Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


ЦАРьов ШАНТАЖА

18 квітня представники Громадянського активу Дніпра оприлюднили інформацію про перетворення прокуратури Дніпропетровської області на одного з бізнес-гравців на ринку землі і будівництва та про відсутність передбаченого законом прокурорського реагування на порушення чинного законодавства. У відповідь на це начальник слідчого відділу облпрокуратури Роман Сосков заявив, що позиція "Граду" начебто вмотивована порушенням кримінальної справи за фактом вимагання хабара проти близького родича одного з активних членів "Граду" - головного редактора газети "ЛИЦА" Олени Гарагуц.

З цього приводу координатор Громадянського активу Дніпра Андрій Денисенко та головред друкованого видання, керівник "Блоку "Народна Самооборона" Юрія Луценка" на Дніпропетровщині (віднедавна 20 номер у виборчому списку цього політичного об'єднання) Олена Гарагуц провели прес-конференцію.

Денисенко: Як бачимо, сьогоднішній наш захід проігнорований телеканалами, тут немає жодної відеокамери і це, я вважаю, невипадково... Ситуація, з якою ми хочемо вас ознайомити, в дійсності нам видається кризовою, в якій ми вбачаємо ознаки того, що повертаються "старі добрі" кучмівські часи - відновлюються "наїзди" на журналістів, реанімується практика використання силових структур у тиску на пресу, шантажу, підкупу в їхній "роботі" з засобами масової інформації, що надзвичайно прикро.

Наша прес-конференція присвячена тиску, який зазнає газета "ЛИЦА" і особисто головний редактор Олена Олександрівна Гарагуц та її родина.

Позавчора мною та керівником Форуму порятунку Дніпропетровська Любов'ю Яківною Каптєлою були оприлюднені факти участі дніпропетровської прокуратури як бізнес-гравця на ринку землі і будівництва. На цій прес-конференції в якості зацікавленої особи був присутній начальник слідчого відділу облпрокуратури Роман Сосков, який після, коментуючи наші заяви, сказав, що начебто вони вмотивовані тим, що проти близького родича одного з засновників "Граду" - Олени Гарагуц - порушено кримінальну справу щодо отримання хабара у 140 тис. грн. І саме через це, за словами Соскова, Громадянський актив Дніпра почав "діставати" прокуратуру.

По-перше, це є абсолютною нісенітницею і брехнею: я розцінюю таку заяву як спробу відвести увагу громадськості від реальних зловживань, які мають місце в діяльності прокуратури, зокрема, від її участї в земельному дерибані. По-друге, пан Сосков, як високий посадовець обласної прокуратури - начальник слідчого відділу, повинен був краще за будь-кого знати, що таке порушення таємниці слідства, і що він не мав права до офіційного пред'явлення звинувачень батькові Олени - панові Косенку, розголошувати таку інформацію, тим більше давати з цього приводу свої оцінки, стверджувати, що це був хабар.

Мета скликаного нами пресового заходу абсолютно не в тому, аби виправдовуватися. У нас є сильні правові підстави називати цю справу інспірованою й сфабрикованою, яка швидко розвалюється прямо на очах, але я хочу наголосити на неприхованій спробі тиску за політичними мотивами, спробі зміни редакційної політики газети "ЛИЦА".

Олена Гарагуц: ...Моего отца, замдиректора ВАТ "Дніпровагонрембуд"", арестовали 22 января, а 27 февраля мне поступило предложение встретиться с Царевым Олегом Анатольевичем (депутат ВР V скликання, голова обласного відділення Партії регіонів - прим. авт.). Я от этого предложения не отказалась, и встреча состоялась в здании мэрии, в кабинете секретаря горсовета Тимошенко. На встрече с Олегом Анатольевичем присутствовал и руководитель депутатской фракции ПР в горсовете Алексей Тишкин. Поэтому я была ошеломлена, когда позавчера информагенство "Приднепровье", распространило слова Царева о том, что он со мной не встречался и не предлагал мне продать газету "ЛИЦА". Народный депутат заявляет откровенную неправду.

