Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Затулін і Рогозін - яструби одного польоту

Озвучені депутатом Російської Держдуми Дмітрієм Рогозіним під час його візиту до Дніпропетровська заяви про створення громадсько-політичного руху за воз'єднання українського, російського і білоруського народів й те, як приязно і тепло цей одіозний політик, відомий своїми імпер-шовіністичними настроями, був прийнятий на обласному державному телебаченні, викликали в українських патріотів почуття глибокого обурення і відрази. Наступним співбесідником СПЕЦКОРА, який поділився своїми думками й емоціями з цього приводу, став заступник голови обласної організації Української Народної партії Анатолій Сокоринський:

- Чому Соцпартія Мороза взялася опікуватися візитом Рогозіна, зрозуміло. Соціалісти втрачають своїх виборців. Вони втратили європейський напрямок, їм там нема чого робити: по-перше, цей курс нині перехопила "Батьківщина" - Юлія Володимирівна заявила, що вона йде в Соцінтерн; а по-друге, після того як Мороз зрадив Помаранчеву коаліцію, йому нічого не залишається, як товктися на електоральному полі комуністів, от соціалісти й хочуть зайняти нішу комуністів, перебравши їхній електорат. Для цього вони шукають партнерів в Росії, а в інтересах "російських яструбів" поглиблювати "об'єднавчі" процеси з тим, аби розігруючи цю карту, взяти якомога більше голосів на наступних виборах.

Рогозін заявив, що приїхав з намірами створити громадський позапартійний рух за об'єднання українців, росіян і білорусів. На влаштованій зустрічі Рогозіна з громадськістю я звернувся до нього, сказавши, що "добрими намірами вимощена дорога до пекла! І ви приїхали сюди, аби знову пропонувати це пекло українцям, яких хочете об'єднати з Росією, але Україна не хоче цього, наш курс - до Євросоюзу". Рогозін почав розповідати, що в Євросоюзі такі стандарти, які нам не підходять. Іншими словами - заспівав свою імперську пісню.

Росія, яка сьогодні втрачає козирі, посилає своїх "полпредів" для того, аби вони зондували можливості знов повернути Україну на свою орбіту. І певний грунт для цього в нашій країні, на жаль, є, адже антикризова коаліція переважно складається з абсолютно антиукраїнських сил. За їхньою так званою "об'єднавчою" риторикою ховаються антидержавницькі задуми. Дивіться, спочатку вони хочуть роз'єднати Україну своїм федералізмом, спекуляціями з приводу мовного питання та іншими, а потім об'єднати її з Росією. Вони не мислять українськими категоріями, не відчувають себе українцями.

Ці рогозінські ініціативи - ніщо інше, як чергові спроби створення якогось нового Союзу, "не миттям, так катанням". Це вічні проблеми Росії, вона завжди шукає відновити свою імперію: не вийшло зробити це через СНД, тепер пробує через ЄЕП чи якось ще.

Бачимо, як Росія поводить себе з волелюбною, демократичною Грузією: в Росії нині розгул шовінізму. Теперішня влада в Росії - це натуральний фашизм. Це жах. Дивилися "Свободу слова", де був Затулін? Чули його висловлювання, бачили ці несамовито блискучі очі, які так і палали люттю до Грузії? Так само вони виблискують ненавистю і до України.

СПЕЦКОР: До речі, Рогозін на прес-конференції в Дніпропетровську висловив підтримку Затуліну, назвавши рішення щодо оголошення його персоною нон-грата в Україні несправедливим, неправильним...

- Рогозін і Затулін - яструби одного польоту. Вони летять в парі: в кожного своя місія, кожен озвучує те, що йому доручено.

СПЕЦКОР: Рогозін наполягає, що росіяни і українці - народи- брати... Які братні вчинки Росії по відношенню до України приходять вам на згадку в першу чергу?

- Відверто, не приходять. Не знаю таких історичних фактів. Натомість згадується протилежне. На початку війни з України було евакуйовано близько 5 000 підприємств. Їх не повернули назад. У нас забрали і не віддали. Все це перейшло на Урал, після чого він став таким потужним центром, а тут, в Україні, все довелося відновлювати з нуля.

