Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Як партії та блоки пропонують вести бій з "тінню"

Головний редактор спеціалізованого журналу "Економіст" Юрій Коваленко в рамках проекту Громадської кампанії "Усвідомлений вибір-2006" презентував у Дніпропетровську результати дослідження "Податкова політика та "детінізація" економіки і доходів громадян в програмах та діях політичних сил".

Згідно з оприлюдненими даними дослідження, політичні сили перед виборами у 2002 році в економічних блоках своїх програм зосереджувались на обіцянках знизити податки, спростити податкову систему, подолати тіньову економіку та прийняти податковий кодекс.

За час роботи парламенту останнього скликання робилися спроби суттєвого поліпшення економічного клімату в Україні. Одначе вони не були системними.

Загалом депутати ухвалили 225 законів, що стосувалися проблем податкової сфери та детінізації української економіки. 11 з прийнятих законопроектів ініціював Народний блок Литвина (до речі, присутній на заході представник НБЛ, нардеп Валерій Мартиновський, дізнавшись про таке, чомусь висловив своє щире здивувавння, сказавши, що почута інформація стала для нього приємною несподіванкою); по 10 - "Наша Україна" та ПРП; по 7 - Партія регіоніві БЮТ; 6 - СПУ; 2 - СДПУ (о).

Серед найбільш знакових законів слід виділити Закон "Про внесення змін до Закону "Про оподаткування прибутку підприємств", прийнятий у 2004 році. Згідно зі змінами, податок на прибуток знижено з 30 % до 25 %.

В 2003 році було прийнято Закон "Про податок на доходи фізичних осіб", який скасував прогресивний податок на доходи фізичних осіб і встановив єдину ставку - 13 % з 1 січня 2004 року і 15 % з 1 січня 2007 року. Закон регламентує також стягнення податку з виграшів, спадку, дивідендів, з операцій з майном, цінними паперами та інш. За задумом цей Закон, без сумніву, є прогресивним. Але без паралельного зменшення нарахувань на Фонд оплати праці і вирішення питання про наповнення Пенсійного фонду або кардинальної пенсійної реформи ефект виявився суперечливим.

В 2003 році було прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", в якому пеердбачалося поетапне скорочення ставки ПДВ - спочатку до 17 %, а потім і до 15 %. Але Президент Кучма наклав на нього "вето".

Що буде з ПДВ та податком на прибуток?

Серед підприємців за ці роки чітко сформувалось розуміння недосконалості закону про оподаткування прибутку підприємств та кримінальності чинного ПДВ. Що ж обіцяють робити з ним політики?

У передвиборчих програмах КПУ, БЮТ, Блоку Литвина задекларований намір ліквідувати ПДВ. Партія регіонів у своїй політичній програмі зазначає, що домагатиметься зменшення податкового тягара шляхом зниження ставок податку на прибуток і податку на додану вартість. "Зниження основних податкових ставок" передбачає програма Блоку "Наша Україна". Серед партій-учасниць блоку лише в програмі УРП "Собор" передбачене "скасування податку на додану вартість та заміну його податком на реалізацію, а також запровадження оподаткування всіх доходів фізичних осіб за єдиною ставкою 10 %". Інший учасник Блоку - ПППУ, пропонуючи зниження податкових ставок, виступає за "введення особистою кримінальної відповідальності посадових осіб за порушення встановлених термінів відшкодування заборгованості бюджету з повернення ПДВ".

Водночас у програмах партій та блоків не вказано. Яким чином буде ліквідовано прогалини у бюджеті, що будуть спричинені зниженням ставок податків.

Чи оподаткують нерухомість?

Жодна з партій і блоків у своїх передвиборчих програмах не запропонували податку на нерухомість. Хоча, наприклад, це положення є у партійних програмах членів БЮТ - УСДП ("за основу оподаткування фізичних осіб повинен братися прогресивно-диференційований податок на доходи фізичних осіб. Принцип соціальної справедливості вимагає, щоб з більшого доходу платилися й більші податки") та ВО "Батьківщина" ("ввести ефективне оподаткування нерухомого майна"). А Партія регіонів пропонує "введення спеціального податку на розкіш").

Не обстоює повернення до прогресивного податку з доходів громадян і КПУ - ні в партійній програмі, ні у виборчій.

СПУ має таке положення в партійній програмі, але до виборчої його не внесла.

Чи буде єдиний соціальний податок?