Сама встреча состоялась конкретно по вопросу продажи газеты. Олег Анатольевич сказал, что его друзья, занимающиеся издательским бизнесом, друзья эти - не украинцы… я еще тогда заметила ему: "Только не говорите, что они - не россияне". Он сказал: "Да, россияне, россияне"... Так вот, они заинтересованы купить газету в Украине. Он предложил мне продать газету "ЛИЦА". Я ответила, что не обдумывала этот вопрос, потому что газета, хоть и не шибко прибыльна, но не убыточна, и живем мы нормально - на жизнь хватает. Царев сказал: "Алена, ты не спеши, вот тебе мой мобильный телефон". Взял бумажечку, собственноручно написал номер, подписал - "Царев Олег Анатольевич", вручил мне и сопроводил это фразой: "Алена, не говори "нет", позвонишь и скажешь мне цифру". Эту бумажечку я опубликовала в сегодняшнем номере "ЛИЦ". Он вынудил меня это сделать, заявив, что не встречался со мной с предложением о продаже газеты.

Но самое интересное, что во время нашего разговора господин Тишкин, как говорится, "не сіло, не впало", задал мне такой вопрос: "Алена, а как поживает твой отец? Он тебе помогает?" Тишкин не является другом моего отца, не знаком с ним. Почему у него возникли такие странные вопросы - я не знаю.

Я не обнародывала факт этой встречи и возникшие у меня в связи с этим предположения до тех пор, покуда Царев не заявил, что никакой встречи не было. Позвольте через вас, уважаемые коллеги, обратиться к господину Тишкину с просьбой розъяснить, что означал его вопрос относительно моего отца, при том, что он находится под следствием, которое продолжается уже три месяца - и до сих пор не предъявлено обвинение, не проводятся следственные действия.

Предприятие, на котором работает мой отец, написало письмо прокурору области В. Шубе, где изложило все факты, в частности, указав, что оно было в курсе продажи имущества за наличные и просит прокуратуру разобраться в случившемся. Ни мой отец, ни другой замдиректора, который также был арестован, не могли получить личной выгоды от сделки, ни о каком вымогательстве денег не может быть и речи.

Более того, как нам удалось выяснить, фирма, которая хотела купить кран - "Укрспецснаб", была закрыта в 2004 году. Ее печать должна была быть уничтожена еще три года назад. Ее представитель, Кондратенко, который по одним данным представлялся директором, по другим - замдиректора, оказывется, судя по милицейским протоколам, имеет очень интересную биографию. Он с 2001 г. задерживался за хулиганство, появление в нетрезвом виде, за кражу: из автомобиля, коллективного имущества агрофирмы. Выходит, что это весьма примечательная личность, которую регулярно, приблизительно раз в год задерживает милиция.

Сама фирма - "Укрспецснаб", у которой якобы вымогали взятку, вроде бы находится на Проспекте Карла Маркса, 39. Здание прокуратуры - на Карла Маркса, 38. За три месяца следователь не мог перейти проспект и убедиться, что за указанным адресом такой фирмы не существует. Это тоже наводит на определенные мысли.

Заявление господина Соскова, который позволил себе до окончания следствия называть моего отца взяточником, тоже не лезет ни в какие ворота.

Денисенко: В недавньому минулому це був дуже поширений та й сьогодні, вочевидь теж, спосіб роботи деяких окремих представників правоохоронних органів з "відтискання" грошей, коли людина, або юридична особа, яка перебуває у них "на гачку" (а в даному випадку, думаю, що ні в кого не викликає сумнівів, що пан Кондратенко давно знаходиться "на гачку" у правоохоронців) використовується як підсадна качка, як провокатор. В цьому конкретному випадку ситуація не спрацювала. Гроші за продаж крану були оприходувані в касі заводу...

Гарагуц: Главный бухгалтер заявила, что была в курсе, что был выписан приходно-кассовый ордер на эту сумму. Председатель правления и его члены также были осведомлены в происходящем...

Денисенко: Від самого початку не було однозначно зрозуміло, що це є спроба політичного тиску. Але після зустрічі, розмови Олени Олександрівни з Царьовим, а надто - зараз, після його заяви про те, що він не збирався купувати "ЛИЦА"; після натяку Тішкіна, який зацікавився долею батька Олени... У такий спосіб був даний певний "маячок", що при відповідному розвитку подій, проблема може бути знята, а може й навпаки - розкручена... Який Царьову нині резон спростовувати реальний факт, якщо ділова пропозиція робилася з чистою душею? Що кримінального в бажанні придбати газету, яка цікава як в політичному, так і в бізнесовому плані? І Царьов мав би з легким серцем підтвердити подібний факт. Але те, що він спростовує це, лишень підтверджує нещирість намірів, значить йому є чого побоюватись... Буквально вчора я отримав інформацію з джерел в правоохоронних органах про те, що і в прокуратурі, і в Партії регіонів дуже сильно занепокоєні цією інформаційною хвилею, що пішла, і що вони реагують на це неадекватно і слід очікувати посилення як прокурорського пресингу, так і кампанії в мас-медіа з дискредитації газети "ЛИЦА" та її головного редактора з використанням фактів начебто зловживань батька Олени.

