Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Єдиний в трьох іпостасях: нардеп, банкір і шахрай

В 2003 році АКБ "Прем'єрбанк" був визнаний Національним банком, таким, що входить у десятку найкращих банків України. Та вже на початку 2004 р. за відсутності яких-небудь фінансовоих криз і потрясінь в економиці країни розпочинається процедура ліквідації "Прем'єрбанка". Нині сума дебіторської заборгованності банка складає 214 млн. 737 тис. грн. Кредиторська заборгованість фізичним особам сягає близько 50 млн. грн., юридичним - 136 млн. грн. Постраждалі вкладники звинувачують НБУ в не здійсненні належного контролю за діяльністю "Прем'єрбанка", внаслідок чого ошуканими опинилися тисячі клієнтів банку. Вони вважають себе жертвами афери, скоєної засновником банка й фактичним його власником, тепер вже колишнім депутатом Верховної Ради Олегом Беспаловим.

- Національний банк замість активних дій з запобігання банкрутства зайняв позицію спостерігача, - говорить голова Дніпропетровської обласної громадської організації з захисту прав та інтересів кредиторів і вкладників АКБ "Прем'єрбанк" Олександр Ткаченко. - В лютому 2004 року Управління НБУ в Дніпропетровській області, здійснивши перевірку "Прем'єрбанка", зробило висновок, що він знаходиться на межі банкрутства. Але Нацбанк не вжив жодних заходів з введення тимчасової адміністрації, як це регламетнує Закон "Про банки і банківську діяльність". У такий спосіб НБУ не виконав пункт закона, скориставшись яким, можна було б хоч якось зберегти комерційний банк платіжоспроможним.

За підсумками перевірки "Прем'єрбанка", місцевим Управлінням НБУ була прийнята постанова, згідно з якою задля збереження можливості розрахунку з кредиторами "Прем'єрбанку" заборонялося відчужувати активи. Незважаючи на це, голова правління банку Фомін підписує рішення про передання центральної будівлі, що на вул. Мечникова в Дніпропетровську, яка була збудована на кошти "Прем'єрбанку", комерційній структурі "ДонКредитІнвесту", тим самим порушуючи постанову Дніпропетровського територіального Управління НБУ.

Коли розпочалися судові засідання щодо повернення будівлі у банківську власність, від голови НБУ Стельмаха надійшов лист, в якому він називає вищенаведену постанову неправомірною. З цього приводу ми звернулися до Президента України, Генеральної прокуратури. Слухання щодо цього відбудуться в Вищому адміністративному суді.

Понад 65 млн. грн. з виведених з банку активів опинилися в комерційних структурах, засновником і власником яких є колишній народний депутат Олег Беспалов: "Іріола-фрахт", "Екологія" та низка інших. Ці підприємства, отримавши кредити і уклавши угоди з переуступки боргу, починають швидкими темпами ліквідуватися...

- В нашому провадженні знаходиться близько тридцяти справ щодо боржників банку, - говорить Геннадій Терещенков, директор компанії "Верітас", що здійснює юридичний супровід організації з захисту прав вкладників і кредиторів "Прем'єрбанку". - Загальне враження: є абсолютно зрозумілим, яким чином виникали ці борги, як виводилися активи - всі основні активи банку були виведені злочинним шляхом, з порушенням Кримінального Кодексу. Але з точки зору цивільної, господарської юрисдикції, ці активи виводилися законно, тому що судді господарчого суду і судів загальної юрисдикції, розглядають відповідні документи, а вони укладалися високопрофесійними юристами. Схеми виводу активів з балансу банка були розроблені дуже ретельно. Якби вдалося довести, що дії, які мають видимість законних, були зроблені злонамірено, то тоді б їх можна було визнавати недійсними. Але покищо від слідства таких даних немає.

Судячи з зайнятої прокуратурою позиції, вона схильна вважати головним винуватцем того, що сталося, голову правління банка - Фоміна. Той зараз в бігах, оголошено його розшук. Але в нас немає документів, спираючись на які можна переконатися, що цей розшук справді здійснюється. Зі свого досвіду (12 років служив в правоохоронних органах) знаю, що знайти банкіра значно легше ніж, скажімо, вбивцю, гвалтівника. Якби Фоміна розшукували належним чином, так як це дозволяє закон про оперативну діяльність і КПК, його б давно знайшли.

Спілкуючись з кредиторами, дебіторами банка, у мене, як спеціаліста, склалося тверде переконання, що "Прем'єрбанком" керував безпосередньо Олег Павлович Беспалов. Фомін лише ставив свій підпис. Фактично, керівництво банком здійснювалось саме Беспаловим.

Як вже було зазначено, 12 лютого НБУ виніс рішення про заборону відчуження активів в будь-якій формі. Активи були виведені або напередодні, 10-11 лютого, або 12-13 числа. Отаке "співпадіння".

Приміром, один з ліквідних активів, 2 млн. грн, потрапив в Одеський "Імексбанк". Так от цей договір не відбито на балансі "Прем'єрбанка", хоча це неодмінно повинно було статись. Що заважає прокуратурі вжити відповідних перевірчих заходів, допитати голову правління "Імексбанка" Граматіка? Але цього не відбувається. Таких прикладів бездіяльності прокуратури чимало.

Під час зустрічі з начальником слідчого відділу я пояснював, що по справі "Прем'єрбанку" - 5 тис. потерпілих, сума збитків - близько 200 млн. грн. Цією справою повинен займатись не один, а мінімум 6-7 слідчих з десятком-півтора оперативних співробітників. Мені не зрозуміло, чому прокуратура не має цікавості до цієї справи.

Коли банк потрапляє у скруту, першими про це дізнаються власники банку від топ-менеджерів. Оскільки вищє керівництво банку завжди у добрих стосунках з крупними кредиторами, то про банкрутсво, що наближається, стає відомо і їм. Тоді вони починають виводити активи. Активами банку Беспалов сплатив свої борги найбільшим кредиторам: банку "ДонКредитІнвест", за моїми даними він належить Литвину, і "ТАСкомерсбанку" - відповідно 12 і 14 млн.грн. (як свого часу розпорядився цими інвестиціями Беспалов - нехай вирішує слідство).

Ці банки, в порушення процедури ліквідації, отримали внесені ними суми в повному обсягу вже після прийнятого НБУ рішення про заборону "Прем'єрбанку" укладати угоди про відступлення права вимоги. Таким чином, "ДонКредитІнвест" і "ТАСкомерсбанк" стали співучасниками в виведенні активів в порушення прав інших кредиторів.

"Прем'єрбанк" потрапив у фінансову скруту в жовтні 2003 року. Саме тоді почалися затримки в здійсненні платежів. До нас почали приходити клієнти банку, і ми допомогали їм складати відповідні звернення до правоохоронних органів. Якби тоді вжили необхідних заходів, то ситуації, яка склалася нині, не виникло б.

***

Зараз в Бабушкінському районному суді ведеться слухання карної справи зі звинувачення заступниці голови правління "Прем'єрбанка" Л. Г. Яхонтової в приховуванні виведення з банку коштів вкладників і інвесторів в цілях особистої наживи.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No error: 0 in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64