Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Мобілізована "Громадою": журналіст і депутат Шилова на службі у Лазаренка

"Національна Спілка журналістів України завжди буде захищати професійних журналістів

Не варто було б давати оцінку чиїйсь істериці, але в цій справі громадськість потребує повної та об'єктивної інформації.

Останні два тижні глядачі та читачі, колеги-журналісти змушені спостерігати нервову реакцію Вікторії Шилової, завідуючої редакцією інформаційно-публіцистичних та музичних програм ДОДТРК, голови комісії облради з питань об'єднань громадян і ЗМІ на виключення її з лав Національної Спілки журналістів України. Прес-конференція з використанням ресурсів облради, "відкритий лист" та темники, опубліковані у вигляді інтерв'ю лише з однією стороною - Шиловою, тільки ще раз підтвердили обґрунтованість висновків про свідоме порушення нею Кодексу журналістської етики, адже, принаймні, деякі норми Кодексу відомі пані Шиловій (або ж помічникам, які писали її "відкритий лист").

Ось ця реакція Шилової на виключення з членів НСЖУ показала, що насправді керувало нею.

Шилова очолила комісію обласної ради за партійною квотою - саме як партійний журналіст, а не через повагу колег-журналістів до неї. З того часу пройшло 6 місяців. Шилова не виявила талантів чи бажання захищати журналістів чи редакції, на яких тиснуть, заставляючи залишити свої посади, носити матеріали на узгодження до керівників району.

Тепер не залишилося сумнівів, що не це є головною турботою Шилової. Судячи з усього, партія "Громада" виявила довіру Шиловій для виконання певних завдань, принаймні одне з них - взяти під контроль обласну газету "Зоря". Для цього на початку вересня керівник фракції "Громада" Іван Лазаренко та голова постійної комісії Шилова "попросили" написати заяву про звільнення за власним бажанням головного редактора газети "Зоря". Отримавши відмову, більше того, рішення трудового колективу газети "Зоря", який підтримав Вадима Кліментьєва, в хід пішли погрози і звинувачення, наклепи у телевізійній програмі, ведучою якої є Шилова, а постійним (іноді єдиним) її співрозмовником - ймовірний кандидат на посаду редактора "Зорі", однопартієць Тетяна Валігурська.

Розуміючи, що у разі "силового" захоплення посади редактора отримають різку заяву НСЖУ, Шилова завчасно почала дискредитувати справді незалежну громадську організацію, яка завжди захищала професійних журналістів, незважаючи на чиїсь партійні інтереси.

Після заяв Шилової на святкуванні Дня журналіста 6 червня цього року журналістська спільнота вибухнула, але проти самої Шилової. До Комітету статутного нагляду та захисту прав журналістів Дніпропетровської обласної організації НСЖУ надійшли численні усні та письмові звернення журналістів з пропозицією дати оцінку ганебним висловлюванням Шилової.

12 та 16 червня я, як голова Комітету, направила запрошення В.Шиловій бути присутньою на засіданні Комітету, у разі зайнятості в день засідання, подати свої письмові пояснення, документи - все, що свідчить про правдивість наведених нею фактів та об'єктивності суджень. На засідання Комітету Шилова не з'явилася, пояснень не надала.

Рішенням Комітету від 19 червня було встановлено, що висловлені В.Шиловою звинувачення безпідставні та є порушенням Кодексу професійної етики українського журналіста, а саме: п.1 в частині: "Журналіст поширює і коментує лише ту інформацію, у правдивості якої переконаний. Він уникає неповноти або неточностей чи викривлень інформації, які могли б завдати моральної шкоди честі та гідності людини, неприпустимі з боку недостовірності повідомлення."; п. 7 в частині: "Журналіст у своїй професійній поведінці не має права ставити особисті інтереси понад усе. ... подання ним інформації, що містить наклеп, упередженість, необґрунтовані звинувачення, - неприпустимі."; п. 10 в частині: "Журналіст поважає і відстоює професійні права своїх колег, дотримується норм і правил поведінки у редакційному колективі. Він повинен бути уособленням скромності, наполегливості, працелюбності." Цим же рішенням В.Шиловій було запропоновано дати письмові пояснення щодо цього питання до 23 червня 2006 року, а Секретаріату ДОО НСЖУ розглянути питання щодо членства В.Шилової у разі ігнорування нею цього рішення.

