Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


ТЕЛЕШТОЛЬНЯ

"Спочатку було дуже весело, прикольно,
А потім стало темно, страшно й больно
...Багато таємниць ховає в собі штольня."

/ гурти В.УЗ.В. & XS/

"Зав'язав" з Шиловою на обласному ТБ - як національно-свідомий українець припинив перегляд її передач на знак особистого громадянського протесту проти набридлих теревень телеведучої-депутатки про архі-вигідну і неминуче-природну для України перспективу слов'янського братання із Росією та інших неподобств, якими кишать ефіри авторки - аж раптом побачив "віщунку" слов'янської злуки на загальноукраїнському "5 каналі". Щоправда, в цьому ефірі, який вели популярні серед широкої глядацької аудиторії Яна Конотоп та Данило Яневський, мова йшла про інше. Київські ведучі намагалися з'ясувати суть конфлікта між Шиловою і НСЖУ, внаслідок якого журналістку було виключено зі спілки. Позицію НСЖУ представляла голова Комітету статутного нагляду та захисту прав журналістів Дніпропетровської організації НСЖУ, член Всеукраїнської Комісії з журналістської етики, президент Асоціації медіа-юристів Тетяна Котюжинська.

"Постраждала", якій слово було надано першій, "вибухнула" рішучою й ефектною атакою на візаві, потрясаючи ефір відомими їй даними про фінансову аферу в обласній газеті "Зоря", яку вона викриває як журналіст та голова постійної комісії облради з питань зв'язків з громадськістю і ЗМІ.

Тетяна Котюжинська намагалася роз'яснити, що першопричиною конфлікта стало зовсім інше, адже він розпочався набагато раніше, ніж у Шилової з'явилися підозри щодо газети.

Свої витоки суперечка бере з офіційного прийому з нагоди Дня журналіста, влаштованого місцевими депутатами, де завідуюча редакцією інформаційно-публіцистичних та музичних програм ДОДТРК, член НСЖУ і депутат з фракції Блоку Лазаренка В. Шилова виступила з тостом-привітанням, який образив спілчан, адже почуті на свою адресу "привітання", журналістський актив розцінив необгрунтованими претензіями і відвертими наклепами. Надалі в своїх передачах Шилова продовжувала гнути свою лінію, що посилювало обурення НСЖУ. Запрошення на засідання секретаріату обласної філії для з'ясування позицій Шиловою ігнорувалися. В результаті Спілка прийняла рішення про виключення журналістки-депутатки з лав НСЖУ за порушення професійної етики.

На "5 каналі" Т. Котюжинська зауважувала, що конфлікт між НСЖУ і Шиловою містить в собі багато проблемних аспектів, в яких висловлені останньою претензії на адресу газети облради "Зоря" - лише один з епізодів. Проте брак ефірного часу та взятий Шиловою курс у притаманній їй "базарній" манері спілкування на педалювання саме цієї теми, не сприяли об'єктивному висвітленню конфліктної ситуації. Підняте Шиловою в студії "торнадо" відводило далеко в бік від суті питань, що мали б стати предметом розгляду, принаймні, так здається СПЕЦКОРУ...

Серед закидів Шилової на адресу НСЖУ - те, що до Спілки неохоче ідуть молоді журналісти, не маючи особливих мотивацій у членстві в ній.

В. Шилова - 1972 року народження, я - 1976. Вступив до НСЖУ в 2002 році. Для мене це було важливою подією. Я сприймав її як професійне визнання, здобуток. Мені було приємно і зворушливо вступати до Cпілки, яка об'єднує багатьох знаних, високопрофесійних журналістів. Отже такий крок для мене означав одночасно і досягнення, і усвідомлення нового рівня відповідальності.

Для того, аби стати членом НСЖУ, потрібно було мати рекомендації від старших колег по перу - спілчан. Особливо дорогою стала для мене рекомендація мого найпершого наставника в журналістській професії - головного редактора відділу новин обласного державного радіо Віктора Яковича Совєтова. Рекомендаційного листа він написав, коли я там вже не працював. Вступав я до Спілки за два роки по тому, на той час майстер-радієць вже відійшов у вічність. Одначе, подаючи документи до НСЖУ, вважав за честь долучити до інших рекомендацій і його, найдорожчу, на вшанування пам'яті про Вчителя. Отримання посвідчення члена Спілки я сприймав ніби ще один крок у тривалому сходженні на професійні висоти, означені Наставником. Отже для мене вступ до НСЖУ був осмисленим, мотивованим і глибоко символічним. Таким же є моє перебування в Спілці і нині.

Взагалі, від першого трудового колективу у мене назавжди залишатимуться найтепліші почуття, як про найкращий серед тих, в яких доводилося працювати. Моє професійне становлення не відбулося б без активної творчої опіки з боку радіожурналістів Валентини Орлової, Анатолія Олексійовича Шаранди, Наталії Старюк, Таїсії Ковальчук, звукорежисерів Галини Олексіївни Савченко, Раїси Железняк, Раїси Олійник. (Цікаво, а хто є орієнтирами в професії для Шилової і чи є такі взагалі; як вона отримала перепустку на телеекран?).

