Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


У компанії "ГАЗЕКС-Україна" є вагомі підставі вважати, що провина газовиків НЕ очевидна

Керівник ТОВ "Газекс-Україна" Віталій Дем'янюк та в.о. гендиректора ВАТ "Дніпрогаз" Олександр Черніков відзвітували у Дніпропетровську про завершення робіт з відновлювання газопостачання на житловому масиві Перемога, де сталася газова катастрофа.

За наведеними даними, газовою службою було перевірено понад 10 км. газопроводів низького тиску, більше 3 км. внутрішнього квартального газопроводу, 541 стояк. До газопостачання під'єднані всі помешкання за виключенням 19-ти, до яких у газовиків немає доступу через тимчасову відсутність мешканців. Всього від газу було відключено 475 приватних будинків і 5 000 помешкань в багатоповерхівках. Отже, "Газекс" заявляє про відновлення газопостачання на ж/м в повному обсязі.

Як було зазначено, причиною затримки у відновлювальних роботах стали технічні недоліки в газовому устаткуванні, виявлені вже в процесі його встановлення. Відтак обладнання, виробником якого є Могилів-Подільский завод, довелося додатково налагоджувати й замінювати окремі деталі безпосередньо на місці.

Оскільки подібне обладнання було задіяне і на тих ГРП, де сталася аварія, "Газекс" взявся за ретельну перевірку на всіх своїх підприємствах продукції цього виробника, який у випуску газового устаткування фактично виступає монополістом.

З'ясуванням причин газової катастрофи наразі займаються три комісії. Перша - внутрішня комісія, створена на підставі рішень ради директорів ВАТ "Дніпрогаз", до складу якої увійшли фахівці з підприємств групи "Газекс-Україна" без залучення представників самого "Дніпрогазу" - це зроблено навмисно задля забезпечення об'єктивного розслідування. В другій комісії - безпосередньо "Газекса" - працюють авторитетні фахівці як з України, так і Росії. В якості третього, незалежного експерта залучена західна компанія, що спеціалізується на проведенні експертиз аварійних техногенних ситуацій.

За словами Дем'янюка, попередні результати роботи першої - внутрішньої комісії вже найближчим часом будуть передані для ознайомлення в компетентні органи, в тому числі обласному та міському керівництву, а потім оприлюднені в пресі.

Гендиректор сказав, що не збирається оголошувати дані матеріали передчасно, та попри це все ж обмовився, що в якості вірогідної причини вибуху в них розглядається можливість зовнішнього втручання в об'єкти газопостачання.

- Сьогодні у нас є підстави вважати, що наша вина НЕ очевидна, і ці підстави досить вагомі, - заявляє Віталій Дем'янюк.

Щодо матеріальної компенсації, то сім'ям загиблих було виділено 11,5 млн. грн. (по 500 тис. кожній); ще 10 млн. пішло на потреби постраждалих; 5 млн. призначено на придбання реанімаційного обладнання; мільйон - школі, в якій під час аварійно-рятувальних робіт розміщувався штаб з ліквідації наслідків катастрофи; ще 4 млн. підуть на побудову Храму в пам'ять про жертви трагедії - на зведення споруди співробітники "Газексу" проводять додатковий збір коштів.

Під час прес-конференції журналістами було піднято питання стосовно ступеню відповідальності нинішнього і попереднього керівництва підприємства в світлі висловлювань віце-прем'єра Клюєва, який сказав, що обладнання, яке потребувало ретельного, ледь не щомісячного огляду, не перевірялося протягом двох років. Затримане керівництво очолювало роботу підприємства лише 5 місяців. А як щодо їхніх попередників?

Відповідаючи на це, в.о. гендиректора ВАТ "Дніпрогаз" Олександр Черніков відкинув всілякі закиди стосовно відсутності належного контролю за газомережею, назвавши їх "балачками". Можливими недоліками та недопрацюваннями в цій сфері, за його словами, можуть бути неохайне ведення відповідних технічних журналів або зміщення графіків обходу, але сама робота з контролю обладнання проводилася на належному рівні. Черніков підкреслив, що за 50 років роботи "Дніпрогазу" до трагедії на Мандриківській, підприємство не допустило жодної крупної аварії і завжди робило все від нього залежне, аби запобігти виникненню критичних ситуацій.

В.о. гендиректора також поремствував з приводу незадовільного фінансового стану очолюваного ним ВАТ:

- ДК "Газ України" звинувачує нас в тім, що ми щось не так робимо, але сама при цьому так і не розраховується з нами живими грошима за цей рік - лише залік зробила за 10 років тому. Як це можна? А це якраз ті гроші, які і повинні йти на експлуатацію… За що нам тоді її вести, я не розумію! Якби гроші вчасно надходили, ми б і обладнання могли міняти!

А взагалі, питання безпеки в цій сфері гендиректор "Газекс-Україна" пов'язує з інвестиційною привабливістю галузі і додає, що за експертною оцінкою для того, аби вивести систему газопостачання "Дніпрогазу" на мінімально безпечний рівень, потрібні близько 200 млн. грн. інвестицій, задля досягнення європейського рівня безпеки - 600 млн.

- Але всі ці кошти можна буде вкладати лише після серйозних структурних змін як в частині тарифоутворення, оскільки сьогоднішній тариф не передбачає повернення інвестицій, так і системи правовідносин, пов'язаних з газорозподільними мережами, позаяк нині останні перебувають в державній власності… а нам необхідні довготривалі контрактні відносини в цій сфері, які б дозволяли займатися інвестиціями, бо інакше вони неможливі в принципі, - переконаний Дем'янюк.

В той же час він підкреслює, що зусиллями підприємств групи "Газекс-Україна" в Дніпропетровському газовому господарстві проведено низку мобілізаційних заходів, спрямованих на те, щоб трагедія, подібна Мандриківській, більше ніколи не могла повторитися, проте для того, аби підтримувати безпеку газопостачання на належному рівні, без залучення серйозних капіталовкладень - не обійтись.


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_659.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_659.php on line 112

Warning: file(./comments/cart_659.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_659.php on line 112


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_659.php on line 115


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No error: 0 in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64