Введення єдиного соціального податку скасувало б нарахування на Фонд оплати праці і могло б припинити практику випалати зарплат "у конвертах". Це пердбачене лише у програмах Громадянського блоку "ПОРА-ПРП" ("реформування системи соціального страхування, зокрема введення єдиного соціального податку") та Опозиційного блоку "Не так!" ("запровадження єдиного соціального внеску, збільшення питомої ваги фонду оплати в структурі собівартості продукції, зацікавлення роботодавців у підвищенні заробітної плати найманих працівників та виведенні її з тіні").

Спрощення оподаткування

На спрощенні системи оподаткування задля розвитку малого та середнього бізнесу робить акцент передвиборча програма Блоку "Пора-ПРП". Водночас про звільнення від оподаткування витрат на інновації та важливі науково-технічні розробки йдеться у програмних документах Народного союзу "Наша україна", ПППУ, УСДП, Партії регіонів та СДПУ(о). Остання зокрема передбачає "прийняття закону про спрощену систему їх оподаткування та обліку діяльност ; введення податкових канікул для малих підприємств, які зайняті виробничою діяльністю або здійснюють надання суспільно-важливих послуг".

Як долатимуть тінь в економіці?

Програма блоку "Пора-ПРП" пердбачає "проведення разової фінансової амністії капіталів з мінімальними вилученнями щодо прав громадян на таку легалізацію". Водночас зазначено, що право на таку амністію та легалізацію "повинні мати усі громадяни за виключенням випадків, коли порушені кримінальні справи, які передані до суду".

Передвиборча програма Блоку "Наша Україна" в частині податкової політики і детінізації дуже лаконічна. В ній сказано: "Тіньовій економіці - ні!", але не зазначено механізмів здійснення детінізації. Народний Блок Литвина пропонує адміністративні методи подолання проблеми ("вжиття дієвих і системних заходів, спрямованих на скорочення тіньового сектора економіки та протидію її криміналізації").

Багато загального і замало конкретики

Економічні блоки виборчих програм провідних політичних сил не містять принципових відмінностей щодо податкової політики та подолання тіньової економіки. Здебільшого їхні пропозиції майже однакові і обмежуються загальними фразами про "податкову реформу", "зменшення податкового тиску" тощо.

Виборчі програми всіх політичних сил схожі не тілки за суттю (адже всі виступають за реформу податків), а й за формою. Програми складаються з набору гасел на кшталт: "поліпшемо податкову систему", "зменшимо податки", "викорінимо тіньову економіку". Механізми реалізації проголошених гасел не вказуються. Декларована податкова система описується загальними висловами: "чесна", "справедлива", "прозора", "стабільна", "гнучка", "стимулююча" тощо. За такими характеристиками практично неможливо уявити, яку ж податкову систему хоче впровадити та чи інша політична сила.

Практично всі учасники перегонів декларують намір знизити податки, однак не зазначають, ставку якого податку вони обіцяють знизити і на скільки. У програмах за поодинокими винятками немає цифр.

Майже всі політичні сили не продемонстрували свої пршочергові наміри щодо вирішення означених проблем, а також не оголосили про підготовлені законопроекти. Лише Блок "Пора-ПРП" заявив, що має розроблений ними проект Податкового кодексу, однак його зміст та параметри виборцям наразі невідомі.

Дивно, що Блок "Наша Україна" у своїй програмі не згадав про концепцію реформування податкової системи, яку в жовтні 2005 року розробила група радників Президента під керівництвом В. Ланового.

Це дослідження підготовлене в рамках Громадської кампанії "Усвідомлений вибір-2006" за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження". Здійснене експертами, які представляють громадську організацію "Інститут реформ", громадське об'єднання "Опора", журнал "Економіст". Склад групи: Ростислав Левицький (керівник), Маркіян Дацишин, Володимир Рябошлик, Юрій Коваленко, Тетяна Бойко, Олег Олійник, Ігор Дем'янчук, Вікторія Захарова, Геннадій Невєров, Юлія Сахно.

Р.S. "Партія регіонів (!) пропонує у своїй програмі, уявіть собі, "подолати податковий "бєспрєдєл". Але ж всім відомо, коли це явище виникло і хто його породив. В економічну історію України увійшли такі терміни, як "азаровщина", "маски-шоу". У програмах політичних партій і блоків можна знайти багато подібних, але вже не таких смішних речей", - репліка головного редактора "Економіста" Юрія Коваленка під час презентації результатів дослідження.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64