Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Комунальний терор

...Його зазнають на собі мешканці гуртожитку, новий власник якого, тишком-нишком придбавши будівлю за безцінь, намагається у будь-який спосіб вигнати людей (навіть цілими сім'ями) з помешкань. Чи є в них інше житло, чи ні - ділка не цікавить.

До 2000 року у двоповерховому гуртожитку "Металургмашу" площею 970 м.кв., що на вулиці Новоселівський, 42 в АНД-районі Дніпропетровська, проживали 15 сімей, а це понад 40 осіб, в основному робітників заводу. Хтось мешкав тут 10-15 років, а були й такі, що всі 20.

У 1999 році, коли відбулось акціонування підприємства, гуртожиток було внесено до статутного фонду ВАТ. Незабаром керівництво "Металургмашу", за досить розпоширеною практикою, викупає акції міноритарних акціонерів - робітників заводу, а потім продає контрольний пакет цінних паперів корпорації "Алеф", де очільником - відомий в місті бізнесмен Вадим Єрмолаєв. У виконання політики нових хазяїв, яких цікавило не стільки виробництво, скільки земля і приміщення заводу, голова правління ВАТ, на той час - Леонід Недибалюк, проводить кампанію з "добровільно-примусового" звільнення робітників підприємства, які за наміченими планами "господарчої" діяльності новоспечених власників "Металургмашу" опиняються в ролі зайвих.

Наступним об'єктом атаки стає гуртожиток - події відбуваються у травні 2000 року. Спочатку його мешканців намагалися виселити під приводом проведення капітального ремонту. Не вірячи у добрі наміри адміністрації, люди счинили спротив. Підозру афери підсилював і той факт, що останній капремонт в гуртожитку було проведено не так давно і за існуючими нормами термін для наступних таких робіт ще не настав.

Відтак капітальний ремонт було відкладено, а відповіддю на висловлені побоювання стали запевнення в тім, що ніхто нікого не виселятиме, ба, навіть більше - мешканці гуртожитку найближчим часом отримають можливість стати його власниками.

Та невдовзі, у липні 2000 р. люди дізнаються, що їхній гуртожиток... вже проданий. При цьому вартість двоповерхової будівлі площею понад 900 кв. м. була оцінена у... 1200 (!) грн. - тобто трохи більше гривні за квадратний метр. Цікаво, що державне мито акту купівлі-продажу виявилось лишень на кілька сотень меншим за вартість оборудки - 793 грн. Покупцем виявився приватний підприємець Федір Гриншпун - колишній заступник директора "Металургмаша", що, займаючи цю посаду тривалий час, якраз опікувався житлово-комунальною сферою заводу.

Відтоді життя мешканців гуртожитку, за їхніми словами, стало нестерпним: їм регулярно відключають газ, світло, вони отримують завищені рахунки за комунальні послуги. Дійшло до того, що виставлена підприємцем охорона почала перешкоджати мешканцям у вільному доступі до житла. Суворий режим проживання трактується тими, що підпали під його дію, однозначно: Гриншпун всіляко намагається витравити їх, аби надавати звільнені помешкання під офіси. Запроваджений до робітничих сімей колишнім замдиректора заводу з питань ЖКГ комунальний терор дається взнаки: половина, не витримавши, вже з'їхала, а їхні квартири відразу зайняли фірми. Нині Гриншпун гне свою лінію і в суді, домагаючись виселення всіх мешканців, що залишилися.

Ті ж, в свою чергу, подали зустрічний позов, в якому наполягають на визнанні акту купівлі-продажу гуртожитку незаконним, адже вважають його таким, що грубо порушує житловий і цивільний кодекси: по-перше, мешканці гуртожитку набули права постійного проживання в ньому, а відтак їх не можна було виселяти без надання іншого житла; по-друге, ці люди в основному - власники акцій заводу і, за законодавством, мали б пріоритетне право на придбання власності акціонерного товариства, але про здійснену купівлю вони були поінформовані вже пост-фактум.

- Після того, як контрольний пакет акцій заводу опинився в корпорації "Алеф", виробництво було припинено, а нас, робітників "Металургмаша", позвільняли у примусовому порядку, - говорить представниця ініціативної групи мешканців гуртожитку Лідія Проців. - Ті, до яких підходила черга отримати житло, а свого часу завод був успішним, з розвинутою соціальною інфраструктурою, назавжди попрощалися із заповітною мрією - нове керівництво почало розпоряджатися побудованим житлом на власний розсуд і довгоочікувані квартири дісталися лише ліченим робітникам, серед яких були й декілька мешканців нашого гуртожитку... Нині нам створили в ньому такі умови проживання, що витримати їх просто неможливо: задля освітлення люди користуються керосиновими лампами, немає газу, єдине джерело води - це кран в спільному туалеті, яким користуються як мешканці гуртожитку, так і співробітники фірм. У нас же тепер офіси йдуть вперемішку з помешканнями. Виставлена Гриншпуном охорона фіксує пересування мешканців, встановлює режим відвідин родичами, близькими.

Зі своєю бідою "тероризовані" зверталися у різні інстанції, в тому числі до голови райради АНД-району, на той час - Андрія Біжка (у минулу кампанію цей "громадівець" балотувався у мери міста під гаслом "Пора вернуть город людям!" - цим можновладець ніби визнавав, хто є справжні господарі мегаполісу і на які характеристики вони заслуговують), але все виявилося даремно. Відтак свої сподівання на відновлення справедливості багатостраждальці покладають на суд. Відповідачі скаржників ігнорують судові засідання, отже кожного разу розгляд справи відкладається.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64