Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Я НЕ РУСКІЙ, Я - УКРАЇНЕЦЬ!

Зліва направо: виконавчий директор журналу "Український тиждень" Роман ЧИГРИН, Андрій ТИМЧУК ("Флайzzzа"), Сергій ФОМЕНКО ("Мандри"), Сергій ПРИСЯЖНИЙ ("Мотор'ролла"), виконавчий директор Громадського руху "Не будь байдужим!" Оксана ЛЕВКОВА.

У суботу, 16 лютого, громадський рух "Не будь байдужим!" презентував у Дніпропетровську акцію "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!". Відомі українські музиканти задалися метою популяризувати українську мову, закликаючи співвітчизників до переходу у спілкуванні на рідну та допомагаючи практичними порадами людям, які хочуть це зробити, але їм заважає певний психологічний бар'єр.

- Більшість учасників руху в минулому були російськомовні, отже добре розуміють всі складнощі переходу на спілкування українською, - говорить виконавчий директор руху "Не будь байдужим!" Оксана Левкова. - Ця книжечка-порадник, в якій рок-музиканти діляться власним досвідом переходу на українську…

Сергія Присяжного з гурту "Мотор'ролла" спонукало до переходу на українську генеалогічне дослідження роду, в результаті якого з'ясувалося, що прапрапрапрадід рок-музиканта був сотником Запорізької Січі. Відтак козацькому нащадку стало соромно за те, що він розмовляє мовою не рідної держави, яку боронив його пращур, а іншої:

- Я народився і виріс у військовому містечку, - розповідає Сергій. - Військовослужбовці, отримуючи призначення, мандрували по всьому Радянському Союзу, бували в інших країнах Східної Європи, таким чином вийшло, що хоча я і стовідсотковий українець, але в школі українську мову не вивчав. Спочатку радів цьому, адже в мене з'являлося трохи більше вільного часу, ніж в моїх однокласників. Але коли подорослішав, почав відчувати, що відбуваються якісь незрозумілі речі. Зацікавившись історією свого роду, дізнався, що мій прапрапрапрадід був сотником Запорізької Січі. Це була дуже авторитетна людина, яка захищала Україну. І от виходить, що через стільки років, я - його нащадок, вважаючи себе українцем, розмовляв мовою іншої країни.

Стосовно самовираження в музиці фронтмен "Мотор'ролли" зробив зізнання, що хоча російською тексти було писати легше, проте гурт вирішив, що цією мовою в рок-музиці вже багато чого сказано, інша річ - українська. Отже музики дійшли висновку, що українські тексти - це "прикольніше".

В той же час рок-музикант констатує, що перехід на українську мову спілкування часто-густо становить для людини, вихованої в російськомовному середовищі, серйозну проблему.

Сергій Фоменко (Фома) з гурту "Мандри" висловив незадоволення з приводу того, що й досі на державному рівні не вироблено, за його словами, відповідних технологій, які б забезпечували домінування української в культурному й інформаційному просторі країни - у сферах, в яких проявляється національна ідентичність. При цьому рок-музикант акцентує, що сучасний український ефір на 90 % складається з іноземного наповнення. Такий стан речей Сергій Фоменко називає дискримінацією рідної мови й культури.

- В Дніпропетровську ми живемо в готелі, де офіціантки зовсім не володіють українською, - зауважує Фома. - Вони розуміють нас, але, відповідаючи, кажуть: "с вас два рубля". Але ж ми не в Радянському Союзі - рублів вже давно немає. Вони ж бо не знають, що в історії спочатку була "гривня", а "рубль" - це відрубаний від гривні маленький шматочок.

Свого часу я теж писав російські пісні. У мене їх чотири касетні альбоми. Але в якийсь період часу я зрозумів, що це мені просто не цікаво. Далі почалася моя асиміляція в українську культуру. Я почав слухати українську музику, читати українську літературу, говорити українською. Хоча в мене і мама, і бабуся володіли українською, але я, живучи на Київщині, зростав в російськомовному середовищі. Проте до мене все ж прийшло розуміння, що я - не рускій, я - українець!

Андрій Тимчук (Тіма) лідер гурту "Флайzzzа" поскаржився на те, що навіть на Західній Україні - в Луцьку, де він живе - є проблемою придбати в кіосках україномовну пресу, зокрема журнали, а в крамниці з компактдисками - одні філіпикіркорови, дімибілани, міхаїликругі та інший непотріб, а української музики - зась. Те ж саме, за визнанням музиканта, і з українськими книжками.

- Україна - це останнє, що в нас є, - висловлюється Андрій, - якщо ми не поважатимемо самі себе - не варто цього очікувати від інших.

Виконавчий директор журналу "Український тиждень" Роман Чигрин сказав, що видання не могло не долучитися до такого класного, за його визначенням, руху, яким є "Не будь байдужим!".

- Цей рух нікого ні до чого не змушує, нічого не нав'язує, а пропонує суспільний діалог, - говорить Чигрин. - Наш візит до Дніпропетровщини - це пропозиція до місцевих жителів приєднатися до цього діалогу.

