Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Зоряні війни" навколо "Космосу"

Місце протистояння - житловий будинок з вбудованим нежитловим приміщенням, що на вулиці Вакуленчука, 3 в Дніпропетровську. Учасники конфлікту: правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку; фірми, що як і ОСББ, вважають себе законними власниками вбудованого приміщення; розділені на ворогуючі табори мешканці будинку. Ось яка картина протиборства, що триває довгими роками, вимальовується СПЕЦКОРУ зі слів голови правління ОСББ "Космос" (з вбудованим приміщенням) Галини Петрушиної.

В 1962 році було зорганізовано житлово-будівельний кооператив "Космос" . Згідно з прийнятою тоді Постановою Уряду кожен об'єкт, що будується, на першому поверсі повинен був мати площу для соціальних потреб населення: аптеку, кулінарію, пральню, їдальну тощо. Відтак, у "добровільно-примусовому" порядку члени кооперативу погодилися на те, щоб з житлової площі будинку було виділено 530 кв. м. під їдальню на 75 місць. З урахуванням цього і виготовили всю будівельну документацію. За два роки було збудовано будинок на 152 квартири.

В нежитловому приміщенні спочатку функціонувала "Галушечна", потім кулінарне училище, а з середини сімдесятих там оселилась Дніпропетровська торговельно-промислова палата. Від цих установ надходила орендна плата, що допомагала кооперативу утримувати будинок.

За документами МБТІ нежитлове вбудоване приміщення - невід'ємна частина будинку, власність ЖБК. Та раптом, не беручи це до уваги, міськвиконком своїм рішенням № 432 від 15 квітня 1993 року надав його в оренду Дніпропетровській торгово-промисловій палаті, як комунальну власність, якою воно ніколи не було, бо мало власника - ЖБК.

14 серпня 1996 року це приміщення було продане регіональним відділенням Фонду держмайна Дніпропетровській торговельно-промисловій палаті, яка його орендувала. Про цю подію мешканці будинку дізналися постфактум випадково за півроку, коли прийшов час оплачувати податок на землю. В зробленому міськземом розрахунку суми податку зазначалася зменшена площа. Це викликало у платників запитання "хто?!", "коли?!", "як?!".

Тільки тоді було повідомлено, що таке сталося внаслідок відчуження приміщення, а відтак і землі відповідно. Як з'ясувалося, перший заступник голови облдержадміністрації Іван Кириленко (а на Дніпропетровщині тоді царював Павло Лазаренко) дав добро на продаж цієї площі Палаті, як безхозної.

- Ми існували за рахунок цього приміщення, - говорить Галина Петрушина. - В будинку 152 квартири, діє кооператив, що значить "безхозне"?

17 червня 1997 року ЖБК "Космос" подає позов до арбітражного суду на міськвиконком, дніпропетровські відділення Фонду держмайна і Торговельно-промислової палати. 22 грудня суд визнав недійсними: розпорядження міськвиконкому про надання приміщення в оренду, договір купівлі-продажу, свідоцтво про власність, видане у виконання цього договору.

За касаційною скаргою відповідачів суд виносить рішення, яке скасовує попереднє, що було на користь ЖБК. Кооператив вирішує продовжити відстоювати свої права в суді. Його позов розглядається повторно. Задля неупередженості в прийнятті рішення розгляд справи призначили в Донецьку. Але, за словами Петрушиної, прибувши на місце, представники кооперативу побачили голову Арбітражного суду Дніпропетровської області Володимира Плєвако, що підірвало їх віру в справжню незалежність судового розгляду. В результаті відчайдушні зусилля "Космосу" відстояти свою правоту виявилися марними, тривожні передчуття членів кооперативу справдилися.

Проте люди не опустили руки і продовжили звертатися до різних інстанцій, в тому числі до Адміністрації Президента. Одним з приводів для звернення став і такий пікантний епізод.

- 22 червня 1999 р. президент ДТПП Анатолій Гуз святкував у викупленому приміщенні свій день народження з 9-ої ранку до 10-ої вечора, - розповідає Петрушина. - У заході взяли участь всі, хто доклалися до того, аби відібрати в нас приміщення. Це дійство ми зняли на плівку. Касету відправили до АП.

