Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


БЮТ знову виступає за ПЕРЕВИБОРИ! Цього разу - місцевих рад на Дніпропетровщині

Дніпропетровські депутати від БЮТ: Верховної Ради - Святослав Олійник і Гарегін Арутюнов та міської ради - Віталій Вербас (гендиректор "Дніпрошини") - провели 03.12.07 прес-конференцію в інформаційній агенції УНІАН, на якій озвучили ініціативу про проведення дострокових виборів місцевих рад на Дніпропетровщині, зокрема обласної та Дніпропетровської міської.

БЮТівці звинуватили створені там коаліційні більшості в "земельному дерибані", в перетворенні ними рад на інструмент для особистого збагачення представників певних політичних сил, а також в запровадженні непрозорих процедур в прийнятті рішень. "Батьківщинці" розцінили діяльність коаліціантів такою, що не відповідає інтересам територіальних громад, внаслідок чого Дніпропетровщина перетворюється на ресурсний придаток політичного клану сусіднього (розумій - Донецького) регіону.

Народні обранці від Блоку Юлії Тимошенко сподіваються, що їхня ініціатива стосовно дострокового припинення повноважень місцевих рад на Дніпропетровщині, буде підтримана у Верховній Раді не лише демократичною коаліцією, але й фракціями тих політичних сил, які на дострокових виборах покращили свої результати, зокрема в Дніпропетровській області, а це - Блок Литвина та КПУ.

До вашої уваги - окремі фрагменти пресового заходу, який транслювався наживо 5 каналом /запис зроблено з трансляції/.

Святослав Олійник: Відомо, що до пакету коаліційних домовленостей входить рішення по дострокових виборах Київських органів місцевого самоврядування та міста Харкова. Але ситуація, яка склалася в Дніпропетровську, є не менш кричущою і на сьогоднішній день так само вимагає кардинального вирішення, на нашу думку - шляхом проведення дострокових виборів.

Яка головна причина подібного рішення? Справа в тім, що так склалася ситуація на сьогоднішній день, що діяльність Дніпропетровської обласної і міської рад та менших за значенням, на жаль, не відповідає інтересам дніпропетровської територіальної громади, а сам процес роботи місцевих рад став більше схожим на роботу групи співучасників, які чомусь думають, що місцева рада - це засіб власного збагачення. Сам же Дніпропетровський регіон потроху перетворюється на такий собі додаток ресурсів для клану сусідньої області.

Ми, звичайно, не можемо миритися з такою ситуацією і маємо ініціювати перед Верховною Радою дострокове припинення повноважень зазначених місцевих рад і проведення перевиборів десь навесні наступного року.

Для прикладу я хочу навести лише одне рішення Дніпропетровської облради, яким проведено непрозору приватизацію обласного водоканалу, внаслідок чого хлорна станція, яка забезпечує якість питної води на дві області - Дніпропетровську і Запорізьку - не зрозуміло як опинилася в приватних руках і тепер населення цілих двох областей залежить від того, як саме буде експлуатуватися ця хлорна станція. А жителі цілих трьох населених пунктів у Дніпропетровській області опинилися заручниками того, що сьогодні немає паритету між тарифною політикою водоканалу і рентабельністю водопостачання. Це стосується Солонянського, Перещепинського і Покровського районів Дніпропетровської області.

Для проведення цих дострокових виборів вже є достатньо і юридичних підстав, і політичних передумов. В якості юридичних підстав хочу зазначити тільки те, що сьогодні вже є ціла низка рішень і міської, і облсної ради, які суперечать вимогам Конституції. Сьогодні ми ініціюємо судові процеси для того, аби встановити ці факти і, відповідно, це є підставами для того, аби Верховна Рада прийняла рішення для дострокового припинення повноважень місцевих рад.

А щодо політичних передумов, то ми розраховуємо на підтримку наших ініціатив тими політичними силами, які, як показують результати дострокових виборів 2007 року, збільшили кількість своїх прихильників. Мова йде про Блок Юлії Тимошенко, "Нашу Україну - Народну самооборону", Блок Литвина і про Комуністичну партію України - це ті політичні сили, які на останніх виборах очевидно збільшили свій результат по Дніпропетровській області. Вони абсолютно здатні підтримати в парламенті рішення про дострокове припинення повноважень цих місцевих рад з тим, аби збільшити в них свою присутність.

