Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


РЕАЛЬНІСТЬ ВИЩОГО ПЛАНУ

Здатність людини уявити собі щось є здебільшого похідною від досвіду її життя. Ми можемо уявити: пересування в просторі - тому що робимо це; в часі - тому що все наше буття проходить в такому русі. Куди важче уявити собі пересування не фізичного тіла, не предмета, а свідомості. До того ж, в сферу, що не має фізичних координат, в таке собі поле абсолютного знання, якому містики часто-густо дають визначення РЕАЛЬНОСТІ ВИЩОГО ПЛАНУ.

Аби наблизити це поняття до доступного нам розуміння, можна уявити сукупність інформації, яка ніби заповнює весь простір нашого світу, як він може бути заповнений магнітними чи гравітаційними полями, випромінюваннями чи радіохвилями. Проте, не менше підстав є говорити про таку собі точку, взагалі позбавлену об'єму.

При цьому ці визначення будуть істинними. Розбіжності між ними лише в описі, тобто в тому, як ми сприймаємо цю РЕАЛЬНІСТЬ. Вона пронизає наш світ і в той же час лежить поза його межами. Потік часу нерухомими хвилями присутній в ній і одночасно сама РЕАЛЬНІСТЬ перебуває поза часом.

Деякі провидці згадують про своє наближення, вихід в цю РЕАЛЬНІСТЬ в миттєвості осяяння. В дні Карибської кризи до Вольфа Мессінга прийшов знайомий. Ось що він розповідав:

- Я прийшов до Мессінга: "Вольф Григорович, чули про блокаду Куби? Якщо атомна війна - це кінець..." Він велів, коли ввійде в стан самокаталепсії, дати йому олівець і папір. Ось пульс майже не прослуховується, зрачки не реагують на світло. В його міцно стиснуту руку вкладають олівець. "Мир буде" - такі слова прочитали ми. "Моя підсвідомість зв'язалася з "чимось" чи з "кимось", - пояснив Мессінг походження інформації.

На жаль, самі віщуни, виходячи на рівень ВИЩОЇ РЕАЛЬНОСТІ, зазвичай виносять звідти лише відповіді на ті запитання, які вони ставили перед собою, а не сприйняття самої цієї РЕАЛЬНОСТІ. Цікаві спостереження наводить наступна провидиця:

- Я працюю з простором, який дає мені інформацію. Я не знаю, що це, але для мене в моїй уяві це існує як простір. Я сприймаю його так. Бувають різні простори. Що це за простори і чим вони відрізняються - абсолютно незрозуміло для тих, хто сам не бував там. Наприклад, простір, який ішов до мене з самого початку, коли я тільки вчилася цьому, приходив до мене здалеку. Він темний і весь у маленьких золотих цяточках. Але він дуже далекий. Ці цяточки - крупиці, вони відчутні і статичні. Але вони не створюють мережі. Нині я працюю з іншим, більш швидким простором. Він несе відчуття незмінності, нерухомості. Там нічого не відбувається, нічого не змінюється. А ще є відчуття його повноти. Інформаційна насиченість - лише один аспект цієї повноти. Це простір, в якому інформація є, була, буде. Дехто сприймає її ніби поза часом. Для мене це не так. Ніхто не може сказати, як події в дійсності співіснують там. Коли ж туди проникає людська свідомість, обмежена і недосконала, то вона може зчитувати цю інформацію тільки дискретно, тобто пов'язуючи її з поняттям часу. Свідомість пропускає її через свої стереотипи і настанови, перетворюючи на судження типу: "Те-то буде тоді-то і там-то." Але все це умовно. Послідовність розташування подій там не обов'язково відбиває послідовність часову. Можливо, там своя недоступна нам логіка. Свідомість, проводячи отримані знаки різними своїми структурами, перекладає їх на мову звичних нам понять, нашої часової послідовності.

Можливо, безсвідоме людини перебуває в постійному співдотику з РЕАЛЬНІСТЮ ВИЩОГО ПЛАНУ. Інформація, котру вміщує повсякденна наша свідомість, - вузький струмочок в порівнянні з тими океанами, які омивають інші рівні і плани буття. За одиницю часу, за котрою повсякденне наше свідоме, сприйме, скажімо, 1 біт інформації, безсвідомопсихічний рівень сприймає 10 000 000 таких умовних бітів.

Такий величезний кількісний інформаційний розрив неминуче несе в собі й інші якісні параметри. І дійсно, дослідники говорять про якусь іншу відмінну логіку, пануючу в безсвідомому. Судячи зі всього, цю іншу логіку принципово неможливо визначити в поняттях нашої повсякденної звичайної свідомості.

Саме тому провидець або містик, зіткнувшись з якимись знаками цієї ВИЩОЇ РЕАЛЬНОСТІ, часто-густо виявляється безсилим підібрати їм адекватний словесний сенс. В трактаті "Квіткова св. Франциска" згадується епізод, коли Людовик Святий прийшов побачитися з братом Егідієм. Той вибіг назустріч королю й, обнявшись з ним біля брами, довгий час простояв мовчки, потім розпрощався, і король пішов, не зайшовши до обійстя. Брат Егідій так пояснив це: "Тільки-но ми обійнялися з королем, як світло премудрости Божої розкрило і явило серце його мені, а моє йому і, дивлячись так, за Божим повелінням, в серця один одному, ми набагато краще і з більшою втіхою взнали те, що хотіли сказати один одному, чим якби говорили наші вуста".