Через деякий час Гуза знімають з посади, призначаючи замість нього Віталія Жмуренка, що опікувався в ОДА зовнішньо-економічними зв'язками. В травні 2000 р. палата передає займане нею приміщення Банку "Надра".

Банкіри прагнули оформити свої права на приміщення згідно із законом, намагаючись отримати згоду на купівлю з боку правління товариства співвласників багатоквартирного будинку. Оскільки це їм не вдавалось, вони почали тиснути. У відповідь, 5 червня 2000 року мешканці розпочали пікетування, яке протривало 300 діб. У виставленому наметі, зміняючи один одного кожні три години, цілодобово чергували: вдень ветерани, пенсіонери, інваліди, вночі і в вихідні - працюючі. Місце пікетування було облаштовано численними плакатами, транспарантами, що привернуло увагу городян, місцевих ЗМІ, а відтак зробило подію резонансною. В цій ситуації "Надра" вирішують поступитися і залишають приміщення.

Міцнішою виявилась витримка Торговельно-промислової палати: 12 липня 2000 р. вона продає це приміщення ТОВ "Блок ЛТД" з Дніпродзержинська. Щойно "Надра" з'їхали, жителі будинку завалюють вхід до спірного приміщення бетоном, унеможливлюючи обладнання приміщення меблями й оргтехнікою, залишаючи щілину для проникнення всередину охоронців фірми.

В цей час Генпрокуратура видає постанову про призупинення виконання всіх рішень, що були прийняті не на користь "Космосу". 24 листопада 2000 року відповідне рішення приймає й Вищий Арбітражний суд.

Справу було направлено на новий розгляд у Дніпропетровськ.

- Ми безмірно зраділи цьому рішенню, адже змогли добитися архітектурно-будівельної й економічно-бухгалтерської експертиз, - зазначає Г.О. Петрушина. - Раніше наші клопотання про такі експертизи ніхто не задовільняв.

Але трьома днями раніше "Блок ЛТД" продає це приміщення ТОВ "Магіс".

Проведена архітектурно-будівельна експертиза засвідчила, що будинок за адресою Вакуленчука, 3 згідно з актом введення будинку в експлуатацію, є єдиним цілим і вбудоване приміщення входить в загальну площу. Досі міська влада доводила протилежне, наполягаючи на тому, що вбудоване приміщення не зазначено в акті державного приймання житлового будинку в експлуатацію.

Бухгалтерська експертиза підтвердила, що це нежитлове приміщення будувалося виключно за кошти членів ЖБК "Космос". 20 березня 2001 року на підставі результатів експертиз приймається судове рішення на користь жителів будинку. Таким чином відновлюється "статус-кво" рішення від 22 грудня 1997 року.

Опоненти робили спроби оскаржити рішення, але безуспішно. Отже, дотепер це рішення є чинним.

Паралельно з цими подіями "Магіс" подає позов щодо примусового його вселення в приміщення. Фірмі відмовляють, але вона оскаржує це. І, незважаючи на існування діючих рішень суду на користь "Космосу", в вересні минулого року ТОВ "Магіс" отримує рішення Господарського суду про примусове вселення. 28 жовтня 2005 року о сьомій ранку ТОВ "Магіс" заволодіває приміщенням. Для мешканців все починається спочатку: звернення, скарги, пікетування і немає цьому кінця.

