Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Хотят ли русские войны?.."

- це майже сакраментальне питання, що міститься в крилатому рядочку відомого радянського шлягера, нині (і вже вкотре) в світлі російсько-грузинського військового конфлікту, який спалахнув 8 серпня, набуває особливого змісту - фактично цілковито протилежного тому, що вкладався в нього авторами цієї антивоєнної пісні.

Розв'язана Росією збройна агресія проти Грузії, це віроломне вторгнення російських загарбників на територію незалежної демократичної держави стало логічним продовженням цілеспрямованої й планомірно здійснюваної РФ сепаратистської щодо Грузії політики, її спроб розколоти країну зсередини. Росфедерація як могла всіляко підігрівала антигрузинські настрої в Південній Осетії, роздаючи місцевому населенню російські паспорти, максимально сприяючи встановленій тут проросійській владі з відповідним її фінансуванням, в тому числі - озброєнням. Початку ж активної стадії збройного конфлікту передувала низка провокацій з боку російських військовиків.

Трагічні події в Грузії знайшли відгук в українського суспільства. Найперше, масова реакція проявилася в Інтернет-просторі: у жвавих обмінах думками на форумах і чатах, в численних коментарях й репліках під інформаційними повідомленнями та аналітичними статтями щодо ескалації військового протистояння. У висловлюваннях української Інтернет-аудиторії значно переважає гнів і обурення діями Кремля, гостра критика цинізму російської влади з приводу методів запровадження "миротворческой операции по принуждению к миру" та щира підтримка на адресу Грузії.

Наші співвітчизники - громадяни України різних національностей - разом зі словами сердечного співчуття у зв'язку з людськими втратами з обох воюючих сторін та мирного населення, заявляють про свою солідарність з грузинським народом, який, до речі, в багатьох репліках підкреслено називається братнім як демонстративний протест проти нав'язуваного українцям промосковською (читай проімперською) пропагандою в якості "братнього" - російського.

Серед представлених думок є й такі, і їх, що характерно, чимало, які містять занепокоєння з приводу можливого повторення підготовленого РФ "Південно-Осетинського сценарію" вже для України.

Ось як, приміром, реагують на російсько-грузинський військовий конфлікт звичайні відвідувачі "Української правди" на електронній поштовій скриньці цього ресурсу - "Народній правді", створеній спеціально для публікації листів, звернень, статтей пересічних читачів провідного за показником відвідуваності українського Інтернет-видання:

"Южноосетинский сценарий - грозное предупреждение Украине. Именно так в дальнейшем будет (уже начала) действовать Россия в Крыму. Через нагнетание напряженности к вооруженным столкновениям, конфликтам, сегрегации полуострова от остальной части Украины с дальнейшим введением туда российских якобы "миротворческих войск", которые тут же начнут выдавать жителям Крыма российские паспорта с тем, чтобы потом, в случае чего, их "защищать". Если Украине не безразлично ее будущее и она не хочет войны, ситуация в Крыму должна быть поставлена под самый строгий контроль. Течение же южноосетинской кампании архиважно для Украины. Победа России в этом конфликте означает аннексию Южной Осетии и создает прецедент для последующих кампаний, аналогичных этой.

То, что произошло, дает гигантское обоснование для членства в НАТО как для Грузии, так и для Украины. Будь Грузия членом НАТО, Россия не посмела бы бомбить Гори, ограничилась бы лишь вытеснением грузинских войск из Южной Осетии, то есть собственно своими "миротворческими" функциями".
/Борис Кагалов/

"Я гадаю, Україні потрібно в НАТО, це стримає Росію від війскових втручань".
/Іван/

"Треба негайно заборонити на території України діяльність біло-блакитно-червоної 5-ї колони, щоб вона не запросила у Росії військової допомоги, створивши незалежний уряд і державу в селі Задрипищенки Донецької чи Луганської області. По нам дзвонять дзвони!".
/Д.Снєгирьов/

