Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Ключові моменти

Народний депутат Верховної Ради V скликання "нашоукраїнець" Ю. Б. Ключковський здійснює тур по країні, проводячи семінари для однопартійців - майбутніх членів окружних виборчих комісій - де ділиться власним політичним і юридичним досвідом з організації і проведення виборчих кампаній, навчає однопартійців протидіяти можливим фальсифікаціям. Третього серпня з цією місією Юрій Богданович разом з колегою по фракції "НУ" в парламенті Наталею Богашевою відвідав Дніпропетровськ. Попри напружений графік візиту політик знайшов час і для спілкування з місцевою пресою. От деякі з ключових моментів заходу.

За словами пана Ключковського, політична сила, яку він представляє, очікує спроб протиправного втручання у процес волевиявлення і готова їм протистояти.

- Дуже важливо, аби не спрацював принцип, який колись реалізував нікарагуанський диктатор Самоса: "Я програв вибори, але виграв підрахунок голосів" - це є класикою того, чого ми не хочемо допустити, - акцентує Юрій Богданович. - Тому ми сьогодні вчимо наших активістів - представників в комісіях, створюємо механізми юридичного захисту результатів волевиявлення громадян; вчимо людей захищати свої права і протистояти будь-яким формам тиску. Ми вже довели, що вміємо боротися з фальсифікаціями й будемо робити це надалі. (...) І ми знаємо напрями можливих фальсифікацій, ми в курсі, що саме замислюється. І знову ж, це в основному йдеться про ті самі канали, що були використані в 2004 році.

Окремі з них нам вдалося "перекрити" законодавчими нормами, інші, на жаль, ні. Наприклад, коаліція розпорядилася, що для голосування на дому, для тих, хто тимчасово нездатний самостійно пересуватися, вже не потрібно ніяких медичних довідок, які б підтверджували стан здоров'я. Одначе, я вас запевняю, якщо на якихось округах з'явиться 40 % заяв про бажання проголосувати вдома, як це мало місце в 2004 році, то ми перевіремо цю "епідемію" і приборкаємо її.

- Коли працювала робоча група, то таку норму вдалося прибрати з Закону, однак перед голосуванням, у залі з'явився альтернативний проект, в якому вибухнули деякі речі, що були відсутні в узгодженому варіанті, - уточнює Наталія Богашева. - Та незважаючи на це законопроект був затверджений коаліцією.

Народний депутат Ключковський оцінює розпочату виборчу кампанію такою, що проходить у конституційному руслі.

- Лише той, хто зациклений або на власних політичних амбіціях, або на бажанні загострити політичну ситуацію в країні, може заперечувати легальність і конституційність цього процесу, - наголошує Юрій Ключковський.

Журналіст газети "День" й регіональний кореспондент української служби "Бі-Бі-Сі" Вадим Рижков дорікнув представнику "Нашої України" влаштованою подекуди перед виборами ротацією голів облдержадміністрацій і практикою, коли причетні до цієї сили обласні керманичі очолюють її регіональні виборчі штаби. В цьому представник ЗМІ вгледів задіяння адмінресурсу.

- Ви не перший, від кого я чую таке звинувачення, - відповідає Ключковський. - Це не торкається особисто вас, але мені дуже "подобається", коли представники саме тих політичних сил, які класично, традиційно, масово застосовують адмінресурс, починають кричати: "Лови злодія!". Мені здається, що це якраз та ситуація, коли варто спочатку у власному оці знайти колоду, а потім шукати тріску в чужому. Адже відомо, що відбулося під час виборів 2004 року: Верховний Суд України встановив факти масового і системного порушення виборчого законодавства з боку влади. Було доведено використання адмінресурсу в гіпертрофованому вигляді.

А що стосується того, чи відбувається зміна губернаторів, чи ні, і яке це має відношення до виборів, то я скажу вам таку річ: думаю, ті кроки, які зробив Народний Союз "Наша Україна" позавчора на раді партії і вчора на партійному з'їзді, де було заявлено, що майже всі керівники ОДА (від "НУ") не будуть кандидатами на виборах, а це означає - не матимуть можливості вести агітацію, (посадовим особам заборонено вести агітацію, окрім випадків, коли вони є кандидатами), то це якраз і є демонстрація тієї доброї волі, яка засвідчує, що ми не будемо застосовувати адмінресурс. Це, я б сказав, не відповідає і ідеології нашої партії, яка основана на демократичних засадах.

