Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Міністр Лавринович обіцяв розібратися з Дніпропетровською міськрадою, яка не визнає судових рішень

Під час ранкового ефіру міністра юстиції України Олександра Лавриновича на радіо "Ера-FM" (9:00-10:00, 31 липня) слухачем, якому вдалося додзвонитися до студії, було поставлене запитання щодо невиконання міською владою Дніпропетровська Постанови Бабушкінського райсуду, яка зобов'язала міськраду забезпечити передання відомчого будинку "Дніпроспецбуду" в муніципальну власність. Цим же рішенням ще 4 грудня 2006 р. райсуд визнав неправомірною бездіяльність міськради у вирішенні комунальних проблем відомчого житла - відтоді неправомірна бездіяльність міськради благополучно триває. Також міністру поскаржились на виконавчу службу Бабушкінського району, яка не поспішає виконати у встановлені законодавством строки судове рішення про надання комунальних послуг належної якості.

В горезвісній дев'ятиповерхівці за 35 років експлуатації не проведено жодного капітального ремонту, не виконуються й поточні ремонтні роботи; 5 років не працює ліфт; через вихід з ладу відомчої котельні 10 років немає гарячої води; холодна вода постачається з регулярними перебоями (насос підкачки замість того, аби бути змонтованим на трубопроводі, вже близько десяти років лежить в конторі ЖЕКу, якщо його ще не реалізували); три зими поспіль люди бідкалися без опалення, охрестивши це важке випробування штучно зорганізованим Холодомором 2001-2004 рр.; в будинку не прибирається під'їзд; на прибудинковій території замість вивезення періодично спалюється побутове сміття.

Відповідаючи слухачеві, міністр Лавринович сказав, що записав назву відомства, яке не виконує законодавство України про передачу відомчого житла в комунальну власність і запевнив, що розбереться, чому це досі не сталося.

(Зокрема, в Законі України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" від 3 березня 1998 р. п. 2 ст. 8 йдеться: "забезпечити протягом 1999 - 2000 рр. передачу у комунальну власність ВСІХ об'єктів соціальної інфраструктури, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств".)

Міністр юстиції також зазначив, що його "виконавча служба - не озброєний загін, який приходить на місце і силою реалізує судове рішення". За словами Лавриновича, це робота, яка потребує часу і наполегливості, проте разом з тим міністр визнав, що недоліки в роботі виконавчслужби таки є.

До речі, щодо недоліків.

У даній конкретній справі робота виконавчслужби Бабушкінського району стала повною протилежністю оперативній, а головне - дієвій реакції обласної виконавчої служби, яка виконала все від неї залежне у максимально стислі строки: стягнула моральну шкоду з міськради; двічі наклала штраф на неї за невиконання судового рішення про забезпечення передання будинку в комунальну власність та закрила провадження в належний строк з поверненням суду - суд має визначитись щодо подальших дій з приводу невиконання його рішення і вжити відповідні заходи.

Практика і досвід засвідчує, що перші труднощі в клієнтів райслужби починаються вже на початковій стадії - дізнатися в канцелярії, хто призначений виконавцем за конкретним виконавчим листом, виявляється досить проблематичною справою: якщо ви прийшли в кабінет навіть вже ПІСЛЯ обіду, але чай все ще п'ється, вас обов'язково попросять вийти в коридор. Після 15-20 хвилин очікування вам можуть дозволити увійти, аби дізнатися, що прізвище виконавця називають лише в години прийому громадян, що буває у вівторок і четвер, а в інші дні - зась!

Всупереч запевненням виконавців щодо безпроблемного виконання судового рішення, процес розтягується на невизначений час. Про це вигравший суд позивач чує кожного нового тижня, коли приходить на прийом, аби поцікавитись, як просувається його справа.

От приміром, яке "виконавче рандеву" влаштовує старший виконавець О.О. Пасова. Олена Олександрівна прийняла провадження за виконавчим листом, відкрите її колегою Постовою ще в березні поточного року. Та теж казала, що з виконанням жодних проблем не буде. Не просунувши справу ані на йоту, за півтора місяця Постова звільнилась зі служби, що стало абсолютною несподіванкою для громадянина-позивача.

