Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


БУХЕНВАЛЬД НА ДНІПРІ

"Ні!" свободі великодержавного й антисемітського слова

Про концтабір смерті "Бухенвальд" вирішила нагадати єврейській меншині міста "Дніпровська правда" в номері за 15 вересня 2006 р. статтею під красномовним заголовком "Каждому - свое?", де автор, що побажав залишитись інкогніто, обурюється появою в Дніпропетровську бігбордів з написами на івриті.

До надрукованого в газеті матеріалу увагу СПЕЦКОРА привернув лист відвідувача сайту, отриманий електронною поштою. Відгукуючись на попередні публікації Інтернет-видання, де заторкувалася тема антиєврейських випадів в передачах ведучої обласного державного телебачення, депутата облради від "Громади" Віталії Шилової, читач поцікавився думкою журналіста ще й з приводу статті, яку надіслав.

Прочитавши текст, СПЕЦКОР не повірив, що такий матеріал може бути насправді надрукованим в легальній, офіційно зареєстрованій, обласній українській газеті з накладом у 25 тис. (головний редактор - Тетяна Валігурська - теж депутат облради від "Громади"). Не міг сприйняти згадану публікацію реальністю, поки не переглянув підшивку видання, місія якого, схоже, полягає в тому, аби бути партійним рупором "Громади" і особисто її лідера Павла Лазаренка, що нині своєю трансатлантичною дупою одночасно - і на лаві підсудних в Сан-Франциско, і в депутатському кріслі обласної ради.

Приводом для появи гнівної статті в газеті стали розміщені на міських вулицях бігборди з крупним написом на івриті, які пропонували придбати нове житло - про зміст рекламного слогана компанії можна було дізнатися з перекладу, який містився під івритом значно меншими літерами.

"Каждому - свое?"
/"Днепровская правда", 15 вересня 2006р./

Подається СПЕЦКОРОМ мовою оригіналу зі скороченнями:

"...Где установлены эти плакаты? Судя по языку, на котором написан рекламный текст, где-нибудь в Тель-Авиве, Хайфе или Иерусалиме. Ан нет, гораздо ближе…

…Вот только живем мы вроде как в Украине, а не в Израиле, поэтому и законом о наружной рекламе предписывается все надписи делать "державною мовою"... А здесь самый что ни на есть иврит.

…Судя по языку, на котором предлагаются новые квартиры, свою "целевую аудиторию" торговцы элитным жильем в Днепропетровске уже нашли - тех, кто свободно владеет ивритом, посещает синагогу и делает обрезание. Для братьев-славян, которые вроде бы считаются коренной нацией в Приднепровье, дорогие квартиры не предлагаются, для них что-нибудь попроще, судя по рекламе - какое-нибудь пиво или очередные чипсы с "Макдональдсами". Так и вспоминается изречение "Каждому - свое". Вроде библейская истина, но этот же лозунг был написан на воротах Бухенвальда. Что такое Бухенвальд, люди, свободно владеющие ивритом, знают не хуже меня.

…Как знать, может быть, без ведома украинцев и россиян Днепропетровск уже потихоньку присоединяется к "земле обетованной", и скоро все те, кто не принял иудейскую веру и не сделал обрезание, окажутся эмигрантами в родном городе. Или, может, торговцы элитным жильем решили устроить некое подобие резервации или еврейского местечка, поэтому и приглашают к себе лишь лиц определенной национальности? И вход в этот элитный район будет исключительно по пропускам или иным документам, удостоверяющим, что указанное лицо посещает синагогу и вовремя обрезалось?

…Всего пару месяцев прошло, как в Днепропетровске ломали копья по поводу "регионального русского языка". Шумно выступали депутаты, юнцы пикетировали горсовет и сушили шмотки у входа в здание мэрии, лепились листовки и плакаты. А может, все зря, господа сторонники русского и панове поклонники украинского? Пока вы шумно разбирались, у нас потихоньку вводится другой региональный язык, тот самый, на котором написана реклама.

…Стоит ли после этого удивляться, что нет-нет да и устроят где-нибудь пока мордобой, а не погром, местные скинхеды…

…Иногда кажется, что господа-иудеи просто-таки делают все необходимое, чтобы пещерный антисемитизм в Днепропетровске жил и процветал. Чтобы потом трубить на весь мир, как это было в апреле - ох и ах, в Днепропетровске избивают евреев!

