Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Михайло МЕЛЬНИК: "Не хочеться бути лохом все життя!".
КРИК душі керівника Дніпропетровського театру одного актора "КРИК"

З виступу митця на розширеному засіданні Дніпропетровської художньої ради, в якому взяли участь представники правління регіонального відділення Союзу театральних діячів, міського управління культури і мистецтв та профільної комісії міськради ("З театрами міста все стабільно")

- Мені вже 50 і я знаю, що мені небагато залишилося бігати по землі. Це час, коли можна підбивати певні підсумки. Знаєте, протягом років 30-ти, це точно, я чув приблизно теж саме - з року в рік. Вже нікому не віриш…

Не хочеться нікого ображати, але ж і не хочеться лохом бути все життя. Не тільки мені... Думаю, хтось хоробріший або дурніший може наважитись сказати про це, а хтось намагається бути, як би так сказати, тихим, толерантним і так все життя і проживає - бідним, а зрештою, в кінці життя ходить бомжем… А в нього теж були якісь мрії, проте йому не пощастило…

Подивіться на те, в якому стані перебувають муніципальні театри - це не економія, це знущання. В підсумку маємо місто, яке тоне у пивних банках після масових заходів та презервативах. Все це - наслідок отих балачок про допомогу мистецтву. І така ситуація - з року в рік.

Найбільшим парадоксом є те, що при комуністах, яких ми всі ненавиділи і чекали, поки вони підуть - скільки театрів було побудовано? А скільки зараз?

…Народний артист вимушений ходити і принижуватися кожного року, випрошуючи собі ставку. Це ж не мені образа, а глядачам моїм.

- З історії відомо, що всі великі художники, театральні діячі закінчували бідністю, - "заспокоює" митця заступник міського голови Ірина Зайцева. (Цю ремарку аудиторія зустрічає сміхом й оплесками.)

- А чому, скажіть, шахраї і туніядці мають робити політику в державі? - закидає їй Мельник. - Вибачайте, але культура - це локомотив всього! Без неї ні трактор не поїде, ніщо інше не зрушить! Скільки треба про це говорити? Чому таке приниження - в 500 грн.? І тут 200 гривень ситуацію не врятують! Мені ледь вдається кінці з кінцями зводити, що казати про інших?

Я отримую два оклади, з великим трудом вибиті. Але коли плюсую їх і додаю зарплату дружини, то виходить 2 100 гривень. А в мене ще двоє дітей! Скажіть, будь-ласка, про яке мистецтво може бути мова з такою сумою на чотирьох?!

Мені колись одна дівчинка в управлінні культури сказала: "Ого, скільки ви отримуєте - більше за мене!". Так може я й працюю більше? Може, до мене і люди приходять замість того, аби на мітинги йти й пиво пити? Проблема в тім, що міська рада сама мусить думати, а не питати в нас, яким чином виправити ситуацію, аби в муніципальних театрів був якийсь стимул.

Заклади мають отримувати премії і надбавки в залежності від кількості глядачів на виставах, від здобутої ними популярності в аудиторії. Якщо повна зала - отримуєш стільки-то, якщо ні - відповідно. Ті надбавки, які регламентуються законодавством - смішні. Кожне місто може регулювати їх розмір, встановлювати для себе.

Мої колеги не можуть працювати за 500 гривень - як їм годувати свої сім'ї? Я не можу дивитися, як актори ходять "обірваними". Вони ходять по ринках з авоськами, їх там впізнають, а тоді чують за спинами: "Дивись, ось актор пішов" - "Та хіба це актор? Ти подивись, в чому він ходить".

…Добре, що в мене Національна премія, яку отримуєш раз в житті. Я розрахувався з боргами, дитині зараз на операцію відрахував і відклав її з переляку, адже не впевнений: а раптом в мене другий інфаркт, а раптом щось… і на кого вони залишаться?

- Ми нещодавно зустрічалися з вчителями і якщо ви думаєте, що ми почули щось відмінне від сказаного вами, то помиляєтесь, - інформує Ірина Зайцева, - все теж саме. А ще раніше ми мали зустріч з лікарями. Ви думаєте, у них не така ж зарплата, як у вас?

- Ні, не така, - впевнено відповідає Мельник. - Ви що, не буваєте в лікарнях, не знаєте, які суми ми там вимушені залишати? Не знаєте, скільки вони з нас витягують? Ви що, не сплачуєте?

- Сплачую.

- Отож. Так чого ж ви тоді таке кажете? А хто ж сплачуватиме акторам? Хто дасть їм щось, окрім квітів. Я колись пожартував: для чого ви мені сорок букетів принесли - краще б цукерок пачку!

- Зачекайте, ми будемо з вами криком розмовляти, чи намагатимемось якось вирішувати ситуацію?

- Тільки мертві без емоцій… - кинув Мельник.

- Знаєте, казати "дайте гроші" - від цих слів вони все одно не з'являться, - вступає в дискусію голова художньої ради Григорій Гельфер.

- Не треба нам давати, виплачуйте нам те, що ми заробляємо! - уточнює Мельник.

- З цим я згоден, - погоджується Гельфер.- Більше того, я вважаю, що ця комісія (профільна міськради - прим. авт.) якраз і вирізняється тим, що в ній люди нормально орієнтуються в цих питаннях. Якщо міський бюджет не може вивести акторів і творчих людей на гідний рівень, то тоді слід вишукувати можливості залучати бізнесменів, меценатів, які б опікувалися цими справами. І треба, щоб не актор ходив з протягнутою рукою… Я знаю, що таке прийти до директора банку. Після цього виходиш - тобі нічого поганого не сказали, але ти йдеш на 10 порядків приниженим і вже немає ніякого настрою для творчої діяльності. Цим повинна займатися комісія, адже є в місті заможні бізнесмени, яких, можливо, слід просто правильно зорієнтувати. В цьому смислі Іван Іванович (мер Куліченко. - прим. авт) певні прориви здійснив.

- Давайте складемо чіткий план дій, програму - на цей рік, наступний, і будемо вирішувати проблеми поетапно, - говорить Ірина Зайцева. - Ми домовились робити телепередачу, присвячену темі культури? Отже, робімо її. Ми обговорювали муніципальну надбавку? Справу зроблено.

- Хіба про неї можна казати, як про виконану справу? - цікавляться учасники засідання.

- Залишається, щоб за це сесія проголосувала, - зазначає Зайцева.

- А коли це буде?

З відповіді Ірини Георгієвни можна було зрозуміти, що "як тільки, так і відразу".


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_622.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_622.php on line 189

Warning: file(./comments/cart_622.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_622.php on line 189


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_622.php on line 192


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64