А от позиція адвоката ТОВ "Магіс" Тетяни Черненко з приводу оспорювання сторонами вбудованого приміщення:

- Право власності ТОВ "Магіс" на вбудоване приміщення було зареєстроване Дніпропетровським БТІ в листопаді 2000 року. Договір купівлі-продажу був признаний законним і чинним рішенням Господарського суду Дніпропетровської області (08.11.02). Пізніше законність цього рішення підтвердили Вищий господарський суд України та Верховний суд України. Але Петрушина наполягала на своєму. В результаті 21 вересня 2005 року Господарський суд Дніпропетровської області виніс постанову про примусове вселення ТОВ "Магіс" у вбудоване нежитлове приміщення по вулиці Вакуленчука, 3. Співробітники державної виконавчої служби Кіровського району в присутності представників райуправління МВС України, а також понятих здійснили таки примусове вселення законного власника. Прибувший під час цієї процедури на "об'єкт" заступник начальника МВС України не помітив порушень ні з боку держвиконавців, ні з боку ТОВ "Магіс". Сьогодні ж Петрушина, викривляючи факти і процесуальні документи, продовжує провокувати частину мешканців будинку на здійснення протизаконних дій.

Галина Петрушина переконана, що Дніпропетровська торговельно-промислова палата, ТОВ "Блок ЛТД", ТОВ "Магіс" та інші причетні до конфліктної ситуації фірми (про які трохи згодом) - ланки одного ланцюга і за ними стоять чільні особи місцевої "Батьківщини" й рідні лідерки БЮТ Юлії Тимошенко.

- Одним з засновників ТОВ "Магіс" є брат колишнього керівника обласної організації ВО "Батьківщина" Геннадія Глядчишина - Михайло, - говорить Петрушина. - Я була на прийомі в нинішньої керівниці місцевої "Батьківщини", Антоніни Ульяхіної, рідної тітки Юлії Тимошенко. Зауважила їй про роль партійців в цій історії. Вона ніби поставилася з розумінням, навіть співчутливо. Але ж насправді тут ще задіяна і Акціонерна компанія "Демос", яка їй, Ульяхіній, належить, і фірма "Кар'єр", що належить доньці Юлії Володимирівни. Обидвам фірмам "Магіс", не вселившись сам, передав частину вбудованого приміщення в оренду. І все це відбувається, незважаючи на наші протести.

Політико-бізнесове угруповання, захищаючи власні інтереси і не збираючись відмовлятися від претензій на оспорюване приміщення, що знаходиться в зручному місці недалеко від центру мегаполіса, підключає до кампанії ангажовану ним пресу. В місцевих газетах і на телебаченні виходять статті і сюжети, спрямовані проти голови правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Г.О. Петрушиної, до тиску, як вона вважає, залучають міліцію, прокуратуру.

Зокрема, у "Дніпрі вечірньому" (№ 20 від 07.02.04) з'являється стаття "...Ибо мы не пустим", в якій гостро критикується позиція ОСББ "Космос" на чолі з Г.О. Петрушиною, "з якою не вдається впоратись цілій армії тих, хто стоїть на варті закона і законності".

На вихід матеріалу "Космос" реагує поданням судового позову до редакції. В результаті розгляду цієї справи Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська визнає відомості, які викладені в статті такими, що не відповідають дійсності. Зокрема, відомості про причетність "Космоса" "до загадкового зникнення архівних документів і появи замість них нових, датованих ще 1990 роком на бланках, віддрукованих в наступному, 1991 році". Суд погодився з "Космосом", що відповідач (редакція) не надав даних, з якого саме архіва, які реєстраційні номери у зниклих документів, замість яких архівних документів з'явилися нові, найменування цих документів.

Також позивачем була спростована викладена в газеті інформація про те, що "їдальня в будинку ЖБК по вулиці Вакуленчука, 3 споруджена, ясна справа, за державний кошт". Свою правоту кооператив підкріпив документами: рішенням Арбітражного суду Дніпропетровської області від 20.03.2001 по справі № Д1-62; листом Держбуду СРСР від 10.02.64 № МП 83; Постановою Ради Міністрів СРСР від 19.11.64; Постановою Президії Вищого арбітражного суду України від 24.11.2000.

Надруковане в газеті "шанована Торговельно-промислова палата придбала спірне приміщення згідно з всіма законодавчими постулатами про приватизацію" спростовується рішенням арбітражного суду Дніпропетровської області від 20.03.2001 по справі № Д1-62.