"ЛИЦА" відомі своїм достатньо критичним ставленням і до правлячої коаліції, і до Партії регіонів, і разом з тим принциповою підтримкою демократичних сил в цілому. Отже, в даному випадку є всі підстави стверджувати, що ми маємо справу з заздалегідь підготовленою провокацією, з політичним замовленням і використанням прокурорського шантажу.

Гарагуц: Я хотела бы еще продемонстрировать копии некоторых документов. Вот письмо директора завода, в котором он просит прокурора Шубу как можно быстрее разобраться в этом деле, поскольку завод был в курсе поступления наличных денег за продажу крана... Вот справка из налоговой инспекции Жовтневого района о том, что фирма "Укрспецснаб" не подает отчетов с 2004 года - она закрыта.

"Вісті Придніпров'я": Не считаете ли вы происходящее сейчас с вашим отцом продолжением начатого министром внутренних дел Юрием Луценко беспредела, когда он совершенно огульно, проводя пресс-конференции, обвинял людей в преступлениях, бездоказательно называл их преступниками, грозил тюремной решеткой…?

Денисенко (випередивши Гарагуц): ...Те, що ви говорите про Луценка, це практика ледь не всіх років української незалежності. Згадайте низку резонансних справ, зокрема тих оговтілих прокурорів, які з шаленими очима, "бомбили" та "мочили" Юлію Тимошенко, Віктора Ющенка. Можливо, Юрій Луценко і припускався помилок, певних емоційних оцінок, проте шкода від них на порядок менше, ніж від тих політичних замовлень, які виконувалися проти лідерів демократичної опозиції в той час, коли Кучма був президентом. Тому я вважаю, що ваше запитання є, можливо, по-журналістськи актуальним, але якщо дивитися об'єктивно, то при всіх помилках і проколах, які мав Луценко, у нього цих "грішків" набагато менше, ніж у попередників.

"СПЕЦКОР": Ви сказали, що про розрахунок готівкою на заводі всі добре знали, і що все було легально і сума була оприходувана касою. А де і як передавалися гроші від покупця?

Гарагуц: В автомобиле "Ниссан". Деньги пересчитывал замдиректора по производству Александр Стомаченко, который был тоже арестован и сейчас он также подследственный по этому делу. (Мой отец - замдиректора по продажам.) Он получал эти "гроші" в машине, потому что представитель "Укрспецснаба" сказал, что на завод он на машине не заедет, поскольку боится, а с ним в машине у него есть охрана. Замдиректора Стомаченко получил эти деньги, а когда выходил из машины - его "взяли".

"Днепровская правда": Тогда возникает следующий вопрос - если его задержали правоохранители с деньгами, когда он выходил из машины, как деньги могли оказаться в кассе завода? Ведь если фиксируется взятка, то деньги изымаются… Как же они в кассу попали?

Гарагуц: Ну их же в кассу несли…

"ДП": Так его ж на выходе из машины взяли…

Гарагуц: Да. Но он в кассу шел, и в кассе ждали эти деньги. Кондратенко обратился в милицию с заявлением о том, что у него вымогают взятку 22 января. В тот же день следователь возбуждает уголовное дело. 22 января пересчитываются и метятся деньги. 22 января прокуратура обращается в суд с просьбой разрешить прослушивание телефонных разговоров. 22 января Кондратенко предоставляют помеченные деньги, автомобиль и охрану. Это все произошло утром, в течение нескольких часов. А вообще от момента обращения заявителя до ареста проходит 5 часов...

***

Газета "ЛИЦА" є одним з найрейтинговіших друкованих видань регіону. Її публікації вирізняються особливою гостротою та актуальністю. "ЛИЦА" користуються однаково високою популярністю як серед пересічних городян, так і можновладців. Не випадково в день виходу газети саме її, частіше за інші, можна побачити в руках перехожих на вулиці, в транспорті, владних кабінетах. Під час проведення сесій міськради це видання "біло-голубіє" (за кольором логотипу "ЛИЦ" ) в депутатських рядах, що засвідчує непідробний інтерес до газети з боку обранців незалежно від їхньої фракційної приналежності.


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_556.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_556.php on line 193

Warning: file(./comments/cart_556.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_556.php on line 193


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_556.php on line 196


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64