Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Ринкові пристрасті

Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської незалежної профспілки заявляє про масові порушення конституційних прав своїх членів - приватних підприємців й найманих працівників, що зайняті на міських ринках "Курчатовський", "Верхньо-Красний" ("Троїцький"), "Кодак". Про це йшлося на прес-конференції голови ДОО ВНП Ігоря Горбачова, яку він провів разом з представниками тих, хто вважає себе ущемленими в правах.

Зокрема, адміністрації ринку "Курчатовський" закидають проведення реконструкції без відповідним чином складеного й зареєстрованого узгодженого плана та розпочате примусове звільнення території від контейнерів, які є власністю підприємців і були встановлені з відома керівництва ринку. Замість них тут встановлюють нові торговельні місця - короб площею у 6 кв. м., що закривається ролетом. Підприємцям, чиї місця опинилися в межах реконструкційних робіт, було запропоновано взяти в оренду нові місця через визначеного адміністрацією посередника, який за свої послуги бере від 20 тис. грн. - залежно від площі торговельного місця.

Незгідні з такими діями адміністрації, за їхніми словами, зазнають на собі всілякі ущемлення і тиск з боку дирекції ринку. Приватні підприємці також висловлюють занепокоєння у зв'язку з можливою зміною статусу ринку - вони підозрюють адміністрацію в намірах перетворити "Курчатовський" на торговельно-виставковий комплекс, внаслідок чого буде вдвічі скорочено кількість торговельних місць. Нині ж витрати за проведення реконструкції адміністрація перекладає на підприємців.

- Ми виступаємо за те, аби адміністрація знайшла можливість провести реконструкцію за рахунок коштів, що раніше надходили до ринку, або взявши кредит, - говорить голова профкому ринку "Курчатовський" Анжела Зайцева. - Якщо за якихось причин адміністрація не хоче робити саме так, то вона може звернутися до підприємців, але в такому випадку з ними має бути укладено договір про дольову участь в будівництві ринку, який би передбачав права інвестора на контроль за вкладеними коштами і права власності на все побудоване, пропорційно зробленим внескам. Якщо адміністрація і на це не піде, тоді ми виступаємо за те, аби ринок було повернуто до комунальної власності - йому потрібний кращий власник, інвестор.

Її заступниця Тетяна Шніцер оприлюднила вимогу профспілки, аби всім працюючим на ринку на час реконструкції були надані нові торговельні місця, а договори оренди укладалися з адміністрацією без будь-яких посередників і були нотаріально завірені. Самі ж документи мають чітко регламентувати права двох сторін, а не лише обов'язки підприємців перед адміністрацією ринка.

Представник профспілки "Верхньо-Красного" ("Троїцького") ринку Ігор Дубонос повідомив про те, що від приватних підприємців ринку адміністрація в ультимативній формі вимагає фінансування реконструкційних робіт - по 7-9 тис. грн. з кожного, а тих, хто відмовляється - позбавляють торговельних місць. Більше того, погрожуючи санкціями аж до розторгнення договорів, адміністрація вимагає від підприємців називати відомих їм членів зорганізованої на ринку профспілки. Дубонос також побідкався, що за наявною у профспілки інформацією, в березні 2007 року ринок має бути ліквідовано з тим, щоб на його місці постав торговельний центр.

- Комусь потрібна земля, а ринки - це найлегший спосіб її здобути, - говорить Дубонос, - їх простіше ліквідовувати, повиганявши звідтіля підприємців і побудувати там щось. Про це можна казати як про певну тенденцію в місті.

Співробітники "Кодака" теж виступили проти запланованого міськвиконкомом перетворення ринку на торговельний центр. Натомість, із метою збереження своїх робочих місць та в інтересах місцевих жителів, для яких ринок є альтернативою супермаркетам, запропонували провести на "Кодаку" необхідну реконструцію або перенести його на інше місце, тільки в цьому ж мікрорайоні.

Присутні на пресовому заході представники дирекції "Курчатовського" вступили зі своїми опонентами у полеміку.