Те, що, як було зазначено в статті, при купівлі у ДТПП спірного приміщення "Фірма "Блок ЛТД" нічого поганого не підозрювала", спростовується організованим жителями будинку пікетом з 05.06.2000, який тривав 300 діб до 01.04.2001, через який фірма "Блок ЛТД" не змогла потрапити в приміщення. Але тим не менш оборудку купівлі-продажу здійснила, не бачачи приміщення через його недоступність. До того ж ця процедура здійснена в період незакінчених судових розглядів, про які їй було відомо.

Щодо викладеного в газеті діалогу між невідомим власником (представником фірми) і мешканцями будинку, які підтримують голову свого об'єднання Галину Петрушину: "Ви не будете тут ніколи!" - "Але чому? На якій підставі?" - "Бо ми не пустемо". "Космос" довів, що в своїх діях мешканці спираються виключно на закон.

Суд зобов'язав редакцію газети "Дніпро вечірній" спростувати вище зазначені відомості.

Окрім цього стаття містила чимало некоректних висловлювань в стилі "Здавалося б, об'єднанню співвласників пора заспокоїтися", "бунтівники так заплутали і засмикали навіть господарські і апеляційні суди не лише в Дніпропетровську, а й в Києві, що ті, бідолажні, вже й не знали, як їм бути. Траплялось, що дійсно блукали в трьох соснах й схилялись на бік "нескоримих".

- З березня 2001 року, коли нами було здобуте право отримувати і розпоряджатися орендною платою за вбудоване приміщення самостійно, протягом чотирьох років і восьми місяців ми щомісяця мали чистого прибутку майже 5 тис. грн. - говорить Галина Олександрівна, - і за ці кошти в будинку та на прилеглій території проведено комплекс робіт з комунального благоустрою.

Ось, як про це пишуть у відкритому листі-зверненні члени об'єднання:

"З 1998 року, коли ми обрали Галину Петрушину головою ОСББ "Космос" в нашому будинку, якому вже понад 40 років, були виконані роботи, що суттєво поліпшили наше життя:

- зроблено відмостку навколо фундамента будинку від підтоплення;

- біля восьми під'їздів встановлені металеві лави з антикорозійним покриттям;

- відремонтовано бетонним покриттям в'їзд у двір;

- двічі відремонтовано покриття даху, другий раз - в 2004 році з використанням сучасних матеріалів;

- проведено капітальний ремонт опалювальної системи, в тому числі зовнішньої підводящої до під'їздів системи (замінені труби), замінені міжповерхові стояки, промиті квртирні батареї;

- виконані: капітальний ремонт всієї водопровідної системи будинку з заміною металевих труб на пластмасові, індивідуальна підводка труб з централізованим облаштуванням лічильниками води для кожного помешкання окремо;

- утеплені міжповерхові майданчики в під'їздах з заміною віконних рам на сучасні.

Всі роботи виконані за рахунок об'єднання без додаткового збору грошей з мешканців, а головне - на все це ми не взяли жодної копійки від держави і міста.

Чи є ще будинки, де за такий час настільки поліпшились умови проживання? Вартість обслуговування 1 кв. м. площі в нашому будинку дорівнює 0,37 - 0,39 грн. на відміну від 0,98 грн, затверджених сесією міськради"...

Одначе не всі мешканці будинку одностайні в оцінках діяльності голови правління ОСМД "Космос". Ось позиція опонентів, викладена в їхньому листі, надрукованому в "Нашому місті" від 02.12.2005:

"Захищеність від побутових проблем ми відчували лише до 1998 року, поки правління нашого ЖБК очолювали достойні люди - відповідальні, сумлінні і чесні, які душею вболівали за те, щоб мешканці жили спокійно і щасливо.

І так сталося, що Г.О. Петрушина, звичайна наша сусідка, ставши черговою головою ЖБК, перетворилася на деспотичну правительку. Ось вже котрий рік вона грубо порушує конституційні права власників квартир, членів ОСББ "Космос". Її неповага до іншої думки, безтактність і грубість в спілкуванні, вольове прийняття часто-густо просто безграмотних технічних рішень щодо розв'язання проблем життєдіяльності будинку поглиблюються фінансовою нечистоплотністю. А за удаваною активністю в громадській діяльності вона приховує власні інтереси.

