Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Про право оренди цілісного майнового комплексу Аульської хлоропереливної станції мовою документів

З юридичної довідки юрвідділу облради щодо передачі в оренду цілісних майнових комплексів КП "Аульська хлоропереливна станція" та виробничого управління Аульського районного водопровідного господарства ДОКП "Облводоканал":

"Відповідно до пункуту 4 статті 8 Закону України "Про оренду..." створене членами трудового колективу господарське товариство має переважне перед іншими фізичними та юридичними особами право на укладання договору оренди майна того підприємства, структурного підрозділу, де створене це товариство.

Пункт 7 статті 9 цього Закону передбачає, що тільки за умови відсутності заяви господарського товариства, створеного членами трудового колектива "..." за наявності заяв про оренду орендар визначається орендодавцем на конкурсних засадах. Тобто, законодавець і в цьому випадку віддає перевагу трудовому колективу.

Відповідно до пункту 6 статті 9 цього Закону укладення договору оренди "..." з іншими фізичними та юридичними особами здійснюється за умови відсутності заяви госптовариства, створеного трудовим колективом підприємства "..." впродовж двадцяти днів з дня направлення їм повідомлення про намір орендувати цілісний майновий комплекс (ЦМК).

Трудовий колектив протягом 15 днів, враховуючи день отримання повідомлення про наявність заяви (ініціативи) щодо оренди ЦМК "..." має право прийняття рішення про оренду ЦМК підприємства, утворити господарське товариство та подати орендодавцю у встановленому порядку заяву щодо оренди відповідного майна (пункт 3 ст. 8 Закону України "Про оренду").

На адресу Дніпропетровської обласної ради 20 грудня 2004 року надійшла пропозиція ТОВ "Інтермаш" про передачу в оренду майна ЦМК: Аульського комунального районного водопровідного управління, а також комунального підприємства "Аульська хлоропереливна станція".

27 грудня 2004 року на повідомлення облради від 23 грудня 2004 року про оренду майна та 13 січня 2005 року поступили відповідно протокол зборів трудового колективу й заява про надання згоди ТОВ "Аульська хлоропереливна станція" на оренду ЦМК КП "Аульська хлоропереливна станція"

6 січня 2005 року на адресу облради надійшов лист і протокол зборів трудового колективу виробничого управління Аульського районного водопровідного господарства про оренду цього підприємства господарським товариством, створеним цим трудовим колективом.

Відповідно до пункту 4 статті 9 Закону України "Про оренду..." у передачі в оренду об'єктів може бути відмовлено, якщо:

- було прийнято рішення про приватизацію, або переприватизаційну підготовку цих об'єктів;

- орган Антимонопольного комітету України не дає згоди;

- орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на виділення структурного підрозділу підприємства;

- з інших підстав, передбачених законами.

ЦМК виробничого управління Аульського водогосподарства та комунального підприємства "Аульська хлоропереливна станція" є спільною власністю територіальних громад області.

Відповідно до пункту 2 статті 4 Закону не можуть бути об'єктами оренди об'єкти державної власності, що мають загальнодержавне значення і не підлягають приватизації відповідно до частини 2 статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна".

Такими об'єктами є ті, що забезпечують життєдіяльність держави в цілому, зокрема: водосховища і водогосподарські канали комплексного призначення, міжгосподарські меліоративні системи, гідротехнічні захисні споруди.

Зважаючи на те, що КП "АХПС" забезпечує рідким хлором водопровідно-каналізаційні господарства 23 областей України, а виробниче управління Аульського районного водогосподарства забезпечує життєдіяльність території області, що пов'язана з постачанням споживачам води, Дніпропетровська обласна рада МОЖЕ ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ ЩОДО ПЕРЕДАЧІ В ОРЕНДУ (тут і надалі - виділено СПЕЦКОРОМ) зазначених ЦМК.

Таким чином, в даній ситуації необхідно прийняти рішення щодо:

- ВІДМОВИ в передачі об'єктів оренди;

- У ВИПАДКУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕДАЧУ В ОРЕНДУ ЦМК підприємств надати їх в оренду господарським товариствам, що створені членами трудових колективів (при наявності всього комплекту документів".

Ця юридична довідка підписана завідувачкою юрвідділу облради О.М. Лукмановою.

З позовної заяви до Господарського суду Дніпропетровскої області ТОВ "Інтермаш" про скасування рішення Дніпропетровскої облради від 27 січня 2006 р. про передачу в оренду ТОВ "АХПС", створеному трудовим колективом КП "АХПС", цілісного майнового комплексу вказаного підприємства...:

"20 грудня 2004 року ТОВ "Інтермаш" (Позивач) звернулося до Дніпропетровської облради (Відповідач) з заявою про передачу ЦМК КП "АХПС" нашому підприємству.

