Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


ЖИТЕЛІ ГЕТТО "ДНІПРОСПЕЦБУД" , що на 12 кварталі Дніпропетровська, ПЕРЕКРИВАЮТЬ ТРАСУ
ФОТОРЕПОРТАЖ

Терпець жителів Дніпропетровського ГЕТТО "ДНІПРОСПЕЦБУД" увірвався, коли чотири відомчі будинки тресту за №№ 134, 136, 138, 140 Г по вулиці Героїв Сталінграду обласного центру, відключили від електропостачання за величезні борги - понад 750 тис (!). грн., накопичені перед "Дніпрообленерго" бездіяльно-безвідповідальним ЖЕКом. Нещасні мешканці ненависного ними відомчого житла, провівши півтори доби без світла (відключення сталося о 10 ранку 16 липня), протягом яких вони зробили безліч безуспішних спроб врегулювати проблему, що називається, мирним шляхом, зрештою відважились на крайні заходи у відстоюванні своїх комунальних прав. Близько половини десятої вечора 17 липня понад сотню людей перекрили трасу на Героїв Сталінграда неподалік заводу пресів.

У злочинній безгосподарності свого ЖЕКа та абсолютній неспроможності опікуватися комунальною сферою відомства в цілому - триклятого тресту "ДНІПРОСПЕЦБУД" - мешканців цих будинків безліч разів переконало саме життя. Проте всюди, куди вони тільки не зверталися задля вирішення комплексу житлово-комунальних негараздів, з якими стикаються повсякденно, у відповідь чули лише єдине: "Ви - відомчі, от і вирішуйте проблеми зі своїм відомством". Відтак, генеральною метою багатостраждальців і в той же час першою сходинкою в досягненні бажаного результату - гідних людини умов проживання - стало позбутися "дніпроспецбудівського" кріпацтва.

Активісти боротьби за краще життя самотужки без будь-якої сторонньої допомоги (позаяк їхніми справами не забажали займатися ані громадські організації, ані народні депутати, ані партійні осередки, які розцінили ці справи надто копіткими та й взагалі безнадійними) спромоглися виграти суди, в яких бездіяльність ЖЕКу та "Дніпроспецбуду" визнанно неправомірною і зобов'язано їх надавати весь комплекс житлокомпослуг належної якості і в повному обсязі.

Більше того, перемогу в суді здобули й над міськрадою: її бездіяльність у вирішенні проблем теж визнано неправомірною й зобов'язано забезпечити передання відомчого житла до комунальної власності. Це сталося ще в грудні 2006-го, а сам процес тривав з серпня 2005-го. (До речі, коли відомим політичним силам приспічує вирішити свої шкурні земельні питання, то їм це вдається в судах за лічені години).

Виконанням судового рішення зайнялася держвиконавчслужба. З "Дніпроспецбуду" та міськради за невиконання вердикту були стягнуті штрафи. На начальницю ЖЕКу - Тамілу Гарькаву та керівника тресту - Сергія Мельника у жовтні минулого (2007) року виконавчслужба зробила подання до прокуратури щодо розгляду питання про порушення кримінальних справ. З тих пір про це - ні слуху, ні духу, а гарькаві та мельники лишень дедалі нахабнішали, відчуваючи свою безкарність. Події 17 липня - це закономірний підсумок цілковитого ігнорування житлово-комунальних прав людей при повному потуранні беззаконню міської влади. Соціальний вибух, який давно назрівав, таки стався.

Загалом же сувора правда про комунальне лихо мешканців ГЕТТО "ДНІПРОСПЕЦБУД" та хроніка їхньої боротьби за краще життя виглядає так.

1. Гаряче водопостачання відсутнє з 1997 року - відомчу котельню відкючено від газу за борги треста перед "Дніпрогазом" (невиплата курсової різниці) при відсутності боргів самих мешканців.

2. Без опалення зимували тричі: в сезони 2001-2002, 2002-2003, 2003-2004 рр.

3. З березня 2002 року у дев'ятиповерхівці був відключений справний ліфт. Нині обладнання повністю вийшло з ладу.

4. Останні 15 років не виконуються роботи з поточного ремонту будинків, капітального - за 35 і більше років взагалі не проводили.

5. Не здійснюється прибирання в будинках. Вже років з 10 як скасована штатна одиниця прибиральниці.

6. Наявні регулярні перебої з холодною водою та електропостачанням.

7. Співробітники ЖЕКу періодично спалюють листя та сміття на прибудинковій території.

8. Протікає дах, поверхи не обладнані приладами для освітлення коридорів.

Громадяни зверталися зі скаргами до:

1. Районної, міської, Генеральної прокуратури.

2. Прем'єр-міністра Януковича.

3. Голови Верховної Ради Литвина.

4. Омбудсмена Карпачової.

