Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Мысли вслух" про Павла Лазаренка, або
"ЩЕ РАЗ ПРО СВОБОДУ СЛОВА..." - II

"ЩЕ РАЗ ПРО СВОБОДУ СЛОВА і відповідальність журналістів перед суспільством та власною совістю" - так називалася стаття Інтернет-автора, що з'явилася на сайті в буремні для країни часи (грудень 2004), а після була передрукована місцевою демократичною пресою, в якій загальні міркування на означену в заголовку тему супроводжувалися конкретними випадками з професійної діяльності окремих представників творчого колективу ДОДТРК.

Зокрема, як про приклад, гідний наслідування, в матеріалі йшлося про рішучість і принциповість, з якими в боротьбі з запроваджуваною редакцією цензурою відстоювала на телекомпанії невід'ємні норми професії - об'єктивність і збалансованість у поданні інформації - автор та ведуча програм соціально-політичної тематики Віталія Шилова. Її доробок виглядав променем помаранчевого, як на той час здавалося, світла, що яскраво виблискував на тлі сірості і мороку (через слухняно-запопадливе слідування темникам) обласного телеефіру.

"Вечір на 51-ому каналі" з Віталією Шиловою для багатьох глядачів у ці дні став бажаною для перегляду передачею, навіть якщо раніше вони не мали до неї особливого інтересу. Підвищенню глядацької цікавості неодмінно сприяли стрімкий розвиток поточної ситуації в країні та адекватне висвітлення цих подій в ефірі з коментарями й оцінками представників зацікавлених сторін" - відзначав автор матеріалу. Волелюбна журналістка сміливо захищала свою позицію на прес-конференціях, в ефірі телерадіокомпаній, в тому числі республіканських, на велелюдних мітингах жовтогарячих, що тривали на центральній площі міста. (Тих, до речі, де серед іншого люди з помаранчевими стрічками вимагали "Бандитам - тюрми!".)

Ще одним з беззаперечних здобутків головної героїні цієї розповіді став черговий її проект - "Теледебати", які, з'явившись в період минулої парламентської виборчої кампанії на обласному телебаченні ("51 канал"), виявились першою передачею подібного формату в місцевому телепросторі. Запрошені до студії політики (серед яких були як місцеві, так і знані в цілій країні) вели дискусії на актуальні теми сьогодення між собою, сперечалися з експертами, відповідали на запитання журналістів... За модним нині в молодіжному середовищі висловом (і без жодної іронії) - це було просто "супер"... Особливо до певної пори, про що трохи згодом.

Окрім іншого, згадуються наступні декілька епізодів, що, здавалося б, засвідчували щонайменше небайдужість тележурналістки до помаранчевого кольору як певного символу.

Влітку 2005, на "Мысли вслух" (ще один її телепроект) завітав депутат Верховної Ради, регіонал Віталій Хомутинник. Мова зайшла про підсумки акції, організованої біло-блакитними у Києві з повернення помаранчевої символіки громадянами, що з тих чи інших причин розчарувалися в політиці нової влади. Представник ПРУ радо прозвітував про чималу кількість жовтогарячої атрибутики, зданої оманутими в сподіваннях, зазначивши, що серед повернутого були відповідного кольору знамена, стрічки і навіть нижня білизна. Реагуючи на почуте, Шилова, яка прийшла на телезустріч в помаранчевому жакеті, поспішила завірити гостя, що цей свій наряд в обмін на біло-блакитний ніколи не здасть.

В річницю Помаранчевої революції двері робочого кабінету ведучої були розписані гаслами тієї пори помаранчевою фарбою.

- Хто це все понамальовував? - поцікавився, здивований побаченим народний депутат, лідер обласної організації КПУ Віктор Борщевський, що якраз прибув на чергові "Теледебати".

- Я! - гордо відповіла Шилова.

Нині на дворі - осінь 2006-го. Віталія Шилова тепер не тільки журналіст, але й депутат обласної ради. На цьому зміни не вичерпуються - нові тенденції, що відтоді як з'явились, дедалі стають стійкішими, видні і в її передачах. В них, як і раніше, є місце для полеміки й дискусії, щоправда, з невеличкою поправкою: все це не повинно зашкоджувати Блоку, в списку якого вона потрапила до облради і без пропаганди якого та його лідера тією чи іншою мірою вже тривалого часу не обходиться жодна її програма. Йдеться про Блок Лазаренка та персонально самого Павла Івановича.