- Жодного з присутнього тут підприємця адміністрація не вилучала з ринку, - зауважує замдиректора ринка В'ячеслав Сапранков. - Тетяні Шніцер, яка має вісім торговельних місць, заздалегідь повідомили про необхідність звільнення одного місця для проведення робіт з приведення до цивілізованого вигляду території ринку... Вони ж розпочали активні шантаж і погрози на адресу адміністрації. Ця група звернулася до юридичної компанії "Верітас", яка провела правову експертизу договорів оренди. В результаті було зроблено висновок, що договора відповідають вимогам діючого законодавства. Проте з метою посилення захисту інтересів підприємців-орендарів компанія рекомендувала зробита деякі корективи, які не змінюють договір в цілому... Адміністрація ніяку реконструкцію не проводить: згідно із затвердженим генпланом на 1/10 території ринка буде зведено двоповерхову будівлю загальною торговельною площею понад 3 тис. кв. м. На цій території здійснюють торгівлю 81 підприємець. Вони у жовтні поточного року були поінформовані про запланований на лютий 2007 року початок будівництва.

- Адміністрація надає цим людям нові торговельні місця, чи просто виганяє їх на вулицю? - закидає заступнику директора Зайцева.

- Адміністрація ринку після того як забрала мій контейнер, відразу надала мені нове місце в ролеті, на якому я зараз торгую! - заявляє підприємець з "Курчатівського" Юрій Шевцов.

- Не знаю, на яких умовах вам було надано право торгувати в новому ролеті, але з мене, приміром, вимагають за це 20 тис. грн.! - висловлює обурення Зайцева.

- Хто вимагає? - перепитує Сапранков.

- Суперечки, які тут точаться - це суперечки двох суб'єктів господарювання, - коментує представник юридичних інтересів власника ринка "Курчатовський" - ПП "Джерело" - Дмитро Безуглий. - Договір оренди є двосторонньою угодою і ніхто окрім цих двох сторін не може туди втрутитися, жодна зі сторін не вправі нав'язувати свої умови. В даному випадку підприємству "Джерело" нав'язують, які мають бути угоди, що укладаються. Якщо дві сторони не можуть досягти компроміса - угода просто не укладається і все.

Існує типова форма договору оренди, затверджена правлінням Укркоопспілки. Якщо порівняти з нею угоду, пропоновану "Джерелом", то остання - куди ліберальніша, лояльніша до підприємців. Юридичними експертами з компанії "Верітас" було запропоновано 9 змін - ідучи на зустріч опонуючій стороні, ми погодилися з вісьмома з них.

Щодо посередництва, то на "Курчатовському" працює декілька посередницьких структур, ви маєте право обирати найбільш підходящу.

Оцінюючи конфлікт, мені здається, що невеличка група осіб, переслідуючи свої інтереси, намагається втрутитися у проект розвитку ринку. Згідно з правилами торгівлі, ринки мають в першу чергу слугувати задоволенню потреб і інтересів покупців, а не власників ринку чи підприємців, які на ньому зайняті. От "Джерело" й намагається створити на ринку нормальні, цивілізовані умови.

Коли тут кажуть про те, що з них хтось щось "вимагає", то це є категорією, якою має оперувати суд: будь-ласка, подавайте відповідні позови до суду. І ще одне. Проводячи роботи, адміністрація, не будучи ворогом ані собі, ані людям, не має на меті скоротити торговельні місця - навпаки, подібні перетворення мають своєю метою якраз збільшення, до того ж значного, торговельних місць і потужностей...

- Про те, що місця мають бути скорочені вдвічі, йшлося на спільному засіданні за участю представників адміністрації ринка, профспілкової організації, міської влади, - зазначає голова ДОО ВНП Ігор Горбачов. - Це занесено у протокол зустрічі.

- Брехня! - бурхливо реагує замдиректора "Курчатовського" Сапранков.

-...Можливо, головна причина цього конфлікту в тім, що наші опоненти хочуть нав'язати нам свого інвестора, про якого вже згадували? - припускає юрисконсульт "Джерела" Дмитро Безуглий. - Може ви у такий спосіб робите пропозицію, від якої, сказати б, ми не можемо, не вправі відмовитись? Я розцінюю ці виступи саме так.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64