Росія нині - колос на глиняних ногах. Єдине, чим вона міцна - нафтою і газом. Але ці родовища розробили і займаються видобутком наші українці. СРСР наприкінці шістдесятих років викачав всю нашу українську нафту, на той час Росія не мала розроблених родовищ. Оце по-братськи вийшло: "спочатку з'їмо все твоє, а потім - кожен своє". І сьогодні ми вимушені колінькувати перед ними, я маю на увазі наш теперішній недолугий уряд. Енергоресурси використовуються Росією як інструмент тиску на ті держави, які ще не захищені членством у НАТО, ЄС.

Чому в Держдумі й досі не піднімається питання з приводу того, що Росія як правонаступниця СРСР мала б врешті-решт вирішити проблему розподілу алмазного фонду, золотовалютного запасу, нерухомості за кордоном і т. д. і т. п...

Німеччина вибачилася за злочини і розрахувалася з остарбайтерами. Мільйони наших співвітчизників працювали на каторжних роботах в Росії - вона не хоче замислитись над цим? Не бажає сплатити по рахунках?

..Я не можу згадати "братніх" вчинків Росії, як держави, до українців. Навпаки, історія наших відносин, на жаль, виявляється надзвичайно багатющою на цілком протилежні випадки. Серед іншого згадується те, чим для України закінчився Переяславський договір, укладений Богданом Хмельницьким. Після того, як гетьмана не стало, бо він був отруєний тими ж великодержавниками, Іван Виговський, побачивши що робить Росія, повстав проти неї і розбив під Конотопом величезну російську армію, яка йшла на нашу землю з агресією. Потім Росією весь час попиралися всі наші вольності, знищувалося козацтво, насаджувалося кріпацтво. Всі ці біди приходили до нас звідти, з півночі. Це ми їх маємо називати братами?

А давайте подивимось і на такий факт: скільки сьогодні в Росії живе слов'ян? Це федеративна держава, де більшість населення - мусульмани.

СПЕЦКОР: Рогозін пропонує створити "славянский профсоюз", який би опікувався захистом трудових прав українських заробітчан в Росії. Справжні мотиви створення такої собі профспілки скоріше ховаються в ще одній вкрай актуальній для Росії проблемі - алкоголізм чоловічого населення Росії б'є всі мислимі і немислимі рекорди: вони ніякі робітники і такі ж - продовжувачі роду. Отже можна припустити, що пропонована профспілка виступає одим з інструментів висмоктування з України трудових ресурсів, а відтак і поповнення слов'янського генофонду, в чому Росія відчуває катастрофічну нестачу...

- З трудовим ресурсом в Росії справді великі проблеми. Незабаром в ній взагалі не буде кому працювати, до того ж, на українців там чатує небезпека, адже вони зникають цілими бригадами. Ті, що вертаються звідти, розповідають, що об них там ледь ноги не витирають: як дізнаються, що ти українець - просто шаленіють з люті. Це таке в них "братське" ставлення до українців? Бути братом для росіян - це, в їхньому розумінні, повзати перед ними на колінах, от тоді ти ніби "слов'янин", а ні - то якийсь третьосортний. Цікавий підхід в росіян і до самого визначення "братскости". Коли їм кортить, то вони називають своїми братами лише українців і білорусів, а про болгарів, чехів, словаків, поляків та інших слов'ян чомусь забувають. За всім цим ховається єдине - великодержавний шовінізм. Росія не переживе "втрату" України. Без неї Росія стає чисто азійською державою. Подивіться, який "беспредел" чинить Росія в Чечні, на Кавказі. Сам Рогозін визнає, що свободи слова в Росії немає, що він не може потрапити там до телеефіру і так далі і тому подібне...

СПЕЦКОР: Він назвав владу в Росії катком, який наїжджає на будь-яку опозиційну силу...

- Так, це ж сам Рогозін говорить, не я...

СПЕЦКОР: І саме з такою Росіює він пропонує нам, українцям, злуку...

- ...Ну і як взагалі це можливо - об'єднання, інтеграція української демократії з диктаторськими режимами Росії та Білорусі? Росія ніколи не могла поставити нас на коліна - попри голодомори, репресії, депортації - бо ми мали своє бачення власного розвитку, історії, буття. І тому їм не вдалося нас повністю асимілювати під себе, знищити, хоча, здається, вони все для цього робили.

