Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


ЗАГИНУЛО ДИТЯ: НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК ЧИ... ВБИВСТВО?

"Я на власні очі бачила тільце мого онучка в моргу: воно було все в синцях, обличчя - синє, в подряпинах. Я не вірю, що такі травми дитина отримала внаслідок нещасного випадку..."

Трагедія сталася 20 лютого 2005 року. Цей день став останнім в житті маляти Ярославчика - дитятко прожило на білому світі лишень рік і п'ять місяців. Пекучий біль, що відтоді нестерпно ятрить серце бабусі - Тетяни Іванівни - посилюється тяжкими сумнівами, навіяними їй безмежним горем, а чи насправді смерть онука сталася через фатальну випадковість?

"Полуторагодовалый мальчик с ул. К. Либкнехта (м. Нікополь - прим. авт.) играл на стуле в присутствии родителей. Вдруг спинка стула оторвалась, и ребенок упал на пол передней частью туловища. Несмотря на то, что высота от пола была всего полметра, через несколько минут ребенок скончался от ушиба грудной клетки. Прибывшая "скорая" лишь констатировала смерть малыша", - так про загибель малятка із посиланням на повідомлення помічниці міського прокурора Олени Лейченко поінформувала одна з нікопольських газет.

Бабуся покійного Ярославчика вважає наведені у коротенькій замітці дані такими, що повністю не відповідають дійсності, а з огляду на задокументовані судмедекспертизою ушкодження, які спричинили смерть, підозрює... вбивство онука.

Тетяна Іванівна розповідає, що її син Андрій взяв шлюб з Олесею в жовтні 2002 року та з ініціативи невістки живуть вони окремо. Від народження дитятка бабуся дбайливо доглядала його, відзначаючи при цьому відсутність, як на неї, належної уваги до малюка з боку матері. За словами Тетяни Іванівни, вона з цього приводу неодноразово робила зауваження невістці, а у відповідь наражалася лишень на бурхливі емоції молодиці. Покращення у ставленні мами до народженого синочка не проглядалося.

"Вона часто-густо ішла з дому, залишаючи дитя друзям та знайомим, - говорить літня жінка, - їздила у Київ до своєї мами чи до приятелів й гостювала там по декілька днів. Перша така подорож відбулася, коли малюку не виповнилося ще 3 тижнів".

Не було мами вдома і того рокового дня... Вона залишила Ярославчика на одного зі своїх знайомих - зазначає Тетяна Іванівна, передаючи слова своєї невістки.

Дитина загинула вночі, приблизно між дванадцятою і третьою годинами. В лікарському свідоцтві про смерть № 152, зробленому на підставі розтину й виданому 22 лютого 2005 року йдеться про те, що безпосередньою причиної смерті стали: шок, внутрішня кровотеча, закрита тупа травма живота, розрив печінки.

"Я не вірю, що такі серйозні травми дитина могла отримати внаслідок нещасного випадку, - вважає Тетяна Іванівна. - На власні очі бачила, тіло онучка в моргу - воно все в синцях, обличчя синє, в подряпинах..."

Якщо повернутися до вже згадуваної газетної версії, то вона щонайменше, викликає здивування. Можна помилятися, проте важко повірити, що падіння дитини з висоти півметра могло спричинити розрив внутрішнього органу - печінки. Скільки падає дітей, буває й з візочків, вищих за стілець і, слава Богу, без найменших неприємностей. Деякі з розряду особливо "просунутих" батьків перед телекамерами охоче демонструють "досліди": з відстані кількох метрів жбурляють своїх немовлят в ополонку - і нічого, малюкам це тільки на здоров'я. Можливо, пояснення криється в тім, що, мабуть, коли в малюка ще немає остраху, розвинутого відчуття обережності, він падає зненацька, без свідомого жорсткого напруження тільця, а відтак унеможливлюються і важкі наслідки від падіння: тільце ніби м'яко розплескується і поглинає силу удару. Що ж сталося з маленьким Ярославчиком, який зазнав таких страшних травм, що виявились несумісними з життям?

За фактом смерті дитини проти невістки порушено карну справу № 1-822/05 за статтею про злісний недогляд за дитиною, що спричинив її смерть.

Проведене слідство викликало у Тетяни Іванівни чимало претензій, адже не були допитані свідки, які, на її думку, могли надати вагомі покази. У квітні минулого року справу було передано до Нікопольського суду та незабаром відізвано прокуратурою та доправлено в облпрокуратуру. Звідти справа була затребувана Генпрокуратурою.

"...Згідно листа заступника Генерального прокурора Шокіна В.М. від 14.04.2005, до Генпрокуратури направлені: кримінальна справа № 32059024 по обвинуваченню Олесі С. за ст. 166 КК України, наглядове впровадження по кримінальній справі № 32059024 та наглядове впровадження прокуратури області", - йдеться в листі начальника відділу прокуратури Дніпропетровської області, радника юстиції С.М. Капустяна від 07.11.2005.

В січні поточного року Тетяна Іванівна звернулася з листом до Генпрокуратури. Письмової відповіді не одержала, та все ж там їй пообіцяли, що незабаром справу буде повернуто для розгляду у суді першої інстанції. Час спливає, а справу так і не повертають. У зверенні до громадської приймальної БЮТ нещасна бабуся просить посильного сприяння скорішому розгляду справи по суті.

Безневинно згублена душа постане вічним докором тим, хто не дасть відповіді на гіркі запитання - як це сталося і хто винний?:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64