Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Кожен отримав своє

Статтю "Каждому - свое?" ("Днепровская правда" від 15 вересня 2006 року), в якій автор-інкогніто, гнівно протестуючи проти появи на міських вулицях бігбордів з івритом, нагадує єврейській громаді про Бухенвальд та натякає про можливу розправу над "посещающими синагогу и вовремя обрезающимися" з боку місцевих скінхедів, СПЕЦКОР оцінює як вкрай некоректну, написану у неприпустимому, з огляду на делікатність теми, тоні. Інтернет-автор вважає її вибухово-небезпечною, такою, що підриває міжнаціональний мир і злагоду в регіоні. (Про це читай в матеріалі "БУХЕНВАЛЬД НА ДНІПРІ"). З цим журналіст і прийшов до начальника управління внутрішньої політики облдержадміністрації Гліба Пригунова - хотів почути коментар відповідального держслужбовця стосовно надрукованого в "Днепровской правде" матеріалу щодо форми і суті написаного.

- Я би не хотів надавати оцінку будь-яким статтям будь-якого автора, - говорить Гліб Олександрович. - Ми багато боролися для того, аби журналісти були вільними і висвітлювали різні процеси, що мають місце в суспільстві. Хто і як це робить - чи виконуючи чиєсь замовлення, чи висловлюючи особисту точку зору, чи ще з будь-яких об'єктивних або суб'єктивних причин - це справа кожного журналіста. Тому я не дуже хотів би обговорювати безпосередньо конкретні матеріали в ЗМІ.

Я можу прокоментувати окремі випадки, які сталися на рекламному ринку. З цього приводу облдержадміністрація має певну позицію. Вона полягає у тім, що тут все повинно бути у відповідності з чинним законодавством, яке не дозволяє використовувати в рекламі інші мови, окрім української, а іноземні мови повинні бути перекладені українською.

Затвердженій розпорядженням голови ОДА раді з питань реклами належить функція моніторингу цього ринку і відповідного реагування. Сьогодні є багато реклами, що виконана не лише українською. Переважно це буває російська. В даному випадку (бігборди на івриті - прим. авт.), який певною мірою став резонансним, я вважаю, що справа взагалі не в мові. Тут, на мій погляд , питання скоріше в тім, наскільки вдало чи ні була застосована рекламна технологія з привертання уваги. Є, наприклад, рекламні плакати, що перевернуті догори ногами; можуть бути з ієрогліфами і з чим завгодно. Автори цього рекламного макету хотіли, аби він був помічений якомога ширшою аудиторією, але зробили це, здається, у недоречній формі. З іншого боку, формально наше законодавство не регламентує співвідношення розмірів літер на рекламних бігбордах (на плакаті - крупним шрифтом напис івритом, а під ним, значно меншими літерами, - переклад російською - прим. авт.) Все це залишено на совісті рекламодавця.

Після звернень до цих рекламодавців вони відразу замінили російський переклад українським, а незабаром взагалі відмовились від використання саме таких рекламних макетів (бігбордів з івритом - прим. авт). Тому, я вважаю, при нормальних стосунках між владою та бізнесом, які ми намагаємось підтримувати, всі спірні питання можуть бути вирішені.

Що стосується коментарів, які з'явилися з цього приводу в ЗМІ, вважаю, що ця тема не варта такого роздмухування. Тут немає жодного приводу для виникнення якихось проблемних моментів в стосунках національно-культурних громад в регіоні.

СПЕЦКОР: А хіба ця стаття в "Днепровской правде" не закладає вибухівку під такий надійний і добрий фундамент міжнаціонального миру і злагоди в регіоні? Цитую: "Так и вспоминается библейское изречение "Каждому - свое". Вроде библейская истина, но этот же лозунг был написан на воротах Бухенвальда. Что такое Бухенвальд, люди, свободно владеющие ивритом, знают не хуже меня".

- На початку бесіди я вже сказав, що не хочу давати оцінки конкретним публікаціям... Згоден, так робити (коментує цитату - прим. авт.) не можна. Але не слід висмикувати фразу з контексту. Стаття не про фразу "кожному - своє" (проте саме вона і винесена в зоголовок! - прим. авт.), а про цей рекламний хід.

СПЕЦКОР: Якщо мова лише про якийсь невдалий, недоречний рекламний трюк, то тоді, можливо, не слід і згадувати про Бухенвальд? Хіба такі паралелі є доречними? Чи не слід було знайти інші слова і аналогії?

- Ви хочете, аби я сказав, що ця стаття погана, що вона не відповідає морально-етичним нормам? Я не буду коментувати будь-які статті жуналістів. Ні цю, ні вашу, ні будь-які інші. Ми будуємо громадянське суспільство...

СПЕЦКОР: Хіба ця публікація не стосується сфери політики? Ви очолюєте профільне управління...