Від певної пори автору матеріалу видається доречним додавати до первинних назв її передач ім'я та прізвище теперішнього її патрона, адже "Мысли вслух о Павле Лазаренко", "Вечер на 51канале с Павлом Лазаренко" точніше відбивали б суть і зміст програм, які вона веде, а творче бюро журналістки цілком заслуговує на новий бренд "Громада - TV".

Такий одіозний політик, як Павло Лазаренко, що зганьбив Україну на цілий світ, адже був визнаним Швейцарським, а після й Американським судами кримінальним злочинцем, ставши другим іноземним посадовцем такого високого рівня, засудженим Американським правосуддям, після панамського диктатора Мануеля Нор'єги, в передачах Віталії Шилової - герой України, жертва політичних репресій кучмівського режиму, щирий патріот рідного краю, гарний господарник, піклувальник про добробут дніпропетровчан, такий собі "батько" області.

Дійшло до того, що в одній з останніх передач, методично і цілеспрямовано оспівуване Віталією ім'я цього панамського сина українського народу було поставлене нею поряд з іменами справжніх героїв - В'ячеслава Чорновола і Георгія Гонгадзе. Висловлюючи жаль з приводу загибелі цих двох, Шилова гордо констатувала, що, мовляв, ліквідувати Павла Івановича режиму таки не вдалося - не встигли.

Розбірки із застосуванням зброї, замовні вбивства - звична справа у гангстерському середовищі, вони знають чим і за що ризикують життям, адже обрали свою шахрайську долю свідомо та й самі публічно визнають, що "не анголи". Інша річ, коли жертвами гангстерів, в тому числі політичних, стають гідні люди, національні лідери, світочі. Між першими та другими - величезна прірва. Ставити їх в один ряд, через кому - блюзнірство, гріх.

Так само можна оцінити ще один кричущий випадок, що стався в ефірі її програми: в останній тиждень перед днем голосування було продемонстровано сюжет з Павлом Лазаренком, де він зворушливо-проникливо звертався до виборців із сенсаційною новиною: "Я повернувся, Я - з вами!". Охоча до жвавого смакування смаженого, журналістка цього разу після сюжету чомусь скромно мовила: "Без коментарів". Сюжет не залишився не поміченим великою кількістю глядачів. Слід зазначити, що теза про якнайшвидше повернення Лазаренка була однією з складових потужної піар-кампанії, широко розгорнутої в місцевих ЗМІ, зокрема на обласному телебаченні, а по селах розпоширювалася "деза" про фактичне нелегальне повернення "батька".

Справедливості заради варто визнати, що, незважаючи на особисту відданність Блоку і персонально Павлу Івановичу, Віталія Шилова не обмежується запрошенням до своїх передач лише "громадівців". В студії бувають представники різних політичних партій і громадських рухів. Вочевидь журналістка залишається вірною постулатові, висловленому у бесіді з автором матеріалу: "Государственная студия телевидения - это своеобразный оттиск идеологического наполнения парламента, где представлены позиции разных партий. Их влияния различны, но каждая имеет право высказать свое мнение и быть услышанной". Інша річ, що "оттиск" ідеологічного наповнення, який залишає в її передачах "Громада", виглядає особливо рельєфним, непропорційно, на особисту думку СПЕЦКОРА, своїй реальній політичній вазі, а відтак і авторитету серед виборців, навіть в регіоні, не кажучи вже про країну. Згадати хоча б телеепопею про голову Індустріальної районної ради Дніпропетровська, "лазаренківця" пана Чапліна: завдяки Шиловій телеглядачі отримали можливість бути детально інформованими чи не про кожен крок "достойника". "Чапліним" з відмінною політичною пропискою з інших районів пощастило куди менше.

