Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Андрій Новак і його новації.
Науковець знає "Як підняти українську економіку"

Кандидат економічних наук Андрій Новак презентував у Дніпропетровську свою книгу "Як підняти українську економіку", де виклав власну концепцію економічної стратегії України. Зокрема, в монографії автор пропонує цілісну модель формування конкурентноздатної та високоефективної національної економіки в сучасних умовах глобалізованих світових економічних відносин - Трифункціональну модель економічного підйому України.

За словами науковця з часу здобуття Незалежності і донині в Україні триває реалізація найгіршого економічного сценарію. Економіст відзначає парадокс: за ресурсами та потенціалом Україна займає лідируючу позицію в Європі, а за рівнем життя населення - одне з останніх місць, випереджаючи хіба що Албанію та Молдову. Навіть лукашенківська Білорусь, якщо не брати до уваги політичну сферу, а фокусуватися виключно на економічних показниках - добробуті громадян, і та зараз випереджає Україну. Про це ж засвідчують і статистичні дані, згідно з якими чи не 80 % громадян країни ледь зводять кінці з кінцями: будь-яке чергове, навіть найменше, підняття цін вже ставить їх на межу виживання, а заробітчанство в сусідніх країнах, зокрема в Польщі, стало давно звичною практикою для українців. За теперішньою ситуацією Україна видається більше схожою на "бананову республіку" в центрі Європи, яку використовують як ресурс дешевої робочої сили та виробничих потужностей, сировини та транзитну зону.

Андрій Новак вважає запорукою економічного зростання успішних країн запровадження ними власної національної моделі розвитку, якої ще не вироблено в Україні, а тому, за наведеною вченим аналогією, українська економіка поки що перебуває в стані холостого ходу - двигун ніби працює, є всі умови для просування вперед, але самого руху немає.

Серед факторів, що гальмують розвиток економіки, науковець називає і відсутність спадковості, послідовності та системності в роботі урядів.

Перетворення економічної системи України, за переконанням п. Новака, повинно мати не структурний характер, про що нині модно говорити, а організаційно-регуляторний. Адже проблема полягає не в структурі української економіки, не в тому, що їй не вистачає якихось галузевих елементів, а в її недостатній ефективності або продуктивності; проблема в тім, що існуючі структурні елементи вітчизняної економічної системи є взаємно неузгодженими.

Економічна система, на думку науковця, має працювати на основі роботи і взаємодії трьох головних функцій: виробництва, продажу виробленого та розподілу результатів.

Щодо першої функції, то Андрій Новак виступає за створення корпорацій - цю форму організації праці економіст вваджає найдієвішою у галузі виробничих відносин, отже корпорації за Новаком - найбільш ефективні виробники. Мова йде про корпорації, що містять виробничу вертикаль від обробки сировини - до виготовлення готового споживацького товару (послуги).

Проведення корпоратизації, на думку науковця, дозволить порівняно швидко сформувати нові господарські зв'язки для українських підприємств, налагодити нові вертикалі технологічного процесу виробництва кінцевих споживацьких товарів і послуг, вийти на якісно вищий організаційний, технологічний, фінансовий і маркетинговий рівень роботи підприємств-учасників корпорацій, а також мінімізувати собівартість виготовлення продукції, підвищити її якість, розширити ринки збуту, зменшити затрати на маркетингове позиціювання та обслуговування на ринку.

Економіст вважає, що пропонована ним корпоративна вертикаль буде сприяти стимулюванню підвищення якості виробництва кожного елементу кінцевої продукції, адже виробники цих елементів чітко усвідомлюватимуть, що вони отримають свої доходи лише у випадку продажу кінцевої споживацької продукції, що вимагає забезпечення високої якості кожного її елементу. Значною перевагою корпоративної форми організації українських підприємств є можливість помітного зниження собівартості виготовлення готової споживацької продукції - кожен складовий елемент товару чи послуги може додаватись один до одного не на правах продажу, з усіма податковими, соціальними і прибутковими нарахуваннями, а на умовах виробничої собівартості переміщуватись до кінцевої технологічної ланки аж до складання готового товару чи послуги, чи, навіть, до роздрібного їх продажу.

