Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Фатум чи свобода?

Існує достатньо свідчень того, що про подію може стати відомо задовго до її здійснення. Це може означати тільки одне: явище або подія задовго до свого втілення вже являє собою певну реальність. На думку про невідворотність долі наводить і марність спроб уникнути того, що було передбачено.

Якось Доміціан (Римський імператор 51-96 н.е.) запитав астролога Асклетаріона про долю, яка очікує на нього самого, астролога. Той відповів, що невдовзі буде розірваний собаками. Імператор розсміявся й наказав негайно вбити Асклетаріона. Задоволений тим, що йому вдалося змінити долю, Доміціан в той же вечір за трапезою розповів друзям про своє торжество. Всі наввипередки почали восхваляти імператора, його кмітливість і сміливість. Лише актор-мім Латін не поділяв загального захоплення. Це помітив Доміціан.

- Коли я ішов сюди, - мовив актор, помітивши на собі важкий погляд імператора, - проходив повз майдан, де спалюють мерців. Якраз переді мною туди принесли труп астролога. Його поклали на багаття, але сильний вітер загасив полум'я. І тоді я побачив, як зграя бродячих собак шматувала напівспалене тіло.

Настільки ж марно Пушкін все життя намагався уникнути пророкованої йому загибелі на 37 році життя від "білого чоловіка", "білого коня" чи "білої голови". Те, що, будучи людиною, наділеною містичним почуттям, він глибоко розмірковував про це, підтверджує його вірш "Песнь о вещем Олеге". Йдеться про реальну історичну подію. "Волхви спророкували Князю, - писав літописець, - що на роду йому написано вмерти від улюбленого коня. З того часу він не підходив до нього. Минуло чотири роки; восени п'ятого згадав Олег пророцтво і, дізнавшись, що кінь давно помер, посміявся з волхвів. Захотів побачити його кості, став ногою на череп і сказав: чи його мені боятися? Але в черепі причаїлася гадюка, вона вжалила Князя, і Герой загинув".

Існує багато фактів і спостережень, які свідчать про невідворотність подій, що лежать у майбутньому, про даремність будь-яких зусиль запобігти їм або уникнути їх. В стародавньому Шумері, де виникло поняття про "скрижалі долі" та невідворотність року, існувала уява про дати сприятливі і несприятливі, про дні, сповнені успіху або нещастя.

Чи можна змінити закарбоване в "скрижалях долі", уникнути нещастя?

Майбутнє не фатальне, в ньому міститься певний набір можливих подій. Від вибору, рішення самої людини залежить, які з них стануть реальністю. За думкою деяких провидців, те, що передречено, особливо якщо це було сприйнято з майбутнього, станеться, щоб людина не робила, як би не намагалася запобігти цьому. Можуть бути варіанти, але головний малюнок збережеться. Це не кілька "майбутніх", а скоріше множина варіантів на одну тему. Людина в силі обирати лише той чи інший варіант в рамках однієї реальності. Такий вибір може бути зроблено і випадково, коли людина сама не підозрює, що від її незначного, як їй здається, вчинка чи слова може залежати щось в її долі.

Що ж відбувається тоді з тупиковими варіантами, тими, котрі не реалізувалися? Вони згортаються і живуть незалежно від нас. Живуть паралельно, створюючи в подальшому нову, так звану "коаліцію можливостей". Шляхи, які ми не обрали, продовжують існувати поряд з тими, якими ми йдемо. Вони мають величезні потенції, вплітаючись в наше подальше життя новими випадковостями. Це ніби невидимий шар реальності, присутній незримо в нашій долі. Коли людина приймає рішення, робить вибір на рівні свідомості, вона має справу з тими категоріями, які вона здатна проаналізувати, зважити. В той же час, певні глибинні структури її свідомості, також відповідальні за прийняття рішень, враховують і цей незримий шар нереалізованих потенційних варіантів її долі. Іншими словами, вмикаються механізми, які набагато ширші за відомі нам логічні та раціональні чинники.

Картина багатоваріантного, альтернативного майбуття протилежна тій моделі, де все фатально, зафіксовано раз і назавжди. Чи можливо примирити або хоча б поєднати ці два погляди. Дві позиції, діаметральні і переконливі в рівній мірі?

Сучасному знанню відомі об'єкти, що можуть бути описані тільки так - переліком ознак, що виключають одна одну. Так, світло являє собою одночасно і хвилю і частку. Те ж саме електрон. Він - частка. І одночасно - хвиля. Хоча в одному і другому випадках одне виключає інше.

Явище, яке може бути описане ознаками, що виключають одна одну, називається антиномією. Принцип антиномії відомий не лише в науці. Для характеристики духовних реальностей ним здавна користувалися школи індуїзму, буддизму, християнства. Так, за буддистською традицією, про один і той же предмет можуть бути висловлені два протилежних судження. При цьому вони не повинні сприйматися як протиріччя.

Одні факти спостереження свідчать, що майбутнє жорстко зафіксоване і незмінне аж до фатальності. Інші доводять - майбутнє максимально пластичне, мінливе і цілком залежить від рішень і дій людини. Чи не є деякі наші наміри неусвідомленою формою передзнання, передчуття подій, які знаходяться в майбутньому? Наше прозріння в майбутнє і набуває форми намірів, задумок або бажань. Нам здається, що ми прагнемо до мети. В дійсності це образ з майбутнього торкнувся певних структур свідомості.

Відомо, що в деяких людей наміри і плани здійснюються частіше, ніж в інших. Можливо, поява саме цих планів і намірів, що збуваються, якраз і пояснюється здібністю до неусвідомленого прочитання майбутнього.

(За матеріалами "Пророки? Прозорливцы?" - М.; Знание, 1991, Сер. "Знак вопроса" № 1. Автор - к.і.н., письменник Олександр Горбовський. Адаптація українською - СПЕЦКОР, 2006р.):: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64