Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Хто "замовить" Павла Лазаренка?

Місцева організація Української Народної партії заявила про свою опозицію до обласної ради й органів самоврядування в містах і районах та виступила за розпуск облради як недієздатної, адже вона не діє з тих пір як була обрана, протягом останніх чотирьох місяців. Відповідний лист з обгрунтуванням пропозиції направлено до Президента України.

"Останні події в Україні мають характер реваншу вчорашніх прокучмівських сил з яскраво вираженими антиукраїнськими програмовими засадами, - йдеться в розповсюдженій заяві ДОО УНП. - Риторика про об'єднання України під синьо-червоно-помаранчевими прапорами - ніщо інше, як прикриття наступу на завоювання демократії, свободи слова та українську державність.

Місцеві ради Дніпропетровської області, де переважну більшість отримали кланові олігархічні блоки та партії, не здатні до конструктивної праці. Найкращим свідченням цього є ситуація в обласній раді, яка взагалі чотири місяці не може почати працювати, до того ж всі сторони конфлікту вдаються до брудного політиканства та аморальних методів. Чимало депутатів зайняли позиції, які протирічать їхнім же передвиборчим обіцянкам. Так, змінила свою позицію фракція блоку Лазаренка, що втім є закономірним, бо цей блок, який очолює засуджений Швейцарським судом кримінальний злочинець, є типовим "блоком під особу" і не висловлює інтересів певних соціальних прошарків, а просто намагається паразитувати на іміджі сильної особи.

Ми під час виборчої кампанії попереджали - не вірте тим політичним силам, які рвуться до влади за рахунок грошей, вкрадених в народу. Сьогодні усі можливі кандидати на пост голови облради є представниками кланів...

Єдиним джерелом влади в Україні є народ, але його права грубо порушені бездіяльністю облради. Згідно із Законом "Про місцеве самоврядування", на підставі ст. 78 п.1.2., така рада мала б бути вже розпущена і призначені повторні вибори... оскільки сесії облради не проводяться без поважних причин у визначені Законом строки й рада не вирішує питань, віднесених до її відома."

В той же час партійці зазначають, що законодавчо не витлумачено, в який спосіб і хто має право припинити повноваження такої ради. Відтак, вони пишуть листа до Президента, аби той направив відповідне звернення до Конституційного Суду.

- ...Після того, як через зраду Мороза у Верховній Раді була створена так звана "антикризова коаліція", а згодом підписано Універсал національної єдності, стало зрозуміло, що ідеали Майдану остаточно відкинуті, - коментує заступник голови Дніпропетровського обласного осередку УНП Анатолій Сокоринський. - ...країна поступово повертається до кучмізму. Щодо подій в області, наша партія стурбована тим, що відбувається в облраді. Ми розуміємо, які політичні клани туди прийшли... Хто б не був обраний головою ради - це все одно буде отой вчорашній кучміст, який не знає, що таке демократія, який має антиукраїнські настрої... Після того, що сталося в Києві, розподіл фактично завершився. Отже ми заявляємо про свою опозицію до місцевих представницьких органів влади.

- Виступаючи за розпуск недієздатної облради, ми чудово розуміємо, що шанси досягти результату - мінімальні, але ми цим ще й намагаємося привернути увагу до проблеми: виходить так, що діючий Закон дозволяє облраді не працювати аж до завершення її повноважень, - зауважує член обласного проводу УНП Костянтин Когтянц. - В Законі "Про місцеве самоврядування" чітко зазначено: якщо рада певний час не збирається на сесії, її можна розпустити. Але Закон не містить конкретного механізму розпуску. Отже, якщо не буде внесено ясність, якщо це не відкорегувати, то теоретично буде можливо, що яка-небудь рада не збиратиметься всі 5 років. Таку невизначеність потрібно припинити. Чітко прописаний механізм розпуску ради стане для депутатів серйозним стимулом для конструктивної праці.

Роблячи акцент на клановому характері новообраної ради, А.В. Сокоринський окремо піддав критиці позицію фракції блоку Лазаренка, порівнявши її з флюгером.

