Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Юрій КОСТЕНКО: "Ніколи в Україні не нехтували національними інтересами, як нині"

Перебуваючи з візитом у Дніпропетровську, лідер Української Народної Партії Юрій Костенко взяв участь у круглому столі, присвяченому "Правій альтернативі" в Україні. Політик виклав своє бачення розвитку правого руху в країні, поділився міркуваннями щодо його історії та перспективи, відповів на запитання політичних аналітиків, оглядачів, журналістів.

- Попри те, що саме праві політичні сили добилися і Незалежності, і Конституції, і народного Президента, вони жодного разу не були владою в Україні, - виступає Юрій Костенко. - За всі роки Незалежності в українському парламенті панувала спочатку комуністична більшість, потім ліво-олігархічна, а тепер - олігархічна. Жодного разу праві не ставали більшістю, не формували свого Уряду, а те, що Президент України переміг із право-центристською програмою, не знаходить втілення у життя, адже всі ті ідеї вимагають для їхньої реалізації прийняття величезної кількості законодавчих рішень, завдяки яким виборець відчув би на своєму столі переваги цієї програми.

Хочу підкреслити, що саме праві політичні сили в усіх пост-комуністичних країнах, за виключенням лише колишніх республік СРСР, реалізувавши свою програму, принципово змінили економічну політику - наслідком цього стала ринкова, соціально-орієнтована економіка; систему національних пріоритетів - результатом цього стало формування національної державності.

Завдяки правим сьогодні і Прибалтика, і Польща, і Чехія, і більша частина країн Центральної Європи стали членами Європейського Союзу.

В Україні після здобуття Незалежності, на жаль, не було змінено владу - не були оголошені дострокові парламентські вибори, які на той час могли б дозволити правим, що виступали об'єнаними в Народному Русі, здобути більшість у Верховній Раді, можливо, навіть Конституційну. Відтак влада в Україні на багато років законсервувалася у комуністів, які розпочали відтворювати в нових умовах ту ж саму адміністративно-командну систему, вершиною якої став режим Кучми.

Ключові питання нині - чи має потребу Україна в правій альтернативі і чи є можливості для того, аби ця ідеологія знайшла підтримку в суспільстві, а відтак була реалізована?

Влада, яку країна отримала в результаті останніх виборів, за різними оцінками, відзеркалює інтереси приблизно третини суспільства і дуже далека від того, аби опікуватися розвитком малого, середнього підприємництва, фермерства. Вона повністю концентрується на лобіюванні інтересів крупного капіталу. Отже передумова потреби суспільства в принципово іншій політиці - зокрема, правої сили, сьогодні формується. І це дає можливість дивитися з оптимізмом на наступні вибори - парламентські і до місцевих органів влади.

Права альтернатива потрібна в першу чергу українській економіці. Після того, як на останніх виборах величезні кошти вкладалися в політичні "проекти", а не в розвиток ідеологічних партій, і після того, як ці "проекти" провалилися, то велика кількість українського підприємництва по-іншому дивиться на владу і діяльність політичних партій. Попри те, що УНП вперше опинилася в ролі непарламентської, партія не відчуває брак уваги до себе з боку українських підприємців. Це є підтвердженням того, що український виробник буде на наступних виборах орієнтуватися не на мегаблоки, чи проекти, а на політичну силу,яка може системно відзеркалювати його економічні інтереси і потреби. Тобто в Україні складаються передумови для того, аби права альтернатива стала цікавою для переважної більшості суспільства, а відтак і була востребуваною.

Ще одна складова правої альтернативи - це національна політика. Адже права ідеологія захищає як економічні, так і національні інтереси суспільства. Ще ніколи за всі роки Незалежності національними інтересами не нехтували так, як це відбувається протягом останніх місяців.

Нещодавно віце-прем'єр з гуманітарних питань Табачник видав тезу про те, що державна влада не може працювати лише в інтересах вузького прошарку україномовної інтелігенції. Це є свідченням того, що нинішній Уряд абсолютно не розуміє, що Україна має будувати свою державність на національній основі, а відтак уся державна політика повинна бути спрямована на відродження національних коренів української державності. Це - європейська модель побудови держави, позаяк всі європейські країни будувалися на національній основі, на праві нації на самовизначення. Відсутність у нинішньої влади розуміння, що Україна є національною державою, де майже 80 % українського етносу, може призвести до величезних втрат як національних, так і економічних.

Ініціатива, яка нещодавно пролунала стосовно видавництва спільного підручника з україно-російської історії, є прикладом політичного безглуздя. Кожна країна пише свою історію і дбає про неї самостійно.

Ведення новою командою політики, спрямованої на гальмування входження України до європейської спільноти, до Євроатлантичних структур - це також є прикладом відсутності розуміння, що саме цей шлях України в найбільшій мірі сприятиме її національним і економічним інтересам. Відхилення від цього курсу загрожуватиме втратами. Наведу лише такі приклади.

Україна має величезний ВПК і сьогодні я перебуваю якраз в тому місті, військова продукція якого, а саме - Південмашу та інших підприємств, ще довгі роки буде поза конкуренцією. Українське літакобудування випустило найкращий в світі військово-транспортний літак Ан-70. Цей аеробус готові були купувати країни-члени НАТО за умови, що Україна набуде членства в Альянсі.

