Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Микола ШВЕЦЬ не звик програвати... Навіть без підстав для перемоги

Здається, ще ніколи робота Дніпропетровської обласної ради не розпочиналася з таких бурхливих подій, як це сталося нині. Конфлікт, що спалахнув на першій сесії новообраної облради природно отримав різні оцінки й коментарі від безпосередніх його учасників та сторонніх спостерігачів, експертів.

З одного боку, можна було б тільки порадіти, що замість звичних для обласного парламенту за попередніх часів злагодженої одностайності, маріонеткової слухняності депутатського корпусу, нарешті в сесійній залі з'явились опонуючі сторони, а з ними й суперечки, зіткнення позицій, що, в принципі, є явищем позитивним і цілковито нормальним для представницького органу влади. Плюралізм якраз і має бути звичайною практикою для РАДИ за визначенням. Чим не яскраве свідчення демократичних перетворень, яким необхідний імпульс надали широкомасштабні народні виступи, що прокотилися цілою країною 2004 року?

З іншого боку, розпочате обранцями протиборство радше скидається на з'ясування стосунків між клановими угрупованнями у форматі персонального протистояння кандидатур на посаду голови облради: регіональний вожак біло-блакитних Олег Царьов проти умовно-"помаранчевого" нашеукраїнця, попереднього голови спочатку облдержадміністрації, а потім облради - Миколи Швеця. Хоча ці двоє і в різних таборах, та насправді конкуренцію між ними важко сприймати як ідейно-політичну.

На це вказують, зокрема, і зорганізовані на підтримку їхніх кандидатур депутатські об'єднання: за першого - коаліція з фракцій ПР, КПУ і Блоку Литвина (51 зі 100 депутатів), за другого - об'єднання фракцій БЮТ, Блоку Лазаренка, "Нашої України" та... "Народної опозиції" Вітренко (49 депутатів, включаючи відсутнього з відомих причин Лазаренка) - щонайменше, дивна суміш. Радикально-ліва, проросійська "Народна опозиція" ідеологічно не кореспондується з жодною з перелічених політичних сил, які зголосилися підтримувати Швеця. Не є політичними побратимами Блок Лазаренка та "Наша Україна". Навпаки, блоки Вітренко і Лазаренка, кожен окремо, є набагато більш органічними в компанії з Партією регіонів, та КПУ, що і сталося в міській раді, де була створена більшість, до якої увійшли 84 депутати (понад 2/3 складу) з Партії регіонів, Блоку Лазаренка, КПУ, "Народної опозиції" та "Не так".

Теза, всіляко роздмухувана лазаренківцями про свій блок як єдину дієву противагу "донецьким", - підступний міф для одержимих ідеєю регіонального патріотизму в найхибніших його проявах. За сповідуваними ж цінностями "Громада" є дуже близькою до Партії регіонів. На практиці ці сили різняться хіба що "донами", яким підпорядковуються як бізнесові корпорації. Політичну спорідненість біло-блакитних і лазаренківців якраз і засвідчила міськрадівська коаліція. Слід розуміти, саме в альянсі з дніпропетровським філіалом Партії регіонів лазаренківці планують успішно захищати місцевий бізнес від донецької навали, чим серед інших "страшилок" лякали дніпропетровчан під час виборчої кампанії.

Дещо інша справа в обласній раді. Тут дружать не блоками, а персонально, долучаючи до цього і блоки. Очевидно, про Миколу Антоновича у Павла Івановича куди більше теплих спогадів ніж про Царьова. На установчій сесії "трансатлантичний союз" спробував втілити намічений і вірогідно добре підготовлений план у життя, адже політичні реалії неодноразово доводили, що більшість - це ще не обов'язково перевага, й навпаки, меншість - не апріорі програш, тим більше, що співвідношення таке хитке 51:49. Подейкують, визначена винагорода за "правильне" голосування сягає сотень тисяч "зелених", як в старі добрі кучмістські часи.

Але регіонали теж не з простаків. Вони разом з партнерами по коаліції відмовились голосувати картками, висловивши недовіру електронній системі "Рада"; враховуючи виняткову відповідальність і гостроту моменту, виступили за голосування шляхом підняття рук. Та все ж таки голосування було призначене бюлетенями. Але й тут регіонали не розгубилися: виходячи з кабінок, демонстрували зроблений вибір, що явно не сприяло реалізації планів Миколи Швеця щодо продовження свого головування. Такий спосіб волевиявлення регіоналів був потрактований як порушення таємниці голосування. В роботі сесії оголосили перерву на невизначений час.

Ну не звик Микола Швець програвати, навіть не маючи підстав для виграшу. 9 зі 100 мандатів, здобутих "Нашою Україною" на виборах до облради за лідерства М.А. Швеця - результат ганебний до непристойності. Та й чи могло бути інакше з таким жахливим місцевим виборчим списком "Нашої України", адже як було проголосувати за нього помаранчевому виборцю (реально НСНУ міг розраховувати лише на нього), якщо він не втратив з часів Майдану відчуття самоповаги, прихильності до проголошених ідеалів й, зрештою, адекватного сприйняття реальності. У зв'язку з цим отриманий результат (9 мандатів) видається завеликим і викликає чимало крамольних запитань в руслі чуток, що не вщухають.

Серед нинішнього складу провідників НСНУ ідейним і перевіреним часом бійцем ідентифікується хіба що добродій Соколик. З кінця дев'яностих років минулого століття він - постійний учасник місцевого національно-демократичного руху, керує обласною "Солідарністю". СПЕЦКОР згадує, як достойник виступав на мітингах у потертому одязі та з торбинкою, ніби з черги за хлібом. Нині гардероб Соколика - слава Богу, як і цілком заслужений здобуток у партійній кар'єрі.

Окрім нього з тих, що зараз в обласній еліті НСНУ, майже ніхто не розпізнається ні "нашим", ні "українцем": просто звідкись вчасно з'явилися, аби відразу посісти провідні посади і прохідні місця в списку. Принаймні, вони не є вихідцями з національної "тусовки", бо ніколи до неї не те що не належали, навіть не наближалися.

Тож отака "стінка на стінку" в облраді в кого як, а особисто в мене, одного з тих, хто у Помаранчеву революцію не залишився осторонь Майдану, викликає лише відчуття відрази. Не такою уявлялася в жовтогарячих сподіваннях місцева влада-2006. Вірили, знали та не змогли. Втратили можливість, не використали шанс, припустились помилок. От і маємо тепер на Дніпропетровщині місцеві ради - відрижку кучмізму.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64