Зокрема, це проявляється в її майнових претензіях на нежитлове вбудоване приміщення, розташоване в будинку. Це приміщення, що належить Фонду держмайна у встановленому законом порядку, було викуплене. Але Петрушиною це нежитлове приміщення розглядається як її особиста власність. Коштами від оренди цього приміщення вона і надалі хотіла б розпоряджатися на свій розсуд.

А от новим власникам довелося доводити свої права власності в судах різних інстанцій. В тому числі у Вищому Господарському суді України і в Верховному Суді.

Ми зовсім не знаємо, на що правління (а складається воно в основному з родичів Г.О. Петрушиної: заступнк - син, бухгалтер - рідна сестра Галини Олександрівни ) витрачає гроші, що збираються в якості квартплати і що це за так звані громадські витрати. А куди ідуть гроші, які ми регулярно вносимо за комунальні послуги? Ніхто і ніколи перед нами за витрачання наших грошей не звітував!

Заборгувавши постачальникам тепла величезні суми, Г.О. Петрушина "добилася", що опалювальні батареї в наших квартирах на початку грудня (!) все ще холодні. Щоб хоч як зігрітися, люди купляють побутові електропічі, калоріфери. Добре, що в кожній квартирі свій електролічильник, де легко можна побачити показання. Чого не скажеш про прилади обліку витрат питної води. Їх наша голова, ні з ким не порадившись і не отримавши згоди, одноосібно встановила глибоко в підвалах і під замком, зробивши їх абсолютно недоступними для нашого контролю.

Плата за водоспоживання - коронна фішка Петрушиної й важель впливу на неслухняних, яким вона перекриває воду в помешкання начебто за борги. А як вони виникають? Мешканці відмовляються платити за холодні батареї, за обрізку дерев, яких немає під їх вікнами або за освітлення двору вночі, коли лампочки роками не вкручуються. Суму в рахунках до оплати за споживання води вона виставляє навмання. Одному - 60 грн., іншому - 47 коп. (хто ж перевірить лічильник, куди немає доступу?).

Хто не став під її "знамена", навіть елементарної довідки з місця проживання для оформлення, скажімо, тієї ж субсидії, отримати не мрій! Зверхнім тоном, неприязно до мешканців, а подекуди і неприхованими погрозами вона налаштувала проти себе багатьох, оголосивши власну персону "і конституцією, і суддєю, і прокурором".

Петрушина і її однодумці вважають дії опонуючої групи інспірованими фірмами-претендентами на вбудоване приміщення.

Відповідаючи на висловлені претензії, вони зазначають, що:

- опалення подане 21 листопада, а не в грудні, і затримка - не з вини правління;

- закид щодо непрозорості витрачання зібраних грошей заперечують наявністю щомісячних роздруківок платіжних квитанцій;

- з приводу лічильників холодної води: після їхнього обладнання плата за воду зменшилася, з майже 7 грн. з людини до 0,35 грн. за двох (наводять № помешкання - прим. авт.);

- загальна заборгованість з комунальних платежів людей, що підписались під листом до газети (всього 18), складає 17 354 грн.

Галина Петрушина пояснює, що за бажанням кожен може подивитись на лічильник і перевірити його показання, звіривши з хатнім, якщо такий встановлено. Якщо ж такого немає, то тоді робота лічильників перевіряється елементарно: фіксується показання лічильника в підвалі; потім з-під крану в квартирі наповнюється тара певної ємності; далі витрати води звіряють із зміненим показником лічильника в підвалі. І нікому в цій процедурі не відмовляють.

Плата за воду здійснюється цетралізовано правлінням. І, звичайно, набагато зручніше знімати показники лічильників, коли всі вони знаходяться в одному місці, а відтак немає потреби кожного місяця обходити всі помешкання. До речі, встановлені лічильники - іноземного виробництва, високої якості й надійності.

