Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Відставка за... вірність

З нагоди професійного свята журналістів СПЕЦКОР отримав привітання від голови обласної організації ВО "Батьківщина" Антоніни Ульяхіної. Розповсюдженням типового вітального месиджа по редакціях ЗМІ, судячи з вихідних даних електронного листа, займалася прес-служба обласного відділення БЮТ. Ось текст послання:

"Шановні працівники засобів масової інформації!

Дніпропетровська обласна організація Блоку Юлії Тимошенко вітає Вас з професійним святом, яке стало відзначатися тільки в незалежній Україні. Це засвідчує те, що з проголошенням нашої державності журналістика стала сповідувати демократичні принципи, з'явилася справжня свобода преси. І нехай багато кому праглося її задушити, бо дотепер для декого правдиве слово є оскоминою, Ви намагалися бути відвертими, щирими, політично не заангажованими, просто об'єктивними.

Сьогодні, коли деякі сили замахнулися на законність в Україні, нашу Конституцію, на працівників засобів масової інформації покладається відповідальність особлива. Бо Ваша чесна оцінка нинішнього перебігу подій допоможе людям розібратися в усьому, що відбувається, і не допустити розколу суспільства.

Будьте успішними у своїй професійній діяльності, високо тримайте марку журналіста, нехай панує злагода у Ваших родинах, а Ваша нелегка праця завжди оцінюватиметься належно".

Шановна керівниця обласного БЮТ!

Автору Інтернет-видання, колишньому, по Вашій милісті, штатному працівнику "Батьківщини" - друкованого органу очолюваної Вами обласної партійної організації (за запрошенням редакції співпрацював з виданням з весни 2005 року по березень 2006), особливо до душі прийшлися наступні Ваші слова:

"І нехай багато кому праглося її (свободу преси - прим. авт.) задушити, бо дотепер для декого правдиве слово є оскоминою, Ви намагалися бути відвертими, щирими, політично не заангажованими, просто об'єктивними".

Сумний своїм фіналом особистий досвід співробітництва з рупором обласної партійної організації дозволяє мені зарахувати до числа нетерпимих до вільної журналістської думки та свободи слова і Вас, пані Ульяхіна. Ваші слова - еталон фарисейства!

Два рядочки (!) критичних зауважень щодо стиля Вашого керівництва, з посиланням на неназваних з етичних мотивів "батьківщинців" в одному з матеріалів, розміщених на персональному сайті журналіста, різко і абсолютно переважили величезний масив написаних автором за покликом душі, від щирого серця позитивних грунтовних інформаційно-аналітичних статтей про лідерку БЮТ Юлію Тимошенко та очолюване нею Всеукраїнське об'єднання, які були розміщені як на сайті, так і надруковані в газеті "Батьківщина" протягом 2005-2006 років.

"А Ви заходили на його сайт, читали ще щось з його матеріалів? - зауважували Вам, намагаючись утримати від поспішного і несправедливого рішення, - Він же апологет Юлі!".

Ваші слова у відповідь справляють враження шоку:

- А что, мне делать нечего?

Ось таке Ваше ставлення до свободи слова і долі конкретної людини-журналіста в реальному вимірі. Адже Ви, Владичице, й досі сприймаєте журналіста як покірного слугу, який не те що писати, думати має тільки так, як дозволяється Вами. Ви прийняли репресивне рішення, підказане Вам одіозною особою з числа новоспечених "батьківщинців", яка вже давно в полі професійної уваги інтернет-автора, не зробивши бодай найменшої спроби розібратися в ситуації. У такий спосіб колишній кучміст розправився з правдивим помаранчевим.

- Как деньги получать в "Батькивщине" - так мораль ему позволяет, - зауважили тоді Ви. - А морально ли одновременно получать зарплату и выступать против учредителей газеты?

Так, морально, - відповідаю на сторінках свого сайту, позбавлений можливості пояснити власну позицію Вам безпосередньо. Місія журналіста не в собачій відданості хазяїну (якою ви її насправді бачите), а в тім, що визначено у Вашій вітальній поштівці: "...на працівників засобів масової інформації покладається відповідальність особлива, бо Ваша чесна оцінка нинішнього перебігу подій допоможе людям розібратися в усьому, що відбувається".

Не все вимірюється сповідуваним Вами життєвим принципом "купи-продай". "Найманий працівник" не значить "раб", він продає свою працю, та в жодному разі не сумління і совість. Замість того, аби піти з журналістом (до речі, ідейним союзником, що засвідчують його публікації) на діалог, до якого він прагнув, Ви побачили в ньому ворога, що потребує негайного знищення. Застосування превентивних "ядерних" ударів по опонентах і незручних однодумцях - звична практика для правителів-тиранів. Пані Ульяхіна, Ви - одна з них? А як щодо демократії, плюралізму думок, свободи слова в реальному житті, а не в вітальних текстах? Чи не за це якраз так рішуче й безкомпромісно боролася і продовжує виступати непохитна Леді Ю, чим завоювала прихильність СПЕЦКОРА? Невже Ви з нею справді рідні по крові?

До того ж, бути опонентом гендиректора "Дніпрошини" Вербаса та подібних йому перевертнів, знайшовших притулок в "Батьківщині" - не значить опонувати партії. Якщо вона декларує себе помаранчевою силою, чому жовтогарячому журналісту не звернути увагу на забагату кількість біло-блакитних янучарів, що опинилися в лавах Всеукраїнського об'єднання і його місцевих виборчих списках? Під час Помаранчевої революції й до неї, вони, кожен в міру своїх сил, протидіяли демократичним перетворенням в країні. За що ж їх так щедро віддячила "Батьківщина" й покарала тих, хто від самого початку і до найвирішальніших моментів були з нею по один бік барикади. Чи справедливо це? "Справедливість є, - переконує Юлія Володимиріна, - за неї варто боротися". Про що йдеться?

Зрозуміло, що таке привітання СПЕЦКОР отримав не особисто від Ульяхіної. Прес-служба БЮТ надіслала його, "не вдаючись в деталі". Та на майбутнє, СПЕЦКОР зауважує прес-слугам Ульяхіної, аби ті не сміли нагадувати журналісту про себе і свою хазяйку.

В контексті вище викладеного автору видається досить символічною назва однієї з його численних статтей в "Батьківщині", присвячених Юлії Тимошенко - "Відставка за... вірність". Матеріал надруковано в № 25 (32) газети від 20 вересня 2005 року. Він розміщений на першій сторінці видання, якраз під заміткою із заголовком "Юлія Тимошенко: "Я не змогла змиритися з корупцією в оточенні Президента". Це число газети, як і решту номерів зі своїми публікаціями, починаючи від весни 2005 року, автор зберігатиме у себе як пам'ять про власну відставку... за вірність.

P.S. Для заглиблення в тему читай матеріали "Місцеві виборчі списки БЮТ боляче ранять серця помаранчевих", "Підманула, підвела", "Ошийник для журналіста" та інші.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No error: 0 in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64