Відтак справа перейшла до Пасової, яка взялася за неї так само "ревно". Відтоді, кожного разу, влаштовуючи черговий прийом, старший виконавець рефреном озвучувала свою коронну фразу: "Не хвилюйтесь, наприкінці тижня сума моральної шкоди буде виплачена". Тижні плавно перетікали в місяці.

Були і такі випадки. Олена Олександрівна в присутності позивача мобілкою зв'язувалася з керуючим справами "Дніпроспецбуду", аби поцікавитись, коли ж трест думає сплачувати належну суму. Потім переказувала відповідь: одного разу інформувала, що керуючий щойно вийшов з відпустки, іншого - що той зараз в Кривому Розі, от приїде - тоді і зразу. Слід розуміти, відпустка або перебування когось у відрядженні для Олени Олександрівни - вагома причина відтермінування виконання судового рішення.

Згодом Пасова почала посилатися на свою особисту зайнятість і складність роботи зі звірення фінансових документів в стосунках між "Дніпроспецбудом" та виконавчслужбою.

Нарешті, о диво, "Дніпроспецбуд", за повідомленням Пасової, перерахував на розрахунковий рахунок виконавчої служби гроші. Але й в цьому випадку отримати їх позивачеві не судилося ще більше місяця, в зв'язку з чим той вимушений був звернутися до начальника служби. Тоді гроші були перераховані наступного ж дня. Отже, виконавчслужба займалася виконанням судового рішення в частині виплати відшкодування завданої моральної шкоди з середини березня по 25 липня.

Проте найголовніше залишається невиконаним, а саме - забезпечення надання житлово-комунальних послуг належної якості. Не сприяв цьому і здійснений старшим виконавцем Оленою Пасовою "подвиг" - відвідини ЖЕКу "Дніпроспецбуду". Результат візиту виявився нульовим. Про можливе хоча б в перспективі покращення ситуації поки що нічого не віщує. Немає ніяких навіть натяків на якесь зрушення з мертвої точки. Виходить, всі вкладені в перемогу в судовому процесі заради досягнення мінімально пристойних умов життя старання і здоров'я - даремні?

Переможці судового процесу не мають наміру зупинятись на цьому. Люди і надалі добиватимуться повного виконання судового рішення. Якщо вони вижили в двадцятиградусні морози без опалення, вистояли у заметіль в пікеті перед міськрадою та, що найсенсаційніше, таки здобули перемогу над міськрадою і "Дніпроспецбудом" в суді й навіть відстояли її в апеляційній інстанції, то вирішили боротися за справедливість, в даному випадку комунальну, до кінця. Вони це роблять самотужки, без спеціального юридичного супроводу і підтримки, без допомоги ані громадських організацій, ані партій, які б могли протягнути руку помочі, якщо вони так, принаймні на словах - на шпальтах газет та з телеекранів, піклуються про добробут городян.

Багаторічна боротьба за гідні людини умови проживання вкрай виснажлива. Вона висмоктує всі сили, руйнує нерви, підриває здоров'я. Але на зміну другому диханню приходить третє, четверте і т.д. У виборювачів комунального щастя вже прокинувся справжній азарт: скільки ж ще залізо-бетонних стін їм належить розбити своїми лобами, скільки ще непідйомних глиб, які накрили собою виконавчі листи, їм належить зрушити, аби прокласти собі дорогу до комунального благополуччя?

...Під час ефіру міністр Лавринович попросив скаржників зв'язатися з ним після передачі для більш детального обговорення суті справи і повідомлення адреси, за якою б він міг надіслати свою відповідь. На жаль, спроби поза ефірного зв'язку виявились безуспішними: на "Ері" не брали слухавку, а коли взяли, то дали недвозначно зрозуміти, що їм вже не до того, позаяк зайняті іншим. Тепер люди збираються писати Лавриновичу листа з посиланням на ефір від ранку (9:30 - 10:00) 31 липня.

Хоч він і сказав на "Ері", що ані сам, ані його виконавча служба не мають чарівної палиці для вирішення всіх проблем, але ж занотував це звернення, не відмахнувся від нього, не розцінив його направленим не за адресою. А раптом це якраз той випадок, що й поставить все з голови на ноги і стане для людей щасливим?


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_600.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_600.php on line 130

Warning: file(./comments/cart_600.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_600.php on line 130


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_600.php on line 133


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64