- Ми замінили всі прогнилі за стільки років експлуатації труби, які текли, заливаючи квартири, - говорить Петрушина. - 4-5 поверхи, наш будинок на горі, роками сиділи без води. Коли були накопичені необхідні кошти, правління ОСББ вирішило провести ремонт. Я за фахом інженер-механік, маю 25 років виробничого стажу на заводі і до здійснення переобладнання водопровідної системи підходила з власним технічним баченням і довго шукала виконавців. В підсумку все залізо було замінено на екопластик, і кожна квартира має індивідуальний стояк. Зараз немає проблем з безперебійним водопостачанням, в три рази зменшилася плата за воду. Зроблене отримало високі оцінки спеціалістів водоканалу.

Зустрівшись з мешканцями будинку, опозиційно налаштованими до Петрушиної, СПЕЦКОР почув численні нарікання з приводу якості проведеного ремонту, теперішнього функціонування переобладнаної водопровідної системи й побоювання щодо перспектив, спростування з приводу "високої оцінки водоконалу" встановлених лічильників. Прозвучали звинувачення Петрушиної в узурпації влади в правлінні ОСББ; використанні свого головування в незрозумілих підвищеннях сум комунальних платежів тим, хто ставить їй незручні запитання та здійснює оплату не їй в руки особисто, а в ощадну касу; відмові у наданні довідок й чимало інших критичних зауважень, серед яких, в тому числі були такі:

- Нам невідомий штат кооперативу, хто і за що отримує зарплатню. Бухгалтерія не дає нам ніяких розкладок щодо здійснюваних платежів. Наприклад, був період, коли в нас не було опалення - з квітанцій цього не видно. Дві засувки, які належать кооперативу, протікають. Коли зірвало кран, гаряча вода цілий тиждень заливала будинок. Ніхто не займався усуненням аварії. Зверталися за допомогою до комунальників. Ті, як дізналися, з якого ми будинку, відмовились виконувати будь-які роботи: цей будинок всі знають і оминають десятою дорогою саме через Петрушину. Ладнати кран мешканці змушені були власними зусиллями.

- Це при тому, що регулярно сплачуємо за утримання будинку...

- Перед "Тепломережею" у нас борг 87 322 грн. Але ж ми кожного місяця справно платимо за тепло. Куди ідуть наші гроші? Про наявність такого великого боргу нас ніхто не інформував, і це стало для нас несподіванкою.

- Плата за комунальні послуги - це темний ліс. Про прозорість фінансової діяльності правління ОСББ нема й мови. Петрушина примушує платити за всі комунальні послуги готівкою саме їй. З банком договір на обслуговування будинку не укладає, тому ми, хто не хоче їй платити, змушені сплачувати комісійні в банку, коли оплачуємо суму, визначену Петрушиною, в яку вже входить той самий комісійний збір. Виходить, що ми його сплачуємо двічі.

- Коли в будинку ідуть ремонтні роботи, ми, платники, члени ОСББ не знаємо, скільки вони коштують, кому за що скільки заплачено. Петрушина про це нам не повідомляє, не радиться з нами, всі рішення приймає одноосібно. І, не дай Боже, поставити перед нею якесь запитання - відтоді моментально потрапляєш у її "чорний список", стаєш її особистим ворогом.

- Якби вона звітувала про діяльність правління ОСББ на зібраннях, про витрачені суми, про плани на майбутнє, то було б менше нарікань.

- В нашому під'їзді робили ремонт, здавали по 100-200 грн. Поцікавились, як витрачатимуться ці гроші. Ні зборів жителів не було, ні укладання договору з ремонтниками. А головне - ніхто не знає, яку ж саме суму зібрали і скільки насправді коштував ремонт. Самі роботи виконано неякісно.

- Голова правління встановила жорстку пеню для тих, хто не в змозі вчасно з нею розрахуватися і різницю квартплати пільговиків вона "розкидує" на інших мешканців.

- Петрушина не видає довідку з місця проживання, це просто деспотизм. А її син - заступник голови правління ОСББ, який, до речі, займається металевим бізнесом, - заявляє, що його мама - "хазяйка великого приватного будинку".