Дніпропетровськ став десятим містом регіонального етапу акції "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!". Волонтери руху розповсюдили в обласному центрі 10 тис. книжечок-порадників, в яких зібрано психологічні рекомендації, що допоможуть перейти на українську мову або стати її дієвим симпатиком. Книги роздавали в українських навчальних закладах, на вулицях, всім, хто прийшов на вечірню музично-інтерактивну акцію в спорткомплексі "Метеор". Також було доправлено 95 комплектів творів української художньої літератури до українських шкіл міста задля спонукання школярів до частішого вживання рідної мови.

***

З засад Громадського руху "Не будь байдужим!":

"Всім українцям, незалежно від етнічного походження та регіону проживання, вигідно, щоб наша країна була повноцінною, європейською державою, а не колоніальним утворенням у складі Російської держави.

Україна тривалий час була колонією, останні століття - переважно у складі Російської імперії та її наступниці - СРСР.

Колоніальні стереотипи, різноманітні комплекси, прищеплювані багатьом поколінням людей, і донині заважають громадянам відчути впевненість як у своїх силах, так і в перспективах нашої країни - України.

Тому для кожного важливо зрозуміти: немає значення, хто я за походженням, але якщо я живу на цій землі й хочу, щоб моє життя було повноцінним, вільним, самодостатнім, я зроблю все залежне від мене, аби моя країна з колонії - яку ще колись називали Малоросією - остаточно перетворилася на самодостатню державу, засновану на цінностях свободи і добробуту - традиційних цінностях як українців, так і інших європейських народів.

Кожен громадянин, незалежно від етнічної належності, має право вважати себе українцем, якщо він прагне долучитися до творення нової сильної української спільноти ("Зробимо країну Україною!") і заперечує колоніальний статус своєї країни ("Ні - Малоросії!"). Так, як свого часу люди різних національностей в Америці об'єдналися проти англійського панування і створили свою самодостатню потужну країну.

Свободу і добробут громадянам може забезпечити тільки європейска модель розвитку українського суспільства.

По-перше, саме ця модель є найбільш природною для України. Адже протягом усього історичного періоду - аж до ліквідації автономії України (Гетьманщини) у XVIII ст. - наша територія була органічною складовою європейської цивілізації.

По-друге, інша альтернатива - російський шлях - ґрунтується на обмеженні свобод і прав як громадян, так і цілих національних меншин, та на використанні природних багатств задля реалізації планів геополітичного панування, адже добробут і права громадян ніколи не були серед пріоритетів російської держави.

По-третє, країни, які ще зовсім недавно були в руїнах, спричинених диктатурою або військовими діями (Румунія, Хорватія), але взяли рішучий курс на запровадження стандартів ЄС у внутрішньому житті, за 10-12 років досягли майже неймовірного економічного та цивілізаційного прогресу.

Отже, наше місце - у Європі. Ми не гірші й не кращі за болгарів, поляків, румунів чи хорвати. Просто кожен має зробити щось конкретне для того, аби країна ставала кращою.

Тоді Україна обов'язково стане самодостатньою і вільною - і неминуче буде повноцінним учасником ЄС.

Україну повинна об'єднувати одна державна мова - природно, українська.

Кожна потужна нація використовує одну мову як найважливіший чинник само ідентифікації та об'єднання. Зрозуміло, що в Україні цією мовою може бути лише українська.

Запровадження російської мови як державної чи офіційної зробило б Україну дуже нестійким утворенням, надзвичайно чутливим до спроб Росії перетворити нашу країну на частину своєї федерації. Схожий процес можна спостерігати на прикладі Білорусі - після запровадження російської мови як другої державної цій країні дедалі важче опиратися тискові з боку Росії щодо входження до складу РФ, не кажучи вже про малоймовірність європейської інтеграції та запровадження цивілізованих стандартів життя.

/…/

З метою формування ідентичності сучасної української нації українцям має бути представлена нарешті цілісна концепція української історії, викладена спокійно, без емоцій.

Усі події, процеси повинні бути подані неупереджено, постаті оцінені з точки зору відповідності їхніх дій українським інтересам - передусім створенню й зміцненню самостійної держави.

Українські політичні, державні, військові діячі, згадка про яких заборонена російською метрополією, повинні бути адекватно вшановані на державному рівні - зокрема, гетьман Іван Мазепа, діячі доби УНР, воїни УПА. Провідники репресій, голодоморів, русифікації в Україні також мають бути названі. Вулиці, названі іменами Леніна, Постишева, Косіора, Дзержинського та інших, повинні бути перейменовані. Погодьмося, що, наприклад, ізраїльтяни чи поляки не терпіли б у себе вулиці з іменами Гітлера, Геббельса чи Гіммлера."

16.02.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_729.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_729.php on line 225

Warning: file(./comments/cart_729.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_729.php on line 225


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_729.php on line 228


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64