Згідно ст. 5 Закону України "Про оренду державного і комунального майна" орендодавцем майна, яке перебуває у комунальній власності є органи місцевого самоврядування "..."

Відповідно до ст. 7 Закону - за наявності ініціативи щодо оренди ЦМК орендодавець у триденний термін повинен повідомити про це трудовий колектив підприємства, щодо майна якого подано заяву про оренду.

З урахуванням цього 23 грудня 2004 року облрадою трудовому колективу КП "АХПС" було направлено відповідне повідомлення. Від вказаного трудового колективу до Відповідача надійшов витяг з протоколу загальних зборів про намір взяти в оренду ЦМК комплексу і утворити товариство. Але в ТЕРМІН, ПЕРЕДБАЧЕНИЙ п. 3 ст. 7 ЗАКОНУ "Про оренду...", а саме, ПРОТЯГОМ 15 ДНІВ, ВРАХОВУЮЧИ ДЕНЬ ОТРИМАННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАЯВНІСТЬ ЗАЯВИ ЩОДО ОРЕНДИ ЦМК "..." ДО ОБЛРАДИ ВІД ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ЗАЯВА ПРО СТВОРЕНЕ НИМИ ТОВАРИСТВО ТА З ПРОХАННЯМ НАДАТИ В ОРЕНДУ ЦМК НЕ НАДІЙШЛА. "..."

Враховуючи те, що у встановлений законодавством термін трудовий колектив господарське товариство не створив та заяву про оренду до облради не надав, або ж надав поза встановленим строком, то переважне право на укладання договору оренди ним було втрачено. "..."

Нашим підприємством було розроблено інвестиційний план з поліпшення технічного стану і перспектив розвитку АХПС, а також отримано гарантії кількох банків щодо надання довгострокових кредитних ліній більше ніж на 100 млн. грн. на період реалізації інвестиційного плану. "..."

Наше підприємство отримало від облради лист (який фактично є відмовою) з додатком документів, які свідчать про НЕМОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ ЦМК КП "АХПС" В ОРЕНДУ З ТИХ ПІДСТАВ, ЩО ВКАЗАНЕ ПІДПРИЄМСТВО Є ПРИРОДНОЮ МОНОПОЛІЄЮ "...", МАЄ ВИКЛЮЧНО ВАЖЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ РЕГІОНУ, А ОТЖЕ ВІДПОВІДНО П.2 СТ. 4 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ОРЕНДУ" НЕ МОЖЕ БУТИ ОБ'ЄКТОМ ОРЕНДИ ВЗАГАЛІ. "..."

З листа від прокуратури Дніпропетровської області слідує, що відповідно до ст. 4 Закону України "Про оренду" "..." НЕ МОЖУТЬ бути об'єктами оренди об'єкти державної власності, що мають загальнодержавне значення "..." в тому числі ті, що пов'язані з постачанням споживачам води, газу, тепла, а також відведенням та очищенням стічних вод.

Таким чином, Відповідач фактично відмовив нашому підприємству у передачі в оренду ЦМК КП "АХПС" на підставі того, що такі дії ПРОТИРІЧИЛИ Б ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВУ.

Але, НЕЗВАЖАЮЧИ на викладене вище, 27 січня 2006 року Дніпропетровською облрадою БУЛО ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ "Про передачу в оренду ЦМК товариству з обмеженою відповідальністю "АХПС", створеному трудовим колективом комунального підприємства "АХПС", а згодом укладено й договір оренди.

"..." Законодавство, що стосується цього питання за відповідний період не змінювалося "...". Таким чином вважаємо, що прийняттям оскаржуваного нами рішення Відповідач порушив права нашого підприємства на оренду "...", ПОРУШИВ ЗАКРІПЛЕНИЙ ЗАКОНОДАВСТВОМ ПРИНЦИП РІВНОСТІ ВСІХ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ПЕРЕД ЗАКОНОМ ТА ПРОІГНОРУВАВ СВОЇ Ж ДОВОДИ ТА ВИСНОВКИ ЩОДО НЕМОЖЛИВОСТІ НАДАННЯ В ОРЕНДУ ВКАЗАНОГО ВИЩЕ ОБ'ЄКТУ.

Просимо:

1. Скасувати Рішення Дніпропетровської облради "Про передачу в оренду ЦМК ТОВ "АХПС", створеного трудовим колективом КП "АХПС".

2. Зобов'язати облраду прийняти рішення про передачу в оренду ЦМК КП "АХПС" товариству з обмеженою відповідальністю "Інтермаш" та укласти відповідний договір оренди".:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64