Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Володимир ЧЕМЕРИС: "Відбулась зміна президентів, але не сталося системних змін"

Перше кричуще порушення прав людини щодо свободи зібрань за нової влади, як зазначено в даних моніторингу, здійсненому Інститутом "Республіка", відбулось наприкінці січня 2005 року у Дніпропетровську, коли вночі група осіб під керівництвом начальника управління внутрішньої політики міськвиконкому Сергія Квітки, посилаючись на рішення Бабушкінського райсуду від 17 січня, зруйнувала намети, встановлені прихильниками Януковича. Це сталося за тиждень після інавгурації Президента Ющенка. "Влада в місті залишилась такою, якою була, - зазначає колишній співкоординатор акції "Україна без Кучми", нині уповноважений Громадської ради з питань прав людини при МВС України Володимир Чемерис (Інститут "Республіка"). - ... Відбулась зміна президентів, але не сталося системних змін".

Своє загальне враження від теперішньої ситуації з дотримання прав людини в Україні Володимир Чемерис передає лаконічно - "нічого не змінилося", щоправда потім уточнює, що є регіони, де, за його спостереженнями, в цій сфері сталося покращення і в якості прикладу наводить Сумщину. Після відомої хвилі протестних виступів, збуреною студентською молоддю позаминулого року в області не зафіксовано жодного порушення.

Протилежною ситуація є на Дніпропетровщині та й по країні в цілому. Цікаво, що під час Помаранчевої революції, за словами правозахисника, таких порушень майже не спостерігалось -"тоді протестував хто хотів, де хотів і як хотів", натомість, утисків свободи зібрань, заборон і розгонів мітингів як за рішенням суду, так і без нього (лишень на підставі припису комунальних служб) дедалі більшає на другому році після перемоги демократії в країні. У зв'язку з цим Чемерису згадуються події "України без Кучми", коли проведенню протестувальних акцій перешкоджали так само.

Суттєвим чинником, що заважає реалізації прав громадян на свободу зібрань правозахисник називає рішення місцевих рад.

- В 2003 році Дніпропетровська міська влада прийняла Положення, згідно з яким єдиним місцем, де дозволено проведення масових заходів є майданчик в міському парку ім. Глоби - це рішення є аниконституційним, і наша організація звертатиметься до суду з тим, аби воно було скасовано, - зазначає Володимир Чемерис.

Правозахисник також має критичні зауваження щодо дотримання свободи слова в країні:

- Очевидно, помічник Президента Кучми Васільєв був не зовсім розумною людиною, якщо робив "темники" в паперовому вигляді і потім розповсюджував їх. Тепер "темники" - це телефонні дзвінки, приватні розмови. Наприклад, журналіст "1+1" Вахтанг Кіпіані разом з колегою Анатолієм Борсюком, працюючи над черговою передачею з циклу "Подвійний доказ", зробили сюжети, присвячені отруєнню Ющенка і подіям в Беслані. Прес-секретар Президента Ірина Геращенко приїхала на канал і заборонила випускати в ефір ці передачі. Після цього Кіпіані пішов з каналу.

Дісталося "на горіхи" від Чемериса й колишньому його колезі по "УБК", співкоординатору акції, а нині міністру внутрішніх справ Юрію Луценку та іншим соратникам по антикучмістському руху, посівшим після Помаранчевої революції високі державні посади. Правозахисник неодноразово звертався як до головного міліціонера країни, так і до керівника (на той час) СБУ Леоніда Турчинова з проханням оприлюднити архіви, пов'язані зі "справою 9 березня", але це не мало жодного результату - відповіді він так і не отримав.

- 18 людей, засуджених по цій справі, відсиділи від 2 до 3,5 років, - говорить Чемерис. - Зрештою, Луценко і Турчинов отримали свої посади в тому числі і завдяки цим засудженим. Люди віддали за прихід нової влади роки життя, проведені за гратами. Але це не стало достатнім приводом для того, аби, досягнувши бажаного для себе результату, нові можновладці приділили постраждалим, яким вони зобов'язані, належну увагу.

З хроніки порушень права на мирні зібрання в Україні у 2005-2006 рр. (Інститут "Республіка"):

"17 січня. Дніпропетровськ.
Бабушкінський районний суд задовольнив заяву Дніпропетровського міськвиконкому і "обмежив" право місцевого осередку ПСПУ встановлювати намети на центральній площі міста. У своєму рішенні суд послався на положення про проведення масових заходів, затверджене рішенням міськвиконкому у 2003 році. Це положення визначає лише одне місце у Дніпропетровську для проведення мітингів і єдиний маршрут, яким можуть рухатись демонстрації. Згадане положення протирічить низці статей Конституції України.

30 січня. Дніпропетровськ.
Вночі група осіб, серед яких були представники комунальних служб міста та "Молодіжного штабу Ющенка" під керівництвом начальника управління внутрішньої політики міськвиконкому Сергія Квітки, посилаючись на рішення Бабушкінського райсуду від 17 січня, зруйнували наметове містечко, встановлене прихильниками колишнього кандидата в президенти Януковича на площі ім. Леніна. Під час інциденту нападники викрали особисте майно учасників протестного заходу. Представники міліції не втручалися і спокійно спостерігали за сутичкою.

...

22 квітня. Дніпропетровськ.
Бабушкінський райсуд заборонив обласній організації СДПУ(о) на підставі неконституційного рішення міськвиконкому ще 2003 року проводити біля будівлі міськради мітинг з гаслами "Дніпропетровськ без Куліченка!" (Куліченко - мер). Судове засідання відбувалося без представника організаторів мітингу. Захід таки провели, але опозиціонери були оштрафовані за рішенням райсуду на 85 грн. за використання звукопідсилювальної апаратури.

...

27 жовтня. Дніпропетровськ.
Бабушкінський райсуд за поданням міської ради заборонив місцевому відділенню Народного Союзу "Наша Україна" проводити у центрі міста заходи, присвячені річниці Помаранчевої революції...":: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64