Оскільки статус депутата обласної ради накладає особливі обов'язки по дотриманню ще й депутатської етики та по недопущенню втручання в діяльність громадських організацій, Комітет звернувся до депутатів і керівництва фракції "Громада" у Дніпропетровській обласній раді з пропозицією розглянути етичність поведінки депутата обласної ради від фракцій "Громада" Вікторії Шилової, яка допустила неетичні висловлювання на адресу творчої спілки - Національної Спілки журналістів України.

На адресу Комітету Шиловою було направлено 4 листа, в яких вона вимагала скликати Секретаріат Дніпропетровської організації, але жодних пояснень по суті нею надано не було. Більше того, Шилова для дискредитації НСЖУ почала використовувати державний телевізійний канал, і в своїх програмах, незважаючи на інтереси глядачів, які потребують обговорення хвилюючих їх життєвих проблем, продовжувала поширювати неправдиву інформацію про Спілку.

12, 13 жовтня В.Шиловій знову були направлені запрошення бути присутньою на засіданні Комітету або направити свої письмові пояснення. Шилова на засідання не з'явилася і пояснення не надала. Комітет ще раз уважно проаналізував всі документи і звернення, вимоги Статуту НСЖУ та Кодексу журналістської етики і прийняв рішення рекомендувати Секретаріату розглянути питання щодо членства В.Шилової відповідно до пункту 14 Статуту НСЖУ за порушення вимог цього Статуту, Кодексу професійної журналістської етики.

Хочу наголосити, що рішення Комітету не було одноособовим або поверховим - цьому передували два засідання Комітету, чотири місяці обговорення, вивчення матеріалів, і, головне - час, наданий Шиловій для подання пояснень, документів, пропозицій, критичних зауважень.

Секретаріат обласної організації одноголосно погодився з рішенням Комітету щодо порушення Шиловою Кодексу журналістської етики і прийняв рішення про її виключення з лав НСЖУ.

Якби Шилова цікавилася життям організації, хотіла сприяти її роботі, то, напевно, за сім років членства в НСЖУ повідомила свої пропозиції, знала б, що членів НСЖУ, які нині перебувають на обліку в Дніпропетровській організації, - 978, і що вони сплачують 20 гривень внеску щороку, за виключенням студентів (10 грн.) і ветеранів (1 грн.). Тоді б Шилова знала, що зібрані кошти (близько 7000 грн. щороку) витрачаються на проведення творчих конкурсів (більше 20 щороку) та на матеріальну допомогу ветеранам і пенсіонерам, яких в Дніпропетровській Спілці 232 чоловіки, а щороку в області вступає до Спілки 35 - 40 людей віком до 30-ти років. Про авторитет Шилової в організації, навіть в первинній, за місцем роботи, свідчить і те, що колеги не їй довірили представляти організацію на попередній обласній конференції Спілки. Тож намагання Шилової представити себе як принципового критика Спілки, чи то кандидата, навіть у делегати обласної конференції виглядають смішно. Шилову громадська робота ніколи не цікавила.

Партійне "замовлення" - підпорядкувати обласну газету, зробивши редактором представника політичної партії "Громада", депутата облради - вимагає казати на біле чорне, перекручувати інформацію, замовляти матеріали у пресі, підписані псевдонімами, і звинувачувати всіх здатних чинити опір цим інсинуаціям. На мою пропозицію Шиловій провести програму у прямому ефірі та відверто обговорити всі факти цієї справи відповіддю стало мовчання. Тож Шилова "смілива" тільки у запису, коли повністю контролює поширювану інформацію. Подивитися колегам у вічі та відповісти за свої слова духу не вистачило.

Після всіх подій можу тільки ще раз підтвердити - рішення Комітету і Секретаріату обласної організації НСЖУ обґрунтовані. Ми не боїмося погроз Шилової судом, бо впевнені в правомірності наших дій. А від таких "професіоналів", як Шилова НСЖУ завжди буде очищатися.

І наостанок, будь-які дії Шилової не перешкодять НСЖУ захищати справжніх професійних журналістів, не розділяючи на своїх і чужих, проводячи щоденну роботу з підтримки редакцій, які зазнають тиску з боку влади, політичних партій або ж власників. НСЖУ це робить вже 47 років, який би галас не вчиняли "шилови".

Голова Комітету статутного нагляду та захисту прав журналістів Дніпропетровської обласної організації Національної Спілки журналістів України, член Всеукраїнської Комісії з журналістської етики, президент Асоціації медіа-юристів

Тетяна Котюжинська".:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64