Появление этих плакатов некоторые журналисты уже назвали культурным геноцидом украинского народа. Может быть, резко, но правильно…

…В общем, если так пойдет и дальше, и количество таких плакатов на "новом региональном языке" будет увеличиваться, среднестатистическому днепропетровцу пора призадуматься о будущем. Не пришлось бы бежать обрезаться да новому богу в синагогу молиться, чтоб не оказаться изгоем на своей же земле, в своем же городе. Под забором, на котором будет написано "Каждому - свое". Естественно, надпись будет исключительно на иврите…"

Як вже було зазначено, стаття не підписана. Хоробрий заєць, чи, що вірогідніше, зайчиха сховалася під кущиком. Але вушка таки стирчать. До речі, якщо в тексті є "Что такое Бухенвальд, люди, владеющие ивритом, знают не хуже МЕНЯ", тобто автор сам себе персоніфікує, то наприкінці свого, з дозволу сказати, есе він має якось підписатись - або псевдом, або реальним прізвищем. Така стаття не повинна залишатись анонімною. Одна справа, коли пишуть "есть мнение" - тоді відсутність автора є більш-менш доречною, інша - "МОЕ мнение" (як тут) і без авторства.

За суттю викладеного стаття видається квінтесенцією особистих "Мыслей вслух" Віталії Шилової - "дружити братнім українцям і росіянам проти євреїв", які телеведуча-депутат озвучує на державному ТБ. Щоправда, в газеті ці "мысли" представлені в куди різкішій і вульгарнішій манері - можливо саме тому авторка посоромилася поставити підпис. Та й сама заторкнута тема бігбордів на івриті є однією з її найулюбленіших, до якої вона, смакуючи, неодноразово поверталася в телеефірах. Слова про "геноцид" звучали саме з її вуст під час прес-конференції міського голови Івана Куліченка, на якій вона закидала меру претензії щодо появи цих рекламних щитів. Та зрештою, чи ця стаття написана самою Шиловою, чи в співавторстві з кимось, чи просто інспірована нею - питання технічні, не суттєві.

Щодо змісту. В телеефірі Шилова постійно нав'язує українському народу в якості братнього - російський, не гребуючи залучати при нагоді до такої пропаганди найодіозніших політиків з Білокам'яної. Зокрема, нещодавно як дорогий гість в її студії побував депутат держдуми РФ Дмітрій Рогозін, що особливо яскраво відзначився своїми "братніми" антиукраїнськими почуттями під час конфлікту навколо Тузли. Вони дуетом насаджували телеглядачам ідею панслов'янізму, маючи на увазі воз'єднання братів-слов'ян - українців і росіян. До речі, в газетній статті автором "винайдена" ціла нова нація, що так і називається - "брати-слов'яни", а її ареалом оголошено Придніпров'я: "Для братьев-славян, которые вроде бы, считаются коренной нацией в Приднепровье...".

Нагадування про концтабір смерті "Бухенвальд" в контексті заторкнутої в матеріалі теми - безжалісне, брутальне, блюзнірське, садистське копирсання в ранах, які ніколи не загояться, єврейського народу і не лише його, а всіх без винятку народів, представники котрих були заживо спалені в гітлерівських крематоріях. Якої моралі повинна бути людина, аби дозволити собі подібне? Хіба не є це свідченням цілковитої духовної деградації, що спіткала цю людину зсередини? Чи не стає тобі, читачу, моторошно, коли за напис івритом на бігборді євреям погрожують Бухенвальдом? Навіть якщо тут і є пряме порушення закону про рекламу, то, виходить, за це - у газову піч?

"Стоит ли после этого удивляться, что нет-нет да и устроят где-нибудь пока мордобой, а не погром, местные скинхеды…" Чи не помиляється СПЕЦКОР, припускаючи, що автором статті є хтось з місцевих журналістів? А може її автор - сам Рогозін, чи Затулін, чи хтось з ідеологів радикально-фашистського РНЄ? Це там, у них в Росії скінхеди! Це там бритоголові молодики, засліплені ненавистю до неросіян, полюють на євреїв, кавказців, українців. У нас в Україні, слава Богу, такого неподобства немає! І не треба його сюди перетягати! Людина, що написала цю статтю, якщо і живе в Україні, то не є українською за свідомістю і світосприйняттям, українська ментальність в ній не проглядається, навіть натяку немає. За такі прямі провокації сутичок на міжнаціональному грунті треба негайно притягати до відповідальності! Як автора, так і газету!