Щодо того чи можуть наші представники очолювати штаби, то, вибачайте, а чому не можуть? Якщо вони у вільний від основної роботи час будуть вирішувати організаційні питання підготовки нашої партії до виборів, то я не бачу в цьому найменших проблем. Тому мені здається, що тут відбувається пересмикування речей.

Звинувачення у використанні адмінресурсу через заміну двох чи трьох голів облдержадміністрацій, яка була обумовлена конкретними ситуаціями в цих областях, а не підготовкою до виборів та через те, що деякі з них будуть очолювати виборчі штаби (...) є, принаймні, несправедливими, хоча їх можна розцінювати й елементами чорного піару.

Кореспондент інформагенства "Придніпров'я" Євген Романов поцікавився, наскільки вірогідним є повернення на посаду голови Дніпропетровської ОДА призначеного керівником обласного виборчого штабу, екс-прем'єра- "нашеукраїнця" Юрія Єханурова, а також запитав в лідера місцевого осередку "Нашої України", депутата облради Віктора Гнойового, яке його ставлення до можливої, сказати б, політичної реінкарнації колишнього голови ОДА та облради Миколи Швеця, який у минулу кампанію очолював виборчий список "НУ" до облради.

З відповіді Юрія Ключковського на першу частину запитання слідує, що політик не володіє достатньою інформацією з цього приводу, і "маючи інші функціональні обов'язки, ніколи не намагався вникнути в конкретні проблеми Дніпропетровської області". Відповідаючи на другу частину, Віктор Гнойовий розцінив інформацію про можливе повернення Миколи Швеця плітками, а стосовно Єханурова, пославшись на особисту розмову з Юрієм Івановичем, сказав, що про його повернення теж не йдеться.

Щодо взаємин з політичними опонентами, то Юрій Ключковський, наголошуючи на стратегічних розбіжностях між помаранчевими та біло-блакитними і відкидаючи в принципі вірогідність будь-яких "широких домовленостей", тим не менш припустив можливість для окремих тактичних компромісів, підкресливши, що чим більше їх буде - тим краще для України і суспільства.

- Я думаю, ми всі розуміємо, що довго жити в умовах такого глибокого поділу політичної еліти - неможливо, - переконаний "нашеукраїнець". - (...) Чим більше ми будемо знаходити компроміси, тим далі ми просуватимемось до європейських стандартів в стосунках політичних сил.

Політик рішуче заперечив озвучену на пресовому заході думку, за якою другий президентський термін Віктора Ющенка можливий лише за підтримки Партії регіонів, а значить, без Януковича-прем'єра нинішньому Президенту не переобратися.

За цих розкладів, як зазначив Ключковський, президентство Ющенка виглядало б маріонетковим, а така роль ніколи не була і не буде притаманною Віктору Андрійовичу. До того ж, народний депутат закцентував, що весь час "Наша Україна", Ющенко і всі помаранчеві досягали успіху не завдяки підтримці біло-блакитних, а всупереч їхній протидії. Отже саме такі підходи політик сповідує й в оцінці перспективи другого терміну Ющенка на найвищій державній посаді.

- Уявімо, що Ющенко став Президентом вдруге - за підтримки Януковича, - розмірковує Ключковський. - Яку політику тоді він зможе реалізувати? Ту, що він хоче, чи ту, що хоче Янукович? Але ж ці політики різні! То для чого тоді йти на президентство? Щоб реалізовувати не свої переконання? Щоб бути маріонеткою в чужих руках? (...) Так, ми дійсно наробили багато помилок після президентських виборів, але, повірте, ми не настільки дурні, аби не навчитися на них.

Вже згадуваний на початку матеріалу Вадим Рижков, ставлячи чергове запитання, не оминув закинути Ключковському неправомірність, за своїм власним переконанням, третього президентського туру, проведення якого, на думку журналіста, стало порушенням всіх існуючих конституційних норм.