Ми маємо чудову бронетехніку, яку випускає Харківський завод ім. Малишева. Навіть з цих двох аспектів співпраці з НАТО Україна могла б отримати економічну вигоду у вигляді нових робочих місць, надходжень до бюджету. Але сьогодні новий Уряд проголосив тезу про неготовність України до НАТО - це обертається величезними економічними збитками.

НАТО нам потрібно для захисту наших національних інтересів. Я хочу, аби територіальній цілісності України ніхто ніколи не загрожував. А цей механізм якраз реалізується через членство у загальноєвропейській системі безпеки. Тоді не буде ні "конфліктів навколо Тузли", ні питань демаркації україно-російських кордонів та й багато інших проблем відразу відпаде.

Отже, підсумовуючи сказане щодо правої альтернативи, я впевнений, що вона є найбільш перспективною з точки зору сьогоднішніх потреб українського суспільства і держави. Ця альтернатива обов'язково стане домінуючою і дасть Україні нові перспективи кращого життя. Проблема, яку нам належить вирішувати всім разом, єдина - потрібно пояснювати виборцю, щоб він голосував не за гарні обіцянки, не за політичні "проекти", а за ідеологічні партії - за ліву або праву альтернативу, тоді Україна стане європейською заможною державою.

Віталій Теплов, тележурналіст, головний редактор газети "Горожанин":

- Политический проект подразумевает комплекс организационных рычагов, механизмов реализации какой-либо идеи. Почему же правая идея никак не реализуется в Украине?

Юрій Райхель, політоглядач, заступник головного редактора газети "Зоря":

- В продолжение вопроса коллеги - начиная с 1991 года, правые каждый раз демонстрировали организационное бессилие: то они раскалывались, то они "не могли", то еще что-то. В организационном смысле они никогда не могли реализовать свою идеологию… Не кажется ли вам, что в значительной степени ответственность за то, что правые оказались вне парламента, лежит и на вас, как на политической силе?

Костенко: На жаль, сьогодні ми не можемо конкурувати з кланово-олігархічними проектами щодо володіння медіа-ресурсами. Тут ми значно поступаємось. Є ще один аспект. На останніх виборах лише Український Народний Блок відкрито говорив про НАТО, Євросоюз однаково як у Львові, так і в Криму. В той же час і Юлія Володимирівна, і Янукович, пребуваючи, скажімо, у Львові згадували в якійсь мірі про українські інтереси, а в Криму заявляли про любов до Росії. Це політика, яка ніколи не призведе до покращення життя суспільства. Отримавши довіру від виборця через обман, політик, прийшовши у владу, ніколи не працюватиме в інтересах народу, а лише власної кишені. Найкращий результат спроможна продемонструвати лише ідеологічна влада. УНП не збирається "лицемерить" перед виборцями на Сході і Заході України.

На виборах потрібно чітко заявляти про свою позицію, а не обіцяти всім - все! Такий наш принцип. Ті, які демонструють сьогодні організаційну й ідеологічну гнучкість - крали в той час, коли ми, праві, працювали в інтересах суспільства. Завдання кожного із нас - викреслити їх з влади.

Ви кажете про організаційне безсилля правих. А хто виборював Незалежність? А хто привів на найвищу державну посаду Народного Президента?

Безсумнівно, без чіткої організаційної роботи за владу боротися неможливо. Вже здійснено перші кроки щодо об'єднання правого флангу: якраз вчора (20 грудня) була підписана Декларація про організаційну єдність УНП і НРУ - це базові партії серед правого спектру. Наша спільна діяльність, на мою думку, дозволить в перспективі створити блок, який піде на вибори самостійно.

Владислав Романов, голова Асоціації аналітиків політики:

- Ви кажете про засилля комуністичних номенклатурних кадрів... В Україні зараз будь-яка людина молодша 29 років взагалі комунізмом не "контужена". Тим, які слабо контужені - по 38-40 років, з контузією середньої тяжкості - за 40. Тобто до 40 років - ми маємо абсолютно інше суспільство. Це до розмови про можливі електоральні перспективи правої альтернативи.

Справді, в Європі права ідея дуже розвинута, але в Україні й досі чомусь бути націоналістом соромно, на відміну від тієї ж Росії, де бути таким - почесно.

В розмовах політиків-представників правого спектру часто-густо доводиться чути: "не вдалося, не засвітало, не обрали". І так - протягом останніх 15 років. От і маємо, що в громадській свідомості права політика - це політика постійного програшу. У цьому зв'язку видаються дуже слушними підходи щодо представлення правої ідеї, як певної економічної політики, такого собі економічного націоналізму.

Костенко: Якраз я належу до тих, хто намагається підкреслювати здобутки правих, а не згадувати про їхні поразки... Зазначу, що правим в Україні в плані здобутків, є чим пишатися навіть більше, ніж іншим. Отже я постійно наголошую: ми не повинні самі себе ображати, говорячи про те, що ми, буцімто, такі нещасні, у нас нічого не виходить.

На завершення заходу, Юрій Костенко щиро подякував учасникам круглого столу за проявлений інтерес до теми та цікаву й плідну дискусію з означеного кола питань.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64