Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


В каламутній водиці...

Українське суспільство ошелешене різким підвищенням житлово-комунальних тарифів. Може це подорожчання правильне і невідвортнє, як переконують маленьких українців, але така аргументація на тлі їхнього реального рівня добробуту мало заспокоює. Особливої прикрості додає усвідомлення того, що свої кровні доводиться платити не лише за спожиті послуги часто-густо сумнівної якості, але й компенсувати безпорадність, а подекуди й кричущу безгосподарність підприємств-постачальників комунальних благ. Приміром, дніпропетровці мають сплачувати за втрати води в мережах, які сягають понад третини від загального обсягу водопостачання. Цей показник водогосподарники навіть закладають в свій план.

- Пропонуючи розрахунки тарифів, міськводоканал детально звітував про свою фінансово-господарчу діяльність, - говорить депутат міської ради, голова постійної комісії з питань ЖКГ Сергій Воробйов. - З наданих нам матеріалів витікає, що показник втрат води при її транспортуванні водогонами складає 39,1 %, саме на цій цифрі наполягає підприємство і відстоює її. Насправді, підрахувати такі втрати неможливо, оскільки сьогодні у нас для цього немає відповідних приладів обліку. Реальні обсяги втрати води можна буде з'ясувати після встановлення квартальних, будинкових лічильників. Комісія вважає, що справжні втрати по місту значно вищі задекларованого показника.

СПЕЦКОР: Наскільки вони можуть бути вищими у цифрах?

- Якщо я вас запитаю, скільки тон дощу випало сьогодні, ви зможете відповісти? Тут - така ж ситуація. Без приладів обліку це зробити неможливо. Ми можемо мати уявлення лише про обсяги відпрацьованої води, а про ті, що доходять до споживача - ні. Звідси такі норми, от ви вірите, приміром, що витрачаєте на себе 300 літрів води щодня?

СПЕЦКОР: Я вірю, що таку кількість води на себе не витрачаю.

- І я в цьому переконаний. Але я знаю про це лише тому, що поставив лічильник. Хотілося б, аби такі прилади були в кожному помешканні, тоді і вималюється картина реальних втрат. От чому, власне, водоканал неохоче йде на встановлення лічильників, адже значно простіше всі витрати перекласти на населення.

СПЕЦКОР: Як міськводоканал обгрунтовує висунуті ним 39,1 %?

- Є загальна цифра тієї води, яка заходить у місто, є очисні споруди, які мають певну кількість стоків. Те, що не зайшло - вважай втрачено. Але в цій схемі є дуже слабка ланка: 40 % міста - приватний сектор. Туди теж заходить вода, але там не завжди є каналізація. Додайте ще витрати води на полив - звідти вона теж не повертається. Це величезний резерв для втрат, які не висвітлені водоканалом.

СПЕЦКОР: Окремі громадські організації наполягають на необгрунтованості тарифів, наголошуючи, що в ці суми водопостачальні підприємства включають витрати на свою господарчу діяльність, яка прямо не пов'язана з послугами водопостачання, зокрема - транспортні засоби, оргтехніка, зв'язок, утримання роздутого штату співробітників. Нещодавно і прокуратура оприлюднила низку претензій до водоканалу щодо фінансово-економічної діяльності. Як в цій ситуації взагалі можна казати про затвердження будь-яких тарифів? Можливо, спочатку варто розібратися зі всім цим, а потім вже оперувати конкретними цифрами?

- Такі питання обговорювалися на громадських слуханнях. Розрахунок тарифу відбувається відповідно з існуючими законодавчо відрегульованими нормативами. Кабмін Єханурова надав нам чітку методику розрахунків тарифів на холодну, гарячу воду, опалення і вивезення сміття. Там закладені всі економічні показники діяльності підприємства, які беруться до уваги при розрахунку тарифів.

Складною є ситуація у відносинах з Облводоканалом. Новий тариф на воду в Дніпропетровську введено з 1 вересня. Отже всі розрахунки відбувались в серпні. Місто купує в Облводоканалу 40 % води. Вже тоді в Облводоканалі заявляли, що їхній тариф не забезпечує витрати і пропонували підвищення - до 55 коп. проти сьогоднішніх 31 коп. Отже місто мало врахувати пропозиції Облводоканалу у своїх розрахунках. В принципі, міськводоканал спочатку включив у свій підвищений тариф розрахунки Облводоканалу. Але в останній момент, перед затвердженням тарифа міськвиконкомом, ці підвищені Облводоканалом показники не були враховані і цей тариф було зменшено у зв'язку з тим, що економічне обгрунтування Облводоканалу не було відповідним чином затверджено. В облдержадміністрації кажуть, що в їхній компетенції - "регулювати", але не "затверджувати". У облради, як виявилось, теж немає такої функції - "затверджувати". Зробили запит в мінюст. Відомство відповіло, що за практикою, яка склалася, компетенцію щодо прийняття рішення бере на себе облрада. Наша ж облрада поки що утримується. В результаті на воду, що купується в Облводоканала, діє тариф 31 коп.

СПЕЦКОР: Коли ситуація вирішиться, то і тарифи по місту теж будуть переглянуті?

- Природно. Вони мають бути переглянуті у бік збільшення.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64