- Закон про вибори депутатів Верховної Ради ясно регламентує: людина, яка протягом 5-ти років не проживає в Україні, не має права балотуватися і бути обраною народним депутатом; в той же час законодавство про місцеве самоврядування не містить такої норми і цим скористалися як лазівкою, відтак маємо депутата Лазаренка. - говорить Анатолій Васильович. - Такі норми повинні отримувати відповідні тлумачення. Але цього не робиться, бо такий стан, який є сьогодні, вочевидь, всіх влаштовує.

"СПЕЦКОР": Чим, на вашу думку, можна пояснити таке, певною мірою феноменальне політичне повернення Лазаренка до рідного краю? Які "плюси" ви вбачаєте в цьому політику, що сприяли отриманню очолюваним ним блоком стількох голосів на виборах до місцевих рад на Дніпропетровщині?

- Павло Іванович добре вмів працювати на свій імідж, і це - беззаперечний факт, - відповідає Анатолій Сокоринський. - В той час, коли він керував, в області дійсно сталися певні позитивні зрушення. І це демонструвалося широкому загалу. В Солоному, приміром, лікарню відкрили, десь - школу, в Синельниківському, Юрієвському районах були проведені масштабні реконструкційні роботи. Все це отримувало добру пресу. Коли Павло Іванович очолював область, а потім став прем'єром - на Дніпропетровщині, чи не в єдиному регіоні України, не було затримок з пенсіями. І це в той час, коли люди роками не бачили ані зарплат, ані пенсій. Все це сприяло його популярності...

А хто посприяв його успіху на минулих виборах? Влада. Адже вона в області переважно створена з людей вчорашніх, серед яких, і їх чимало, ті, які при Павлові Івановичу вийшли на певний рівень, які працювали з ним і на нього. В його штабі, в основному, були люди відомі - колишні керівники, яких він свого часу попризначав на високі посади.

Але чи не найголовнішим фактором в успіху Лазаренка у минулу кампанію стало те, що були досить потужно задіяні засоби масової інформації. Вони змогли подати Павла Івановича у потрібному світлі.

В той же час згадую і таке. В 1994 році я був на нараді, яку проводив Лазаренко особисто. Він говорив, що тваринництво нам сьогодні невигідне, що інші розвинуті країни, зокрема Фінляндія, Угорщина не мають де свинину збувати...тож нам краще завозити "ніжки Буша" і займатися зерновим виробництвом. І це прозвучало як дороговказ. За рік винищили тваринництво, зруйнували ферми. Цього народу не розповідали, не казали, хто забрав в них останній шматок, хто їх обікрав. Були повністю розграбовані і доведені до банкрутства успішні сільгосппідприємства. Ця "стратегія" була розроблена і реалізована Павлом Івановичем спільно з Іваном Кириленком, який тоді був його правою рукою, а нині - активний "батьківщинець".

Приміром, стояв величезний комплекс з худобою. За дві ночі його вивозять, худобу продають, гроші ідуть невідомо куди - люди не отримують нічого. В 1996-97 роках розпочалося розпаювання не лише землі, але й майна. Вони сподівалися, що незабаром земля буде в приватній власності і її можна буде продати-купити. І чим менше майна на землі, тим легше її скупити задешево. На щастя, цього не сталося, але всю інфраструктуру зруйнували тоді свідомо. Це робилося спеціально за вказівок тих, хто тоді керував. Я бачив, які розробки щодо цього були в того ж Кириленка, Павла Івановича, який підтримував такий напрямок в сільському господарстві.

- Виборча кампанія Лазаренка спиралася на два головні фактори: по-перше, вона була абсолютно чітко спрямована на конкретний електорат - тих, хто хоче мати "царя-батюшку", - розмірковує Костянтин Когтянц, - по-друге, вона була побудована на свідомій брехні - кожного другого дня оголошувалося, що Павло Іванович от-от повернеться. Ба, навіть більше, у сільських районах розпускалися чутки, що він вже нелегально повернувся. Але повернутися швидко Лазаренко ніяк не може, якщо взагалі повернеться.

