Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


В Криворізькій філії Міжрегіональної академії управління персоналом психологію викладав... вчитель музики і співів однієї з загальноосвітніх шкіл міста

Не маючи відповідної кваліфікації, він вів у вузі аж 14 (!) дисциплін психологічного напрямку. Такий кричущий факт був оприлюднений на прес-конференції заступника начальника Дніпропетровського обласного управління освіти Антона Демури та відповідальних осіб облвно.

Протягом моніторингу вищих навчальних закладів стосовно їхньої відповідності ліцензійним вимогам, що проводиться за наказом міносвіти, в Криворізькій МАУП були виявлені й інші порушення. Зокрема з'ясувалося, що термін дії ліцензії міносвіти цей заклад не продовжував з 2004 року; підготовка фахівців з окремих дисциплін здійснюється без наявності на це відповідного сертифікату. Не витримує жодної критики й кадровий склад вузу: згідно з існуючими вимогами 85 % працівників вищого навчального закладу повинні бути в штатному розкладі - в Криворізькій МАУП таких всього 20 %. За встановленим міносвітою регламентом, 75 % від загальної кількості викладацького складу вузу повинні мати наукові ступені кандидатів або докторів наук. Викладачів зі ступенями в Криворізькій МАУП всього - 14 %.

Та й взагалі проведений моніторинг виявив, що заклад не пройшов акредитації згідно з існуючими правилами. Майбутнє цього вузу вирішується в профільному міністерстві, на сьогодні діяльність Криворізької філії МАУП призупинена.

Порушення ліцензійних вимог також були виявлені в Криворізькому економічному університеті та університеті "Україна".

Відтак, заступник начальника управління освіти Дніпропетровської облдержадміністрації Антон Демура наполегливо рекомендує абітурієнтам та їхнім батькам перед тим, як подавати документи на вступ до того чи іншого вищого навчального закладу, ретельно перевірити, чи має цей вуз право надавати освітні послуги.

За інформацією посадовця, в поточному році в рамках запровадженого міносвіти експерименту на Дніпропетровщині було створено 7 територіальних центрів незалежного оцінювання якості освіти. Понад 2 000 випускників шкіл мали можливість скласти іспити з історії, математики та української мови, які були одночасно випускними і вступними до вузів.

Створено регіональний оперативний штаб, до якого увійшли відповідальні працівники облвно, депутати обласної ради, представники громадськості.

Посадовець поінформував, що місяць тому спільно з облпрокуратурою управління освіти здійснило комплексну перевірку щодо виплат стипендій у вузах. В результаті було виявлено низку технічних порушень в нарахуваннях, пов'язаних зі зміною прожиткового мінімуму, які вже усунуті.

За словами Антона Демури, протягом останніх двох років в області не зареєстровано жодного факту хабарництва в системі вищої освіти.

Журналісти поцікавились у присутнього на пресовому заході ректора Дніпропетровського хіміко-технологічного університету Михайла Бурмістра кінцівкою інциденту з відрахуванням відразу 104 студентів-заочників, які навчались в закладі за контрактною системою: постраждалі вважали, що з ними вчинили несправедливо й підняли хвилю протесту, яка зробила цю історію резонансною в регіоні.

- Потрібно вчасно розраховуватись з боргами по сесіях і сплачувати за навчання,- говорить Бурмістр. - Ми відрахували 104 студенти на законній підставі. Тим не менш, враховуючи привернуту до цього увагу громадськості, було створено спеціальну комісію. Як виключення з правил, ми дозволили їм перескласти іспити. Вони - заочники з шостого курсу, ми їх буквально за руку водили і постійно нагадували: "заплати будь-ласка, вчасно склади іспит і - жодних проблем". Наші неодноразові нагадування залишалися непочутими. Скільки можна було терпіти? Все завершилося тим, що ми дозволили їм доскладати іспити і зробити необхідну проплату. Всі, хто був здатний, зробили це. Всі, хто хотіли отримати дипломи - вже мають їх, це - 75 осіб з 104. Найцікавіше, що ті, які демонстрували на камери свої заліковки і найголосніше протестували - так і не прийшли на іспити.

На прес-конференції вспливла і тема конфліктної ситуації, що склалася в трудовому колективі Дніпропетровського педагогічного училища при ДНУ з приводу керівника закладу - Михайла Гугеля. (СПЕЦКОР вже висвітлював цю тему: позиції опонуючих сторін представлені в матеріалі "Педагогічні пристрасті " - дивись в архіві-2005). Антон Демура повідомив, що керівника педучилища знято з посади. Зараз там працюють комісії облуправління й університету.

СПЕЦКОР поцікавився в заступника начальника облуправління, чи моніториться облуправлінням мова викладання у вищих навчальних закладах і чи не є порушенням викладання дисциплін не державною мовою?

-Згідно з вимогами міносвіти викладання у вищих навчальних закладах повинно здійснюватися виключно українською мовою, - відповідає Демура. - Ще років чотири тому ми стикалися з тим, що викладач запитував у аудиторії, якою мовою йому викладати предмет. Боротися з такими фактами можна єдиним шляхом. Викладачів, що викладають спецдисципліни українською мовою, потрібно заохочувати підвищеною зарплатою - так само, як свого часу стимулювалося викладання російською. Перехід на українську мову - це значна робота: адже потрібно перекласти конспекти, підготувати навчальні посібники.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64