"Моя мирна ініціатива полягає в тому, щоб на час війни замінити слово "росіяни" на слово "росфедерасти". Це буде дуже точно і не ображатиме тих росіян, які живуть в Україні і, певно, в Грузії. Я сам росіянин і мені неприємно чути, що ніби-то я воюю з грузинами. Я з ними не воюю і воювати не збираюсь".
/Веселун/

"Шановний, я тут одного разу бився, роз'яснював загалу, що росіянин і московит (росфедераст - дещо штучно) це різні поняття. Тепер це, мабуть, буде зрозуміло багатьом. Навіть русскій і московит, це не одне і те саме. Росіянин - це і чукча, і бурят, і чеченець, і... багато ще різного люду. Московит - це носій хамської монголо-татарської, червоно-кумуністичної, тоталітарної ідеології. Це нехрещений бусурман, цинічний, підступний, безсовісний демагог, п'яниця, який виживає і живе за рахунок поглинання і пригноблення довколишніх народів. Тож наш споконвічний ворог - московит!"
/Незареєстрований/

"Вспоминаю, как осетин "любили" русские, когда я жил в Москве... Их и по сей день там избивают: по-русски - 10 (!) на одного, обзывают, ненавидят и т.д. Как у этих негодяев из Кремля хватает наглости обьявить на весь мир, что они ринулись на защиту "своих граждан" на грузинскую территорию, ума не приложу. Так что хороший предлог у России получился, чтобы уничтожить страну, которая отказывается жить по-воровским и фашистским законам из Кремля, ничего не скажешь..."
/Алексей/

"Від втручання Росії стає ще гірше не лише грузинам і осетинам. Ясно, що до останніх "миротворцям" справи нема. Це також загроза і для нас, українців, як і взагалі будь-яке посилення Росії, яка відома своїми апетитами, зокрема, в наш бік. Я не хочу, щоб аналогічна біда прийшла на мою землю".
/Киянка/

"Я давно перестав купувати абсолютно всі російські товари. Це мій конкретний та цілком матеріальний вияв спротиву їхній ворожій політиці. Закликаю всіх до таких дій замість безсилої лайки на їхню адресу. Тим, хто вважає такі заходи неефективними, нагадую, що заклик Ганді не купувати британських товарів був підтриманий майже всім населенням поневоленої Індії та змусив Англію піти на значні зміни в системі управління колонією і зрештою, надати Індії незалежність. Час діяти! Хай ті в Росії, хто хоче робити бізнес в Україні, нарешті зрозуміють, що дії їхньої влади можуть вилізти боком і їм ОСОБИСТО!"
/Незареєстрований/

"Підтримую! Пропоную акцію: "Підтримай братів-грузинів: купуй грузинське!"
/Киянка/


Взято з сайту "Народна правда" (розміщено - Киянкою)

"Москва! Руки прочь от Грузии! Михо, мы с вами и вашим народом!"
/Лука Избушкин/

"Хай Бог допоможе братам-грузинам!"
/Сезам/

"У нас з Грузією один ворог. І цей ворог - Росія."
/Екаіn/

"Так, Міхо! Так, Україна не пусте назад ЧФ! І зробе все можливе для нашої спільної перемоги над нашим спільним ворогом"
/amalik/

"Тбілісі, ми з Тобою! Грузія - генеральна репетиція Росія щодо реалізації її загарбницьких планів стосовно України. Російському агресору - рішучу відсіч! Хай живе і міцніє дружба між братніми українським і грузинським народами! Грузіє, тримайся!"
/Мазур Олексій Миколайович/

І ще з вичитаних автором персонального сайту експертних оцінок на блогах "УП":

Володимир Горбач, Інституту Євроатлантичного співробітництва:
"Протягом останніх днів практично всі "українські" ЗМІ, немовби за командою, майже в один голос ретранслювали офіційну позицію РФ щодо подій у Грузії. Залюбки показували Президента РФ Мєдвєдєва, який нервово читав з папірця, та Прем'єра Путіна, що весь час ховав очі від телекамери. І при тому практично замовчували офіційну позицію Ґрузії, яка назвала вторгнення російської бронетехники та бомбардування території Грузії актом агресії проти суверенної держави.

