Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Скульптуру підвела п'ята графа?
У Дніпропетровську демонтовано нещодавно встановлений "пам'ятник Аксельроду"

З'явився був одного дня в місті пам'ятник. Ніби просто взяв і матеріалізувався - на лавці Катеринославського бульвара. Немов й справді прийшов такий собі чолов'яга і всівся на лавку, аби перепочити, перекурити, та так й забронзовів - з цигаркою та поглядом кудись, через центральний проспект Карла Маркса, у далечінь, в саму, здавалося, вічність.

Гостроти моменту додавало те, що займаючи місце на лаві бульвару, "невідомий" ні в кого не спитав дозволу, всівся, сказати б, без санкцій на це відповідних міських служб. Неординарна подія, зрозуміло, не залишилася непоміченою пресою. Понабігли кореспонденти звідусіль, зафотографували, зафільмували під різними кутами, і в профіль, і в анфас. Загадковий дядько став на деякий час чи не найголовнішим ньюзмейкером в місті. Сюжети пройшли навіть центральними телеканалами, так що можна сказати, "інкогніто" набув всеукраїнської популярності. Окремі репортажі відзначались особливою зворушливістю і теплотою, адже вже зараховували скульптуру в перелік міських "достопримечательностей".

Цікавилися журналісти й думкою пересічних городян - звичайних перехожих, і спеціалістів - людей художнього світосприйняття, як мовляв, вам ця скульптура? Оцінки висловлювалися різні, одначе, як здавалося, дискусія ніби виходила на загальне резюме: з'явився - ну то нехай собі сидить, позаяк нікому особливо не заважає. Проте, як виявилось, це було не зовсім так, а точніше - зовсім не так.

Причиною тому стали деякі подробиці. Найбільш пильні й обізнані споглядачі ідентифікували в скульптурі "невідомого городянина" досить відомого бізнесмена, засновника низки комерційних структур в місті й області. І справді, порівняння, скажімо, "оригінала" з скульптурою довели цілковиту схожість. Цікаво, що для самого бізнесмена ця акція теж стала несподіванкою, адже він не робив ніякого замовлення та й нікому не позував - образ був просто запозичений авторами проекту задля дружнього сюрпризу. Відтак скульптура позбулася статусу "невідомого городянина". Але й така обставина, вірогідно, не мала б фатальних для скульптури наслідків, якби не ще одна - вирішальна, яка полягала в національній приналежності городянина-бізнесмена Геннадія Аксельрода.

І от повз такий факт особливо чутлива до "єврейського питання" депутатка облради від Лазаренка, гендиректорка ДОДТРК В.Шилова пройти ніяк не могла. Носійка й розповсюджувачка проросійських, антисемітських настроїв, несамовита поборниця так званого "славянского единства" України й Росії (тут вона - повна Вітренко) рішуче пішла у наступ.

Ініціатива "нашей Наташи" щодо демонтажу скульптури, як такої, що не відповідає національному обличчю й характеру міста, була підтримана біло-блакитно-червоною більшістю, в складі якої і перебуває "Громада". (Виступи ВШилової на місцевому помаранчевому Майдані сьогодні виглядають якимось маревом, хоча тоді, у буремному 2004 - це була реальність). Невдовзі "Аксельрода" демонтували за допомогою "новомосковских казаков", отже вік "достопримечательности" виявився коротким.

Щодо особистої оцінки історії - хочеться комусь про це дізнатися, чи ні -то в СПЕЦКОРА вона така.

Сказати, що зрадів появі скульптури аж ніяк не можна. Але зовсім не через її схожість з кимось. Оскільки ніколи до відомих подій не бачив Аксельрода, то оцінював скульптуру без ніяких персональних асоціацій, тим більше - національних. До того ж по самій скульптурі нічого такого не видно - мужик, як мужик. Проте вигляд у чолов'яги був, на власне оціночне судження журналіста, піжонський. Коли відкрились подробиці, здивувався, як запросто для грошовитих людей, якщо дуже закортить, встановити пам'ятник собі улюбленому чи дружбану.

Взагалі, таке явише як встановлення пам'ятників, не обтяжених особливим смислом, в Європі трапляється. У порівнянні з деякими з них наш, тепер вже колишній, Дніпропетровський, виглядав ніби ще й пристойно, позаяк не символізував по суті своїй нічого аморального й антисоціального. Інша річ - чи вже віддали ми належну пам'ять всім Великим співвітчизникам, чи вшанували гідно всіх українських Героїв, видатних постатей та визначних діячів, аби переводити на пустощі цінний матеріал? Відповідь однозначна.