На це Юрій Богданович відповів, що Верховним Судом було визнано порушення принципу виборчого права, а відтак була доведена фальсифікація другого туру. Отже, за оцінкою Ключковського, 26 грудня відбувся не третій, а другий тур, і Ющенку в такий спосіб була повернута цілком заслужена ним перемога, яка була вкрадена в листопаді.

Тоді Рижков пригадав "Нашій Україні" минулі вибори в облраду, коли, за словами журналіста, понад 20 тисяч голосів, відданих за різні партії, в тому числі за Партію регіонів, БЮТ та інші, були зараховані "НУ".

- (…) В результате разных махинаций (…) 24 тысячи голосов были засчитаны в актив вашей партии и в ее фракции оказалось не 5-6 человек, а 9, если я не ошибаюсь, во главе с господином Швецом. Фальсификация была доказана, протоколом зафиксирована, но, учитывая наше правосудие, ничего сделать не удалось.

- Це цікаво, ви знаєте…, - реагує Юрій Ключковський.

- Этот случай стал хрестоматийным, описанным в газетах, - навздогін кидає Рижков. - Вы ж не сомневаетесь в этом?..

- Не знаю, можливо він в ваших газетах був описаний, я, на жаль, їх не бачив… - продовжує Ключковський.

- В республиканских также… - зауважує Рижков.

- Дуже дивно, виходить, що в Дніпропетровській області суди працюють на "Нашу Україну"? - задається питанням Ключковський. - Ми стикалися з зовсім протилежними речами, коли судовий адмінресурс працював проти нас навіть в Західній Україні… Виявляється, Дніпропетровщина - це такий оазис, де "Наша Україна" контролює судову владу? Це відверто дивує…

(СПЕЦКОР не може утриматись від зауважень, що ця частина прес-конференції, яка безпосередньо торкається Швеця та його участі в виборчому процесі від "Нашої Україні", справді видається найвразливішим місцем для "НУ". Огидна пляма, яку залишив Микола Антонович на прекрасному помаранчевому прапорі обласної НСНУ, ще довго псуватиме його вигляд. І не лише "підрахунком" голосів - взагалі самим фактом своєї участі в достойній політичній силі, який у нормальних, національно-свідомих українців відбивав будь-яке бажання голосувати за НСНУ. Можливо, якби не Швець, за "Нашу Україну" проголосувало б значно більше і потреба в маніпуляціях, про які йшлося, відпала б сама собою? Нехай це стане помаранчевим, місцевим і столичним, гарним уроком. А не стане, то дуже шкода.)

СПЕЦКОР поцікавився в Юрія Ключковського, які він прогнозує наслідки для країни у зовнішній та внутрішній політиці у випадку поразки демократичних, помаранчевих сил на дострокових виборах.

- Це будуть тяжкі наслідки, - зітхає представник "Нашої України". - Якщо буде підтверджена теперішня коаліція - якщо так вирішить народ, ми будемо вимушені погодитись з його вибором, але це означатиме, що і економічна, і соціальна політика будуть спрямовані на інтереси вузького кола осіб, і продовжиться все, що було протягом другої половини 2006 - 2007 років, коли знову відбулося повернення до політики масового обкрадання людей.

Приміром, підвищення зарплати, яке мало бути з першого січня, було перенесене на 1 квітня, а сталося лише під тиском виборів - 1 червня. Добра для України не буде...

Зовнішня політика стане продуктом від внутрішньої. Ясна річ, що ступінь ізоляції України від Європи посилиться. До речі, саме це мені дає надію сподіватися, що політика, принаймні частини теперішньої коаліції, не буде такою жорсткою, як була дотепер. Багато європейських політиків в один голос кажуть, що в разі несподіваного результату виборів в Україні або їх зриву, країна опиниться в ситуації, подібній до тієї, в якій нині перебуває Білорусь під Лукашенком. Я не думаю, що це задовольнить багатьох серйозних українських бізнесменів, які є в Партії регіонів.


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_602.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_602.php on line 188

Warning: file(./comments/cart_602.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_602.php on line 188


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_602.php on line 191


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64