Це є доволі тривожним сигналом для українського суспільства. Особливо - огляду на те, що РФ і досі не відмовилась від територіальних претензій до України, а керовані Москвою місцеві антиукраїнські сили останнім часом, наполегливо дестабілізують обстановку в Криму, готуючи плацдарм для чергової операції Росії із "захисту громадян РФ, де б вони не перебували".

Ми поважаємо право "вільних" ЗМІ інформувати своїх читачів та глядачів на власний розсуд та керуючись власним сумлінням. Однак, маємо сумніви щодо того, чи мають ті "вільні" та "українські" ЗМІ сумління і чи є вони взагалі вільними? Схоже на те, що вони є (чи то через позицію власників чи то добровільно) великою мірою лише ретрансляторами імперської доктрини РФ".

Борис Кушнірук, політичний аналітик:
"Трапилась подія, яка матиме непередбачувані наслідки для всього світу і особливо Європи та країн колишнього Радянського Союзу. Росія увійшла на територію суверенної держави і таким чином у відкриту розв'язала війну проти Грузії. Слід нагадати, що відкрита підтримка з боку Росії режимів у Південній Осетії та Абхазії, ніколи не була таємницею. Росія фінансувала, озброювала ці режими, але завжди прикривала свої відверто імперські цілі миротворчими аргументами. На сьогоднішній день, поза залежністю від того, як будуть розвиватись подальші дії, зрозуміло, що Росія перейшла рубікон. Після сьогоднішніх подій усі країни пострадянського простору мають розуміти, що Росія, зі словами захисту чи то росіян, чи то російськомовних громадян, чи то російських інтересів, буде цілеспрямовано розколювати їх країни, а потім окупувати та анексувати їх територію. Слід зазначити, що сьогоднішні кремлівські можновладці порушили не тільки Статут ООН, а і власне законодавство, яке передбачає отримання попередньої згоди Ради федерації Росії на спрямування військ за межі Росії.

Не можна забувати і про тисячі загиблих під час другої чеченської військової кампанії, коли Росія ставила під контроль Чечню. Тоді Росія усьому світу заявила про неприпустимість втручання у її внутрішні справи, пов'язані із заходами по відновленню конституційного ладу на своїй території.

Сьогодні важливо також зрозуміти застосований у Південній Осетії та Абхазії варіант перетворення цих регіонів Грузії у фактично російські території. Спочатку активно фінансуються і озброюються певні групи населення і потім нав'язується конфлікт цих груп з центральною владою. Спроби припинити ці дії, у законом встановленому порядку, вже самі по собі будуть підставою для військового втручання з боку Росії. При чому, ввівши свої військові підрозділи начебто з метою захисту населення, Росія допомагає певним особам зайняти керівні посади у цьому регіоні, які часто густо є діючими співробітниками спецслужб Росії. Після цього у паралізованому військовим конфліктом регіоні, в умовах відсутності заробітку, жителям пропонується отримати російське громадянство з подальшою соціальною допомогою з боку російського державного бюджету. Таким чином досягається ситуація, коли більшість мешканців змушена або бігти з цього регіону, або перетворюватись на російських громадян. А це вже прямий шлях до проголошення мешканців цієї території "народом" цього регіону, який прагне приєднатись до Росії."


Взято з сайту "Народна правда" (розмістив Влад Брова)

А от як виглядає російське "миротворчество" у хроніці подій 8 - 9 серпня, підготовленій директором Групи європейської стратегії Дмитром Потєхіним:

"Настойчивость СМИ в бездумном использовании термина "миротворчество" для определения действий Российской армии в Грузии заставило попытаться взглянуть на события последних дней глазами некоторых украинских "журналистов" и российских пропагандистов, которые многому научились у американских организаторов "гуманитарной" операции в Ираке.

Хроника событий, август 8-9 2008:

5:30 Первые группы российских ["миротворческих"] войск вошли в Грузию через Рокский туннель в Южной Осетии, прошли селение Джава, перешли через Гуфтинский мост и двинулись в сторону Цхинвали по Зарской дороге.

