Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Міська Зрада

В середу, 24 травня перед стінами Дніпропетровської міськради українська громада влаштувала міні-Майдан на знак протесту проти намірів депутатів прийняти рішення щодо надання російській мові статусу регіональної на території міста. З встановлених колонок лунали козацькі марші, патріотичні пісні, над площею майоріли прапори ПРП, ПОРИ, УНА, УНП, НСНУ, УРП "Собор", "Батьківщини", УКП. Учасники заходу зустрічали народних обранців, що йшли на сесію гаслами й транспарантами на захист української мови, серед яких: "Депутатам-українофобам не місце в міськраді!", "Від Луганська і до Львова - хай лунає рідна мова!", "Замах на мову - замах на державу!". Було гасло, адресоване особисто лідеру "Громади": "Лазаренко! Коаліція з "голубими" - зрада виборців!".

У своїх виступах депутати від БЮТ та "Нашої України" закликали своїх колег по міському парламенту з коаліції "Родной Днепропетровск" (ПР, Блок Лазаренка, "Народна опозиція", КПУ і "Не так" - 84 зі 120 деп.) не педалювати мовну тему й пропонували перейти до розгляду інших питань.

- Когда я был в составе делегации в Канаде и встречался с представителями украинской диаспоры, то осознал тот факт, что канадские украинцы владеют украинским языком лучше нас, которые родом с Украины, - говорить депутат від НСНУ Микола Царенко. - Они там берегут национальные традиции и культуру лучше, чем мы здесь. Нам было стыдно, что мы не могли петь с ними украинские песни, поскольку не знали их... Российскую Сибирь осваивали в основном украинцы. В процентном соотношении украинцев там больше, чем русских. Однако, что-то я не слышал, чтобы там ставился вопрос о введении украинского в качестве второго официального.

Від мітингувальників, ставших на захист української мови, до зібрання звернувся голова місцевої організації ПРП Андрій Денисенко (не депутат):

- В порядок денний сесії внесено питання щодо забезпечення положень Європейської Хартії регіональних мов та мов національних меншин. Запропонований з цього приводу проект рішення стосується правових відносин, вже визначених Законами та Конституцією України, і прямо суперечить низці норм чинного законодавства, в тому числі рішенню Конституційного суду, який вже давав роз'яснення з цього питання. Європейська Хартія захищає міноритарні мови, тобто такі, які знаходяться на межі виживання. Проект запропонованого депутатами рішення також не грунтується на дослідженних фактах щодо застосування мов, зокрема російської на території міста Дніпропетровська. Автор і розробник цього проекту пан Тішкін (керівник фракції Партії регіонів) пропонує спочатку надати російській мові регіональний статус, а вже потім досліджувати ситуацію з функціонуванням російської, української мов. Не варто ставити коня позаду воза.

Ми оцінюємо підняття мовного питання в міськраді, як штучну і спекулятивну спробу підмінити сферу компетенцій цього органу, відволікти депутатський корпус від вирішення комунальних, транспортних та інших нагальних проблем життя територіальної громади, порушити міжнаціональний мир в Дніпропетровську.

Навіть якщо проект буде проголосований, це не відмінить статусу української мови як державної, що означатиме додаткові й досі не враховані витрати з міського бюджету на видання всієї документації на території Дніпропетровська двома мовами. Хто від цього виграє? Поліграфічні комбінати, бюро перекладів?

Ми нагадуємо про вашу особисту громадянську відповідальність перед живими, мертвими і ненародженими поколіннями українців за рішення, яке збираєтесь прийняти. Воно, по суті, має на меті не захист російської мови, котра в місті функціонує безперешкодно, а остаточне витіснення з ужитку української, нейтралізацію її як державотворчого фактору. Розігрування мовної карти - це спроба дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Дніпропетровську, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а також розколу країни за мовною ознакою, що загрожує національній безпеці та територіальній цілісності України.

І все це відбувається в місті, абсолютна більшість населення якого, під час останнього перепису визнала себе етнічними українцями, а рідною мовою - українську. Все це відбувається в серці України, в колисці запорізького козацтва і нової української нації. Розігрування мовної карти ми сприймаємо як замах на українську державу, національну честь і гідність українців Дніпропетровська.

Заявляємо, що в разі прийняття міською радою провокаційних рішень, ми залишаємо за собою право не тільки їхнього оскарження, що буде зроблено негайно, але й на пряме звернення до дніпропетровців не допустити порушень Законів та Конституції України, захистити майбутнє української нації всіма доступними методами, в тому числі акціями громадянської непокори.