6. Заступника Дніпропетовської облдержадміністрації, начальника управління ЖКГ Турчина.

7. Депутата міськради, гендиректора "Дніпрошини", з якої тепло йшло в тому числі на будинки "Дніпроспецбуду", Вербаса. (Результатом відвідин приймальні депутата-нелюда стали моральне приниження скаржниці помічниками "народного" обранця та завдання їй фізичної травми спвіробітником охорони підприємства.)

8. Міського голови Куліченка та його заступників: Крупського, Збаращука, Баранника.

9. Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея.

10. Посадових осіб ВАТ "Дніпроспецбуд".

30.10.2003 в прямому ефірі передачі "Контакт" на "34 телеканалі" мер Куліченко поспівчував мешканцям будинків тресту і запевнив, що не може допустити, аби люди й надалі страждали, як заручники, від банкрутства "Дніпроспецбуду", а тому пообіцяв найближчим часом прийняти житло до комунальної власності.

БЛАГІ НАМІРИ, ОЗВУЧЕНІ З ТЕЛЕВІЗІЙНОГО ЕКРАНУ, ТАК І ЗАЛИШИЛИСЯ НЕРЕАЛІЗОВАНИМИ, СТАВШИ ЧЕРГОВОЮ ПУСТОПОРОЖНЬОЮ ОБІЦЯНКОЮ БЕЗСОВІСНОГО ВИСОКОПОСАДОВЦЯ.

17.11.2003 заступник міського голови Збаращук в кабінеті першого зама Куліченка - Крупського - і з його відома в спеціально підготовленому документі (пізніше оригінал був долучений до судового позову й нині зберігається СПЕЦКОРОМ) своєю рукою позначив остаточні дати вирішення низки комунальних проблем відомчих будинків, включаючи їхнє передання в комунальну власність, поставивши під цим свій підпис.

ЖОДЕН З ПУНКТІВ ТАК І НЕ БУВ ВИКОНАНИЙ.

24.12.2003 мешканці будинків, незважаючи на сильну заметіль, провели пікет міськради в день чергової сесії.

МІСЬКА ВЛАДА ЗРОБИЛА ВИГЛЯД, ЩО НЕ ПОМІТИЛА ПІКЕТУ (вірогідно, через вкрай несприятливі погодні умови).

"Остаточна" дата передачі житла неодноразово визначалася й іншими посадовцями мерії:

1. 20.10.2003
2. 15.12.2003.
3. 01.03.2005.

ЖОДНА НЕ СПРАВДИЛАСЯ.

В серпні 2005 розпочато судовий процес. 04.12.2006 Бабушкінський райсуд виніс рішення про визнання бездіяльності ВАТ "Дніпроспецбуд" та його дочірнього підприємства - ЖЕУ - неправомірною і зобов'язання їх надавати житлово-комунальні послуги належної якості й в повному обсязі. Постановою від цієї ж дати визнано неправомірною і бездіяльність міськради з зобов'язанням її забезпечити передання відомчого житла в комунальну власність.

МІСЬКА ВЛАДА ПРОДОВЖУЄ БЕЗДІЯТИ.

У лютому 2007 "Дніпроспецбуд" програє апеляцію.

Про "Судовий прецедент" проходять сюжети на всеукраїнських каналах "1+1", "Інтер", "Україна" та місцевому "11 каналі".

МІСЬКА ВЛАДА НІЯК НЕ РЕАГУЄ

Виконавчслужба стягує з "Дніпроспецбуду", ЖЕКу та міськради штрафи за невиконання ними судового рішення.

ЦЕ СПОНУКАЄ ВЛАДУ ПОДАТИ НА АПЕЛЯЦІЮ З КРИЧУЩИМ ПОРУШЕННЯМ ТЕРМІНІВ ПРОЦЕДУРИ . Під час судового розгляду колегія Апеляційного суду дивиться на представницю юрвідділу міськради як на невповні адекватну людину й навіть зауважує про наявність підстав для припису про її неповну професійну відповідність.

МІСЬКРАДА "БЛАГОПОЛУЧНО", З ГАНЬБОЮ ОТРИМУЄ ВІДМОВУ В ПОНОВЛЕННІ СТРОКУ НА ПОДАННЯ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ.

Проте, незважаючи на блискучий успіх в судах, ЖОДНЕ з винесених рішень ВІДПОВІДАЧАМИ по суті НЕ ВИКОНУЮТЬСЯ. На цьому торжество правосуддя для жителів ГЕТТО "ДНІПРОСПЕЦБУД" завершується.

НІЩО НЕ МОЖЕ ЗРУШИТИ СПРАВУ З МЕРТВОЇ ТОЧКИ.

СПЕЦКОР звертається стосовно подій навколо "Дніпроспецбуду" до начальника управління ЖКГ міськради Коваленка, але чує звичну в таких випадках відмову: "Відомче житло - це не наша парафія". Винесені рішення суду ніяк не зацікавлюють й окремих депутатів міськради.

