Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Пріоритет - за сімейною формою виховання

З метою розв'язання проблем дитячої бездоглядності і безпритульності, реалізації прав дітей на сімейне виховання та здоровий розвиток в області розроблено та рішенням облради від 22 вересня 2006 року затверджено відповідну Програму на 2006-2010 роки.

Одним з пріоритетних напрямків роботи як в Україні, так і в області є розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштування дітей під опіку та піклування в сім'ї громадян, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї.

Із загальної кількості дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 10963 (2006 р. - 12783) під опікою та піклуванням в сім'ях знаходяться більше 50 %, а саме - 6770.

За 8 місяців поточного року влаштовано 898 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування під опіку в сім'ї громадян.

Усиновлено громадянами України 140 дітей (9 місяців 2006 р. - 81), іноземними громадянами - 135 дітей (9 місяців 2006 р. - 54). В області сформовано базу потенційних кандидатів в усиновителі, яка налічує 177 осіб.

Триває робота щодо створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, підбору кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. На території області функціонують 15 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 91 дитина та 72 прийомні сім'ї, де виховуються 128 дітей.

Протягом січня-вересня 2007 року створено 53 прийомні сім'ї, куди влаштовано 90 дітей і 3 дитячі будинки сімейного типу, де знайшла притулок 21 дитина.

Всього у 2007 році планується створити 66 прийомних сімей для 88 дітей та 6 дитячих будинків сімейного типу з 29 дітьми.

Протягом 9 місяців 2007 р. в області проведено 1724 профілактичних рейдів. На 10 % збільшено кількість обстежених неблагополучних сімей під час проведення рейдових заходів.

При збільшенні кількості проведених рейдів та обстежених неблагополучних сімей на 26 % зменшилася кількість виявлених дітей і становить 1409 проти 1781, виявлених у 2006 році. На 53 % зменшилася кількість виявлених дітей, які не навчаються і не працюють.

Під час проведення рейдових заходів більше ніж у двічі виявлено порушень правил торгівлі спиртними напоями. На 35 % зменшилася кількість дітей, які вживали наркотичні та токсичні речовини.

За невиконання батьківських обов'язків притягнуто до адміністративної відповідальності 1396 батьків, які ухиляються від обов'язків по вихованню, утриманню своїх дітей, що на 68,2 % більше, ніж за аналогічний період 2006 року та задоволено 572 позови на позбавлення батьківських прав (за 9 місяців 2006 р. - 516), збільшення становить майже 11 %.

На профілактичному обліку в службах у справах неповнолітніх області перебуває 6892 дітей з сімей, які не забезпечують необхідних умов для їхнього життя, навчання, виховання та розвитку, що на 17,4 % менше, ніж у 2006 році - 8347.

В області забезпечено функціонування 9 притулків для неповнолітніх на 370 місць та 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей на 90 місць.

Протягом 9 місяців 2007 року соціальний захист та допомогу в притулках для неповнолітніх області отримали 1377 дітей проти 1364 у 2006 році.

В результаті проведених заходів із захисту майнових та житлових прав за перше півріччя 2007 року у 22 випадках попереджено незаконний продаж житла, що належить дітям, у 12 випадках відновлено право на житло, направлено 13 позовів про поновлення житлових прав.

З метою попередження вчинення насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми, як однієї з вагомих причин бродяжництва неповнолітніх, протягом 9 місяців 2007 року службами у справах неповнолітніх спільно з органами внутрішніх справ, закладами освіти, виявлено 143 факти скоєння насилля щодо 157 дітей, з них зазнали фізичного насилля - 88 осіб, психологічного - 41, сексуального - 3, економічного - 11. По всіх випадках порушені клопотання про притягнення винних до відповідальності. За інформацією служб органами внутрішніх справ винесено 54 офіційних попереджень, 16 захисних приписів, складено 63 адміністративних протоколів. Порушено 13 кримінальних справ.

Усталена в Україні система державної опіки над дітьми-сиротами та дітьми, які залишилися без батьківського піклування існує більше 80 років і структурована таким чином, щоб від свого народження до набуття повноліття такі діти мали можливість бути доглянутими державними закладами, завданням яких є утримання, виховання, навчання та надання професійних навичок.

Інтернатна система утримання і виховання дітей за рахунок своєї розгалуженості, чіткої регламентованості діяльності, фінансової підтримки з боку держави та зручності у влаштуванні дітей на тривалий час при всіх її недоліках продовжує займати вагоме місце в системі державної опіки.

В той же час кількість дітей, які потребують державної турботи та сімейного виховання з кожним роком збільшується. Нині в Україні налічується понад 100 тис. таких дітей, з яких майже 29 тис. утримується, виховується та навчається в інтернатних закладах, що перебувають у сфері управління МОН, МОЗ, Мінпраці. В цих закладах вихованці, через їхню велику кількість, не отримують сімейного затишку, материнської та батьківської ласки, справжнього добробуту, а головне - соціальної адаптації з раннього дитинства.

В Україні функціонує 273 інтернатних закладів різних типів для дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування дошкільного і шкільного віку системи МОН (16,6 тис.), МОЗ (4,9тис.), Мінпраці (7,3 тис.). Ці заклади мають статус так званих "сирітських". До їх числа належать 55 загальноосвітніх шкіл-інтернатів, 114 дитячих будинків, 48 будинків дитини та 56 дитячих будинків-інтернатів.

Щорічно в інтернатних закладах завершують близько 1,5 тис. дітей. Однак прослідковується стійка тенденція до того, що більшість вихованців інтернатних закладів є соціально та психологічно неадаптованими, мають відхилення у поведінці, підвищену агресивність, а створена система виховної роботи не спроможна сформувати у дітей життєво необхідні навички для самостійного життя. Майже 20 % випускників не можуть влаштуватися на роботу або продовжити навчання та здобути певну професію, для 41 % відсутня перспектива вирішення житлових проблем, майже 20 % колишніх вихованців притягується до кримінальної відповідальності.

Настав час докорінних змін у системі соціального захисту дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування і найперше, необхідність реформування існуючої системи виховання у державних інтернатних закладах, яка займає провідне місце в системі утримання та виховання дітей таких категорій, однак не в змозі забезпечити належний їх психічний і фізичний розвиток, навчання та виховання, не забезпечує практичну підготовку до життя в нових соціально-економічних умовах.

Відповідно до Указу Президента України "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей" від 11 липня 2005 року № 1086 одним із напрямів поліпшення соціального захисту дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації, реалізацію їх права на сімейне виховання, на здоровий розвиток, визначено реформування системи закладів усіх форм власності.

Основні напрямки визначено Концепцією Державної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 травня 2006 року № 263.

Серед принципів реформування:

- прийняття рішень стосовно кожної дитини на основі комплексної оцінки її потреб;

- пріоритетність влаштування дитини, якій встановлено статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, як правило, в сімейні форми виховання;

- влаштування дитини перших років життя до інтернат них установ лише в разі потреби дитини в спеціальному догляді;

- здійснення переміщення дитини-сироти із закладу в заклад допускається в крайніх випадках, якщо не існує можливостей покращення ситуації для дитини в інший спосіб;

- дотримання принципу родинного походження при влаштуванні дітей з однієї сім'ї.

/За матеріалами управлінь державних служб у справах дітей та неповнолітніх облдержадміністрації та міськради/


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_637.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_637.php on line 178

Warning: file(./comments/cart_637.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_637.php on line 178


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_637.php on line 181


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64