Тому ми вважаємо, що ця ініціатива буде підтримана і демократичною коаліцією, і іншими фракціями Верховної Ради.

Гарегін Арутюнов: Уважаемые телезрители, приглашенные, присутствующие. Сегодняшнее наше присутствие в этой студии продиктовано острой необходимостью, потому что то, что творится в Днепропетровске и в стенах городского совета, назвать иначе, чем "дерибаном земли" нельзя.

Только за последний год роздано "безоплатно" (безоплатно в кавычках, потому что деньги берутся подковерно) более 300 гектаров ценнейшей земли. Документы, подтверждающие весь этот земельный дерибан, у меня с собой. Мне, как никому другому, на эту тему говорить просто и легко, поскольку я до недавнего времени был депутатом городского совета Днепропетровска и знаю всю ситуацию изнутри.

По самым скромным оценкам бюджет недополучил порядка 3 млрд. гривен - это те деньги, которые можно было потратить на решение множества насущных проблем.

Кроме всего остального, так называемая коалиция городского совета, которая включает в себя фракции Партии регионов, партии "Громады", СДПУ (о), партии Витренко (Арутюнов чомусь забуває про КПУ - прим. СПЕЦКОРА) - многоцветный такой каламбур, все вместе они составляют более 2/3 депутатского корпуса и очень умело этим пользуются, в том числе терроризируя мэра города, который в сегодняшней ситуации не может полноценно повлиять на те течения, которые происходят в стенах городского совета.

Коалиция инициировала проведение внеочередной сессии, на которой поставили вопрос о недоверии и отстранении от должности недавно назначенного начальника комитета земельных ресурсов Евгения Зайца - единственного госслужащего, который препятствовал дерибану земучастков.

Всей этой коалицией руководит наш коллега по Верховному Совету, представитель фракции Партии регионов ( очевидний натяк на регіонала Олега Царьова - прим. СПЕЦКОРА) и все оргнизовано под его чутким руководством.

Хотел бы обратиться к предпринимателям, которых посредством шантажа и вымогательства заставляют платить за решение тех или иных вопросов, связанных с землей. Я хотел бы предостеречь их, чтобы они не торопились этого делать, потому что мы будем добиваться того, чтобы все земли, которые сегодня незаконно розданы тем или иным предприятиям, были возвращены в фонд коммунальных земель и были проданы на аукционах или продано право аренды на эти участки.

По Закону Украины "Об аренде земли", если на любой свободный от строений участок подано две или более заявок, то тогда он должен быть вынесен на земельный аукцион и право аренды на него тоже должно быть продано на аукционе.

Віталій Вербас: Добрый день, уважаемые коллеги. Я с удовольствием продолжу тему, которую начали мои коллеги в отношении ситуации, которая сложилася с земельными вопросами в городе Днепропетровске.

Ну, во-первых, хочу сказать, что эта ситуация типична для многих крупных промышленных центров Украины и в принципе, если говорить об этой проблеме, то нужно говорить о ней не применительно к конкретному региону, а применительно ко всей ситуации, связанной с земельными вопросами в нашем государстве.

Нужно сказать, что эта ситуация беспокоит не только депутатов городских советов, Верховной Рады, которые заинтересованы в том, чтобы украинское государство и общество развивалося (Віталій Володимирович каже саме "развивалося", а не "развивалось" - прим. СПЕЦКОРА). Для этого необходимы естественно серьезные ресурсы, чтобы решать и социальные вопросы, и вопросы образования, и вопросы повышения благосостояния граждан и самого государства Украины.

Эта ситуация беспокоит сегодня и общественные организации. И в Днепропетровске появляются общественные организации, которые в самом названии несут смысл вот этой обеспокоенности. В частности, появляется организация, в названии которой есть слова "за спасение города Днепропетровска" (Віталій Володимирович має на увазі "Форум порятунку Дніпропетровська"? - прим. СПЕЦКОРА).