Піклуючись про відповідність конкретної скульптури національному обличчю і характеру міста, ВШилова, залишається зовсім байдужою до наявності на території міста й області безлічі пам'ятників комуно-більшовицьким й іншим іноземним тиранам, що вірно і послідовно винищували українство. Хіба відповідають національному українському характеру, про який так печеться ВШилова, пам'ятники, назви вулиць, площ, районів й цілих міст, що увіковічують леніних, кірових, карлів-марксів-лібкнехтів, косіорів, петровських, бабушкіних, дзержинських… і цей перелік можна продовжувати безкінечно.

Проти спадщини більшовизму, що спричинив багатомільйонні жертви українського народу, ВШилова не виступає. Та це й зрозуміло, адже комуністи - її вірні друзі, як і вона їм - надійна бойова подруга. А 20 мільйонів загублених українських життів від червоного терору всіх часів - це так собі, не варто акцентування. Більшовицька спадщина в архітектурі й топоніміці - це не спотворення національного обличчя?

Тим часом Дніпропетровськ продовжує потерпати від русифікації, українська мова в місті періодично зазнає жорстких атак від проросійської більшості міськради, яка такого ж кольору, що й обласна. Це саме регіонали, громадівці і комуністи скоюють регулярні замахи на українську, чого їм Україна ніколи не пробачить!

І серед тих, хто це робить, на жаль є і чимало українців. Отже, як бачимо, національна приналежність - не панацея, як дехто схильний вважати. Який мені зиск від, скажімо, міського керівництва - куліченків, тимошенків та інших, якщо вони запроваджують антиукраїнську політику? Мені соромно, що вони українці. Гнати їх "метлой поганой" за те, що зраджують українські інтереси, заповзято піклуючись про російське: захищають при цілковитій відсутності будь-яких загроз російську мову, російську культуру, російську (Московського патріархату) церкву. Тим самим вони множать Росію в Україні! У Дніпропетровську через них вже протягом тривалого часу - справжня катеринофренія: що не відкриють чи бутік, чи бульвар, чи ресторан, то обов'язково назвуть на "честь" Єкатєріни, во "славу" імператриці, чи когось з її численних фаворитів. Ну, чесне слово, повний абсурд! Маразм! Сором! Ганьба!

Хіба така політика є гідною? Хіба вона може задовольняти українських патріотів? Але проти цих неподобств ВШилова, бачите, не виступає! Не чути її.

Захист "національного обличчя" в ній починається і цілковито вичерпується рішучими діями з "повного і остаточного вирішення "єврейського питання" на конкретно взятій території. Ну і ще - виступом за заборону міжрасових шлюбів, що вона теж пропагує в телеефірі, демонструючи відверту неприязнь до "чорних" і "жовтих". От на що в підсумку перетворюється її стараннями обласне державне телебачення… Насправді загроза для українців - не від "чорних" і "жовтих", куди більша загроза для них походить саме від білих. Від тих самих "братьев-славян", чиї інтереси ВШилова так запопадливо обслуговує на українській землі.

Населення Дніпропетровська в масі своїй зденаціоналізоване, відірване від свого українського коріння. Мабуть саме для таких безбатченків ВШилова і пропагує в українському державному телеефірі "славянскую идею", "славянское единство" та ще й робить це під український декор і цинічно проголошуване нею з екрану - "Україна - над усе!". Діяльність ВШилової куди більше спрямована проти національного, українського характеру міста, ніж якийсь там пам'ятник, встановлений, до речі, на бульварі, що увіковічує ім'я руйнувательки Запорозької Січ, "курви всесвітньої", за слушним визначенням Миколи Костомарова.

Так про яке піклування ВШилової щодо збереження "національного обличчя" можна вести мову? Те, за що вона бореться, немає з Україною нічого спільного, адже обстоюване нею - це Україна навиворіт, спотворена, розмита, розчинена, здеукраїнізована "славянской идеей", неодмінними складовими якої виступають антисемітизм і расизм - ті явища, які так міцно вкорінилися на російських просторах, і які ментальна скінхедка ВШилова намагається прищепити в Україні, зокрема в нашому місті.

/Читай впродовж теми: "Скульптура Аксельрода" - примітивне міщанське жлобство/


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_635.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_635.php on line 120

Warning: file(./comments/cart_635.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_635.php on line 120


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_635.php on line 123


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64