В червні 2008 року вчергове звертаючись до мерії, представники жителів відомчих будинків потрапляють на прийом до голови постійної комісії міськради з питань ЖКГ Сергія Воробйова. Той з почутого вперше дізнається про факт програшу міськрадою суду і визнаючи серйозність ситуації викликає до себе начальника управління ЖКГ Коваленка. Депутат дає доручення зайнятися підготовкою прийняття цього відомчого житла на баланс міста.

ПРОТЕ НІЩО НЕ ВКАЗУЄ НЕЩАСНИМ "КРІПАКАМ" НА ТЕ, ЩО ЇХНЕЮ ДОЛЕЮ ХТОСЬ ПЕРЕЙМАЄТЬСЯ.

Незабаром вони дізнаються про астрономічний борг - в понад 750 тис. грн., накопичений ЖЕКом перед "Дніпрообленерго" за всі часи своєї безпорадної діяльності. Такий борг за 15 років міг би виникнути, якщо б, припустимо, 50 % сплачували стовідсотково, а інші 50 % - зовсім ні копійки. Але ця ситуація видається малоймовірною. І що в такому випадку всі ці 15 років робив ЖЕК? І чому "Дніпрообленерго" розгнівалося лишень сьогодні, не проводячи відповідну роботу з ЖЕКом-боржником раніше? Як можна було довести ситуацію до такої кульмінації? А тепер знову, як і завжди в усьому винні жителі, серед яких є й чимало сумлінних платників.

Є припущення, що така сума могла набігти за "сприяння" напівлегальних або й зовсім підпільних споживачів. Це можуть бути витрати на енергопостачання гаражів, торгових та інших точок. Як "розкидати" це на мешканців відомчого житла - не складне завдання для ЖЕКа.

Споконвіку в журналі обліку витрат кожної квартири велося дві графи: в одній фіксувалися дані електролічильників, в іншу - червоним - вписувалися віртуальні витрати за усередненими показниками, які зазвичай були вищі фактичних. Різниця між цими витратами враховувалася як борг. Коли ж люди цікавилися, що то за цифри, їм відповідали: не хвилюйтеся, це вас не стосується. Може в такому обліку - ще одна з причин виникнення боргів?

А був, наприклад, епізод в комунальному житті, коли якісь ділки викуповували борги за сплату боржником лише 60 % боргу. ЖЕК вивісив про це об'яви на кожному під'їзді і приймав таку оплату від боржників певний, обмежений в строках період. Невдовзі після цього на дверях з'явилися списки боржників з вказанням сум боргу. Здивуванню деяких мешканців, які скористалися пропозицією, не було меж: серед боржників були їхні прізвища з непогашеними повними сумами боргу. На звернення з запитаннями до ЖЕКу мали відповідь: не звертайте на це увагу, це теж вас не стосується.

Серед боржників є й такі, що не сплачують принципово, бо знають, що далеко не всі гроші, перераховані ЖЕКу, надходять звідти до "Дніпрообленерго". Замість того, аби виступати транзитером сум, ЖЕК витрачає їх так, як вважає за потрібне - про це одного разу обмовилась сама Гарькава.

З 2004 року мешканці зверталися до енергопостачальної організації з проханням приймати їхню оплату напряму, оминаючи ЖЕК. Пропозицію було відхилено, бо прямих договорів з квартирами немає, а тільки з ЖЕКом. Такий спосіб розрахунку - безпосередньо Обленерго - стане реальним лишень в разі передання відомчого житла в комунальну власність.

Відсутність прозорості в розрахунках, хамське поводження з людьми, не покращення, а навпаки, здається, навмисне створення додаткових перешкод в умовах проживання давно стало відмінними рисами стилю роботи керівництва відомчого ЖЕКа, що як спадщина, передається від одних його начальників до інших з неодмінним поглибленням наступниками всіх негативних традицій. Цинізм і зневага до людей - це взагалі прапор піратського судна за назвою "Дніпроспецбуд", який вже років з 10 потопає і ніяк не потоне, то прикидаючись банкрутом, то оголошуючи себе платіжоспроможним. Але оздоровлення фінансового стану підприємства ніяк не сприяє комунальному добробуту мешканців відомчого житла. Натомість, з роками тут все лише погіршується.

От дійшло і до відключення від електроенергії. І коли це сталося, і всі чотири будинки занурилися в цілковиту темряву, тільки віконця начальниці ЖЕКу, яка проживає в одному з них, яскраво і весело світилися, як насмішка над бідою понад 250 сімей. Її квартира, як бункер Гітлера, перебуває на цілковитому автономному забезпеченні всіма життєво-необхідними джерелами постачання. І опалюється, і освітлюється оселя начальниці ЖЕКу абсолютно незалежно від тих негараздів, які відбуваються на підвідомчій їй території з вини організації, яку вона ж і очолює - ЖЕКу, і де вона лише отримує зарплату за повну бездіяльність.

