Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Володимир ЛИТВИН: "В сьогоднішніх українських політиків немає відчуття сорому"

Серед головних проблем сучасного українського політикуму екс-спікер Верховної Ради, лідер свого іменного Блоку Володимир Литвин назвав відсутність відчуття сорому і відповідальності за все, що відбувається в країні. Політик висловився проти безупинного процесу зміни Конституції та намагань учасників політичного процесу підім'яти Основний Закон під себе. Литвин бачить проблему не в недосконалості Конституції, а в небажанні дотримуватись її. Голова Верховної Ради IV скликання теж за скасування депутатської недоторканності, але не після виборів, а до них - вже зараз. Державний діяч також виявився в курсі проблем жителів відомчих гуртожитків і виступив за якнайскоріше їхнє законодавче врегулювання. Про все це він заявив під час візиту до Дніпропетровська 16 серпня 2007 р.

Високий державний діяч в курсі проблем маленьких українців

Володимир Литвин оголосив про необхідність якнайскорішого законодавчого забезпечення процесу повернення гуртожитків у комунальну власність з тим, аби люди могли приватизувати своє житло і отримати можливість спокійного проживання без ризику опинитися на вулиці через свавілля власників будівель, які у протиправний спосіб заради комерційної вигоди намагаються звільнити приміщення від мешканців. За наведеними Литвином даними, в країні у гуртожитках проживає близько 1,5 млн. громадян - чимало з них або вже стикнулися із зазначеною вище проблемою, або їх це ще очікує.

Конституції слід дотримуватись, а не змінювати її без кінця

Щодо доцільності подальшої модернізації Конституції заради чіткого визначення повноважень органів влади Литвин сказав, що він не є прихильником безкінечних змін в Основному Законі. За словами колишнього голови Верховної Ради, проблема полягає не в "недосконалості" Конституції, а в небажанні її виконувати, тому періодично і виникають спроби тих чи інших учасників політичного процесу підігнати Конституцію під себе. Литвин звинувачує в порушенні Основного Закону і Президента, і Уряд, і Верховну Раду. Найнагальнішим завданням у цій площині екс-спікер вважає повернення в правове поле, що виступатиме передумовою для нормалізації діяльності влади.

Продовження Конституційного процесу як такого, Литвин називає проблемою другого плану, якою варто займатися паралельно, а не пропонувати як "фішку" для відволікання уваги від ключових суспільних проблем.

Відповідальність має бути персоніфікованою

Стосовно того, яка форма правління є більш підходящою для країни - президентська республіка або змішана - президентсько-парламентська чи парламентсько-президентська - Володимир Литвин говорить, що справа не у формі, а в сумлінності реалізації закріплених в Конституції норм, та додає:

- На мою особисту думку, в період, коли суспільство переходить від однієї системи координат в іншу, відповідальність повинна бути більш персоніфікованою, вона не повинна виглядати розмитою, оскільки колективної провини і відповідальності не буває. Сьогодні в Україні має місце колективна безвідповідальність (...) Окрім цього до влади мають прийти люди професійні, сумлінні, а ще, не менш важливою якістю, яка має бути притаманна українському політикуму - це відчуття сорому за все, що відбувається з країною. Мені особисто за все соромно, от у мене є таке відчуття, що я теж маю нести відповідальність. У мене не виходить відмахуватися і казати: "ні, це не моє, я до цього не причетний".

У своєму Блоці Литвин нарахував 40 "уродов"

На минулих виборах Блок Литвина здобув близько 26 000 депутатських мандатів у місцевих радах всіх рівнів. Проте, без втрат не обійшлося.

- 40 людей зрадило нас, чи то під тиском, чи то від того, що їм завжди хочеться перебувати на сонячному боці вулиці, - коментує Володимир Литвин. - Вони перейшли в табір переможців. В зв'язку з цим ми прийняли рішення призупинити їхні повноваження. Тепер вони повинні виконати рішення з'їзду Блоку (...) Як то мовиться, "в семье не без урода". Вони отримали тавро зрадників на все життя.

