Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Без води - ні туди і ні сюди

Жителі села Токівське Апостолівського району страждають багато років від біди, яка не вирішується, куди б селяни не зверталися.

Річ у тім, що село розташоване на схилі пагорба, а за законами гідравліки вода тече туди, де нижче. Вулиця Світла пролягає вище вул. Центральної, то й водогін на ній влітку порожніє через те, що воду з нього висмоктують три врізки (одна з них - з пожежного гідранта(!), через які водичка стікає в трубу на Центральну. От і виходить, що кожного року з травня-червня мешканці Світлої ходять на Центральну "позичати" питної води:

"Возимо воду, хто як може, а нам кожному вже далеко за 60, - ремствують скаржники зі Світлої. - ...Вже були три великі пожежі, то добре, що взимку, бо влітку в гідрантах води немає. Зверталися до пожежної служби району. Звідти надійшло попередження сільській раді про порушення протипожежної безпеки і рекомендації від'єднати індивідуальні підключення від гідранта. А голова сільради Л.Г. Купріна відповіла нам, що підключення було зроблене, коли її ще не було на цій посаді, тому нічого робити не збирається".

Зверталися селяни до голови Апостолівської райдержадміністрації Ю.Б. Рудовського. Відповідь отримали від сільської голови Купріної:

"Виконком Токівської сільської ради повідомляє, що для забезпечення питною водою всіх садиб села встановлено на водоводі лічильник на воду діаметром 150 мм. На даний час село повністю забезпечене питною водою.

Під час поливу присадибних ділянок трапляються перебої в постачанні питної води. При виконкомі сільської ради створена комісія з контролю за використанням питної води, яка контролює графік поливу.

В бюджеті сільської ради не передбачено коштів на проведення нових водопровідних мереж по селу".

З тих пір нічого на краще не змінилося. Тож на своє чергове офіційне звернення до Купріної від 09.06.05 мешканці вулиці Світлої отримали від неї листа за № 249, в якому йдеться:

"Розглянувши вашу заяву, виконком Токівської сільської ради дає дозвіл на вирішення питання рівномірного постачання питною водою вулиць Світла та Центральна (при необхідності - виконувати зварювальні роботи)".

Але 02.11.05 мешканці вул. Центральна провели свої збори, на яких розглянули одне-єдине питання - про водопостачання своєї вулиці і прийняли рішення відкласти роботи на водомережі між вулицями Світла та Центральна до весни 2006 року. Зібрання відбулось за присутності голови сільради Л.Г. Купріної, про що свідчить її особистий підпис на протоколі.

А вже 24.11.05 виконавчий комітет Токівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області ухвалює рішення за № 72 "Про водопостачання вулиць Світлої та Центральної в с. Токівське":

"Заслухавши інформацію сільскої голови Л.Г. Купріної про ситуацію, яка склалася з водопостачанням частин вулиць Центральної та Світлої в селі Токівське, за висновками сходу мешканців цих вулиць виконком сільської ради вирішив:

1. Через відсутність коштів в бюджеті сільської ради провести ремонт ліній водопостачання в селі в даний час можливості немає.

2. Вода на даний момент є в наявності на всіх вулицях та домогосподарствах. Якщо ж виявиться її відсутність в весняно-літній період, за висновками створеної комісії розпочати часткову реконструкцію водомереж між вулицями Центральною та Світлою при наявності коштів в бюджеті 2006 року та при частковій участі мешканців названих вулиць.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на виконавчий комітет сільської ради".

Враховуючи логіку розвитку подій, скидається на те, що хоч, як відомо, "без води - не туди і не сюди", але Світлянам вона таки цього року не "світить". Така ситуація підігріває емоції і загострює конфлікт.

"Влітку вся вода тече до них (до жителів вулиці Центральна - прим. авт.), - обурюються селяни з Світлої. - Вони поливають присадибні ділянки, а ми задихаємося без води, возимо її бідонами, не маємо чого пити. Одна надія - на Бога, сподіваємося на дощі... Настійливо просимо вирішити цей конфлікт, який триває вже 13 років: 20 дворів вулиці Світлої - проти 20 дворів Центральної. Так не довго і до "громадянської війни". Прохання прискорити дієвий розгляд наших скарг".

Влада на те і є, щоб вирішувати проблеми, а не відхаращуватись від них, перераховуючи причини, які стоять на перешкоді. За це її народ обирає і утримує. В протилежному випадку вона перетворюється на паразита, якого просто треба виводити, знешкоджувати.

Бездіяльність чи неспроможність влади адекватно реагувати на нагальні потреби громади справедливо обурює людей, провокуючи виникнення протестних проявів. Для адміністрації Апостолівського району і села Токівське попереджувальні дзвіночки лунали не один раз. Тож висновки обов'язково мають бути зроблені. Ситуацію потрібно негайно вирішувати по-господарськи із залученням спеціалістів із водопостачання, аби нарешті розв'язати проблему рівномірного постачання питної води вулицями села.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64