Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


На Дніпропетровщині визріває українсько-вірменський конфлікт: жителі Магдалинівського району скаржаться на некоректну поведінку й утиски з боку місцевої вірменської діаспори

За словами голови Дніпропетровської обласної громадської організації "Земля і воля" Костянтина Писаревського, нині в Магдалинському районі, що в 60 км. від Дніпропетровська, як, власне, і повсюди в Україні, "йдуть бої" за чи не найбільшу цінність - землю. Саме це є головною причиною конфлікту, що дедалі розгоряється, - зазначає він.

Лідер "Землі і волі" Костянтин ПИСАРЕВСЬКИЙ.

- Так сталося, що в Магдалинівському районі вже понад 20 років існують вірменські поселення, - говорить Писаревський. - Нині вірмени стали фермерами і взялися розпайовувати на себе місцеві землі. Згодом в Новопетрівській сільській раді (а це чотири населених пункти) розпочалося активне оформлення пасовищ на представників вірменської громади, серед яких, як стало відомо, виявилися такі, що не зареєстровані на цій території і навіть не мають українського громадянства. Цьому потурали районна рада, адміністрація, відділ земельних ресурсів.

На зустрічі з Президентом Ющенком ми вже піднімали питання про безпрецедентне розграбування всього Магдалинівського району, коли представники вірменської громади з механізованими загонами вирили десятки кілометрів трубопроводів зрошувальних систем діаметром від 79 до 1000 мм, а це - колосальні кошти.

Костянтин Писаревський також звинуватив вірменську громаду у взятті та неповерненні кредитів у місцевій філії Ощадбанку на суму 4 млн. грн. Нині йде розслідування, головними винуватцями оборудки виступають начальник та касир відділення, проте основні кредитори залишаються в тіні.

За інформацією лідера громадської організації, після проведення декількох велелюдних сходок, на яких населення висловило своє обурення вищезазначеними подіями, на адресу активістів, що виступили на заході, від представників вірменської громади почали надходити погрози.

Дійшло до того, що серед білого дня, при багатьох свідках в центрі села Новопетрівки, два вірмени, будучи напідпитку, напали на подружню пару Гуральских: в результаті - чоловік у синцях, а в його дружини - зламана рука. Жінка зверталася і до дільничного, і до начальника Магдалинівського РВВС Юрія Нечипоренка, але ті не хотіли реєструвати її заяви. Більше того, незабаром подружжя знову почали залякувати.

Порушення в Магдалинівці, акцентує К. Писаревський, набули диких, потворних форм.

Голова ініціативної групи Ірина СИЧ, лідер "Землі і волі" Костянтин ПИСАРЕВСЬКИЙ, фермер Микола САЛОЇД.

- На колишньому колгоспному пасовищі селяни пасли корівок, - розповідає голова ініціативної групи, вчителька російської мови Ірина Сич. - Одного дня сюди приїхала техніка і зорала поле. Ми не стали сперечатися і пішли підшукувати інші пасовиська. Декілька років ми пасли своїх корівок хто де міг. І от одного дня, а сталося це 7 травня цього року, мій син пас корів в балці, за 6 км (!) від села, уявляєте, як нам доводиться? Так от звідти його разом з іншими односельцями вигнав Тігранян: "Йдіть геть! - сказав, - це все моє! Я купив цю землю!". Як "твоє"? Ти лишень два роки назад в село приїхав! До цього тебе ніхто не знав, не бачив! Мені сусіди кажуть: "Не сперечайся, бо той має високу "кришу".

Як каже жінка, з отриманої на численні звернення до районних й обласних інстанцій відповіді, слідувало, що дозвіл на виділення землі Тіграняну був погоджений місцевою владою 25 січня поточного року, а незабаром - 19 лютого скасований. Та це не завадило нахабі у брутальній формі виганяти місцевих з "його" землі.