Андрій Новак пропонує організаційно-регуляторний шлях корпоратизації, за яким ініціатором, організатором і рушійною силою цього процесу повинна стати державна влада, що запроваджуватиме відповідну політику: організовуватиме міжгалузеву кооперацію підприємств, надаватиме дистрибуційну підтримку, опікуватиметься маркетинговим забезпеченням. У своїй монографії економіст виділяє 39 основних ринків товарів і послуг, де мають бути створені корпорації - від сфери продуктів харчування, косметики, парфумерії й гігієнічних засобів до комп'ютерного програмного забезпечення, авіації та космосу. За Новаком, було б оптимальним створення з півсотні таких корпорацій.

Новак також наголошує, що створення корпорацій аж ніяк не має і не може піти на шкоду малому та середньому бізнесу і проводить аналогію з потягом, в якому корпорації виступають локомотивом, а малий та середній бізнес - вагонами, що біжать слідом. Отже, між корпораціями та маленькими підприємствами не повинно бути жодних протиріч.

Пропонована науковцем корпоратизація також не має нічого спільного з реприватизацією. Йдеться не про зміну форми власності чи власників підприємств, а про пошук найефективнішої організаційної схеми, яка дозволить кожному підприємству досягти оптимальних економічних результатів своєї діяльності. Корпоратизація немає нічого спільного з переглядом і зміною форми власності чи власників підприємств-учасників корпоратизації або їх фінансової незалежності - це не каральна, а креативна економічна операція, спрямована на підвищення ефективності роботи кожного українського підприємства, незалежно від його форми власності, виду діяльності та регіону базування.

До кожної корпорації потрібно залучити підприємства, які забезпечують весь технологічний ланцюг виробництва товарів чи послуг, що відносяться до данного ринку. Наприклад, до автомобільної корпорації бажано залучити підприємства-виробники двигунів, КПП, мостів, кузовів, фар, автоелектрики-електроніки, пластмас, коліс, шин і т. д.

При цьому вчений зауважує про загрозу того, що за умов відкритості вітчизняного економічного простору наші підприємства можуть бути розкупленими існуючими світовими корпораціями з різних континентів і стати частиною їхнього виробничо-торговельного процесу, а це значить - потрапити до повної залежності від економічної політики інших країн.

Наступною функцією після виробництва товарів, природно, йде їхній продаж. Задля забезпечення належної реалізації продукту, за рецептом Андрія Новака, мають бути створені національні маркетингові компанії, які б просували товар як на внутрішній, так і на міжнародній аренах, здійснювали комплексну і масштабну маркетингову атаку, рекламували й розкручували українські бренди, створювали відовідний позитивний імідж України в світі.

Завершальною ланкою функціонального кругообігу в економічній системі країни є функція розподілу результатів реалізованого функцією продажу створеного функцією виробництва - це запровадження механізму синхронізації та систематизації розподільчих зобов'язань держави в їх основних напрямках: забезпечення економічної безпеки країни, розвитку фінансового середовища, оптимізації податкової системи, раціоналізації бюджетного процесу, взаємоузгодження фіскальної і монетарної політики - "регуляторного формуляру".

Щодо перспективи вступу України до СОТ, то Новак вважає, що Україна повністю не готова до цього, але разом з тим наголошує на необхідності якнайскорішого вступу країни до Світової організації, позаяк це, як він сподівається, слугуватиме неабияким стимулом для вітчизняних підприємств та додасть їм необхідних мотивацій у діяльності.


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_597.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_597.php on line 120

Warning: file(./comments/cart_597.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_597.php on line 120


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_597.php on line 123


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64