЦКОРУ видаються виборчі списки СПУ з численними сергієнками та клименками, які зуміли "домовитись" про прохідні для себе місця з Морозом, за мовчазної згоди таких ідейних соціалістів, як от Рибалка). Засобом запобігання такому явищу секретар обласної СПУ вважає запровадження голосування за рейтинговою системою, коли б виборці своїми голосами впливали на остаточний розподіл місць кандидатів в партійних списках.

- Виборець має сам давати оцінку тому чи іншому кандидату, наскільки він є чесною й порядною людиною, наскільки відповідає програмі партії, в списках якої балотується, - зауважує тов. Рибалка.

Голова міського виборчого штабу ПРП Андрій Денисенко у своєму слові зазначив, що був палким прихильником пропорційної системи. Не став він її противником і зараз, проте вимушений констатувати, що запроваджена в Україні модель принесла чимало негативу і потребує суттєвих корегувань:

- Прикро, але доводиться констатувати, що запровадження партійної виборчої системи супроводжується згортанням внутрішньопартійної демократії. Політичні партії, навіть ті, які визнані в експертному середовищі ідеологічними, нині не виконують своєї основної функції - прямого зворотнього зв'язку з суспільством, виборцями, а дедалі більше набувають рис бізнесових виборчих проектів. Іде зрощення верхівки партійної бюрократії з бізнесовими, адміністративними угрупованнями. Місця в виборчих списках практично купуються, як на аукціонах. Місце в райраді коштує від $ 10 до $ 50 тис.; в міськраді - від $ 50 до $ 200 тис.; в облраді від $ 100 до $ 250 тис. Політичні сили перетворюються на закриті акціонерні товариства, де певне коло людей, що належать до керівного партійного органу, узурпують владу, формують виборчі списки. Закритість списків, закритість процедури їхнього формування, визначення нумерації кандидатів - це суттєвий недолік нині діючої в Україні моделі пропорційної виборчої системи. У такий спосіб відкривається шлях до побудови ще більшої олігархічної системи, ніж вона була за Кучми.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64