Павло Іванович - засуджений Швейцарським судом карний злочинець. Версія про те, що цей суд міг обслуговувати замовлення Кучми, просто не може сприйматися як така, що заслуговує на увагу. Зараз Павло Іванович перебуває під судом. До того ж, жюрі присяжних визнало його винним. Тобто, якщо він і повернеться, якщо йому вдасться переконати суддю - перекреслити вердикт присяжних, а це майже неможливо, оскільки таких випадків за всю історію Штатів можна перерахувати на пальцях однієї руки, - то це буде дуже нескоро. Навряд чи Павло Іванович зможе повернутися найближчим роком...

"СПЕЦКОР": Щодо чуток про повернення Лазаренка... Напередодні виборів обласне телебачення продемонструвало сюжет, в якому Павло Іванович тремтячим голосом щемливо промовляв: "Нарешті здійснилося. Я повернувся"...

- Саме так, - погоджується Сокоринський.

"СПЕЦКОР": Це було приголомшливо: невже це сталося? І тут не йшла мова про "політичне повернення", а саме - фізичне. Завдяки потужному піару, численним телефонним і відеомостам Павла Івановича з Каліфорнії, демонстрованим обласним ТБ, насаджувався ефект цілковитої і постійної присутності Лазаренка тут, на Дніпропетровщині. Тож цей сюжет з ледь не рюмсаючим Павлом Івановичем - це ніби сигнал до всіх, хто його чекав, що тепер за нього обов'язково треба голосувати, адже "Хазяїн повернувся, Він серед нас"...

- І це було в передостанній день, 24 березня, коли закінчувалась агітація, - додає Сокоринський. - За таке - судити треба!

-...А де гарантія того, що Павло Іванович має українське громадянство? - продовжує Когтянц. - Якщо йому видано панамський паспорт, то він автоматично перестає бути громадянином України, принаймні, таке слідує з Конституції України.

"СПЕЦКОР": А як вам роздмухування образа Лазаренка як "патріота" рідного краю?..

- Мені здається, цю кампанію розкручували люди, які в глибині душі були впевнені, що Павло Іванович не скоро повернеться, просто, за різних причин, їм було незручно самим виступати на авансцену, - припускає Когтянц. - До того ж, ще невідомо, ким як він тут буде зустрінутий і чи не підкладуть йому щось на зразок пластиду. Бо переділ власності вже відбувся...

"СПЕЦКОР": Павло Іванович сам в одному з численних телефонних мостів під час прямого ефіру на обл.ТБ, говорячи про можливу перспективу свого повернення, якось обмовився: "хороший свідок - мертвий свідок"...

- Ось-ось-ось... Зрештою, Щербань був не менш "крутим" за Павла Івановича, але ж і на токого "крутого" знайшлася куля, - зауважує К. Когтянц. - Людям з його команди вигідно використовувати його, як такого собі привида.

- Команда Павла Івановича - це люди, які були йому зобов'язані, - говорить Сокоринський. - В нього є тут своя когорта тих, які вміють "нахилити", натиснути, аби примусити "відпрацьовувати". Це помазаники Лазаренка, які мали безмежні можливості дерібану, розкрадання, розбазарювання. Вони всі йому зобов'язані. Отака його команда. Павлу Івановичу ще й тому хотілося стати депутатом, аби вплинути на суд - от, мовляв, який я хороший, адже на Батьківщині люди обрали мене депутатом. Потопаючий хапається за соломинку.

- Але якщо він і повернеться, то я не впевнений, що йому не підільють чогось ті, які на нього тут працюють, - висловлює припущення Когтянц.

"СПЕЦКОР": Тобто, серед можливих зацікавлених в його фізичному усуненні - його ж місцеві приспішники?

- Друзі, соратники... - додає Сокоринський.

- Адже чимало з них "нагріли" руки на власності Павла Івановича, і тут може бути всяке, - резюмує Когтянц.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64