Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Джинса" витісняє чесні новини

Президент Академії Української Преси (АУП), професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри організації масовоінформаційної діяльності Інституту журналістики Київського національного університету Валерій Іванов вважає, що телебачення нині, як і за минулих часів, висвітлює поточну політичну ситуацію в країні неадекватно. Такий висновок професор робить на підставі проведеного АУП та Інститутом соціології НАН України за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" моніторингу передвиборчої кампанії в новинах провідних українських телеканалів.

Академік визнає, що з часів президентської кампанії зміни на краще в тележурналістиці сталися, проте їх набагато менше, ніж очікувалось. В. Іванова не покоїть, що телевізійні канали поступово повертаються до практики висвітлення подій, яка була прийнята до президентських виборів.

За його спотереженнями, позитивні зміни в поданні новин на ТБ, що почалися після перемоги Помаранчевої революції і були викликані "переляком власників та топ-менеджерів телеканалів", тривали до травня-квітня 2005 року, але відтоді процес не лише загальмував, але й отримав зворотню динаміку, яка нині дедалі більше набирає обертів.

Зокрема, це проявляється в зменшенні збалансованих матеріалів. Якщо, за Івановим, раніше, в грудні 2005 р.- січні 2006 р. такі матеріали становили 22-19 % від загальної кількості, то в лютому поточного року цей показник дорівнював лише 16 %.

- Але це все одно більше, ніж було в період президентської кампанії, - констатує професор. - В жовтні-листопаді 2004 такі матеріали складали всього 10 %, тобто лише одна з 10 новин містила в собі різні оцінки з того чи іншого приводу.

На думку академіка, у телевізійників значно впала цікавість до цьогорічних парламентських виборів - під час попередньої, президентської кампанії, інтерес до виборчого процесу у них був куди більшим. З одного боку це зрозуміло, бо нинішня політична ситуація не така гостра, як тодішня, не той накал пристрастей; а з іншого, акцентує професор, має місце певний парадокс, адже згідно з політреформою роль парламенту значно зростає та це чомусь не відбивається у новинах.

В цілому, за даними оприлюднених досліджень, частка внутрішньополітичних новин в інформаційних випусках зараз сягає 32-38 % проти 43 % під час минулої президентської кампанї. Нинішня кількість політичних новин на ТБ, як говорить президент АУП, поступається навіть тій, що була в квітні минулого року.

Валерій Іванов також висловлює занепокоєння з приводу зростання так званої "джинси" - прихованої політичної реклами: телеканали знову почали "продавати" новини. Така тенденція здається професору дуже тривожною, адже вона набирає загрозливих масштабів.

Серед іншого академік відзначив і те, що в новинах переважно висвітлюється діяльність окремих політичних лідерів, діячів, а не політичних партій; самі партії рекламуються не ідеями, програмою, пропонованим курсом розвитку, а персонами.

- Відтак громадяни пов'язують перспективи розв'язання проблемних питань, розвитку країни не з політичними партіями, а з конкретними харизматичними особами, лідерами, - зауважує професор. - Така ситуація є характерною ознакою авторитарного суспільства. В демократичному - виборці голосують за чіткі політичні платформи, в Україні ж, на жаль, люди обирають кота (чи лідера) в мішку, який вже після того, як прийде до влади починає розмірковувати, що йому робити і чи варто це робити.

P.S.: продовження теми у наступному матеріалі - в ексклюзивному інтерв'ю, взятому СПЕЦКОРОМ у президента АУП Валерія Іванова.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64