В газеті ці бігборди названі проявом "культурного геноциду" українського народу. Автору слід було бути обережнішим зі словами, глибинне значення яких ним не усвідомлюється. Українці зазнали на собі справжнього геноциду, який, до речі, нізащо не визнається ні "братніми" росіянами, ні зросійщеними горе-співвітчизниками. І сьогодні в Дніпропетровську, справді, українство таки продовжує зазнавати на собі атаки. Але вони - не від бігбордів на івриті. Це саме біло-блакитно-червона більшість міськради, в складі якої і лазаренківська "Громада", нещодавно скоїла замах на українську мову, проголосувавши за російську як регіональну. Українська патріотична молодь рішуче запротестувала і добилася свого. А от як цинічно і зверхньо пише про це автор-інкогніто в громадівській газеті: "Шумно выступали депутаты, юнцы пикетировали горсовет и сушили шмотки у входа в здание мэрии, лепились листовки и плакаты.". Наволоч! Ці "юнцы" в розбитих перед міськЗрадою наметах відстоювали національні інтереси! І робили це не як зграї російських скінхедів - вдарив, втік, сховався - а відкрито вступили в тривалий "бій" за Україну, відстоюючи рідну мову на рідній землі.! І здобули перемогу! За це їм - шана і повага!

Можливо в когось від прочитаного складеться враження, що на противагу шиловському "дружити з росіянами проти євреїв", СПЕЦКОР пропонує "дружити з євреями проти росіян".

В Україні повинні бути мир і злагода між всіма етносами. Запорукою добрих відносин у цій сфері виступає лояльність національних меншин до культури і звичаїв титульної нації.

В українців не повинно бути (власне, так воно і є) жодної упередженості щодо будь-якої меншини: ні до росіян, ні до євреїв, ні до будь-кого ще. Але ж всі мають бути свідомі того, що в українців немає запасної території. Україна - єдина держава-носій української мови. Її утиски на нашій землі неприпустимі! Якщо спілкуєтесь в побуті російською - на здоров'я, українцям це не заважає. Але не намагайтесь надати російській особливого статусу - регіональної або ще якоїсь! Це нашкодить нашій державній мові, яка і тепер на Східній Україні поступається російській у вжитку. Одначе такий стан не є результатом ворожої протидії якоїсь конкретної з наіцональних меншин. Головні претензії слід адресувати до нас самих, українців, не залишаючи, звісно, без адекватної реакції постійні імпер-шовіністські випади такої "дружньої" і "братньої" для нас країни, яка живе за принципом, що Росія всюди, де розмовляють російською.

Запроваджені владою в Росії порядки насторожують і часто-густо шокують цілий світ. З такою реакцією солідарний і СПЕЦКОР. Отже, кардинальні відмінності українського і російського буття - наочні, тому очевидною є недоречність пустопорожніх балачок про якусь спорідненість народів. Українці відрізняються від росіян низкою рис національного характеру, найпринциповіші серед яких - волелюбність і демократизм. І вся наша історія від далекої минувшини - підтвердження тому. Свою природню європейськість українці яскраво засвідчили і на Майдані: ми скинули диктатуру й вибороли свободу. Наш Майдан у них в Росії неможливий в принципі. Так вже "исторически сложилось".

...Передачі В.Шилової ущемлюють національні почуття українців, шокуючі враження справляє й те, як ця "пані" маскує свою антиукраїнську сутність вишиванкою. Стрімкий розвиток тривожних тенденцій, які однієї пори з'явилися в професійній діяльності Шилової, вказують на те, що найкраще в її творчому здобутку, як це не гірко, - позаду. Місія пропагандиста і агітатора, яку вона взяла на себе за власним бажанням, ставить хрест на її журналістській кар'єрі. Відтак видається за доцільне якнайскоріше відсторонення Шилової від державного ефіру. Зрештою, вона має широке коло впливових покровителів, яке сягає аж заокеанських далечінь, тож нехай вони і облаштовують для неї окремий приватний телеканал. А засмічувати подібними нечистотами ДЕРЖАВНИЙ телепростір - НЕПРИПУСТИМО! Будівничих Бухенвальда на Дніпрі - геть з екрану!