До речі, в ті часи, в пік кучмізму - а саме тоді мені випало щастя і нещастя там працювати - на обласному радіо, на відміну від телебачення, все ж таки були хоча й дуже обмежені, але простори для маневрів демократичної, волелюбної думки. Чим і мали сміливість користуватися сумлінні журналісти.

Та й взагалі маю зухвалість стверджувати, що за якістю і змістом інформаційно-аналітичні, а надто художньо-публіцистичні передачі на облрадіо завжди вигравали в порівнянні з аналогічним продуктом обл.ТБ: інтелектуальною глибиною, патріотизмом, чудовою українською мовою. З останнім показником на обласному телебаченні й дотепер - катастрофа, цілковита руїна. За виключенням деяких журналістів, зокрема Ф. Сухоноса, В. Перетятька, інші, здається, ніби звідкись переселені в Україну. Особливо яскраво це видно на прикладі випусків регіональних новин, "Мыслей вслух" В. Шилової (ці претензії адресую безпосередньо авторці) тощо. Такі передачі позбавляють українців права на отримання інформації якісною рідною мовою.

Попри лавину критики, яку спрямовую на Шилову, не можу вмовчати і про той позитив в її творчому доробку, що проявився у буремні для країни часи Помаранчевої революції. В цьому сенсі не відмовляюся від жодного слова, написаного мною тоді (читай "Ще раз про свободу слова.." - в архіві сайта за 2002-2005 роки, "Популярную газету" №№ 1,2 від 5 та 12 січня 2005 р.) як, власне, і від критичних стріл, випущених в керівніцтво ДОДТРК і окремих її журналістів.

Як тоді, так і зараз не сприймаю дволикість, шкурну запопадливість Сухоноса; вважаю за неприпустиме перебування на посаді керівника обласної студії - "заслуженого кучміста" Павленка, що не соромився в розмовах з підлеглими називати Президента Ющенка "прищавою потворою" - все життя пам'ятатиму його надмірний з ненавистю погляд в бік помаранчевого мітингу перед облдержадміністрацією, яким він "нагородив" захисників Свободи і Демократії, прямуючи в ОДА, вочевидь, за вказівками, як висвітлювати велелюдні виступи цих "козлів"; писав я і про заступника гендиректора - Ожогіна, який за словами Шилової, ледь стільцями не кидав, погрожуючи закрити її "Теледебати".

Не знаю як надалі, але поки що, незважаючи на різкість висловлювань, не підпав під гоніння НСЖУ, яку Шилова називає "репресивним органом", на чому вона наголосила і в передачі на Каналі чесних новин. До речі, фактом є те, що тоді на підтримку Шилової став якраз молодий журналіст і саме з НСЖУ - власні матеріали я підписував своїм ім'ям, не ховаючись за псевдами і не залишаючи їх анонімними.

На жаль, щирі сподівання на зміни в бік покращення ситуації на ДОДТРК, які пов'язував, в тому числі і з Шиловою, виявилися марними. В довжелезному списку тих, хто зрадив Майдан (вона заявляла про свою позицію саме там), бачу і її ім'я з огляду на те, яку компанію вона обрала для себе невдовзі і чим заполонила свою частку ДЕРЖАВНОГО ефіру. Чули б і бачили б кияни, в тому числі Яна і Данило, бодай одну соту того, що видає на-гора в своїх "Мыслях" Шилова. От про це б поговорити і почути думки шановних і розумних журналістів!

Пригадую, як під час передачі у передвиборчу кампанію, в якій Яневський бесідував з адвокатом Павла Лазаренка і відверто іронізував з приводу присутності в українській політиці двічі засудженого та всерйоз і надовго відсутнього в країні Павла Івановича, до студії зателефонувала телеглядачка. Це, не стерпівши "паплюження чесного імені" свого патрона, телефонувала Шилова, назвавшись чомусь... Іриною з Дніпропетровська. Вона закликала Яневського бути коректнішим у висловлюваннях. Не впізнати її дзвінкого голосу, який ледь не кожного дня лунає в місцевому телеефірі, її землякам-дніпропетровчанам було просто неможливо. Так от з певної пори "Мысли вслух" Віталії Шилової на державному ТБ - це думки про дорогого Павла Івановича, на честь і во славу "героя" України, "батька" Дніпропетровщини.