- В 2004 році ми вперше дізналися про суму оренди, яку бере Петрушина за вбудоване приміщення - 18 грн. за кв. метр. Ми поцікавились у Петрушиної, чи не задешево вона здає приміщення. На що отримали відповідь: "Якщо такі розумні, знайдіть дорожчих орендарів". Вона робила за наш кошт ремонт, закупляла оргтехніку для ОСББ, а сама з фірм кожного місяця лише собі в кишеню клала по 300 гривень, на чому її було спіймано правоохоронцями.

Ось як про цей інцидент йдеться у Постанові старшого слідчого прокуратури Кіровського району С. М. Бойка:

"Між приватним підприємцем Щербак і головою правління ОСББ "Космос" Петрушиною було укладено договір оренди нежитлового приміщення, розташованого на Вакуленчука, 3.

Згідно пункту 5.1 договору оренди сума орендної плати складає 528 гривень. Одначе, в ході укладання договору Петрушина зажадала, аби окрім суми орендної плати щомісячно їй сплачувалася грошова винагорода в сумі 300 грн. за надання приміщення в оренду.

04.10.05 приблизно о 14:00 Петрушина Галина Олександрівна, перебуваючи в приміщенні ОСББ "Космос", діючи навмисно, використовуючи своє службове становище, отримала від гр. Бобровник (робітник ПП Щербак) суму в розмірі 528 гривень в якості орендної плати, на що була видана відповідна квитанція, а також незаконну грошову винагороду у вигляді хабара в розмірі 300 грн., як було домовлено раніше. Після отримання хабара Петрушина була затримана співробітниками міліції на місці скоєння злочину".

Сама Г.О. Петрушина відкидає звинувачення, пояснюючи, що отриманий "хабар" - це передоплата за телефон, а сам епізод вважає навмисно підлаштованим і сфальшованим правоохоронцями. Нині Галина Олександрівна - під підпискою про невиїзд.

- Якби не Галина Олександрівна, нас би тут давно всіх задавили б ці товстосуми, аферисти, олігархи, - захищають Петрушину її прихильники, - вона грамотна, кмітлива, ділова.

- От візьмемо сусідні будинки. Вони теж кооперативні. Всі підвали здані в оренду - на ці кошти мешканці будинків живуть майже безплатно і ніхто на це не зазіхає. Ми ж, нещасні, ніяк не можемо відвоювати не чиєсь, а своє, власне. Ця Юля Тимошенко, її "тітки-дядьки" - через них проблеми стають невирішувальними.

- "Коаліція" під керівництвом ТОВ "Магіс" займає хибну, нелогічну позицію: вони протестують проти того, щоб мати зиск з вбудованого приміщення від отриманої оренди, холуйськи підтримуючи незваних фірмачей, а не правління свого ОСББ!

Незадоволені ж політикою Петрушиної називають її "нечистою на руку", "корисливою", "жорстокою узурпаторкою", що не терпить протилежної думки та навіть "Сталіним у спідниці". Розцінюють як кричущий випадок, коли Петрушина викликала до них психіатричну бригаду задля приборкання найактивніших інакомислячих.

- В керівництві правління вона бачить лише себе, не допускаючи навіть думки про те, що може бути переобрана. Весь у маму і синочок, призначений нею у свої заступники. Вже, мабуть, увійшовши в роль "хазяїна-барина", спілкується з нами у зверхньому тоні, а то й руки розпускає. Влаштована сім'єю Петрушиних тиранія не може не ображати нашу людську гідність.

- Її прихильники - це приручені нею бабусі й дідусі. Вони бояться їй перечити, щоб, не дай Боже, не впасти у немилість. Вона це розуміє і використовує їх у своїх особистих цілях.

Опозиціонери обрали своє правління ОСББ, змістивши з посади керівника Г. Петрушину. Сама Галина Олександрівна і її прихильники вважають таке волевиявлення нелегітимним, оскільки виборна процедура, за їхніми словами, проведена з порушенням діючого Статуту ОСББ. Протистояння триває: "зоряні війни" як в самому "Космосі", так і навколо нього далекі від вщухання.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64