Ситуация, как бы, обеспокоенности настолько напряжена, что, на мой взгляд, независимо будет это инициатива от каких-то политических партий или конкретно от каких-то депутатов или городских советов, или народных депутатов, я думаю, что рано или поздно этот нарыв прорвется. Возможно, ранее весны, собственно, и появится инициатива общественных организаций о досрочном прекращении полномочий тех или других городских советов.

То, что касается вопроса, связанного с обогащением отдельных бизнесменов от земли, я б, наверное, несколько расширил проблему (якраз в розширення проблеми СПЕЦКОР і пропонує читачам ознайомитись з матеріалами "ЗОНА ВЕРБАСА","Депутат ВЕРБАС відбирає житло у мешканців гуртожитку?", "Кому визначати долю гуртожитків та їхніх мешканців?","Як Іван Іванич "Дніпрошину" проколов. Мер Куліченко робить підприємству соціальну антирекламу" та низкою інших - з архіву 2006 року). Проблема, собственно говоря, заключается не только в том, что некоторые граждане, которые каким-то образом оказалися (замість "оказались" - прим. СПЕЦКОРА) причастны или очень близки к вопросам распределения земли, станут богатыми людьми со временем и будут попадать в десятку, сотку соответствующих рейтингов, которые публикуют различные журналы.

Проблема и в том, что сегодня для решения массы проблем любого крупного мегаполиса, у городского бюджета или городского совета не хватает средств. Я, в общем-то, говорю простые вещи, не открываю здесь ничего нового, но тем не менее об этом приходится говорить, потому что такие вопросы не решаются.

В составе городского совета Днепропетровска есть немало людей, которые понимают вообще смысл, понимают толк и понимают решение вопросов социального характера, общественной, городской инфраструктуры, и есть хорошие документы, которые уже приняты нынешним составом городского совета и в отношении Положения о распределении земли через аукционы, и в отношении тарифов, и в отношении более глубокого изучения ситуации, связанной с функционированием коммунальных предприятий города, но дело в том, что для того, чтобы эти вопросы дальше развивалися, разрешалися, естественно нужны средства (в останньому слові Віталій Володимирович робить наголос саме на цій літері - "а" - прим. СПЕЦКОРА).

Недостаток финансирования - это отдельная тема, каким образом производится выплата субвенций из государственного бюджета на городские бюджеты - но вчера у городского бюджета и городов не было возможности; сегодня возможность есть. То есть, эта возможность - это то, что лежит, в общем-то, и у депутатов, и у граждан города Днепропетровска под ногами. Это земля. Недвижимость, которая возросла в последние годы в цене, бум строительства и, естественно, земля, на которой все это происходит.

Эскалация социальной напряженности в первую очередь приводит к неудовлетворению, мягко говоря, граждан, по отношению к лицам, первым лицам - это руководители области, руководители города, а то, что касается городского совета, то, учитывая то, что это, в общем-то, коллегиальный орган - он не персонифицирован, к нему труднее предъявить претензии, тем не менее, понимание, что и он несет ответственность, оно на сегодня в обществе уже есть.

Что касается модели городского самоуправления, в принципе, модель достаточно разумная - прямыми выборами, голосованием граждан избран городской голова, с одной стороны, а с другой стороны - прямым голосованием избран депутатский корпус "…".

"…" Наши оппоненты, когда речь заходит о том, что потерял городской бюджет, они пытаются оперировать следующими цифрами, что вот, допустим, 2006 год - горбюджет в результате определенной политики, связанной с проведением аукционов и конкурсов, там, приобрел 2 млн. 800 тыс. грн., а в этом году, опять же, посредством совершенства механизма, о котором я сказал выше, приобрел 13,5 млн., но если сопоставлять цифры, которые привел я и Гарегин Рафаэлович, становится, как бы ясно…

Святослав Олійник: "…" Ми ініціюємо конкретне питання по Дніпропетровську, але це буде гарним прикладом і для інших територій, де є нагальна потреба поставити ці питання якраз в площину дострокових виборів. Чим більше таких дострокових виборів - тим відповідальніше працюють і місцеві, і Верховна Рада.
"…"

/Матеріал впродовж теми:"Переобирати чи ні - ось в чому питання"/


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_684.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_684.php on line 193

Warning: file(./comments/cart_684.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_684.php on line 193


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_684.php on line 196


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64