В цьому зв'язку перебування Шилової на посаді голови комісії облради зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ - гіркий сарказм долі, абсурд, збочення. "Ні!" свободі імпер-шовіністичного й антисемітського слова!

ЗУПИНІМО СЛОВ'ЯНСЬКИЙ РАСИЗМ!

Стаття "БУХЕНВАЛЬД НА ДНІПРІ", як відповідь на публікацію в "Днепровской правде" від 15.09.06 "Каждому - свое?", написана восени 2006 року. На жаль, з тих пір статистика зафіксованих нападів на іноземних громадян в Україні лише зростала, а останнім часом (початок 2008 р.) подібні злочини сягнули такої кількості, що їх вже важко сприймати за поодинокі й випадкові - проглядається загрозлива тенденція до набуття ними системного характеру.

Невизнання журналістом скінхедства в Україні як явища зовсім не означало намагання прикрасити реалії, замовчати факти, відмовитися від дієвої профілактики правопорушень на расовому й національному грунті з жорстким переслідуванням та притягненням винних у цьому до відповідальності. У висловленій в статті заперечувальній позиції - лишень щире прагнення бачити Україну кращою, добрішою, толерантнішою.

Так воно, власне, і є, от якби тільки не заважали б зовнішні впливи - в даному випадку йдеться про російські - слід яких тут явно простежується, про що, в тому числі, свідчать оперативні звіти СБУ про викриті канали зв'язку доморощених бритоголових відморозків зі своїми побратимами з аналогічних, куди більш розвинутих та організованих угруповань в Росії. Підтвердженням того виступають й затримання в Україні громадян Російської Федерації серед молодиків-учасників маніфестацій, зібрань та інших заходів проти іноземців.

Про скінхедство як "російське зілля" говорять й українські політики, висловлюючи свою стурбованість таким розвитком подій, що дестабілізують ситуацію в країні.

Нещодавно в інформаційному випуску "1+1" пройшов сюжет, присвячеиний темі переслідування в Україні іноземців. Кореспондентка ТСН брала на вулиці інтерв'ю у студентів з африканських країн. Під час бесіди її учасники звернули увагу на недружню поведінку по відношенню до них групи людей, що раптово-несподівано виникла поблизу. Коли до них підійшли, то підозрілі особи намагалися уникати відеокамери, закривали обличчя, а один з них, відвертаючись від мікрофона, сварився, чого, мовляв, причепилися, і на запитання, хто він та звідки, заявив, що є громадянином Росії. Наступне ж: "Що тут робиш?" - залишив без відповіді.

Ще одним персонажем сюжету став такий собі київський "рідновір" (саме так він був представлений в титрах), що російською мовою з відвертою неприязню висловлювався про чорних і жовтих, що понаїхали в Україну, пропонуючи протистояти цьому "славянскім єдінством". Присутність "рідновіра" в сюжеті сприймається як ілюстрація одного з джерел загострення ситуації, сигнал суспільству про небезпеку подібних дикунських поглядів, а значить, необхідність братися за вирішення проблеми.

А в нас на Дніпропетровщині подібні "рідновіри", а точніше "рідновірка", очолює обласне Державне телебачення і використовує ефір для пропаганди власних переконань, нав'язування глядацькій аудиторії проросійських, панслов'янських поглядів, що супроводжуються різкими антисемітськими й расистськими випадами - суцільний слов'янський расизм.

З'явилися були одного часу в обласному центрі бігборди, які запрошували до суспільного діалогу на тему толерантності. На них - дівчина неслов'янської зовнішності і напис: "Толерантність це...". Ці щити закликали громадян до роздумів, перевірки й оцінки свого рівня терпимості до представників інших рас та національностей. Важко уявити, щоб в більшості українських голів, які задумалися над цим питанням, могло з'явитися зверхнє і брутальне: "а нащо нам ці чорні й жовті тут, в Україні?".

