Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Дніпропетровські журналісти повстали проти "паркувальної мафії"

Вони оголосили акцію громадянської непокори й закликали приєднатися до неї всіх власників транспортних засобів

На черговому засіданні прес-клубу в обласній спілці журналістів медійники висловили свій категоричний протест проти негласних правил паркування транспорту в місті, запроваджуваних знахабнілою від безкарності "паркомафією".

Представники ЗМІ зазначають, що їхні звернення до директора міського комунального підприємства "Міськавтопарк" Сергія Ченчевича, заступника мера по транспорту Олега Хмельницького та профільних комісій міськради залишилися без дієвої реакції - відповідальні особи лишень імітували боротьбу з потоком "лівих грошей" на парковках. При цьому журналісти констатують, що до порушення законодавства вдаються як ті, хто вимагає гроші, так і ті, хто їх дає: адже переплачуючи паркувальникам, водії автоматично підтримують й посилюють "бєспрєдєл". Відтак, цими грошима поповнюється не міський бюджет, а кишені недобросовісних паркувальників та їхніх покровителів.

Отже, журналісти закликають всіх водіїв та автовласників чинити активний спротив "паркомафії" й наголошують, що єдина законна вартість денного паркування будь-де в Дніпропетровську складає 1 грн. 50 коп. на годину. Городяни мають припинити сплачувати більше, адже суми, які вимагаються від них паркувальниками - від 2 до 3 грн. - незаконні.

Представники преси нагадують, що вартість паркування визначена рішенням міськради № 32/14 від 25.04.07, яке затверджує "Положення про порядок організації, функціонування й експлуатації місць паркування автотранспорту й сплати за це на території міста".

При сплаті ж послуги слід обов'язково вимагати квитанцію. Журналісти звертають увагу, що в ній написано: "вартість паркування - 1.50, в тому числі - 0.51 - міський податок". Дуже часто паркувальники плюсують ці цифри, отримуючи в такий спосіб оманливі 2 гривні.

На території паркування повинна бути встановлена інформаційна табличка з вказаною вартістю послуги й назвою підприємства, що її надає, а кожен паркувальник зобов'язаний мати бейдж встановленого зразку з його особистою фотографією й печаткою.

Журналісти також зажадали відповідальності від депутатської фракції "вітренківців" в міськраді, яка висунула Ченчевича на посаду директора "Міськавтопарку", та виступили з вимогою провести відкрите розслідування для з'ясування:

- який обсяг паркувальних грошей йде повз бюджет;

- хто вповноважив паркувальників збирати гроші на тротуарах під знаками "стоянка заборонена";

- чому паркувальні талони перестали бути документом суворої звітності;

- що входить у "вартість послуги" з паркування;

- хто і як покараний за масові порушення фінансової дисципліни в "Міськавтопарку".

Складені журналістами листівки з практичними рекомендаціями й закликами до громадськості будуть розповсюджуватись на міських вулицях, на місцях паркування. Медійники радять водіям тримати їх під рукою для пред'явлення паркувальникам в разі потреби.

- Багато людей не знають про існування певного порядку визначення паркувальних зборів і що ці суми не регулюються самими паркувальниками - наша акція якраз інформує про це, - говорить редактор регіонального Інтернет-порталу "Dnepr.info" Олена Хамлова.

Головний редактор "Газети по-дніпровськи" Борис БРАГІНСЬКИЙ, редактор регіонального Інтернет-порталу "Dnepr.info" Олена ХАМЛОВА, керівник інформаційної аґенції "Придніпров'я" Владислав РОМАНОВ.

- Взагалі, "зразком" корупційності прийнято вважати київську адміністрацію, про яку написано, мабуть, стільки, скільки ні про жодну іншу, - висловлюється головний редактор "Газети по-дніпровськи" Борис Брагінський, - але навіть вона взялася наводити порядок на паркуваннях столиці. Нині там вже введені паркувальні талони, які можуть придбати всі бажаючі й розрахуватися, по-перше, без готівки, а по-друге - відповідно з часом, який автівка перебувала на паркуванні. Кияни це змогли зробити, навіть не знаючи, що таке паркувальні автомати - вони, як експеримент, були вперше запроваджені у нас в Дніпропетровську… Щоправда всі фірми, які займалися цим, зазнали невдачі і вимушені були залишити цю справу.

Відтак Дніпропетровськ було відкинуто у найтемніші часи і нині, під прикриттям комунального підприємства в нашому місті орудує справжня паркувальна мафія. Ховаючись за назвою КП, ці люди займаються приватним бізнесом. Це є карним злочином, за скоєння якого потрібно арештовувати, судити й позбавляти волі, адже відбувається привласнення коштів городян в особливо великих розмірах. При цьому ані правоохоронні органи, ані міська влада ніяк з цим ганебним явищем не борються.

…Ми знаємо, якою зараз є більшість в міськраді і яку партію представляє Чинчевич, і при такому співвідношенні політичних сил сподіватися на покращення ситуації, мабуть, не варто. Вихід лише єдиний - підняти на боротьбу з паркомафією громадськість, єдина наша зброя - гласність.

- За станом на 1 січня 2008 р. в Дніпропетровській області офіційно зареєстровано 642 тис. одиниць транспорту, з яких 578 тис. - приватний, - наводить статистичні дані керівник інформаційної агенції "Придніпров'я" Владислав Романов. - На Дніпропетровськ припадає близько 140-150 тис. одиниць транспорту. Всіх нас цікавить ціна питання - скільки збирається коштів за паркувальні послуги, за стоянки. За будь-яких методик підрахунку, ціна питання сягає понад мільйон гривень на день. З цих коштів 51 копійка з кожного паркування становить міський податок, а це - 300 тис. гривень щодня. В принципі, на ці кошти кожного дня можна було б придбати пів-трамваю, не кажучи вже про те, що за рік - оновити весь наш електротранспорт.

…Понад мільйон гривень збирається кожного дня просто на вулицях міста і для отримання їх не потрібно ніяких капітальних вкладень, жодних інших серйозних витрат… Зрозуміло, що ці кошти не були б зайві для міста, тим більше, що в нас попереду Євро-2012, а всі ми в курсі, в якому стані наші дороги, інженерні мережі тощо. Якби вдалося відповідним чином налагодити розрахунки за паркування, зробити цю систему нормальною, зрозумілою, прозорою, то можна було б набагато просунутися вперед.

Заступник начальника управління Державної податкової адміністрації в Дніпропетровській області Володимир ПРИТИСКАЧ.

- В минулому році по області до місцевого бюджету надійшло 2 млн. 690 тис. гривень збору за паркування автотранспорту, - бере слово представник податкової адміністрації, заступник начальника управління ДПА в Дніпропетровській області Володимир Притискач, - оце ж вам та 51 копійка з талону. І якою б не була вартість паркування - хоч 10 гривень, хоч 100, а в бюджет все одно йде 51 копійка, яка минулого року склала названу мною суму, з якої приблизно 2 млн. 400 тис. зібрано саме в місті Дніпропетровську. Це офіційно, але реально місто повинно мати (й має) за рік більше мільярда гривень збору за паркування.

Журналісти також виступили за переведення в найближчій перспективі сплати за паркування на безготівкову форму розрахунку, аби всі зібрані кошти поповнювали міську скарбницю, а не кишені нечистого на руку муніципалітету. Медійники пообіцяли постійно висвітлювати підняту ними тему, поки зазначені проблеми не отримають свого кардинального вирішення.26.02.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_732.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_732.php on line 179

Warning: file(./comments/cart_732.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_732.php on line 179


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_732.php on line 182


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64