8:00 Первая группа российских ["миротворческих"] войск была уничтожена грузинскими воздушными бомбардировщиками. Тогда же был уничтожен Гуфтинский мост. Позже две другие группы российских ["миротворческих"] войск вошли в Южную Осетию через Рокский тоннель, который соединяет Россию с Грузией.

9.45 Российский ["миротворческий"] истребитель бросил от 4 до 5 бомб вблизи селения Шавшвеби, расположенного на автостраде между Поти и Тбилиси и находящегося 300-500 метрах от грузинского радара.

10.30 Российский ["миротворческий"] СУ-24 обстрелял селение Вариани в Карельском районе, расположенное в 75 киллометрах к западу от Тбилиси и вне зоне конфликта. В результате бомбардировки 7 мирных жителей получили ранения.

10:57 Два из шести ["миротворческих"] самолетов сбросили три бомбы над Гори. Одна из них упала вблизи стадиона; вторая упала недалеко от спуска Гориджвари и третья невдалеке от артиллерийской бригады.

14.15 Грузинское правительство объявило мораторий с 15:00 до 18:00 для того чтобы мирное население смогло покинуть Цхинвали. Комбатантам была предложена амнистия и гуманитарная помощь в случае их сдачи.

15:05 Российский ["миротворческий"] самолет проник в воздушное пространство Грузии со стороны Тедзами к югу от Гори, сбросил две бомбы на военный аэропорт Вазиани и вернулся назад.

16:03 Два российских ["миротворческих"] самолета проникли в воздушное пространство Грузии с севера. Еще один самолет совершил полет над Джавой. Другие два самолета совершили полет через границу с Чечней.

16.30 Российская ["миротворческая"] авиация производит бомбардировку военно-воздушных баз в Марнеули и в Болниси расположенных в 20 и 35 километрах к югу от Тбилиси соответственно. Было уничтожено два военных самолетов находящихся на базах. Разрушены дома, есть жертвы.

17:35 Военная база в Марнеули, расположенная в 20 километрах к югу от Тбилиси и находящаяся вне зоны конфликта, подверглась бомбежке ["миротворческими силами"] в третий раз.

18:32 Фронское ущелье к северо-востоку от Цхинвали находится под интенсивным артиллерийским обстрелом ведущимся со стороны российских ["миротворческих"] войск. Селения Авневи и Фриши в Цхинвальском районе обстреливаются российской ["миротворческой"] авиацией.

18:44 Автоколонна российских ["миротворческих"] танков, бронетранспортеров и грузовых машин, перевозящих оружие разных видов, проникает в Цхинвали по Зарской объездной дороге, расположенной в двух километрах от Цхинвали. Российские ["миротворческие"] войска открыли интенсивный огонь в сторону грузинских сил расположенных в Цхинвали и на соседних высотах. Вторая автоколонна, которая также прибыла из России и переехала через Рокский тоннель, остановилась недалеко от находящегося под грузинской юрисдикцией района Дмениси в 7 километрах к северу от Цхинвали и открыла интенсивный огонь в сторону грузинских войск.

18:45 Пять российских ["миротворческих"] самолетов обстреляли грузинскую артиллерийскую бригаду в Гори.

19:18 На протяжении дня было сбито 5 российских ["миротворческих"] самолетов. Последний самолет был сбит недалеко от Цхинвали около 19:00.

20:30 После ожесточенных сражений в Цхинвали, Грузинские силы начинают вывод своих войск из центра города и вместе с тем продолжают держать свои позиции на южных подступах к городу. Российские ["миротворческие"] танки проникают в восточную часть Цхинвали.

21:11 Представители Южной Осетии заявляют, что их потери сводятся к 1400 человекам убитыми и ранеными. В то же время, российское министерство обороны заявляет, что среди российских ["миротворцев"] 10 человек убито.