Як жителі дізналися в Обленерго, попередження про відключення надійшло до ЖЕКу 07.07.2008. Отримання Гарькавою документу саме цього числа засвідчує її особистий підпис. Але начальниця ЖЕКу не поспішала поділитися скорбною новиною з мешканцями будинків. Об'яви про це з'явилися на дверях під'їздів лише 15 липня, тобто за день до відключення.

І взагалі, в телефонних розмовах енергетики щиро дивувалися, чому Гарькава не вживає жодних заходів, аби спробувати вирішити проблему, запобігти відключенню: ні до кого з цим не звертається, ні про що нікого не просить, навіть не цікавиться щодо можливих умов і термінів для виходу зі складної ситуації. Те ж саме можна сказати і про керівництво "Дніпроспецбуду": воно як і завжди не збиралося перейматися тим, що відбувається, вважаючи що бидло, яке проживає в їхному відомчому житлі якось переб'ється. Призирливо, не приховуючи своєї зневаги, в зверхньо-іронічному тоні головний інженер "Дніпроспецбуду" В'ячеслав з дуже рідкісним по батькові - Теодорович, телефоном хвилин двадцять доводив, що трест взагалі не має жодних стосунків з ЖЕКом, бо останній хоча і ДП, але є самостійною юридичною особою.

Протягом двох днів, активісти з відключених від енергопостачання будинків, провели переговори з ким тільки це було можливо: робітниками і начальником РЕС-5, що на Тополі; посадовцями Бабушкінського райвиконкому; заступником директора "Дніпрообленерго"; секретарями заступників мера Дніпропетровська - Медведчука, Крупського, Карпенка. З розмов ситуація стала виглядати ще гірше, ніж здавалася до того. Гірка безперспективність, яка вималювалася, призвела до повного відчаю. Люди надіслали навіть телеграму самому Рінату Ахметову, котрий, як вони чули, викупив Обленерго:

"Ринат Леонидович Богом просим помощи возобновлении электроснабжения 250 квартир и впредь принимать оплату минуя ведомственный ЖЭК Днепроспецстроя признанный судом 04.12.06 неправомернобездеятельным тчк Днепроэнерго отключил за накопленный ЖЭКом пятнадцатилетний долг 758 000 грн".

Приблизно за годину надійшло повідомлення про вручення телеграми уповноваженій на приймання кореспонденції в ВР Антоненко.

...На другий після відключення світла день, десь о 21:30 позбавлені надії бути почутими, люди вирішили вийти на трасу. Перекриття розпочалося з шокуючого інциденту. Один з водіїв, розлючених раптовою акцією, що унеможливила транспортний рух, накинувся з кулаками на молоду жінку-протестувальницю - багатодітну матір, збив її з ніг і продовжив побиття лежачої на очах її ж дітей. На крики миттєво зреагував натовп і на місці жінки за кілька секунд опинився сам її кривдник. Якби самосуд не був вчасно припинений, невідомо чи залишився б той в живих. Але люди, схаменувшись, приборкали свою праведну лють і відпустили жертву. Добре відлупцьований і вимазаний в мокрій дорожній багнюці водій ледь доплівся до своєї автівки, сів за кермо і розвернувшись, поїхав геть.

На місце події прибули представники міліцейського керівництва міста й області. Незважаючи на настійливі вимоги правоохоронців негайно залишити трасу, перекриття тривало близько 1,5 години. Наступного дня - 18 липня енергопостачання було відновлене.

Начальство "Дніпроспецбуду", що раніше з притаманним йому цинізмом і зухвалою зверхністю відхрещувалось від причетності до ЖЕКу свого ж (!) відомчого житла, було викликано "на килим" до міського керівництва. Результатом стало складання "дніпроспецбудівцями" гарантійного листа до Обленерго, з зобов'язанням погасити до 29 липня заборгованість за перше півріччя 2008-го в сумі 82 000 грн.

На екстреній нараді у заступника міського голови Медведчука було вирішено провести у неділю, 20 липня, збори мешканців відомчого житла за участю представників міської й районної адміністрацій, керівництва "Дніпроспецбуду" та його ЖЕКу, а також ЗМІ. Цікаво, що на нараду в мерії Тамілу Гарькаву доставили примусово - за нею приїжджала міліцейська машина.

Перекриття траси, на яке відважилися відчайдухи, зайвого разу довело - іншої мови міська влада не розуміє. Лише радикальні акції протесту спроможні привернути її увагу до найнагальніших проблем городян.
18.07.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_822.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_822.php on line 334

Warning: file(./comments/cart_822.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_822.php on line 334


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_822.php on line 337


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64