Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Водний світ

Впродовж теми, якої вже торкався СПЕЦКОР у публікації, присвяченій міськводоканалу, в місцевому прес-клубі між представниками зацікавлених сторін відбулася гостра полеміка. В процесі жвавого обміну думок взяли участь представники організацій з захисту прав споживачів і міського комунального підприємства "Дніпроводоканал".

Безнадійна (понад трьох років) заборгованість перед "Дніпроводоканалом" підприємств небюджетної сфери складає нині близько 50 млн. грн., до того ж за минулий рік вона збільшилась майже на 4,6 млн. Голова Асоціації з захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг "Наш дім" Павло Хобот вбачає в цьому корупційну схему, за якою боржники, даючи хабара, домовляються з комунальниками про списання боргів і неподання позовів до суду.

- Незважаючи на те, що заборгованість госпрозрахункових підприємств дедалі збільшується (на кінець 2004 року сума боргу складала 45 354 тис. грн., нині - 49 950 тис.), міськводоканал не подав до суду жодного позову, - зазначає Хобот. - Мова йде про десятки, сотні тисяч накопичених боргів. Асоціація підготувала офіційний запит до прокуратури з тим, аби виявити структуру цих заборгованостей та конкретні підриємства, що є злісними неплатниками.

В той же час, як зауважив захисник прав споживачів, на тлі відсутності боротьби з боржниками-юридичними особами "Дніпроводоканал" тероризує населення, відключаючи помешкання від водопостачання і каналізації за заборгованість, в тому числі безнадійну, що є грубим порушенням законодавства і санітарних норм.

- За адресою пров. Макєєвський, 6, від водопостачання відключили незаможних людей, пенсіонерів, сума боргу яких за 8 років дорівнювала 1500 грн., - розповідає Павло Хобот. - За два тижні вони знайшли можливість сплатити цю суму, але після цього ще протягом півтора місяця добивалися поновлення функціонування каналізації.

"Дніпроводоканал" залучає до виконання цих робіт спеціалістів з "Полтававодоканал", сплачуючи за їхні послуги 19,2 тис. грн. щоденно - ті мають запатентований пристрій для точкової санації стальних трубопроводів й здійснюють поквартирне відключення боржників від водопостачання.

П. Хобот вважає таку діяльність безгосподарною, що ставить під загрозу розвалу і банкрутства стратегічно важливого міського підприємства й в цілому систему водопостачання.

- Пристрій, винайдений "умільцями", несертифікований в Україні і його застосування входить в протиріччя з Постановою Кабміна, яка затверджує правила надання послуг з централізованого постачання опалення, холодної, гарячої води і водовідведення - говорить голова Асоціації споживачів Дніпропетровської області Григорій Дубовий. - В цих правилах немає жодного рядка, який би припускав можливість відключення від послуг з водовідведення й забезпечення: ця норма є обов'язковою і розповсюджується на всіх громадян, незалежно від того, є вони порушниками (боржниками) чи ні. Якщо вони порушують закон, то на це існують встановлені відповідні правила, які дозволяють притягнути через суд до відповідальності. Але такий шлях видається окремим керівникам задовгим, тож вони і вчиняють протиправні дії.

В той же час Дубовий гостро скритикував прийняте міською радою у минулому році рішення, згідно з яким водоканалу було заборонено подання до суду позовів на громадян, адже воно не на користь ані споживачам, ані самому водоканалу й підштовхує останнього до неправомірних дій.

Дубовий закцентував, що в типовому договорі йдеться про безперебійне надання послуг і термін часу, за який належить усувати ті чи інші негаразди, що виникають. Наведеному Хоботом випадку з відключення, як зазначив Дубовий, санітарне законодавство дає однозначну класифікацію:

- Уявіть умови, в яких опинилися ці люди... Санітарні служби мали б негайно відреагувати з тим, аби послуги були поновлені, а особи, причетні до неправомірних дій - притягнуті спочатку до дисциплінарної відповідальності, у разі повторного порушення - до адміністративної, а потім і до кримінальної відповідальності... Нині ми живемо в умовах правового безкраю, коли кожен може робити, що забажає, але коли це робить громадянин, то він несе за це відповідальність, а от якщо свавілля вчиняє посадовець, то тут все інакше, - зауважує Дубовий.

Він також закинув водоканалу непроведення ним відповідної роботи з боржниками і бездіяльність, яка призводить до збільшення боргів:

- Потрібно не спостерігати за тим, як накопичується борг і опиняється поза межами позовного терміну, а все ж таки вирішувати ці проблеми в суді! В базі водоканалу є всі данні про боржників з розкладкою по місяцях, роках. Всі ці проблеми піддаються вирішенню, тільки ними треба займатися. Навіть якби водоканал подав до суду позов всупереч прийнятому міськрадою рішенню, яке забороняє такі дії водоканалу, то, мені видається, що будь-який прокурор припинив би дію цього рішення.

Дубовий припустив, що бездіяльність у цьому напрямку є вигідною для водоканала, адже така ситуація створює простір для махінацій і зловживань.

Відповідаючи на висловлені зауваження і претензії, начальник відділу збуту міськводоканалу Олександр Березкін зазначив, що у своїй діяльності водоканал спирається на Закон "Про питну воду" від 2002 року, який є пріоритетним для всіх водопостачальних організацій, тож всі дії комунального підприємства знаходяться у правовому полі.

- Ви кажете, що водоканал поганий, що він відключає індивідуально, - говорить посадовець - ...Коли ми відключали декілька років тому будинками, нам казали: "Ні, в цьому домі також є справні платники, чому вони повинні страждати?" - стовідсотково згоден. Ми припинили це беззаконня. Довго шукали шляхи впливу на боржників. Полтавський метод (такий же пристрій розроблено в Донецьку) - це практика, якою послуговуються в світі. Там теж використовують пристрої індивідуального відключення. Щодо законності, то знов-таки, згідно із ст. 23 Закону "Про питну воду", водоканал має право тимчасово припиняти водопостачання, чим ми і користуємося. За полтавським методом працюють в Чернігові, Кременчуці, Києві, Харкові, загалом в півтора десятка крупних міст України. Одне таке відключення коштує 1200 грн. Що стосується ефективності такого методу. Відключили ми боржників в будинку на Донецькому шосе. День роботи бригади (12 людей + машина), що займалась відключенням, коштувала водоканалу 8 тис. грн. І в цей же день по цьому будинку була зроблена проплата в 35 тис. грн. От вам відповідь щодо ефективності. Про можливість відключення ми попереджаємо заздалегідь, розносимо попередження, пропонуємо абонентам скористатися законом "Про реструктуризацію боргів"...

Березкін визнав проблемою зростання дебіторської заборгованості. Комунальні підприємства "Міськтепломережі", "Дніпротеплоенерго", "Дніпротепломережа", "Теплотранс" мають мільйонні заборгованості перед водоканалом і не можуть розрахуватися зі старими боргами. Березкін називає цю проблему такою, що радше лежить в політичній площині.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No error: 0 in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64