А от що "зварили" і видали в прямому ефірі державного телебачення мізки гендиректорки ДОДТРК В.Шилової: в одній з передач переконана слов'янка, палка прихильниця слов'янської єдності України і Росії, рішуча антинатівка й американоненависниця висловила свій особистий категоричний протест проти укладання міжрасових шлюбів - задля збереження чистоти слов'янської крові та продовження арійського роду - таке пояснення випливає, якщо узагальнювати озвучувані нею ж обґрунтування. Досить оригінальне тарктування толерантності, чи не так? І це - позиція державної особи, керівника ДОДТРК, депутата облради, голови комісії зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ! Що за хуліганська витівка в державному ефірі? Хто дав право забруднювати його подібними провокаціями? Хіба він для цього? Одна така фраза в будь-якій цивілізованій країні світу миттєво поставила б хрест на політичній та журналістській кар'єрі того, хто б її вимовив.

Як би хто не ставився до міжрасових шлюбів, але висловлювати свої расові забобони вголос та ще й на таку масову аудиторію - щонайменше поганий тон, неприйнятний для адекватної людини. Зрештою, з ким укладати шлюб - це особиста справа кожного, а використовувати державний ефір для пропаганди власних підходів у цій площині та ще й як приклад для наслідування - неприпустимо. Але ж для одного це є аксіомою, а для іншого (-ої) - з розряду незбагненного й неосяжного, скільки не пояснюй.

Здається, замість пропонованої В.Шиловою в державному ефірі більш підходящою для тиражування й пропаганди мала б бути наступна позиція: "Я - українець (українка). Візьму шлюб з тією (тим), на кого вкаже моє серце. Маю свої орієнтири і уявлення, зважатиму при виборі собі пари й на волю батьків. Напевно це буде дівчина (хлопець) моєї національності, хоча не маю жодних забобонів щодо жодної національності або раси. Та ким би обраниця (обранець) не виявилася (-ився), мій патріотичний обов'язок виховати дітей щирими українцями, прищепити їм любов до України, навчити їх мові,традицій мого народу, виростити гідними синами (доньками) своєї Батьківщини". Проте, в державному ефірі від В.Шилової глядачі чують те, що чують.

Носіями такої ж неприпустимої некоректності є й вже згадувані шпальти лазаренківської "Днепровской правды". Тон і стиль матеріалу, навіювані ним емоції не залишають сумнівів, що стаття "Каждому - свое?" написана не з метою попередити і застерегти від можливих конфліктів на міжнаціональному грунті, а навпаки, провокує їх куди більше, ніж самі розцінені редакцією провокаційним фактором бігборди з івритом.

Так от подібні статті, телевізійні ефіри з антисемітськими випадами, висловлюванням неприязного ставлення до людей іншого кольору шкіри, відсутність дієвої реакції на наведені факти з боку державної влади, зокрема управління внутрішньої політики Дніпропетровської ОДА, до якого звертався автор Інтернет-видання, та фізичні розправи на вулицях є ланками одного ланцюга. Все це, відбуваючись одне за одним, і призводить до трагічних наслідків. Тож ситуацію слід виправляти вже зараз, коли ще можна це зробити, запобігаючи лиху.

Треба давати собі звіт у тім, хто зацікавлений в зрощуванні у нас скінхедів, нагнітанні антисемітських настроїв, расової нетерпимості й інших неподобств. Та це ж ті, хто гнобили самих українців! Насаджування скінхедства - один з елементів "зросійщення" України, її наближення та прив'язування до північного сусіда в найгірших суспільних проявах, проти чого ми, українці, маємо виступати єдиним фронтом. Зверхній на неслов'ян погляд насаджують ті, хто звик так дивитися на українців протягом віків. Тих же, котрі запопадливо обслуговують інтереси "братів-слов'ян" з півночі на нашій українській землі, інакше ніж 5 колоною не назвеш: "Чємодан - вокзал - Расія!".

***

З наданих СПЕЦКОРУ коментарів стосовно статті "Каждому - свое?":

"Проявів антисемітизму у нас не виникає і такого не повинно бути. Іврит у даному випадку, на бігбордах, однаково НЕ сприймається, як і російська. Але такі реакції, як є в цій статті...
Відразу скажу, що не сприймаю викладену в матеріалі асоціацію з відомою в місті акцією на захист української мови з "ломанием копей по поводу регіонального русского языка"... Шляхетні люди, нормальні громадяни прийшли заявити і відстояти свої конституційні права. Це і не "ломали", і не "копья". Це говорили душі людей, такою була їхня свідома громадянська позиція. І не можна характеризувати їх наївними, яких, мовляв, лобами зіштовхують з "русскими братьями", а над всім процесом стоїть і керує хтось, сказати б, певної національності. Зовсім ні.
У мене складається враження, що в цьому газетному відгуку є якась радість: нарешті з'явився привід заявити про те, що давно хотіли сказати. І з огляду на те, що викладено в публікації, виходить так, що Путін, його братія, Тузла, Чечня... все це таке миле, таке зрозуміле нашому, так би мовити, спільному українсько-російському серцю - в такому підході проглядається певна ідея, підступна і негарна."
Наталія Старюк, творче об'єднання художніх програм обласного державного радіо.