- Нині у господарствах вірменської громади перебуває понад 10 тис. гектарів орної землі, яку вони видурили в людей, - бере слово фермер Микола Салоїд, - скупили за безцінь у бідних селян, в пенсіонерів, в п'яничок. Ці нещасні порозпродували свої паї по 500 гривень за 4,2 га. Отак у нас плодяться нові латифундисти - всі люди вірменського походження. Ті ж, які проробили на землі по 30-40 років, залишаються з нічим. Один лише племінник Аветисяна - голови вірменської громади району - в такий спосіб скупив понад 80 гектарів. Зробив собі фермерське господарство за сприяння того ж начальника управління земресурсів Магдалинівського району Дмитра Кузьменка, який, будучи державним чиновником, веде справжній земельний бізнес: на підставну людину відкрив фірму "Земля", яка виготовляє державні акти, видає сертифікати. Отже, коли людина приходить, аби оформити земділянку, його направляють до "Землі". Там називають ціну, але при цьому кажуть, що черга - на півроку наперед, тож якщо є бажання пришвидшити процес - плати в три рази більше і все буде зроблено за тиждень. Отак вони наживаються.

- Начальник земресурсів Магдалинівського району Дмитро Кузьменко, якщо з ним спілкуватися в телеефірі - такий лагідний, хоч до рани прикладай, а зі свого кабінету в управлінні Дмитро Іванович жінок матом посилає, коли ті приходять за поміччю чи зі скаргами, - додає характеристики земельному чиновнику Костянтин Писаревський.

Тим часом Микола Салоїд продовжує висловлювати обурення з приводу поведінки вірменів:

- Вони заліпляють очі грошима - доларами - всім чиновникам, тому ж Кузьменку. Люди знають, який він хабарник! Такій людині у владі взагалі не має бути місця! - переконаний Салоїд. - Ця діаспора завдає велику шкоду цілому району! Вони є його фактичними хазяями, керують всіма сферами! В них - гроші, в них - все! Тільки демонтажем і продажем зрошувальних систем по ціні металобрухту вони наварили близько 2,5 млн. грн! Це сім річних бюджетів сільської ради! Району ж завдано збитків на 10 мільйонів! Причому виходить, що все це робилося на законних підставах!

Численні звернення стосовно викладених фактів направлені для розгляду у відповідні інстанції. Запрошені на зустріч з пресою представники органів влади, прокуратури та вірменської діаспори на захід не з'явилися.

СПЕЦКОР поцікавився в Костянтина Писаревського, наскільки вагомим в магдалинівських подіях виступає саме "вірменський" фактор, на якому той акцентував з самого початку:

- То хто ж більше винний: вірмени, які чинять так, як ви кажете, чи своя ж - українська влада, яка це допускає?

- Винні ми: селяни, громадяни, - відповідає Писаревський, - представники титульної нації, яка це дозволяє. Винні в тому, що ми не згуртовані, що сподіваємося на свою владу, яка нас продала.

СПЕЦКОР: …А це - люди з українськими прізвищами: оті ж кузьменки, нечипоренки...

- Це манкурти, яничари, запроданці! Вони гірші фашистів! Вони продали своїх - "братів-гречкосіїв". Наша організація бореться за те, щоб цих нещасних селян не добили! Ми - не ксенофоби, але кожен має усвідомлювати: що він, хто він і де він. Впевнений, нікому з нас, українців, у Вірменії, Азербайджані чи ще десь - не дозволять місцеві люди, закони поводити себе так, як це робить вірменська діаспора в нас. Ми за те, щоб Закон був одним для всіх! І ми будемо радо вітати законослухняних громадян різних національностей, які не мають поганої звички - ходити зі своїм статутом в чужий монастир.

***

В цій історії гнів й обурення магдалинівців сконцентрувалися переважно на вірменській громаді. Нехай правовою оцінкою конфлікту займаються судові інстанції, але почуття селян, принаймні по-людськи, є вповні зрозумілими. В той же час як би це не було прикро, але не можна не констатувати, що нахабство і безкарність часто-густо бувають притаманні й поведінці самих же українців по відношенню до кровних братів-гречкосіїв, -хліборобів: хіба українець в українця не забирає землю, не скуповує за безцінь паї, не демонтує на металобрухт водогони, виробниче обладнання й навіть ділянки залізниць. Шкода, але це - теж гірка реальність.
І ще одне. Якщо члени вірменської діаспори є громадянами України, то "монастир" для них не чужий. Інша справа, що злодій, незалежно від того, українець він чи вірмен, обов'язково має бути покараний.

09.07.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_815.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_815.php on line 151

Warning: file(./comments/cart_815.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_815.php on line 151


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_815.php on line 154


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64