Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Президент АУП Валерій Іванов проти люстрації Піховшека, а "Свободу слова" Савіка Шустера вважає такою, що не відповідає назві

Перебуваючи в Дніпропетровську, Президент Академії Української Преси Валерій Іванов оприлюднив результати проведеного АУП спільно з Інститутом соціології НАН України моніторингу передвиборчої кампанії в новинах провідних телевізійних каналів (див. матеріал "Джинса" витісняє чесні новини"). Користуючись нагодою, СПЕЦКОР поцікавився в візитера академічною думкою з низки питань.

СПЕЦКОР: - Оприлюднюючи дані монітотрингу, Ви поремствували з приводу того, що в телевізійних новинах значно більшу увагу приділяють політичним лідерам, ніж партіям, і самі партії рекламують себе не шляхом представлення певних ідей, пропонованим курсом розвитку, а безпосередньо своїми лідерами. Відтак й електорат ніби націлюють на вибір конкретних персон, а не партійних платформ. Можливо, виборцям і слід більше уваги приділяти не програмам, а якраз самим лідерам, роблячи висновок, чи можна їм довіряти, чи ні, а значить й пропонованим програмам, очолюваних ними партій?

- Це дуже погано, що суспільство вимушене робити ставку на лідерів, визначаючи чи можна їм довіряти, чи ні, - відповідає Валерій Іванов. - Справа в тім, що в розвинутих суспільствах довіряють всім основним політичним силам, і для партій збрехати - значить підписати собі політичний вирок, адже на наступних виборах за них ніхто не проголосує. Там іде змагання концепцій, натомість в Україні має місце конкуреція якихось сюрреалістичних симпатій... До того ж, часто-густо позиція лідерів політичних партій корегується залежно від того регіону, де вони виступають. Очільники "Нашої України", коли приїжджають у східні регіони, говорять про союз з Росією; на заході України лідери "Партії регіонів" виступають за європейський вибір. Отже всі говорять те ж саме. Якщо не знати цих лідерів, то можна було б помилитися в тім, до якої саме політичної сили вони належать. Для вирішення такої ситуації перший, і правильний, крок зроблено - пропорційні вибори. Треба рухатись далі.

- Наступне запитання не стосується сьогоднішньої Вашої прес-конференції. За законодавством цензура - це втручання в діяльність ЗМІ, в їхню редакційну політику з боку органів влади...

- Втручання власників ЗМІ в редакційну політику - це теж, за визначенням, цензура...

-... Але ж буває, що сама редакційна політика і без втручання органів влади являє собою цензуру, заміняючи її...

- Наявність внутрішньоредакційної цензури - це дуже складна для розгяду річ. Єдино можливий спосіб запобігання чи протидії тут - підписання редакційних кодексів. Тоді у випадку порушення такого документу відразу має бути чітка реакція самих журналістів, як наприклад, нещодавно сталося на 5 каналі. Маю на увазі демарш Романа Скрипіна. Той конфлікт, здається, розв'язано.

- Одна справа - журналіст одного з провідних каналів, ім'я якого на слуху, інша - співробітник регіонального видання. Чи по силах йому протистояти?..

- Якщо журналіст іде через цензуру, то він повинен звернутися до суду. У нас, слава Богу, є медійна профспілка, яка має в цьому допомогти.

- Як Ви ставитесь до люстрації керівників ЗМІ, заплямувавших себе відверто однобічним висвітленням президентської кампанії?

- Негативно. Наприклад, я погано ставлюся до Піховшека, але я проти того, аби його люструвати: якщо є аудиторія, яка його дивиться і слухає, то не можна йому забороняти займатися своєю професійною діяльністю.

- Але ж він порушував канони журналістики...

- Абсолютно. Та він порушував канони професійної етики, а не Закон. Якщо ж хтось порушував Закон, то його потрібно переслідувати у судовому порядку. Порушників етичних норм треба піддавати моральному осуду, і я знаю, що багато колег відмовляються від участі у прес-клубі "Іду на Ви" саме через те, що передачу веде Піховшек.

- До речі, як Ви оцінюєте рівень політичних ток-шоу на центральних телеканалах?

- Як дуже низький: незбалансованість представлених думок, висловлювання оцінок з боку ведучих, як, наприклад, це буває на 5 каналі.

- Як на мене, то цим дуже "грішить" Данило Яневський. А як щодо "Свободи слова" з Савіком Шустером?

- Згадаймо хоча б, скільки разів в його ток-шоу з'являлась Богословська. Хіба "Віче" є лідером електоральних симпатій? Натомість, не є секретом, що у неї - дружні стосунки з Пінчуком, якому належить ICTV. Окрім цього, в тому як Шустер вів передачу, присвячену "газовій кризі", мені здається, була ангажованість. Ми звикли до більш жорстких варіантів ангажованості, тому її м'які форми вже сприймаються як великий прогрес. Відверто кажучи, я не думаю, що передача "Свобода слова" відповідає своїй назві.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64