Як в пророцтвах, так і в символах сну, знак, що відкривається віщуну і сенс, що міститься в ньому, опиняються зв'язаними між собою не логічно, не поясненням, а якимось іншим ірраціональним чином.

Зрозуміло, що людина, далека від подібного досвіду, ледь наблизившись до нього, відчуває цілковите його відчуження, віддаленість стосовно знайомого йому досвіду життя.

Очевидно, саме через невимовність цієї іншої РЕАЛЬНОСТІ в категоріях повсякденного буття, віщун, аби намалювати картину, яка відкривається йому, робить це не розлогим словарним описом, а ніби-то через певний ключовий образ, деталь.

Саме неадекватність, безсилля слів спонукали провидців-юродивих намагатися висловити майбутню подію через ключову деталь-знак.

Ось київський юродивий Паїсій біжить повз будинок, що будується, з брудною сорочкою в руках. Один з будівельників гукнув йому згори: "Куди, преподобний, біжиш? Зачекай!". І почув у відповідь: "Ніколи, душко. Сорочку треба випрати. За півгодини пригодиться". Всі решта, хто бачив юродивого, промовчали. Тільки він, саме він гукнув його. І юродивий відповів йому. Не пройшло і півгодини, як цей робітник впав з лісів і розбився насмерть. В той час Паїсій вертався з випраною сорочкою: "Одягніть мерця, це я для нього сорочку виправ".

Чиста сорочка, в яку обряжають небіжчика і була тією ключовою деталлю майбутньої події, яка відкрилася Паїсію.

Ще приклад спроби визначити майбутнє через подібну деталь.

Коли князь Савва Оболенський одружувався з княжною Одаркою Лопухівською, під час весілля в будинку з'явився відомий всім ростовський юродивий Ісидор. Він приніс саморобну шапку, сплетену з польових квітів і трав, і підніс її нареченому зі словами: "Ось тобі і архієрейська шапка!". Гостей це позабавило. Не пройшло, одначе, й року, як молода княгиня померла. Князь же з жалю подався в Ферапонтов монастир й прийняв там постриг, аби пізніше в 1481-1489 роках, дійсно стати архієпископом Ростовським.

Саме цей ланцюжок подій, які перебували тоді ще в лоні майбутнього й намагався висловити юродивий символічною архієрейською шапкою з польових квітів.

Так само, через побічну деталь, Піфія сповістила Нерону про його майбутнє: "Бережися числа 73". Припускаючи, що мова йде про його вік, Нерон, якому було тоді 31, залишився дуже задоволений цим пророцтвом. Чи міг він здогадатися, що це число дійсно визначало вік, але не його! І що не мине й року, як він буде вбитий змовниками, і на його трон буде посаджено 73-річного Гальбу.

Згадаймо відомий епізод, коли провидиця сказала Пушкіну: "Можливо ти проживеш довго, але на 37 році стережися білого чоловіка, білого коня чи білої голови". Бажання уникнути пророцтва не полишали Пушкіна всі 20 років, які йому залишалося прожити, але всі зусилля виявилися марними. Коли поету ішов 37 рік, на життєвому шляху його з'явився Дантес - "білий чоловік" (він носив білий мундир) з "білою головою" (білявий). Це і був його вбивця.

Те, що в повсякденному житті могло б мати тільки один конкретний лик - "білої голови", "білого коня" чи "білого чоловіка", в сфері ВИЩОЇ РЕАЛЬНОСТІ складає, очевидно, певне єдине, спектр нероздільних категорій.

З такою проблемою нероздільності понять, що лежать в ВИЩІЙ РЕАЛЬНОСТІ, їх плавного переходу, перетікання одного в друге, зустрічаються дослідники в галузі передбачення. В цьому, вважають декотрі з них, причина певного відсотку "невлучань".

Віддалену уяву - в якій мірі досвід ВИЩОЇ РЕАЛЬНОСТІ відрізняється від досвіду повякденного життя - дає частково гадальний ряд. Той, хто знайомий з практикою гадання, знає, наскільки широкий і різноманітний спектр її знаків. Кожному знаку відповідає цілий набір смислів, присутніх одночасно і залежних від розташування сусідніх. При цьому сама послідовність їх смислів представляє собою певний ряд, де один смисл переходить в інший, як це буває з образами під час сну, і де, як і уві сні, це переплетіння, перехід слідує своїй системі зв'язків, які не можна пояснити з позиції логіки і досвіду повсякденного життя.

(За матеріалами видання "Пророки? Віщуни?" (автор - к.і.н.. письменник О. А. Горбовський) науково-популярної серії "Знак вопроса", М.: 91, # 1. Адаптація українською - СПЕЦКОР, 2006.):: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64