Щодо цьогорічного списку кандидатів у ВР, то в порівнянні з минулорічним він є на 85 % оновленим. Відсутність в ньому відомих в області дніпропетровських "народників" Олександра Шевченка і Сергія Касьянова, за словами Литвина, пояснюється тим, що ці персони не виявили особливого інтересу до участі в кампанії з дострокових парламентських виборів.

Екс-спікер висловився за проведення навчання з підрахунку голосів

Володимир Литвин оприлюднив пропозицію провести в якості навчання для членів окружкомів та спостерігачів перерахунок виборчих бюлетенів до ВР 2006 року. Це, за словами Литвина, надасть спостерігачам можливість повчитися виконанню своїх функцій, дозволить виявити, як в країні виконується Закон стосовно збереження протягом 4 років виборчих бюлетенів, а ще - остаточно переконатися у відсутності чи наявності фальсифікацій на минулих виборах. До того ж, подібні навчання стали б сигналом для всіх про неприпустимість будь-яких маніпуляцій з волевиявленням у майбутніх виборчих кампаніях.

Лідер Блоку Литвина за скасування депутатської недоторканності до виборів

В.М. Литвин також висловився за скасування депутатської недоторканності. Тільки, за переконанням екс-спікера, це потрібно зробити негайно - ще до виборів, оскільки після це питання може втратити актуальність для політичних сил, які його нині піднімають. Верховній Раді не завадило б зібратися хоча б для того, аби публічно засвідчити про прийняття принципового політичного рішення.

Верховна Рада - місце для політичного діалогу

- Парламент повинен являти собою місце діалогу, - переконаний екс-спікер. - Я категоричний противник цього формального підходу, який розподіляє політичні сили на коаліцію чи опозицію. Я проти того, аби спікер обов'язково б входив у більшість, оскільки тоді він стає головою не цілої Верховної Ради, а виключно її більшості. Переконаний, що у Верховній Раді не має бути дубової, кондової коаліції і опозиції. Парламент повинен бути дієздатним.

Литвин боровся з "кучмізмом"?

- ...Коли призначений координатором парламентської більшості почав, по суті, скликати Верховну Раду і приймати рішення, я Кучмі Леоніду Даниловичу на засіданні сказав, що дам команду, аби цього вашого координатора не пускали до парламенту. І я не дав керувати Верховною Радою України. До речі, Леонід Данилович в своїй книзі написав, що Литвин неправильно розумів команди і принципи гри (...) А як мене "гнули", щоб я вніс Постанови про притягнення до кримінальної відповідальності! Знаєте, як гнули?! Я все зробив, аби парламент залишався парламентом, і тоді в нас якраз і почав відроджуватись парламентаризм, чим я пишаюсь! (...) Так, я зараз більше розуміюсь на тім, як потрібно було вести справи, але бути головою Верховної Ради ніде не навчають. Так, я навчився.

Спікерство Симоненка - це війна

СПЕЦКОР поцікавився думкою Володимира Михайловича щодо спікерських амбіцій Петра Симоненка, і чи вважає він цю кандидатуру адекватною посаді голови ВР?

- Тут вирішують не амбіції людини, а його розрахунок на допомогу тих чи інших сил, - відповідає Литвин. - Судячи із заяви, Симоненко сподівається на підтримку "регіонів", що цих голосів вистачить для здобуття ним посади спікера. Наступним питанням в цій ситуації є те, наскільки за таких обставин парламент буде дієздатним? Чи не обернеться це блокуванням і війною? Тому я вважаю, що кожен має право говорити про свої плани, а потім реальна політична практика покаже, наскільки вони можуть бути реалізовані.


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_612.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_612.php on line 163

Warning: file(./comments/cart_612.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_612.php on line 163


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_612.php on line 166


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64