Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Дніпропетровщина - найперша в Україні за кількістю нелегальних пунктів прийому металобрухту

Дніпропетровщина займає перше місце в Україні за обсягами незаконної скупки метала. На території області діє близько 5 тис. нелегальних пунктів, з яких біля 2 тис. - в Дніпропетровську. Навіть в тих, які мають відповідні ліцензії, а їх в місті всього 56, майже 70 % заготівки металобрухту складають надходження від нелегальних металоприймальників.

Такі дані наводить депутат Дніпропетровської міськради від Блоку Лазаренка Олександр Муренко й ремствує з того приводу, що якщо з виявлених нелегальних пунктів якісь і закривають, то, як правило, не надовго - за деякий термін незаконний прийом металобрухту поновлюється:

- За звітами правоохоронців, ними було закрито близько 200 таких пунктів, - говорить лазаренківець, - та зазвичай за день-другий або тиждень вони поновлювали свою роботу. Один з таких пунктів, приміром, - на вул. Робочій. Його закрили, але після перевірки знову відкрили, а прийомщик, який там працює, навіть подякував мені за безкоштовну рекламу, сказавши, що відтепер до нього метал несуть частіше й більше.

А ще один з нелегальних пунктів, за словами депутата, знаходиться на вулиці Красній - ледь не в безпосередній близькості від міського УМВС. Дійшло вже до того, акцентує Муренко, що, мабуть, відчуваючи якусь незрозумілу поблажливість до таких правопорушень з боку міліції, за крадіжками телефонних кабелів та чорного брухту в нашу область приїздять шахраї з інших регіонів, оскільки скоювати подібні злочини на Дніпропетровщині виявляється набагато простішим й менш ризикованим.

До того ж за останні 2-3 роки, як зазначив Олександр Муренко, металобрухт подорожчав у разів сім, і це також сприяло притоку в цей бізнес нових ділків, що раніше не проявляли до нього особливого інтересу, відтак нові пункти з прийому металобрухту нині з'являються як гриби після рясного дощу.

Депутат направив звернення до начальника обласного УМВС генерал-лейтенанта Олександра Бобильова, в якому просить посилити оперативну діяльність з виявлення та закриття нелегальних пунктів прийому чорного металобрухту.

У своєму листі О. Муренко також запропонував міліції вживати оперативних заходів безпосередньо в момент завантаження брухту. А підприємствам-виробникам продукції, що користується підвищеним попитом шахраїв, з метою запобігання злочинів лазаренківець радить відповідним чином маркувати цінні деталі, гравірувати металеві вузли та агрегати.

Найкращим способом вирішення існуючих проблем, на переконання депутата, був би найрадикальніший: взагалі ліквідувати прийом металобрухту як вид бізнесу, залишивши в місті 3-4 державних пункти і все. Про це ж йшлося й на засіданні Асоціації міст України, про що Муренко чув від мера Куліченка на останній сесії міськради…

За інформацією заступника начальника управління охорони громадського порядку й керівника відділу дільничних обласного УМВС Ігоря Внукова, протягом цього року за нелегальний прийом металобрухту було порушено 196 кримінальних справ й 821 адміністративну, що на 345 адмінпротоколів більше, ніж у 2007 р.

Проте, як зауважив правоохоронець, дієвість таких заходів, зокрема притягнення до адміністративної відповідальності, нівелюється символічністю передбаченого законодавством покарання - всього 170 грн.

Трапляється й таке, що відповідним чином відпрацювавши якийсь пункт, міліція направляє документи до мерії стосовно його ліквідації, а там починається юридично-бюрократична тяганина, приміром, щодо визначення власника об'єкта. Його, чомусь, ніяк не знаходять, а раз не визначено конкретну особу, то й нема до кого висувати претензії, подавати до суду. От і виходить, що певний термін виявлений пункт стоїть ніби-то безхозним, а потім потихеньку знову починає працювати.

Поремствував Внуков і з приводу неможливості без відповідної санкції потрапити на територію приватної власності - домоволодіння, де, за оперативною інформацією, здійснюється нелегальний прийом чорного брухту.

Серед факторів, що негативним чином відбиваються на якості оперативно-розшукової роботи, правоохоронець називає нестачу міліцейських кадрів, а також їхнє значне омолодження - до 78 %. Тож посадовець вимушено констатував певний брак досвіду й належних навичок в роботі особового складу.

Під час спілкування з журналістами міліцейському чину довелося відповідати й на запитання щодо так званого кришування нелегальних пунктів прийому чорного металобрухту самими правоохоронцями, зокрема тими ж дільничними - чи не в цьому, поцікавилася преса, одна з причин успішного функціонування таких точок.

Спочатку замначальника управління УМВС сказав, що вперше таке чує, але потім додав, мовляв, якщо і були подібні випадки, то вони вже повністю викоренені і тепер жоден з дільничних просто не відважиться піти на такі порушення.

14.08.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_837.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_837.php on line 123

Warning: file(./comments/cart_837.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_837.php on line 123


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_837.php on line 126


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No error: 0 in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64