" Інакше ніж провокативною я цю статтю назвати не можу. Чого хотів чи хоче добитися її автор? Посіяти ворожнечу?.. Гра отакими словами, подібні закиди є неприпустимими. Якщо Росія дозволяє в себе щось таке нелюдське, якщо там справді піднімає голову фашистська ідеологія, то українці ніколи до цього не були прихильні. Українці мали єдину ідею - здобути Незалежну державу. Тому оце сіяння - "пока", "почти", "если, то" - воно мене особисто дуже зачіпає. Бо я не хочу, щоб таке сталося.".
Таїсія Ковальчук, творче об'єднання художніх програм обласного державного радіо.

"Риторика матеріалу видається, відверто скажу, якоюсь нездоровою... Така писанина ніщо не дає, окрім спалаху ксенофобії. Нагадування про Бухенвальд - це взагалі кощунство! Не можна згадувати таке страшне людське горе у зв'язку з тим, про що йдеться в статті. Це замітка, яка лишень провокує і загострює конфлікт, а не вирішує його. Не слід так акцентувати на національному питанні".
Голова ДОО УНП Анатолій Сокоринський.

"...Не менш некоректною, безкультурною виглядає і сама публікація в газеті. Можна визнати справедливою тезу статті про те, що подібна необережність в рекламі може підживити "пещерный", як вони написали, антисемітизм. Але лише неоднарозове згадування "обрезания", як одного з головних ознак євреїв - нації, чий внесок у світову культуру і науку є не меншим за будь-який інший, не піднімає рівень публікації вище тієї ж "пещерности".
Загальна ідея цього матеріала, який можна вважати редакційним, оскільки під ним немає підпису, така: "Караул! Євреї будують елітне житло, а слов'янам - те, що гірше. От саме через це і будуть влаштовуватись мордобої, що переходитимуть у погроми!".
Взагалі матеріал - суцільна мішанина! Але "Караул!" - це крик про небезпеку. А в ній завжди щонайменше дві сторони: та, що загрожує, і та, якій загрожують. І публікація вказує: бережіться євреїв!
Не мені визначати чи підпадають заклики, які містяться в газетній публікації під статтю 161 Карного Кодексу України, цитую: "За навмисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі, на приниження національної честі і гідності або образи національних почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями... передбачено покарання від штрафа до п'яти років позбавлення волі..." -
Співголова Дніпропетровського обласного Центру з прав людини, правозахисник Ренат Мухамеджанов.

***

Читай також матеріали з архівів 2006-2008:

ЯНУЧАРА У ВИШИВАНЦІ

"Закордонні спецслужби проти Рідної Віри"

В Дніпропетровську іноземні студенти почуваються цілком комфортно… щоправда, побоюються виходити на вулицю

Берегині українського ефіру

Анатолій СОКОРИНСЬКИЙ (лідер ДОО УНП): "СЛАВЯНСКАЯ ИДЕЯ" - ЦЕ РОСІЙСЬКА ДВОХГОЛОВА ІМПЕРІЯ!"

Костянтин КОГТЯНЦ (ДОО УНП): "Ксенофобию вообще и антисемитизм в частности нам действительно подбрасывают из России, это не вопрос точки зрения - это исторический факт, очевидный всякому, кто изучал проблему."

Лазаренківська "Днепровская правда" скотилася до "уголовщины"?

Гонорар від ЛАЗАРЕНКА

РОЗПРАВА НАД ЖУРНАЛІСТОМ.
Бізнесмен-депутат від Блоку Лазаренка побив керівника служби інформації 9 каналу ("Приват-ТБ Дніпро") Анатолія Шинкаренка


ТЕЛЕДЕРИБАН по-Дніпропетровськи

ЛЕОН - кілер 5 каналу,
або "Автобаном" по "Закритій зоні"


ПОВНИЙ АБЗАЦ

14.03.2008:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64