Напередодні "русских маршей" Яневський провів телеміст з депутатом держдуми Дм. Рогозіним з тим, аби отримати роз'яснення з приводу суті намічених правими партіями Росії заходів. Гостями Данила і Яни в студії тоді були пан Гринів з помаранчевої ПРП та тов. Йоффе від біло-блакитних. Справжньою несподіванкою було почути, як саме останній виголосив "догану" ведучим за допуск до українського ефіру одіозного російського політичного діяча-антиукраїнця. Навіть біло-блакитний Йоффе обурився тим, що політики такого штибу, як Рогозін - не сходять з екранів провідних українських телеканалів: "Що не ввімкну ICTV чи "5-тий" - весь час там або затуліни, або рогозіни... Воно нам потрібно?". Природно, лінію продовжив Гринів, сказавши, що неприпустимо надавати в таких обсягах український телеефір шовіністам типу Рогозіна.

Український політик нагадав зміст політичної відеореклами, через яку рогозінська "Родіна" була свого часу знята з виборів у Росії: люди неслов'янської зовнішності їдять на вулиці кавуна та викидають об'їдки на тротуар. В цей час там проходять сам Рогозін з символізуючим пересічного росіянина мужичком. "Убери!" - наказує пихатий Рогозін тому, хто насмітив. Команда ігнорується. "Ты что, по-русски не понимаешь?" - закидає мужичок представникам нацменшин. На екрані з'являється гасло: "Уберем мусор с наших улиц!". У такий спосіб Рогозін недвузначно вказував виборцям, кого саме він має за "сміття"."Для Рогозіна не лише кавказці, - сміття, - справедливо констатував Гринів, - такими він вважає всіх неросіян".

Бачили б кияни ефір Шилової з дорогим для неї гостем Рогозіним на обласному ДЕРЖАВНОМУ телебаченні! Після таких принижуючих національну гідність українців ефірів, Рогозін розповідатиме в Москві своїм, що Україну можна брати голими руками - адже їх, російських братів-слов'ян, там чекають-не дочекаються.

Цікаво було б побачити очі ведучих-киян після ознайомлення з черговим, тепер вже надрукованим "шедевром" в стилі Шилової. "Каждому - свое?" - так називається стаття в обласній газеті (вважай партійній - "Громадівській") "Днепровская правда" за 15 вересня поточного року накладом у 25 тис., де за появу на міських вулицях бігбордів з написами івритом євреям нагадують про Бухенвальд та погрожують розправою скінхедів (про це детально - в матеріалі "БУХЕНВАЛЬД НА ДНІПРІ").

Якщо ця стаття - не прояв антисемітизму та прямого розпалювання міжнаціональної ворожнечі - то що тоді є таким? Головний редактор "ДП" - колега Шилової по фракції Блоку Лазаренка Тетяна Валігурська. Саме її ця політична сила хоче поставити на чолі редакції газети облради "Зоря". Ось звідки це шиловське торнадо, яке вирує над "Зорею"! Так нею виконується політичне замовлення "Громади". Якщо стаття в "Дніпровській правді" - фактичному рупорі Лазаренка - відповідає програмним постулатам його проросійської "Громади" - ця партія заслуговує на Нюрнберг-2 нарівні з КПУ! Такою ж брутальною й огидною, як "ДП", за задумами лазаренківського клану, має стати і "Зоря"?

Примітно, що поява ганебної статті майже співпала з візитом до України видатного голівудського режисера Стівена Спілберга, під час якого він демонстрував фільм, присвячений холокосту. Вшанувати пам'ять безневинно загиблих прийшов весь український істеблішмент на чолі з Президентом Ющенком. А на Дніпропетровщині в цей час євреїв знову направляли до Бухенвальда за написи івритом.

Автор непідписаної статті обурювався бігбордами на івриті. Примітно, що бігборди, виконані російською, такого обурення у нього не викликають. Але ж російська мова за законодавством про рекламу така ж, формально, іноземна для України, як і іврит! Пояснення в тім, що російська сприймається автором, як мова, цитую статтю "братьев-славян", яких автор вважає "коренной на Приднепровье нацией". Ідея слов'янського єднання українців і росіян на противагу Євросоюзу, НАТО (ті слов'яни, що вже там - не враховуються), євреям та всім іншим неслов'янам - генеральна лінія "Мыслей вслух" В. Шилової, яку вона під дахом "Громади" (фактично перетворила свою редакцію на "Громада-TV") проводить на ДЕРЖАВНОМУ телебаченні!

ГРОМ АДА лунає Дніпропетровщиною! Все голосніше його відлуння. СПЕЦКОР вкотре сигналізує суспільству про небезпеку. Чи не час вжити термінових і рішучих заходів, аби запобігти подальшому перетворенню Дніпропетровщини на поділений за секторами впливу між політичними бандами анклав зі сприятливими умовами для ствердження антиукраїнських, антидержавницьких тенденцій, підігрівання проросійських настроїв, розпалювання антисемітизму та інших жахів.

/Читай також "Мысли вслух" про Павла Лазаренка", "Бухенвальд на Дніпрі", "Кожен отримав своє", "Затулін і Рогозін - яструби одного лету" та інш./:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64