СПЕЦКОР: Повертаючись до візиту російського депутата... Одна справа - що говорить незваний візитер Рогозін, інша, і це головне - що йому відповідають українці, чи дають відсіч. А що ми побачили на нашому обласному ДЕРЖАВНОМУ (!) телебаченні, куди завітав держидумець: він був радо зустрінутий ведучою прямого ефіру, яка одночасно є депутатом (!) облради Віталією Шиловою. Вона, запопадливо заглядаючи йому в рота, висловила цілковиту й беззаперечну підтримку декларованих ним поглядів, та навіть більше - сказала, що за її підрахунками близько 50 % населення Західної України теж погодилися б з озвученими одіозним російським політиком ідеями. Лінія на цілковиту спорідненність українців з росіянами, спільність долі й інтересів, неприродність окремішного існування народів постійно проводиться, точніше сказати, насаджується ведучою в притаманній їй безапеляційній, менторській манері. І це робиться не на якомусь приватному, комерційному телеканалі, а на ДЕРЖАВНОМУ. Іде пряме потакання великодержавним ідеям, оформленим в такий собі панслов'янізм...

- Цікаво, звідки взялися оті 50 % на Західній Україні?.. Можливо, на те, щоб Рогозін проповідував свій курс на відновлення Російської імперії - а саме такою, хоча і дещо завуальованою є суть його виступів - за посередництва державної телекомпанії існує санкція керівництва ДОДТРК?

Те, що сьогодні Віталія так говорить на телебаченні... це схоже на погляди "земшарної" людини, яка чітко не утотожнює себе з Україною. Вона може образитись на це, позаяк заявляла, що українка, але якщо вона сповідує саме такі підходи… і говорить, що український народ підтримав би таке об'єднання - це вже пряма пропаганда того ж великодержавного курсу. Думаю, що це необдумані кроки. Обласне телебачення потребує пильної уваги і моніторингу. А можливо, це вже так запроваджується політика "донецьких" в державному телерадіокомітеті. Віталія, очолюючи в облраді комісію по свободі слова...

СПЕЦКОР: Абсурд!

- ...зійшлася з "Регіонами" і, вірогідно, це вже їхня політика. Не знаю як людина (має на увазі Шилову - прим. авт.) може так швидко змінитися: перед тим говорити одне (колись Шилова сприймалася як "помаранчева" - прим. авт), потім і раптом - різко помінятися в поглядах. Для мене це дуже дивно. Я, наприклад, в політиці 18 років: від Народного руху, "Просвіти" і донині я постійно стою на тій самій платформі. Я не розумію людей, які можуть так швидко перелицюватися, змінити орієнтири і... і все ніби так і повинно бути, і все ніби гаразд і правильно. Значить не було тоді в них найголовнішого, не було стрижня - національного, який тримає.

СПЕЦКОР: Несамовито, фанатично пропагований Шиловою панслов'янізм, за участю Рогозіна чи без нього, супроводжується її антиєврейськими випадами, недолуго-насмішливими репліками з приводу присутності представників цієї нацменшини в українському політикумі та бізнесі... Чи не є це на ваш погляд такою собі вибухово-небезпечною сумішшю, яка підриває міжнаціональний мир і злагоду в суспільстві, провокує виникнення конфліктних ситуацій?

- Якщо хтось загострює питання про те, що якась національна меншина щось не те робить і проти неї треба ополчити народ - за цим завжди ідуть серйозні наслідки. Такі підходи неприпустимі. Бо сьогодні винні євреї, завтра - кавказці, післязавтра - ще хтось... Колись я був у Шилової на передачі, де мова йшла про бігборди, що з'явилися в місті, з написом на ідіші. Я тоді казав, що головна провина в появі таких плакатів не на кому іншому, як на міській владі, яка повинна регулювати ці питання, піклуючись про те, аби до українців в Україні, навіть з рекламних плакатів згідно чинного законодавства зверталися українською. Я вказував на провину міської влади. Але ніхто не має права показувати пальцем на будь-яку національну меншину.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64