Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"ГРОМ АДА" наступає на пресу. Журналісти солідаризуються

У четвер, 23 листопада відбулась XV звітно-виборна конференція Дніпропетровської обласної організації НСЖУ - третьої за чисельністю серед регіональних філій Спілки. В роботі форуму взяв участь голова НСЖУ Ігор Лубченко.

У своїй доповіді голова місцевого осередку Спілки журналістів Світлана Зарайська, аналізуючи ситуацію, що склалася нині в сфері засобів масової інформації області, заявила про намагання окремих політичних сил - переможниць виборів до облради, зокрема "Громади" Лазаренка, поставити біля керма друкованих видань "своїх" людей - так на Дніпропетровщині вже було звільнено низку керівників ЗМІ.

Лідер облорганізації журналістів назвала це рецидивом 1997-1998 років, коли на Дніпропетровщині місцеві ЗМІ були підпорядковані одній людині - Павлу Лазаренку.

Говорячи про найголовніші завдання Спілки, Світлана Зарайська висловилась за посилення правозахисної складової діяльності організації з тим, аби кожному журналісту було гарантовано право на професію. Особливо актуальним Зарайська вважає це у зв'язку з процесом роздержавлення ЗМІ.

За наведеними протягом заходу статистичними даними, якщо з 2001 року в області спостерігалось збільшення накладів всеукраїнських ЗМІ і скорочення регіональних видань, то нині ситуація змінилася на протилежну. Загалом на одну родину в Україні припадає в середньому по 0, 83 % примірника - за цим показником нашу державу можна порівнювати з Індією та Зімбабве.

На звітно-виборній конференції, в роботі якої взяли участь 102 делегати, робота правління ДОО НСЖУ була визнана задовільною, а Світлана Зарайська одноголосно переобрана головою Спілки. Журналісти також виявились солідарними у своєму протесті проти наступу на свободу слова в регіоні та тиску на редакції ЗМІ, що останнім часом посилився з боку влади й окремих партійних структур.

Делегати рішуче засудили методи керування профільною комісією облради і стиль спілкування зі Спілкою виключеної нещодавно з НСЖУ за порушення Кодексу журналістської етики, телеведучої ДОДТРК, депутата обласної ради з фракції Блоку Лазаренка, голови постійної комісії зі зв'язків з громадськістю і ЗМІ В. Шилової, яка у виконання партійних директив, намагається поставити у керма обласної газети "Зоря" потрібну для Лазаренка людину. Її діяльність визнано такою, що направлена на дискредитацію НСЖУ, зокрема її обласної філії, яка об'єднує переважну більшість працівників місцевих ЗМІ.

Журналісти звернулися до облради з тим, аби Шилову на посаді голови комісії було замінено іншою кандидатурою.

Коментуючи у своєму слові конфлікт між Шиловою та обласною філією журналістів, голова НСЖУ Ігор Лубченко, зокрема зазначив:

- Серед тих, хто підписали звернення до облради - люди різних полюсів за своїми політичними уподобаннями і, чесно кажучи, якщо б накрили стіл, то, можливо, не всі погодилися б за нього сісти разом. Але вони продемонстрували свою єдність і принциповість в своїй позиції. А це якраз і засвідчує її правильність і силу.

Лідер НСЖУ також висловився за те, аби в теле- і радіоефірах та на шпальтах газет більше місця приділялося висвітленню життя-буття пересічної людини, адже вона стає все далі від поля зору ЗМІ, в яких натомість пріоритети віддаються політикам і бізнесменам. В якості підтвердження правильності запропонованого курсу Ігор Лубченко навів наступний приклад:

- Один пан у польській провінції відкрив газету і через рік став мійльйонером. Свій успіх пояснює так: у нашій гміні приблизно 100 родин. Отож, як правило в газеті було запроваджене таке, аби кожного номера вона розповідала про якусь з сімей: про її життя, досягнення, радощі і горе. Саме через це видання і здобуло неабияку популярність й стало дуже прибутковим.

Делегати також виступили за запровадження в телерадіоефірах та проведення в онлайновому режимі в Інтеренті "круглих столів" редакторів ЗМІ з актуальних проблем галузі та тем, що мають суспільний резонанс.

Дніпропетровська організація НСЖУ нараховує 965 членів - це третя за чисельністю серед обласних філій Спілки в Україні.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64