Служіння культу Лазаренка супроводжується не завжди зрозумілої мотивації антиєврейськими нотками, які регулярно можна чути з вуст телеведучої. Від її стурбованості з приводу національної приналежності відомих політиків і бізнесменів України, а також ролі і місця євреїв в українському бізнесі, політиці та інших сферах, іноді стає ніяково навіть телеглядачам-українцям. Спеціальне, з приводу чи без, педалювання Шиловою єврейського фактору значно і некоректно по суті спрощує всю проблемність українського життя-буття. Прикро, що все зводиться до примітивного "если в кране нет воды…". На противагу цьому, видається більш доречним вести розмову про тих етнічних українців, які не піклуються належним чином про свою Батьківщину і Націю.

Ще однією ідеєю-фікс, яку насаджує телеглядачеві авторка, виступає такий собі навколонауковий панслов'янізм, в центрі якого - духовно-ментальна єдність й антропологічна спорідненість росіян та українців, а значить, штучність та недоцільність їхнього роз'єднання, окремішного існування. Про що і до чого ця фантасмагорія?..

Проповідувану ведучою з телеекранів еклектику, місцями провокаційну і вибухово-небезпечну, посилює ще один майже парадоксальний факт. Коли міська рада біло-блакитно-червоною більшістю, куди органічно влилися і "лазаренківці" ("громадівці" - вірні союзники біло-блакитних та червоних і в обласній раді), проголосувала за надання російській мові статусу регіональної на території міста, Віталія Шилова виступила проти цього рішення, ставши на захист української. В ефірі вона почала з'являтися у вишиванці, а згодом пробувати розмовляти державною. Та враховуючи вже зазначені яскраво виражені політичні уподобання ведучої, неприховувані нею світоглядні, якщо можна їх такими вважати, позиції та ще й неприпустимо низький для ведучої прямого ефіру обласного телебачення рівень володіння українською мовою, її вишиванка виглядає недоречним камуфляжем.

Віталія Шилова має в своєму активі дві вищі освіти - біологічну і журналістську - тож, якщо знання так легко даються пані, чи не час їй здобути і третій диплом - з української філології?

Сумістити, здається, несумісне: майданове "Бандитам - тюрми!" і увійти в команду Павла Лазаренка, визнаного кримінальним злочинцем двома судами, яких важко запідозрити у виконанні кучмівських замовлень; висловлювати симпатії помаранчевому Майдану, а потім влитися до лав біло-блакитних, за суттю сповідуваних політичних поглядів, "громадівців"; одягати вишиванку, що є одним з символів національної ідентичності українців і пропагувати злиття з історичним "братнім" кривдником українства. Чи ця суміш не привід для серйозних міркувань й глибокого осмислення процесів, що відбуваються як в собі всередині, так і з-зовні?

Не зайвим було б врешті решт визначитись Шиловій і з наступної теми: в одних передачах, вона під час ефіру в спілкуванні з запрошеними до студії (переважно це її колеги по мандату народної довіри або з обл-, або міськ-ради), акцентує, що тут, у світлі софітів, вона "как бы" не депутат, в інших - з'являється в кадрі з депутатським значком на грудях. Чи в останньому випадку цю ознаку-символ високого статусу слід сприймати як біжутерію, щось на зразок намиста чи сережок?

Серце щемить від усвідомлення того, для скількох Майдан став такою собі забавкою. Ним "погралися" і відкинули у далекий кут. А для когось, виявляється, виступити з трибуни Помаранчевого Майдану було просто "приколом" під настрій...

"Мои слова не слишком злы,
но и не слишком добры,
Я констатирую факт - козлы!"
/Б.Г./

Читай також матеріали за 2006-2008 роки:

Хто "замовить" Павла Лазаренка?

Кожен отримав своє

Лідер ДОО УНП А. Сокоринський: "Славянская идея" -
це двохголова російська імперія!"


"ОСНОВНІ ІНСТИНКТИ" Віталії ШИЛОВОЇ

Гуляй, братва Лазаренківська!

Журналістка без комплексів

В.Шилова. Слов'янський синдром

В Дніпропетровську іноземні студенти почуваються цілком комфортно… щоправда, побоюються виходити на вулицю

ЯНУЧАРА У ВИШИВАНЦІ

"Закордонні спецслужби проти Рідної Віри"

"ТелеКритика" надрукувала лист СПЕЦКОРА

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення подякувала СПЕЦКОРУ за "непересічний інтерес" до Шилової

Гендиректорку ДОДТРК В.Шилову очікує перевірка:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64