- Ви хочете, аби ми якось впливали?

СПЕЦКОР: Мені хочеться з'ясувати ваші функції і можливу в цьому конкретному випадку місію...

- Ми багато часу витратили на те, аби держава не впливала на точку зору журналістів, щоб не було цензури, щоб не було телефонного права...

СПЕЦКОР: З цензурою - зрозуміло, а як бути з антисемітизмом?

- Правильно. Якщо буде така потреба, ми можемо запропонувати всім зацікавленим сторонам висловити свою точку зору, організувати обговорення піднятої проблеми. Але ж ми не будемо там обговорювати якусь конкретну статтю.

СПЕЦКОР: А чому б і ні?

- У випадку, якщо вона буде цікавою для суспільства і це буде необхідно.

СПЕЦКОР: Стаття надрукована в обласній газеті, розпоширена накладом у 25 000...

- Ми не знаємо, чи всі так реагують на цю статтю, як ви особисто.

СПЕЦКОР: З'явилися бігборди - послідувала стаття. Можна припускати, що ця тема є предметом суспільної уваги і інтересу.

- Бігборди справді викликали певний резонанс. Ми отримали багато звернень від громадськості. Цю проблему ми можемо обговорювати. Але розглядати якусь статтю - ... це не є доречним і це не є функція управління.

СПЕЦКОР: Чи відомі вам, як керівнику управління внутрішньої політики, випадки організованої участі на арені активних політичних чи то вуличних дій скінхедів як в Україні, так і в нашій області? Чи присутнє взагалі це явище -"скінхедство" - в Україні, на Дніпропетровщині?

- Про Україну на 100 % сказати важко, а щодо нашого регіону, то це явище не має такої присутності, аби про нього можна було б говорити, як про явище. Якщо і були випадки, то це поодинокі і вони не мали ознак якоїсь організації. Все ж таки, мені здається, що такого явища у нас взагалі немає.

СПЕЦКОР: Тоді чи доречно у зв'язку з появою бігбордів на івриті, погрожувати євреям можливими нападами скінхедів ("Стоит ли после этого удивляться, что нет-нет да и устроят где-нибудь пока мордобой, а не погром, местные скинхеды." - цитата з "Каждому - свое?")?

- Я би не хотів, аби ми накручували цю проблему і розпалювали її.

СПЕЦКОР: Тоді про наступне. В передачі Віталії Шилової на обласному державному телебаченні десь за тиджень до дня голосування на виборах до Верховної Ради був продемонстрований відеосюжет з Лазаренком, де Павло Іванович, ледь не рюмсаючи, звертався до виборців з повідомленням, що він вже повернувся. Люди з його команди стверджують, що йшлося про політичне повернення Лазаренка. Я наполягаю на тому, що політичне повернення Лазаренка завдяки численним відео і аудіомостам з Каліфорнії, що мали місце в ефірах на той час кандидата в депутати від Блоку Лазаренка, телеведучої ДОДТРК Віталії Шилової, сталося давно. Та й навряд чи Павло Іванович повідомляв би про своє політичне повернення ледь не зі сльозами на очах.

Цей сюжет, наданий прес-службою "Громади", Шилова залишила без коментарів. Я вбачаю в цьому свідому махінацію політтехнологів "Громади" з метою впливу на виборця: електорат Павла Івановича не обтяжений демократичними цінностями, громадянською свідомістю, державницькими поглядами; ці люди були і залишаються далекими від Майдану, а от про те, що Лазаренко десь-колись провів газ, каналізацію чи ще щось - пам'ятають. Отже інформація про те, що він "повернувся", могла спонукати їх проголосувати саме за Лазаренка, хоча при відсутності його, вони, можливо, збиралися зробити інший вибір.

Отже у такий спосіб "Громада" отримала додаткові голоси. Якщо це так - то наскільки є легітимними її фракції в місцевих радах? Є інші свідчення про цей сюжет. А по селах розпоширювалися чутки про нелегальне повернення Лазаренка. Про це в приватних бесідах з політичними і громадськими діячами говорила сама Шилова. В тому числі про нелегальне перебування Павла Івановича на Дніпропетровщині чув від неї особисто і я...

- Я не почув у ваших словах запитання. В чому воно?

СПЕЦКОР: Чи не є ця касета свідомим дезінформуючим заходом, передвиборчим трюком з метою впливу на виборця і якщо так, то наскільки є легітимною наявність "Громади" в представницьких органах влади в регіоні в цілому і такою чисельністю зокрема?

