Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Лад в ЖКГ наведе ефективний господар

Напередодні сесії міськради, на якій депутати мають затвердити програму "Реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста на 2008-2012 роки", представники громадських організацій, що діють у секторі ЖКГ та намагаються співпрацювати з органами місцевого самоврядування у вирішенні нагальних проблем галузі, висловили свої оцінки цієї програми й поділилися пропозиціями щодо покращення зазначеної сфери.

"Громадянська дія", очолювана Дмитром Скобліковим, об'єднує 457 будинкових комітетів та ініціативні групи, які загалом представляють інтереси понад 50 тис. осіб. Одним з напрямків діяльності організації є просвітницька робота - ознайомлення громадян з законодавством стосовно ЖКГ та місцевого самоврядування, роз'яснення прав жителів та обов'язків чиновників.

В пропонований для затвердження сесією проект Програми, "Громадянська дія" внесла пункт, яким передбачається підписання в кінці кожного місяця головою будинкового комітету форми № 2 - без наявності такого підпису, що підтверджуватиме якість наданих послуг ЖКГ, жеки не отримуватимуть платні.

- Коли ми торкаємося сфери ЖКГ, то зазвичай питання ставиться у площині підвищення чи не підвищення тарифів, - говорить Дмитро Володимирович. - Якщо послуга має коштувати дорожче - нехай, але вона повинна бути якісною і найголовніше - жителі повинні мати можливості здійснювати контроль за її якістю. Якщо ж контроль таки з'являється, то працівники ЖКГ це не вітають. Лише звернення до прокуратури, санітарної служби та керівництва міськжилуправління, спонукає жеки до контакту з жителями будинків, членами будинкових комітетів.

Серед іншого Д. Скобліков акцентував й на гальмуванні районними радами процесу реєстрації будинкових комітетів. Райради, за словами Скоблікова, взагалі працюють вкрай неквапливо, а сесії проводять раз на два-три місяці. У зв'язку з цим "Громадянська дія" пропонує, аби реєстрація органів самоорганізації населення здійснювалася безпосередньо міськрадою, тим більше, що це, як зазначає громадянський активіст, регламентує відповідні пункти законодавства - це б мало сприяти оперативності реєстраційних процесів.

На сьогодні в Дніпропетровську з понад 6 тисяч будинків, що перебувають у комунальній власності, свої будинкові комітети мають лише 457.

На переконання лідера "Громадянської дії", ситуацію в ЖКГ неможливо покращити без створення нової системи управління приватизованим житловим господарством, а саме - запровадження в цій сфері ринкових відносин.

- Досвід роботи створених об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, які очолюють грамотні в цій сфері управлінці, засвідчує, що в цих будинках якість комунальних послуг зростає, а ціна на них - знижується, - констатує Скобліков.

В результаті проведеного дослідження консультант-аналітик з питань розвитку місцевого самоврядування, директор "Центру експертиз "Альтернатива" Світлана Булдигіна виявила певні розбіжності між власними розрахунками середньоарифметичного показника сплати населенням тарифу за послуги з утримання будинків та аналогічними даними міськжилуправління: різниця "вилилася" в майже 10 млн. грн. - "експертиза" нарахувала 60 млн., а місто - 50 млн. Щоправда, дослідниця утрималася від остаточних висновків щодо цього.

С. Булдигіна також звернула увагу на наявність підприємств-посередників у системі розрахунків між населенням і жеками: останні не всі є юридичними особами, а тому плата від населення з розрахункового центра потрапляє до підприємств-посередників і лише потім надходять до жеків. Такі схеми, за словами експерта, лягають додатковим тягарем на споживачів комунальних послуг.

Президент Коаліції "Сузір'я", голова Профспілки працівників сфери підприємництва Клавдія Крещук, даючи оцінку запропонованій Програмі з розвитку та реформування міського ЖКГ, сказала, що хоча документ далекий від досконалості, та краще такий, ніж ніякого. До того ж, за отриманими з боку місцевої влади запевненнями, надалі програму можна буде відповідним чином доповнювати й корегувати.

Клавдія Крещук, Світлана Булдигіна, Дмитро Скобліков


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_703.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_703.php on line 102

Warning: file(./comments/cart_703.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_703.php on line 102


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_703.php on line 105


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64