Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Судовий прецедент відкриває шлях до вирішення комунальних проблем відомчого житла у Дніпропетровську

Бабушкінський райсуд, визнавши неправомірною бездіяльність Дніпропетровської міської ради у вирішенні комунальних проблем відомчого житлового будинку ВАТ "ДніпроСПЕЦбуд", зобов'язав міськраду забезпечити передачу відомчого будинку в комунальну власність і постановив стягнути з неї на користь позивача 10 000 грн. у відшкодування завданої моральної шкоди.

Так закінчився судовий процес, який тривав майже півтора року. Позивач не став звертатися до різних організацій-асоціацій з захисту прав споживачів комунальних послуг, діяльність яких вважає формальною і неефективною, а вирішив поборотися за справедливість самотужки. Судова епопея закінчилася безпрецедентним рішенням.

СПЕЦКОР наводить текст Постанови Бабушкінського районного суду від 4 грудня 2006 року по справі № 2а-480/06 за підписом судді Т. Ю. Єлісєєвої:

"...Позивач звернувся до суду з позовом до Дніпропетровської міської ради, її виконавчого комітету про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення моральної шкоди. В обгрунтуванні позовних вимог посилається на те, що квартира ... в будинку ... належить йому на праві власності. Вказаний будинок перебуває на балансі ВАТ "Дніпроспецбуду", який знаходиться в стані банкрутства, процедура якого розпочата 30.11.2000 року. В зв'язку з чим ЖЕК ВАТ "Дніпроспецбуд" більш ніж 5 років не надає комунальних послуг з гарячого водопостачання, опалення, функціонування ліфту, ремонту та прибирання будинку. Житло є непридатним до проживання через відсутність мінімально необхідних умов для нормального проживання.

Звернення до міської ради з вимогою передачі будинку у власність міста для вирішення в подальшому питань надання мінімально належних комунальних послуг для нормальної життєдіяльності залишилися безрезультатними. Посадовцями міськради неодноразово визначалася остаточно дата передачі житла в комунальну власність (СПЕЦКОР: запевнення про взяття найближчим часом у комунальну власність відомчого житла було у виступі мера І. І. Куліченка на "34 каналі" в програмі "Контакт" 30.10.2003; у письмових обіцянках від 17.11.2003, підписаних заступником міського голови В.Ф. Збаращуком при згоді і в присутності першого заступника мера А.Ф. Крупського; в протоколі службової наради за головування Збаращука від 10.12.2004, де зазначалася "найнайостанніша" дата), але жодних конкретних рішень з цього приводу не прийнято.

...Представник відповідачів позов не визнала в повному обсязі та пояснила, що рішенням Дніпропетровської міської ради № 36/4 від 06.11.02 затверджене Положення про порядок передачі житлового фонду в комунальну власність територіальної громади міста. Відповідно цьому Положенню є визначений порядок передачі житлового фонду в комунальну власність, при цьому ініціатива передачі повинна виходити від власника житла, міська рада не може ініціювати передачу житла в комунальну власність. Просила в позові відмовити.

Заслухавши осіб, які взяли участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Як встановлено в судовому засіданні... вказаний житловий будинок перебуває на балансі ВАТ "Дніпроспецбуд". Відповідно з довідкою ВАТ "Дніпроспецбуд" Товариство неодноразово зверталося до міськвиконкому з питання передачі житлових будинків... в комунальну власність міста, але в зв'язку з тим, що ВАТ перебуває в стадії санації, а при передачі будинків у комунальну власність необхідно погасити всі борги і ці витрати планом санації не передбачені, то виконати всі умови по наданню необхідних документів для передачі житлового будинку в комунальну власність міста ВАТ "Дніпроспецбуд" не має можливості.

Відповідно статті 48 Конституції України кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Згідно з п. 3 ч. 2 розділу 11 Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004 - 2010 рр., затвердженої відповідним Законом України "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку ЖКГ...", програма базується, в тому числі, на принципі забезпечення доступу всіх верств населення до житлово-комунальних послуг, які відповідають вимогам державних стандартів.

В зв'язку з тим, що питання про передачу житлового будинку не вирішено, незважаючи на зобов'язання міськради прийняти на баланс міста відомче житло "Дніпроспецбуду" та розв'язати питання щодо надання житлово-комунальних послуг, а ВАТ "Дніпроспецбуд" як власник будинку не має можливості забезпечити мешканців вказаного будинку житлово-комунальними послугами належної якості, суд дійшов висновку, що бездіяльність Дніпропетровської міської ради щодо передачі житлового будинку в комунальну власність є неправомірною; зобов'язати забезпечити передачу будинку в комунальну власність міста Дніпропетровська.

Розглядаючи питання про відшкодування моральної шкоди, суд враховує, ...що житлово-комунальні послуги надаються не відповідно нормативам, нормам, стандартам, порядкам та правилам, як це передбачено ч. 1 ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", і при цьому Дніпропетровська міська рада не здійснює контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг, як це передбачено ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", тому моральна шкода підлягає стягненню в розмірі 10 000 грн. з Дніпропетровської міської ради.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6-11, 71, 161-163 КАС України, суд - Постановив:

Позов... до Дніпропетровської міської ради про визнання бездіяльність неправомірною та стягнення моральної шкоди задовольнити.

…Зобов'язати забезпечити передачу будинку в комунальну власність міста Дніпропетровська.

Стягнути з Дніпропетровської міської ради на користь позивача 10 000 гривень моральної шкоди".

Виконавчий лист по справі прийнято до виконання државною виконавчою службою Бабушкінського района Дніпропетровська.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64