- Давайте подивимось, як у нас змінилися виборчі кампанії на прикладі виборчих перегонів 2002-го і 2006-го років. Якщо у 2002 році суб'єкти виборчого процесу намагалися зайняти якусь ідеологічну нішу, то в 2006 році ми спостерігали за змаганнями іменних блоків: Ющенка, Януковича, Вітренко, Лазаренка, Литвина. Всі лідери політичних партій і блоків були учасниками зустрічей з виборцями. Це - традиційна форма. Лідер Блоку Лазаренка не мав можливості спілкуватись з виборцями на прямих зустрічах. Тому були використані відеомости на конференціях, на зборах активу, в телепередачах.

СПЕЦКОР: Чудово!

- Тоді Шилова була кандидатом від цього блоку... тому у використанні нею цієї касети в своїй авторській передачі я не бачу нічого такого... надприроднього.

СПЕЦКОР: Так на здоров'я! Я ж не про це! Нехай в торжество демократії у нас навіть кримінальний злочинець, навіть з-під домашнього арешту, навіть з-за океану має можливість звернутися до свого потенційного електорату на Дніпропетровщині! Але навіщо ж казати, що він "повернувся", що він тепер "з нами"?

- Це можна оцінювати як завгодно. Ну, Ленін, коли був десь там на виїзді, теж казав, що "я з вами". Я хочу, щоб наші виборці самі мали можливість робити свій вибір свідомо, аби все було у відподності до закондавства.

СПЕЦКОР: І я ж про те. Навіщо обманювати виборців, кажучи такі слова, що вказують на фізичне повернення персони? Саме так можна було зрозуміти Павла Івановича!

- Це ж все передвиборчі технології, ми їх будемо оцінювати зараз?..

СПЕЦКОР: Але ж є чисті і чесні, а є брудні.

- Який закон заперечує використання фрази "я з вами"? Який? Це питання до виборців - чи вміють вони, чи ні читати поміж рядків... Ви висловили тезу про те, що людина, кримінальне минуле якої доведене, чи частково доведене судом, могла б здобути більше чи менше голосів залежно від того, чи була б вона в країні, чи за її межами... Так проблема ж не в тім, коли люди висловлюють цю підтримку - за наявності такої людини в країні чи коли вона за її межами - проблема в тім, що наше суспільство може допустити підтримку людини з кримінальним минулим! І до чого тут, чи вона за кордоном, чи ні.

СПЕЦКОР: Погоджуюсь, але в такий спосіб, "Громада" могла отримати зайві голоси.

- Це ви їх вважаєте зайвими.

СПЕЦКОР: Ваше ставлення до візиту депутата держдуми Рогозіна і того, як він був тепло зустрінутий тією ж Шиловою в її передачі на державному телебаченні, протягом якої журналіст-депутат висловила цьому одіозному політику, відомому своїм імпер-шовіністичним минулим, теперішнім і майбутнім цілковиту і беззаперечну підтримку, всім його поглядам і думкам щодо воз'єднання братніх українців і росіян?

- Напевно, ми не можемо виступати проти самих візитів будь-яких закордонних діячів, якщо, звичайно, на це немає офіційної заборони, як от, приміром, у Затуліна, Павловського, Жириновського.

СПЕЦКОР: В цьому списку Рогозін - наступний.

- От коли це станеться, тоді і ставлення до нього буде відповідне. Те, що він був на якихось передачах, я це не коментую. Що стосується висловів Рогозіна, то вони дійсно нині не є в руслі розвитку, який держава отримала після обрання нового президента - це 100 %.

СПЕЦКОР: "НЕ в руслі" державної політики?

- Так, не в руслі.

СПЕЦКОР: Депутат облради, а це державна людина, ведуча прямого ефіру ДЕРЖАВНОГО телебачення висловила російському імпершовіністу свою позитивну політчну оцінку, що йде всупереч державній політиці і яка принижує честь і гідність українців! В передачі не вистачало лише єдиного - ефектного стрибка Шилової в обійми Рогозіну! Хоча до цього все йшло.

- Це, знову ж таки, ваша особиста оцінка. А ви пропонуєте ввести політичну цензуру і всіх журналістів, які не відображають державну лінію не допускати до ефіру? Я вважаю це недоцільним.

СПЕЦКОР: Я не пропоную ввести цензуру. Рогозін був на різних телеканалах, зокрема центральних - приватних, комерційних. Але ніде більше він не був таким дорогим і званим гостем, як на нашому Дніпропетровському обласному державному телебаченні.

- Що на державному, що на будь-якому іншому повинні бути різні думки. Мабуть було б недоречно ставити перед Шиловою питання, чому вона, як депутат обласної ради, яка має свої особисті та партійні орієнтири дотримувалася саме їх, а не якоїсь іншої позиції.

***

В підсумку - євреї отримали нагадування про Бухенвальд, рекламодавці - роботу над помилками, Лазаренко - голоси, Шилова - депутатський мандат, Рогозін - державний ефір, СПЕЦКОР - компетентну думку начальника управління, а читач - інформацію для роздумів. Отже, кожен отримав своє.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64