00:12 Потийский порт, расположенный на побережье Черного моря в 260 километрах к западу от Тбилиси и удаленный от зоны конфликта, подвергся массивной бомбежке ["миротворческими силами"]. Потийский порт представляет собой сугубо мирную мишень для обстрелов.

00:20 Аэропорт в Вазиани был вновь обстрелян ["миротворческими силами"]. Вазиани расположен в 2-3 километрах от тбилисского международного аэропорта и удален от зоны конфликта.

13.01:00 Город Поти, расположенный на побережье Черного моря в 260 километрах к западу от Тбилиси подвергся повторной бомбежке ["миротворческими силами"]. Поти находится вне зоны конфликта и представляет собой сугубо мирную мишень для обстрелов.

01:20 ["Миротворческими силами"] подвергся бомбардировке Гардабанский район Гачиани, находящийся в 20 километрах к юго-востоку от Тбилиси и удаленный от зоны конфликта. Гачиани также расположен вблизи нефтепровода Баку-Тбилиси-Джейхан. В результате бомбардировки нефтепровод не пострадал.

10:00 Российские ["миротворческие"] силы бомбят Копитнарский аэродром в нескольких километрах от Кутаиси. Полный состав 58-ой ["миротворческой"] армии, расположенной на Северном Кавказе, проник на территорию Южной Оссетии. 58-ая ["миротворческая"] армия вступила в военные бои с грузинской армией в городе Цхинвали, расположенного в зоне конфликта и в 92 километрах к северо-западу от Тбилиси.

10:20 Еще один военный российский ["миротворческий"] самолет был сбит над городом Гори, расположенным в 60 километрах к северо-западу от Тбилиси и удаленным от зоны конфликта. Пилот сбитого самолета "миротворец-фотограф" задержан.

10:22 Российская ["миротворческая"] авиация продолжает бомбить город Гори, расположенный в 60 километрах от Тбилиси и удаленный от зоны конфликта.

14:00 Российские ["миротворческие"] военно-воздушные силы атаковали Верхнюю Абхазию (Кодорское ущелье) в нескольких местах, включая аэродром в селении Омаришара.

16:35 Российская ["миротворческая"] авиация произвела обстрел города Они.

Герб Грузії. Напис: "Сила в єдності".
Взято з сайту "Народна правда" (розміщено - Leon)

Як вже було зазначено в матеріалі, серед представлених думок щодо російсько-грузинської війни є й такі, і їх, що характерно, чимало, які містять занепокоєння з приводу можливого повторення "Південно-Осетинського сценарію" для України.

І справді, ситуація в Криму не може не викликати серйозного занепокоєння. Антиукраїнські безчинства, регулярно влаштовувані там проросійською 5 колоною та активне й показове сприяння цьому Москви - це тривожний сигнал для всього українського суспільства та насамперед влади, що й досі ніби "нічого такого" не помічає.

Зі "стратегічного партнера" для України Росія давно перетворилася (і взагалі, чи була вона колись такою?) на щонайменше й м'яко кажучи стратегічного неприятеля, щоб не сказати ще жорсткіше. Вона ж сама не оминає найменшої нагоди нагадати про це!

В цьому зв'язку дискусія навколо набуття Україною ПДЧ та подальшого вступу до НАТО набуває особливої гостроти й актуальності для нашої країни. Посилення і без того вкрай негативних для України геополітичних факторів однозначно засвідчують правильність обраного курсу на вступ до Альянсу. Саме приєднання країни до євроатлантичної системи колективної безпеки виступає чи не найбільшим гарантом збереження національно-територіальної цілісності держави, Соборності земель та української ідентичності країни. Нині ж цьому процесові мають посприяти всі національно-демократичні, патріотичні сили.

Події в Грузії - це сигнал до загальної мобілізації політичної активності на захист національних інтересів, запровадження дієвої, тотальної й найжорсткішої кампанії з нейтралізації антиукраїнського елементу всередині Держави.

10.08.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_834.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_834.php on line 335

Warning: file(./comments/cart_834.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_834.php on line 335


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_834.php on line 338


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64