Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


До пологової зали - з командою підтримки

Пологовий будинок № 2, що на вул. Космічній, став базовим закладом для запровадження у Дніпропетровську сучасних перинатальних технологій. Цей проект триває тут з квітня поточного року в рамках реалізації програми "Здоров'я матері та дитини". В основі новацій - практики, рекомендовані до застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я, за якими, сказати б, живуть і народжують в провідних країнах світу, принаймні, таке слідує зі слів самих медиків.

В Україні проект запроваджуюється з 2002 року. Спочатку він охоплював чотири регіони, нині реалізується в Львівській, Волинській, Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській областях та Автономній Республіці Крим.

Головний лікар пологового будинку № 2 Л.І. Падалко зазначає, що результатом впровадження цих технологій, зокрема, стало скорочення кількості кесаревих розтинів з 21 до 9 %; зростання до 54 % присутності партнерів на пологах (до речі, в регіонах, де проект почав запроваджуватися раніше, цей показник сягає 70 % - 80 %); збільшення до 66 % нормальних, без будь-яких ускладнень пологів - йдеться про вчасні, спонтанні, природнім шляхом із задовільним станом матері та дитини.

Сучасні перинатальні технології - це орієнтація на залучення до рододопомоги ("родовспоможение" - рос.) сім'ї, зокрема, навчання та підготовка вагітної і членів її родини до пологів та материнства; заохочення до участі в пологах близьких людей породіллі (сімейні, партнерські пологи); можливість для породіллі вільного вибору позиції при пологах; "демедикалізація" (обмеження використання медикаментів) під час пологів та догляду за новонародженим; уникнення рутинного використання інвазійних, неприємних процедур (гоління, клізма, катетеризація сечового міхура та ін.), надання переваги немедикаментозним методам знеболення; встановлення раннього тілесного контакту матері і дитини: прикладання новонародженого до грудей породіллі, що запобігає гіпотермії немовляти (якщо ж під час пологів у мами виникають ускладнення, немовля кладеться на груди чоловіка); постійне спільне перебування мами й немовляти відразу після пологів; використання власного одягу для мами і дитини; відвідування родичів в післяродовому періоді; пропаганда виключно грудного вигодування малюка до 6 місяців; рання виписка зі стаціонару та інше.

Такі технології, на переконання спеціалістів, мають не лише покращити здоров'я мам та немовлят, стати на заваді негативним наслідкам вагітності й пологів, а й зміцнити взаємні почуття подружньої пари, родинні зв'язки.

Обрання вагітною сучасних перинатальних технологій й залучення до цього процесу, сказати б, команди підтримки, зокрема, участь рідних та близьких у рододопомозі, їхня присутність під час пологів і т. д. і т. п. в жодному разі не може вважатися якоюсь спеціальною, платною послугою, що надається медзакладом. Навпаки, медики розцінюють це як допомогу породіллі, а значить й персоналу в догляді за нею.

Зараз у роддомі № 2 згідно з вимогами запроваджуваного проекту обладнано 10 пологових залів. Зокрема, у розпорядженні породіллі там є шведська стінка, спеціальний стілець, ванна кімната. До речі, як дізнався СПЕЦКОР від перинатологів, позиція лежачи на спині - чи не найневдаліша, найнебажаніша для пологів, адже вона суттєво ускладнює "завдання" як породіллі, так і її дитинці. Ця позиція є найзручнішою для акушерів, тому і стала звичною практикою у наших пологових закладах. У спеціально обладнаних залах пологового будинку № 2 жінка має куди більшу свободу щодо вибору відповідної позиції.

І все ж таки, скільки нині приблизно коштуватиме породіллі та її родині щастя народити дитину у державних клініках, в яку суму на практиці (а не за 49 ст. Конституції) обійдуться послуги у цій сфері в державних медзакладах? - цікавиться СПЕЦКОР на пресовому заході у заступниці начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентини Гінзбург та головного лікаря пологового будинку № 2 Людмили Падалко.

- Для того, аби народилася дитина, навіть за найсучаснішими перинатальними технологіями, повинні бути рукавички для медперсоналу, стерильна підстілка, взагалі має бути забезпечена абсолютна стерильність пологової зали, - відповідає Людмила Іванівна. - Напоготові повинно бути все: і шприці, і ліки...

- ...І рушники, - додає Валентина Григорівна. - Сама послуга нічого не коштує. Але забезпечення відповідного санітарного стану приміщення згідно з нормативами, медикаментозного супроводу... - це коштує. В кожному медичному закладі від міста до района все залежить від обсягів його фінансування: в одному на ліжко в день припадає 10 грн., в іншому - 2,50 грн, в третьому - 1, 50 грн. Треба усвідомлювати, що в разі ускладнення протягом години на жінку і дитину можуть піти медикаменти від 200-300 грн. до декількох тисяч гривень.

СПЕЦКОР: Це родичі повинні сплачувати з власної кишені?

- Невідкладна допомога гарантовано забезпечена, - говорить В.Г. Гінзбург. - Все, що далі - залежно від ускладнень, на 1.50, на 2.50 не вилікуєш. Якби у лікарів було повно медикаментів...

-Якщо у нас в бюджеті на одне ліжко на добу виділяється 2,5-3 грн., то звичайно, не тільки в Дніпропетровську, але й всюди в Україні сім'я докупає всі необхідні ліки для того, щоб забезпечити лікування, - продовжує Л.І. Падалко. - ...Лікарям ви нічого не оплачуєте. Але лікі своїй дружині ви маєте придбати. Я це не приховую, тому що я, як головний лікар, не можу повністю забезпечити медичний заклад. Операція з кесарева розтину не може коштувати менше 500 грн. Тож, якщо у породіллі будуть ускладнення, то її сім'я піде і придбає їй медикаментів на 500 грн. На сьогодні у закладу немає можливості повністю покривати витрати на подібні операції, на лікування ускладнень.

Проведена екскурсія по пологових залах і палатах медзакладу засвідчила наявність апартаментів для породіль як в стилі "люкс", так і, умовно кажучи, "економ-класу". Та незважаючи на нерівність можливостей, як в одних, так і інших "номерах" раділи своєму щастю однаково.

P.S. Під час прес-конференції головний лікар Дніпропетровського пологового будинку № 2 Л.І. Падалко ошелешила журналістів інформацією про те, що однією з пацієнток закладу на 36 тижні вагітності нині є дванадцятирічна дівчина з Магдалинівського району області.

- Діти народжують дітей, - із гіркотою констатує Людмила Іванівна.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64