Сам факт розгляду цього питання сесією міської ради є перевищенням її повноважень. В зв'язку з цим ми вимагаємо зняття цього питання з порядку денного сесії. В разі ж розгляду сесією мовного питання, ми вимагаємо персональної відповідальності за порушення чинного законодавства і, з метою притягнення порушників до передбаченої Законом відповідальності, ми вимагаємо проведення поіменного голосування.

До присутніх у статусі почесного депутата (обиралася до міськради протягом чотирьох попередніх скликань) звернулася Неоніла Чухрієнко:

- Это голосование ставит под угрозу все наши "надбання" в национальной науке и культуре, достигнутые за прошлые годы. На самом деле, мы можем создать ситуацию, когда наши дети не будут знать украинского языка. В прошлом, такие вопросы неоднократно поднимались в этом зале, но мы избегали включения их в повестку дня. Сегодня я воспользовалась правом выступить с тем, чтобы просить депутатов задуматься о моральности совершаемого ими поступка.

Я верю, что в этом зале - политическая, интеллектуальная элита, которой я с большим удовольствием буду помогать и поддерживать ее. Но вот вопрос о введении русского языка в качестве второго регионального у меня вызывает гражданское неприятие. Я отдала депутатству 16 лет. Уважаемые коллеги, мы, как уже здесь пояснялось, подошли к нарушению Закона. Но если мы уж так хотим соблюдать положение Хартии, давайте тогда обратимся и к евреям, и к татарам, и к узбекам…

- …и к армянам! - підказує Гарегін Арутюнов з фракції БЮТ.

(Сміх в залі)

- ...И, наконец, все мы понимаем, что языком можно овладеть в совершенстве только в соответствующей языковой среде. Отшлифовывать английский мы едем в Англию. Куда мы поедем изучать украинский язык? Может быть, для этого придется ездить в Канаду? Я бы с удовольствием говорила на украинском, если бы мои права этнической украинки не были бы нарушены сложившейся языковой средой - неукраинской.

Після цього необхідні роз'яснення надав прокурор міста Микола Горностаєв:

- Я хочу нагадати, що державною мовою в Україні є українська і є офіційне тлумачення, надане Конституційним судом щодо застосування в Україні української мови: "Українська мова, як державна, є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування". Конкретно: "мова бланків, роботи, діловодства, документаціїтощо".

Ст. 92 Конституції України: "Порядок застосування мов визначається ВИКЛЮЧНО законами України". Є Закон "Про мови", прийнятий ще за УРСР, він діє й досі: "в роботі державних, партійних, громадських органів, підприємств, установ і організацій, розташованих в місцях проживання більшості громадян ІНШИХ національностей, міські, районні, сільські і селищні ради, можуть використовувати поряд з українською і їхню національну мову". З цього слідує, що мови національних меншин, в тому числі і російська, можуть використовуватись поряд з українською мовою в роботі державних органах лише в тих місцях, де громадяни ІНШИХ національностей складають більшість. У нас є дані перепису 2001 року, і ми знаємо, хто в Дніпропетровську складає більшість - українці.

Я русский, проживаю в Днепропетровске 23 года. Я ознакомил вас с правовой базой, которая имеется на сегодняшний день. Принимать решение - вам. Но в случае принятия решения, противоречащего норме закона, прокуратурой будет немедленно внесен протест. Все.

Останнім виступив мер Іван Куліченко:

- Я етнічний українець, закінчив українську школу, мову вивчав, вивчаю і ще довго буду вивчати... Действительно, мы живем на территории, где многие люди общаются на русском языке... Будучи учеником, я официально заявил директору школы: "Город Днепропетровск закрыт для иностранцев, я отсюда уезжать не собираюсь, поэтому английский учить не буду". Это к примеру... А есть закон и мы обязаны им руководствоваться. Сегодня мы проголосуем. Не успеют высохнуть чернила, как оно потеряет свою законную силу после протеста прокурора. Тем более, что у нас еще не сформированы постоянные комиссии, а все решения, прежде чем быть вынесенными на сессию, должны обсуждаться там... Я буду голосовать против.

БЮТ запропонував провести поіменне голосування. Ініціатива не пройшла. В результаті відкритого (підняттям рук) голосування 77 проголосували "за" надання російській статусу регіональної, 20 - "проти".

Проголосоване депутатами рішення учасники заходу перед стінами міськради зустріли гучним "ГАНЬБА!!!". Декілька активістів УНА прикували себе наручниками та ланцюгами до вхідних дверей міськради й оголосили голодування. В слід депутатам-коаліціантам, що виходили з міськради, лунало: "ЗРАДНИКИ!", "РАБИ, ПІДНІЖКИ, ГРЯЗЬ МОСКВИ!", "ЧЕМОДАН-ВОКЗАЛ-РОССИЯ!".:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64